Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω οπως προειπα το πηρα με βυσμα(ελεος δηλαδη..)

απλα να ξεκαθαρισουμε οτι δεν ειναι ευθυνη της apple.εμεθα τα πραγματα απο μεσα.οι αποθηκες εχουν πολλα κομματια διαθεσιμα,απλα επειδη ειναι παρανομο να μην τα δινουν ως σκετες συσκευες τα παρουσιαζουν λιγα λιγα και καλα να νιωσεις τυχερος και να κανεις συνδεσουλα!!να σε εχουν πελατη να τους τα σκας.ελληνας παιδι μου!!της αρπαχτης!!!!!!βασιζονται στην τρελα που μας πιανει,συμπεριλαμβανομενου και εμου!αυτη τη στιγμη για βοντα εμαθα οτι εχουν τουλαχιστον 500-600 κομματια απο ολα τα μεγεθη και χρωματα!!δεν ειναι τυχαιο που ξαφνικα ενω δεν εχουν,τσουπ εμφανιζονται τα αιφονια!!και οσοι εχουν παραγγειλει και αυτοι πρεπει να περιμενουν για να γινει πιο πειστικο το σκηνικο!!:mad::mad:

λυπαμαι αλλα ζουμε στο ελλαντα!!!ααα ασε που της βοντα ειναι made in china..opvw και το δικο μου δλδ..

παντως ειναι ωραιο κινητο το ατιμο..τωρα πια βλεπω τα αλλα και μου μοιαζουν μπαχατελες..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω οπως προειπα το πηρα με βυσμα(ελεος δηλαδη..)

απλα να ξεκαθαρισουμε οτι δεν ειναι ευθυνη της apple.εμεθα τα πραγματα απο μεσα.οι αποθηκες εχουν πολλα κομματια διαθεσιμα,απλα επειδη ειναι παρανομο να μην τα δινουν ως σκετες συσκευες τα παρουσιαζουν λιγα λιγα και καλα να νιωσεις τυχερος και να κανεις συνδεσουλα!!να σε εχουν πελατη να τους τα σκας.ελληνας παιδι μου!!της αρπαχτης!!!!!!βασιζονται στην τρελα που μας πιανει,συμπεριλαμβανομενου και εμου!αυτη τη στιγμη για βοντα εμαθα οτι εχουν τουλαχιστον 500-600 κομματια απο ολα τα μεγεθη και χρωματα!!δεν ειναι τυχαιο που ξαφνικα ενω δεν εχουν,τσουπ εμφανιζονται τα αιφονια!!και οσοι εχουν παραγγειλει και αυτοι πρεπει να περιμενουν για να γινει πιο πειστικο το σκηνικο!!:mad::mad:

λυπαμαι αλλα ζουμε στο ελλαντα!!!ααα ασε που της βοντα ειναι made in china..opvw και το δικο μου δλδ..

παντως ειναι ωραιο κινητο το ατιμο..τωρα πια βλεπω τα αλλα και μου μοιαζουν μπαχατελες..

1.Θα σε στεναχωρήσω αλλά οι πληροφορίες σου απέχουν κάπως από τη πραγματικότητα. Κατ'αρχάς δεν υφίσταται κανένα νομικό θέμα με το να πουλούν τη συσκευή μόνο με σύνδεση. Π.χ το Πλαίσιο είχε κανονικά συσκευές και έλεγε άμεσα πως δεν το δίνει χωρίς σύνδεση. Από εκεί και πέρα, στις 31 Ιουλίου είχαν ελάχιστα κομμάτια (π.χ τα 32άρια της Vodafone ήταν περίπου 300). Τώρα έχουν παραλάβει περισσότερα (τα καινούρια έχουν production week July 31 ενώ τα αρχικά είχαν 28) αλλά και πάλι δεν επαρκούν για να καλύψουν τις προπαραγγελίες, οι οποίες και για τις δύο εταιρείες ξεπερνούν τις 15000. Παρόμοια προβλήματα ανεπαρκούς διαθεσιμότητας υπάρχουν και σε άλλες χώρες (Καναδάς, Αυστραλία κ.τ.λ), και το πρόβλημα είχε παραδεχτεί και η ίδια η Apple στη τελευταία ανακοίνωση οικονομικών αποτελεσμάτων.

2. Όλα τα iPhone είναι made in China.

