Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι κ αλλιώς δε θέλω να το "σπάσω" αμέσως.Κάθε πότε περίπου βγαίνει καινούριο σπαστήρι?Δε νομίζω να αργούν πάρα πολύ...Δε θα το πάρω μεταχειρισμένο δε θέλω να χάσω την αίσθηση του να παίρνεις καινούριο i-phone και να το βγάζεις από το κουτί!!

 

-αν είχα συγγένεια με τον Bill και έβλεπε ότι θέλω να πάρω το i-phone θα με σκότωνε!!-

 

Κανόνας χρονικός δεν υπάρχει, εξαρτάται από την πολυπλοκότητα του προβλήματος. Πάντως το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό και χωρίς jailbreak.

 

- υποθέτω βέβαια ότι αν ήσουν συγγενής με τον Bill δε θα είχε και πολύ σημασία τι κινητό παίρνεις ;)

 

Εγώ το πήρα αρχές Σεπτεμβρίου και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, νομίζω όσα είναι μετά τα μέσα Οκτωβρίου έχουν αυτό το πρόβλημα ή στις αρχές του ίδιου μήνα.

 

Τι εβδομάδα προκύπτει από το serial number σου;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στο φάκελο "μουσική μου" υπάρχει ο φάκελος iTunes όπου περιέχονται όλα τα αρχεία που έχεις μέσα στο ιtunes. Αυτόν τον φάκελο κάντον ένα backup σε κάποιον εξωτερικό δίσκο και μετά το φορμάτ τον βάζεις πάλι στην αντίστοιχη θέση. Αν τα τραγούδια σου περιέχονται σε άλλες τοποθεσίες τότε πρέπει να τα κάνεις και αυτά backup ξεχωριστά

 

Thanks !!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δουλεύω σε κάποιο κατάστημα κινητής τηλεφωνίας, μπορώ να πω ότι το πρόβλημα διαθεσιμότητας του iphone έχει σχετικά αποκατασταθεί. Τώρα, αυτό που πολλοί κάνουν να το δίνουν μόνο με σύνδεση, το θεωρώ απαράδεκτο.ΟΚ, κάθε εταιρία έχει τους στόχους συνδέσεων και υπάρχει μεγάλη πίεση από τις εταιρίες, αλλά δεν είναι σωστό να εκβιάζεται ο πελάτης.Αλλά μία παράκληση.Καλό είναι να το αγοράζετε μόνο όσοι ξέρετε τί είναι το iphone, που είναι χρήσιμο και τί κάνει.Γιατί βλέπω πολλούς που πάνε σαν τρελοί να το πάρουν, δεν έχουν ιδέα απο pc,internet κλπ, και μετά δηλώνουν απογοητευμένοι! Έλεος!
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το iphone 3G, είχα πάρει ένα φορτιστή αυτοκινήτου (adaptor αναπτήρα σε usb) και είχα συνδέσει το καλώδιο φόρτισης/συγχρονισμού σ'αυτόν, με αποτέλεσμα να φορτίζω κανονικά το κινητό στο αυτοκίνητο.

 

Πρόσφατα πήρα το 3GS και δοκιμάζοντας να το φορτίσω με τον ίδιο τρόπο, δεν φορτίζει! Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο, αφού το hardware είναι ίδιο..

 

Με φορτιστή μπρίζας και κατά το συγχρονισμό με τον υπολογιστή, φορτίζει κανονικά εννοείται..

 

Έχει κανείς καμμια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

 

Έχετε να προτείνετε κάποιον αξιόπιστο φορτιστή αυτοκινήτου για το iphone (3GS) ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα ένα απλό usb φορτιστη αυτοκινήτου της hama απο γερμανο, γύρω στα 6€, και φορτίζει μια χαρα με το καλώδιο του iphone (εχω 3GS)
Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το iphone 3G, είχα πάρει ένα φορτιστή αυτοκινήτου (adaptor αναπτήρα σε usb) και είχα συνδέσει το καλώδιο φόρτισης/συγχρονισμού σ'αυτόν, με αποτέλεσμα να φορτίζω κανονικά το κινητό στο αυτοκίνητο.