 

Συμφωνώ πως και οι εταιρείες δεν κάνουν σωστή διαχείρηση των αποθεμάτων που έχουν αλλά το πρόβλημα ξεκινά από την έλλειψη επαρκούς stock. Πέρσι που δεν υπήρχε το πρόβλημα αυτό σχεδόν όλα τα καταστήματα είχαν iPhone από τη πρώτη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Έχω ένα iPhone 3G 16GB και απο τις πρώτες μέρες που το πήρα έχω συνέχεια πρόβλημα με τις εισερχόμενες και τα εισερχόμενα μηνύματα. Έβαλα καινούργια sim μήπως και φτιάξει αλλα και πάλι τίποτα. Μια λειτουργεί μια όχι! Να πώ επίσης οτι η κάρτα λειτουργεί κανονικά σε άλλο κινητο και αν βάλω άλλη κάρτα στο iphone αυτο λειτοργεί ρολόι!

Μηπως μπορείτε να μου πείτε ποιο μπορεί να είναι το πρόβλημα και πώς μπορεί να λυθεί?

Link to comment
Share on other sites

To εκανα αλλα δεν καταφερα τιποτα!!

 

έχεις δοκιμάσει να απενεργοποιήσεις τα push notifications?

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

iPhone 3Gs 32gb in the mix ..:p

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=z9PNsFxQcHg]YouTube - iPhone 3Gs 32gb blanc au mixeur[/ame]

 

Αλλοι ψαχνονται για να το αγορασουν :whistle:

και αλλοι το κανουν φραπε :D:p

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Aντε πάλι.........

 

Τι κακιά μανία είναι αυτή.......:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ναι και πάλι τζιφος! Να τονίσω οτι με την 3G κάρτα της cosmote έχω πρόβλημα...με μια αγγλική που έχω βάλει (O2) λειτουργεί κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Να τονίσω πως η κάρτα της cosmote λειτουργεί κανονικά στο άλλο κινητό που έχω.
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

iPhone 3Gs 32gb in the mix ..:p

 

YouTube - iPhone 3Gs 32gb blanc au mixeur

 

Αλλοι ψαχνονται για να το αγορασουν :whistle:

και αλλοι το κανουν φραπε :D:p

 

off topic : πόνεσε η καρδιά μου με αυτό το βίντεοοο ... :cry: :X

 

Εμένα λίγο να μου γλυστρίσει από τα χέρια και παθαίνω ανακοπή, κι αυτός το βάζει στο μίξερ;!;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

εγω οπως προειπα το πηρα με βυσμα(ελεος δηλαδη..)

απλα να ξεκαθαρισουμε οτι δεν ειναι ευθυνη της apple.εμεθα τα πραγματα απο μεσα.οι αποθηκες εχουν πολλα κομματια διαθεσιμα,απλα επειδη ειναι παρανομο να μην τα δινουν ως σκετες συσκευες τα παρουσιαζουν λιγα λιγα και καλα να νιωσεις τυχερος και να κανεις συνδεσουλα!!να σε εχουν πελατη να τους τα σκας.ελληνας παιδι μου!!της αρπαχτης!!!!!!βασιζονται στην τρελα που μας πιανει,συμπεριλαμβανομενου και εμου!αυτη τη στιγμη για βοντα εμαθα οτι εχουν τουλαχιστον 500-600 κομματια απο ολα τα μεγεθη και χρωματα!!δεν ειναι τυχαιο που ξαφνικα ενω δεν εχουν,τσουπ εμφανιζονται τα αιφονια!!και οσοι εχουν παραγγειλει και αυτοι πρεπει να περιμενουν για να γινει πιο πειστικο το σκηνικο!!:mad::mad:

λυπαμαι αλλα ζουμε στο ελλαντα!!!ααα ασε που της βοντα ειναι made in china..opvw και το δικο μου δλδ..

παντως ειναι ωραιο κινητο το ατιμο..τωρα πια βλεπω τα αλλα και μου μοιαζουν μπαχατελες..

 

γιατι ποια δεν είναι made in china;εχω την εντύπωσση οτι οπως και τα μακ ετσι και τα iphone ειναι china..

Link to comment
Share on other sites

Και το αστείο ξέρετε ποιο είναι? Ότι το πλαστικό έμεινε άθικτο :p :lol:
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!!!!!!!