 

Πρόσφατα πήρα το 3GS και δοκιμάζοντας να το φορτίσω με τον ίδιο τρόπο, δεν φορτίζει! Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο, αφού το hardware είναι ίδιο..

 

Με φορτιστή μπρίζας και κατά το συγχρονισμό με τον υπολογιστή, φορτίζει κανονικά εννοείται..

 

Έχει κανείς καμμια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

 

Έχετε να προτείνετε κάποιον αξιόπιστο φορτιστή αυτοκινήτου για το iphone (3GS) ?

 

 

Πολύ καλός και αξιόπιστος και για 3G και 3Gs (έχω και τα δύο και είναι δοκιμασμένα) του οποίου το καλώδιο το χρησιμοποιώ και στο αυτοκίνητο αλλά και στον Η/Υ στο σπίτι είναι ο Micro Auto Charger with Charge Sync Cable :cool:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα ένα απλό usb φορτιστη αυτοκινήτου της hama απο γερμανο, γύρω στα 6€, και φορτίζει μια χαρα με το καλώδιο του iphone (εχω 3GS)

 

Και εγώ έχω πάρει από την καπερναούμ (ebay) ένα pack για το 2G (σπιτιού αυτοκίνητου και καλώδιο) και παίζει μία χαρά και με το S στο αμάξι...

 

Παράξενο πάντως, παίζει το κουρούκου το δικό μου και όχι το δικό σου...:confused:

 

Τι καλώδιο έχεις εκεί μήπως έχει πρόβλημα αυτό../??

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

παιδία για παραγγελία iphone απο ebay ειναι αξιόπιστη ?αργεί να έρθει? Εδω δεν βλέπω φως να το αγοράζω άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

παιδία για παραγγελία iphone απο ebay ειναι αξιόπιστη ?αργεί να έρθει? Εδω δεν βλέπω φως να το αγοράζω άμεσα.

 

Αντιθέτως που τώρα που έπεσε η πολύ μεγάλη ζήτηση του iPhone το βρίσκεις ποιο εύκολα :rolleyes: , μην ξεχνάς πως αν πάρεις από εξωτερικό συσκευή δεν θα μπορείς να το καλύψεις στην Ελλάδα (από πλευράς εγγύησης) αν σου βγάλει κάποιο πρόβλημα :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που το παρηγγειλα απο oteshop ακομα το περιμενω!εχει 2 εβδομαδες..μπορει και λιγο παραπανω!just my luck που λενε?ε αυτο!!
Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

1+ μηνα απο vodafone..κ περιμενω..!

 

1 μηνα?ακομα χειροτερα!

Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εκανε η vodafone μια τρελλη προσφορα (340 euro + 200 λεπτα σε σταθερα) για να μεινω και να αλαξω προγραμα (πειγα στο iLite 45) και ετσι πουλησα το iPhone και το αλλαξα με ενα ... iPhone, αλλα ειχα κανει κρατιση σε 5 μαγαζια, αυτο στους αμπελοκιπους (τλ. 2106916484) πρεπει να εχει ενα 16αρι λευκο παρτε τηλ. γιατι εγω το πειρα απο αλου !!! :)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!

ειμαι κατοχος ν95 8αρι και λεω να το αλλαξω για το 3gs..

 

θα ηθελα να κανω μια δυο ερωτησουλες σχετικα με το 3gs.

 

1. στην ανταλλαγη μηνυματων sms, ανα χρηστη γινεται το σορταρισμα. και φαινεται σας να μιλας στο μσν. η ερωτηση μου ειναι η εξης, αν καποιος μου στειλει μηνυμα, και δεν απαντησω μεσω του σταλθεντος αλλα κανω νεο μηνυμα παλι θα γινεται αυτο?