 

ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ, ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ, ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΑΚΟΥΣ!!! :lol: :p

 

Η αλήθεια είναι οτι ξέρω οτι θα με μισήσετε ... αλλά να πω την αλήθεια ... γι αυτό το κάνω :p

 

http://img17.imagehosting.gr/out.php/t946823_imag0050-.jpg http://img17.imagehosting.gr/out.php/t946824_imag0051-.jpg

Link to comment
Share on other sites

γιατι ποια δεν είναι made in china;εχω την εντύπωσση οτι οπως και τα μακ ετσι και τα iphone ειναι china..

 

Designed in California.

Assembled in China.

 

Όλα έτσι είναι. Μην ακούς κανέναν. Λες και στην Cosmote τους τα φτιάχνουν εξωγήινοι στο Roswell. Τι ακούμε εδώ μέσα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

κανενας απο θεσσαλονικη που να ξερει σε πιο μαγαζακι βοσκει κανα ξεμπαρκο 16αρι σε μαυρο χρωμα?:cry:

εχω βαλει ενα βυσμα σε κιλκις ενα σε λαγκαδα και ενα σε καλαμαρια που θα παει δε θα πεσει κανενα στα χερια μου.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή : Περιμένετε για νέες συσκευές τους επόμενους μήνες μέχρι να αποκαταστήσει η apple το θέμα με την οθόνη του 3GS. Τα 3GS έχουν πρόβλημα με την οθόνη σε μερικούς είναι κίτρινη σε άλλους κανονική και σε άλλους δίχρωμη.. ¨Ότι να ναι
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα σε ολα τα μελη! :D

 

Καινουργιος εδω και συντομα κατοχος ενος 3gS black 32 gb ! :D

 

Αρχισα να διαβαζω το θεμα αυτο (πηδωντας μερικες σελιδες που και που :D) μιας και συντομα θα αποκτησω το δικο μου iphone.Να πω οτι θα ειναι το πρωτο μου Iphone -καθως βλεπω πολλοι εχετε προιστορια- και ενω ειμαι ενθουσιασμενος και περιμενω πως και πως , απο την αλλη διαβαζω διαφορα που με κανουν να... ανησυχω για να ειμαι ειλικρινεις...

 

Ακουω διαφορα θεματα για κιτρινες οθονες , για υπερθερμανση , για προβληματικες μπαταριες , ακομα και για εκρηξεις και οσο ναναι εχω αρχισει και αγριευομαι.

 

Μιας και εδω πολλοι το κατεχετε το αθλημα , αλλα και το τηλεφωνο , πιστευετε πως εχω λογους να ειμαι επιφυλακτικος , ή απλα ολα αυτα ειναι λιγο-πολυ υπερβολες?

 

Επισης κατι σημαντικο.Μιας και διαλεξα το 32 gb υπαρχει πιθανοτητα να ανεβαζει μεγαλυτερη θερμοκρασια απο τα μοντελα των 16 gb?Το ξερω ειμαι ασχετος και η ερωτηση ειναι χαζη , απλα δεν ξερω αν υπαρχει περιπτωση για κατι τετοιο.

 

Σας ευχαριστω πολυ,

ο "ενθουσιασμενο-επιφυλακτικος" Δημητρης. :D

Link to comment
Share on other sites

Όσπου να ρθει το iPhone 3GS στα καταστήματα λογικά θα έχουν λυθεί τα προβλήματα με

την οθόνη αφού θα είναι νέες παρτίδες. Αν όχι το παίρνεις για αντικατάσταση (μερικοί το δέχονται, άλλα όχι).

 

Η υπερθέρμανση παρατηρείται από υπερβολική χρήση ή όταν το έχεις στην πρίζα και παίζεις παιχνίδι. Τίποτα το σημαντικό, δεν θα είναι πάντα ζεστό ;) :p

 

Όσο αφορά τις εκρήξεις μην ακούς μπορεί να είναι και μούφες, η Apple δήλωσε ότι δεν φταίει αυτή αλλά οι καταναλωτές με την "άγρια" χρήση τους και την υπερβολική έκθεση στον ήλιο. Απλά οι ίδιοι προσπαθούν να τα ρίξουν στην Apple. Έστω και να μην τα κακομεταχειρίζονται λογικό είναι κάποια προϊόντα να είναι ελαττωματικά. Σωστά; Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.

 

Με τα GB δεν θα δεις διαφορά, αν έχει πρόβλημα θα έχει δεν έχει σχέση αν είναι 16 ή 32 GB.

 

Ελπίζω να βοήθησα και καλως ήρθες στο φόρουμ :) :)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οτί υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος για να ανησυχείς...

Ελπίζουμε ότι τα φαινόμενα υπερθέρμανσης να λυθούν με το επόμενο update, το οποίο αναμένεται να διορθώσει και κάποια bugs που υπάρχουν με τη μπαταρία και τη φόρτιση.

 

Επίσης η apple έβγαλε πρόσφατα ανακοίνωση σχετικά με τις κατηγορίες που δέχτηκε για κάποιες "εκρήξεις"...

Δεν έφταιγε η υπερθέρμανση είπε, αλλά κάποια προηγούμενα χτυπήματα στην οθόνη των κατόχων. :ninja:

 

Είτε 32, είτε 16 δεν παίζει ρόλο. Ακόμα και τα προηγούμενα 3G και 2G, παρουσιάζουν τα ίδια φαινόμενα, πράγμα που επιβεβαιώνει το ότι το OS ευθύνεται για αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Δε μ αρεσει να αναπαραγω δυσαρεστες ειδησεις και σε καμια περιπτωση δε θεωρω οτι ολα τα iPhone, παρουσιαζουν ΟΛΑ τα "προβληματα" - "ελαττωματα", που κατα καιρους εχουν παρουσιαστει η παρουσιαζονται στους χρηστες τους.

Εχοντας αυτο υπ οψη, διαβαστε τη σελιδα 51 στο τευχος 28/8/09 της εφημεριδας ΤΑ ΝΕΑ.

Αποψη μου ειναι οτι προκειται για ελαττωματικες παρτιδες οι οποιες ΥΠΟ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ (αν και ακομη αγνωστες) ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΜΟΝΟ συνθηκες, ΕΚΔΗΛΩΝΟΥΝ αυτα τα "συμπτωματα" ...

Παντως αυτο που διαπιστωνω, παντα εκ του αποτελεσματος, ειναι οτι "καπου στην πορεια" η Apple, ειτε λογω της πιεσης της αγορας για συνεχως αυξανομενο αριθμο συσκευων, ειτε για να μειωσει το κοστος κατασκευης των iPhone 3G και 3GS, ειτε ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΟΓΟΥΣ, εχει υποβαθμισει αισθητα την ποιοτητα κατασκευης τους.

Μεχρι στιγμης παντως, τα "ελαττωματα" με τη μεγαλυτερη συχνοτητα εμφανισης :

 

1. πισω πλαστικα καλυμματα που ραγιζουν - σπανε πολυ ευκολα στα πλαινα

2. "περιεργη" συμπεριφορα μπαταριας

3. πλαινος διακοπτης mute-vibrate με μεγαλο "τζογο"

 

ευτυχως δεν ειναι ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή : Περιμένετε για νέες συσκευές τους επόμενους μήνες μέχρι να αποκαταστήσει η apple το θέμα με την οθόνη του 3GS. Τα 3GS έχουν πρόβλημα με την οθόνη σε μερικούς είναι κίτρινη σε άλλους κανονική και σε άλλους δίχρωμη.. ¨Ότι να ναι

 

Νομίζω οτι και τα επόμενα έτσι θα είναι!

Απο κάποια παρτίδα και μετά βγαίνουν όλα με θερμότερα χρώματα!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Και γω δε θέλω να υποβαθμίσω τα προβλήματα που τυχόν παρατηρούνται αλλά γνωρίζω πως οι μόνες φωνές που συνήθως ακούγονται είναι των προβλημάτων! Όσοι δεν έχουν προβλήματα σπάνια το λένε :)
Link to comment
Share on other sites

οι μόνες φωνές που συνήθως ακούγονται είναι των προβλημάτων! Όσοι δεν έχουν προβλήματα σπάνια το λένε :)

 

Εεεεεε μα φυσικα ετσι ειναι και αυτο ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΛΟΓΙΚΟ ΑΛΛΩΣΤΕ !!!

Δηλαδη τι θα επρεπε κατα την γνωμη σου να γινεται ;

Οποιος δηλαδη δινει 570 euro για κινητο και δουλευει ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ, να βγει και να πει ΤΙ ;;;;;

Δεν μου πουλησαν ελαττωματικο προιον ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ;;; :wacko: :lol:

Δεν μας τα δινουν και τζαμπα ...

Πληρωνω το 100% της αξιας ενος προιοντος ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ απαιτω να ειναι 100% ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ !!! Ουτε 98%, ουτε 99%, ουτε 99,9999999999999999999999 % !!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...