 

η απορια μου ειναι παιδικη, και ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση.

 

2. οταν κανουμε συγχρονισμο με το itunes ωστε να περασουμε αρχεια του υπολογιστη οπως εικονεσ μουσικη κλπ μπορουμε να διατηρησουμε τη φακελοποιηση , οπως στον υπολογιστη?

 

3. στα νοκια ( οπως κ αλλου), μπορεις να μεταφερεις αρχεια βλεποντας τη μνημη σαν ενα στικ usb στην ουσια, φταιχνεις φακελους κλπ,οπου στην ουσια το διαχειριζεται κανεις απο τον υπολογιστη χωρις να πειραζει το κιν( εγς τουλαχιστον αυτο κανω!), στο iphone υπαρχει αναλογη δυνατοτητα?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!

ειμαι κατοχος ν95 8αρι και λεω να το αλλαξω για το 3gs..

 

θα ηθελα να κανω μια δυο ερωτησουλες σχετικα με το 3gs.

 

1. στην ανταλλαγη μηνυματων sms, ανα χρηστη γινεται το σορταρισμα. και φαινεται σας να μιλας στο μσν. η ερωτηση μου ειναι η εξης, αν καποιος μου στειλει μηνυμα, και δεν απαντησω μεσω του σταλθεντος αλλα κανω νεο μηνυμα παλι θα γινεται αυτο?

 

η απορια μου ειναι παιδικη, και ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση.

 

2. οταν κανουμε συγχρονισμο με το itunes ωστε να περασουμε αρχεια του υπολογιστη οπως εικονεσ μουσικη κλπ μπορουμε να διατηρησουμε τη φακελοποιηση , οπως στον υπολογιστη?

 

3. στα νοκια ( οπως κ αλλου), μπορεις να μεταφερεις αρχεια βλεποντας τη μνημη σαν ενα στικ usb στην ουσια, φταιχνεις φακελους κλπ,οπου στην ουσια το διαχειριζεται κανεις απο τον υπολογιστη χωρις να πειραζει το κιν( εγς τουλαχιστον αυτο κανω!), στο iphone υπαρχει αναλογη δυνατοτητα?

 

1. Σου κρατά την συζήτηση οπότε και νέο sms να δημιουργήσεις μόλις πατήσεις αποστολή πάλι στην υπάρχουσα συζήτηση θα μπει.

 

2 + 3. Σε iphone χωρίς jailbreak δεν μπορείς να επέμβεις στην φακελοποίηση (πχ να δημιουργήσεις folder του τύπου: "my documents/photos" οπότε δεν μπορείς να "ρίχνεις" και πράγματα απο το PC με αυτό τον τρόπο. Όλα περνάνε μέσω itunes με την κατηγοριοποίηση της apple.

 

Σε jailbreaked iphone αλλάζει το πράγμα και με τα κατάλληλα εργαλεία μπορείς να κάνεις αρκετές επεμβάσεις τέτοιου τύπου.

------------------------------------------------------------------------

Iphone 3GS... Άξιζε τον κόπο

Link to comment
Share on other sites

διαβάζω παντού ότι το 3gs έχει μικρότερη ακτινοβολία αλλα αυτό δεν αληθεύει για την ελλάδα!!

κοιτώντας τα manuals του 3g και του 3gs και παρατηρώντας τις συχνότητες αυτές των 900 και των 1800 είναι ίδιες και στο 3gs! έχω άδικο?

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω πολυ για την αμεση και περιεκτικη απαντηση σου. μου φαινεται θα σκεφτω πολυ την αλλαγη..για να το σπασω δεν ειναι διατεθημενος, και δεν ειναι μονο οι λογοι εγγυησης..

 

και παλι σευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα. Πέταξα όλα μου τα Mp3 απο το κινητό και ενώ δεν τα βλέπω πια, το μέγεθος στον σκληρό είναι ακριβώς το ίδιο απλά άλλαξε χρώμα στο capacity του itunes, έγινε πορτοκαλί.

Πως θα τα πετάξω? Με ένα απλό soft reset θα υπάρξει αποτέλεσμα? έκανα restore και δεν άλλαξε τίποτα.

Παρακαλώ την βοήθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα. Πέταξα όλα μου τα Mp3 απο το κινητό και ενώ δεν τα βλέπω πια, το μέγεθος στον σκληρό είναι ακριβώς το ίδιο απλά άλλαξε χρώμα στο capacity του itunes, έγινε πορτοκαλί.

Πως θα τα πετάξω? Με ένα απλό soft reset θα υπάρξει αποτέλεσμα? έκανα restore και δεν άλλαξε τίποτα.

Παρακαλώ την βοήθεια σας

 

Μάλλον το σωστό θα ήταν να δηλώσεις μέσω itunes ότι δεν θέλεις να συγχρονίζει με όλο το music library αλλά με ένα άδειο playlist και στη συνέχεια να κάνεις sync.

 

Τώρα επειδή καταλαβαίνω ότι το "πέταγμα" που γράφεις έγινε "ανορθόδοξα" δεν είμαι σίγουρος αν θα δουλέψει η παραπάνω μέθοδος, αλλά δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι, ειπάρχει περίπτωση να μπεί σκόνη μέσα στην οθόνη του 3GS? Είρθε πρίν λίγες μέρες στην κατοχή μου ένα 3GS 16GB Λευκό. και δεν το χρησιμοποιό, λόγο ότι φοβάμε μην περάσει σκόνη μέσα στην οθόνη, Είναι αρκετα ακρβιό τηλέφωνον οπότε δεν θέλω να το δώ σε αυτήν την κατάσταση, και ένας ακόμα λόγος που το έχω μέσα σε ζελατίνα και το Pixon12 είναι και αυτός. Επίδη βρίκα πόλλα ξένα forum στο νετ να λένε για προβλήματα σκόνης. ξέρετε εάν όντως περνάει εύκολα σκόνη μέσα στην συσκεή, Η μιλάμε για σκόνη που πέρασε κατά την συναρμολόγισή του μέσα στο εργοστάσιο. Ευχαριστώ πολύ, και συγνώμη για το μεγάλο Post.
Link to comment
Share on other sites

Η σκόνη δεν είναι λόγος να μην το χρησιμοποιείς! Υπάρχουν κ χειρότερα όπως να σου πέσει κάτω! Μπορεί να περάσει πάντως κ μπορεί κ να υπήρχε/πέρασε κατά τη συναρμολόγηση του όπως λες κ εσύ ;)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

έχεις συαντίσει κανείς iphone που να πείρε σκόνη μέσα η οθόνη? με ανυσχιχεί ιδιέτερα αυτό το θέμα γιατί όσο να είναι τα 565 ευρώ είναι ένα υπέροχο ποσό (για εμένα τουλαχιστο) οπότε δεν μπορώ παρά να το προσέχω όσο μπορώ πιό πολύ. Επιδή έχω καεί από άλλα τηλέφωνα με αυτό τον τρόπο, γι'αυτο και ρωτάω ;) Ευχαριστώ και παλύ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να είσαι σίγουρος πως δε θα πάρει. ΟΥΤΕ ΚΟΚΟ.

Είναι επενδυμένο γύρω γύρω με στρώμα σιλικόνης :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να είσαι σίγουρος πως δε θα πάρει. ΟΥΤΕ ΚΟΚΟ.

Είναι επενδυμένο γύρω γύρω με στρώμα σιλικόνης :)

 

αυτό δεν το είξερα :happy: Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να είσαι σίγουρος πως δε θα πάρει. ΟΥΤΕ ΚΟΚΟ.

Είναι επενδυμένο γύρω γύρω με στρώμα σιλικόνης :)

 

και απο το sim tray δεν μπαινουν νομιζεις...;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...