Jump to content

[Service] Προβλήματα / Απορίες / DOA


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια λέξη έχω να πω, συγχαρητήρια :)

thanks a lot.. κ πιο πολυ ευχαριστω τον Tasos19s για την πληροφορια που μου εδωσε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μένα,

 

Ιphone 6 της γυναικας μου, 12 ημερων στραβωσε στο σημειο της υποδοχης ακουστικων λογικα μετα απο καθισμα εχοντας το στην πισω τσεπη και φαινεται σαν να εχει κοπει η υποδοχη. Στην infoquest στο νεο κοσμο της ειπανε οτι φαινεται δικη της υπαιτιοτητα και την παραπεμψανε να παει infoquest Ρεντη. Τι συμβαινει σ αυτη την περιπτωση;; Eιναι υπαιτιοτητα μου αν κατσω με το κινητο στην τσεπη και στην ουσια υποχωρησει το αλουμινιο;;

Edited by BIANCOrossi
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μένα,

 

Ιphone 6 της γυναικας μου, 12 ημερων στραβωσε στο σημειο της υποδοχης ακουστικων λογικα μετα απο καθισμα εχοντας το στην πισω τσεπη και φαινεται σαν να εχει κοπει η υποδοχη. Στην infoquest στο νεο κοσμο της ειπανε οτι φαινεται δικη της υπαιτιοτητα και την παραπεμψανε να παει infoquest Ρεντη. Τι συμβαινει σ αυτη την περιπτωση;; Eιναι υπαιτιοτητα μου αν κατσω με το κινητο στην τσεπη και στην ουσια υποχωρησει το αλουμινιο;;

 

Αυτα ειναι ζημιές απο λάθος χρήση. Χρεώνεται ο ιδιοκτήτης της συσκευής την ζημιά.

Αν έχεις σκοπο να πληρώσεις για επισκευή πήγαινε το αλλιώς μην μπαίνεις στον κόπο.

Σίγουρα θα σου βγάλουν ένα ποσό που δεν θα σ αρεσει για την επισκευή. Και ναι φταις εσυ. Άσχετα ποσό εύκολα η δύσκολα παθαίνει ζημιά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξερετε πανω κατω ποσο κοστιζει η αλλαγη μπαταριας σε iphone 5, σε εξουσιοδοτημενο service;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε πανω κατω ποσο κοστιζει η αλλαγη μπαταριας σε iphone 5, σε εξουσιοδοτημενο service;

 

Λογικά σε όλα τα service περίπου 65€. Εάν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες στείλε μου pm. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πιθανώς να έχει συζητηθεί ξανά, αλλά χάθηκα κάπου στις τόσες σελίδες.

iPhone 6 (μιας εβδομάδας) και σπασμένη οθόνη μετά από πέσιμο (πραγματικά γελοίο...).

Μικρή έρευνα που έκανα πάω για ~360€ και αντικατάσταση, ή ~220€ για αλλαγή οθόνης. Έχετε κάποια εναλλακτική?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πιθανώς να έχει συζητηθεί ξανά, αλλά χάθηκα κάπου στις τόσες σελίδες.

iPhone 6 (μιας εβδομάδας) και σπασμένη οθόνη μετά από πέσιμο (πραγματικά γελοίο...).

Μικρή έρευνα που έκανα πάω για ~360€ και αντικατάσταση, ή ~220€ για αλλαγή οθόνης. Έχετε κάποια εναλλακτική?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Δεν υπάρχει άλλη εναλλακτική.

Πρόσφατα άλλαξε σε συγκεκριμένο τηλέφωνο οθόνη με κόστος περίπου 160€

Βρίσκεις και φθηνότερα από 220€ που ανέφερες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πιθανώς να έχει συζητηθεί ξανά, αλλά χάθηκα κάπου στις τόσες σελίδες.

iPhone 6 (μιας εβδομάδας) και σπασμένη οθόνη μετά από πέσιμο (πραγματικά γελοίο...).

Μικρή έρευνα που έκανα πάω για ~360€ και αντικατάσταση, ή ~220€ για αλλαγή οθόνης. Έχετε κάποια εναλλακτική?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Τον τελευταιο καιρο κυκλοφορει μια πανδημεια στα iphone μετα απο αλλαγη οθονης και αναβαθμιση του ios να βγαζει σφαλμα error 53.

Να το εχεις στα υποψην γιατι μπορει να βρεθεις προ εκπηξεων οπως την επαθα και εγω.

Καλο ειναι να απευθυνθεις σε επισημο service για να χεις το κεφαλι σου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο κυκλοφορει μια πανδημεια στα iphone μετα απο αλλαγη οθονης και αναβαθμιση του ios να βγαζει σφαλμα error 53.

Να το εχεις στα υποψην γιατι μπορει να βρεθεις προ εκπηξεων οπως την επαθα και εγω.

Καλο ειναι να απευθυνθεις σε επισημο service για να χεις το κεφαλι σου ησυχο.

 

Ευχαριστώ για το tip!

Απλά (αν έχω καταλάβει σωστά) τα επίσημα service αναφέρουν αντικατάσταση και όχι αλλαγή οθόνης...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Πριν ένα χρόνο πήγα στο i phone service στο Αιγάλεω. Η συσκευή μου είχε απορυθμιστεί, η επισκευή κόστισε 15€ με απόδειξη ταμειακής. Μέχρι εδώ όλα καλά, ο ψηλός υπάλληλος ( - ιδιοκτήτης;) φιλικότατος και η δουλεία μου έγινε. Μέχρι που έμαθα από φίλο τι ακριβώς έκαναν σε απλά Ελληνικά hard reset, και χρέωσαν 15€. Δεν έβαλα μυαλό πριν λίγες μέρες έπεσε το τηλέφωνο μου από μικρό ύψος 30 - 40cm και παρουσίασε το εξής πρόβλημα μόλις το έβαζα στο ρεύμα όλα καλά με το που το έβγαζα από την πρίζα έσβησε, το πήγα στο ίδιο service στο i phone service Αιγάλεω στη Θηβών. Ο ίδιος ψηλός κύριος, αφού άκουσε το πρόβλημα και πριν ολοκληρώσω την φράση, έβγαλε το διαγνωστικό συμπέρασμα μπαταρία. Του εξήγησα ότι μου έπεσε από χαμηλό ύψος. Τότε το πήρε μέσα στο τεχνικό και μετά από 10 λεπτά μου ανακοίνωσε ΟΤΙ: με την πτώση έσπασε ένα από τα δύο ελάσματα της μπαταρίας, προσπαθήσαμε να το κολλήσουμε αλλά δεν γίνεται οπότε θέλεις νέα μπαταρία κόστος 45€. ΑΝΑΓΚΆΖΟΜΑΙ να δημοσιεύσω την ιστορία αυτή γιατί: πήγα στο φίλο που μου είπε για το hard reset (θυμάστε) ξεβίδωσε το κινητό, τεράστια έκπληξη, ΑΠΛΑ είχε ξεκουμπωθεί από την θέση της η επαφή. Χρέωση πίναμε μπύρες στην υγειά του service. ΚΥΡΙΟΙ μην υποτιμάτε την νοημοσύνη μας. Άντε στην υγεία σας. Edited by mirrorofsorrow
Αφαίρεση προσβλητικών εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σε όλους! Θέλουν να μου δωρίσουν ένα iphone 5 που η ενεργοποίηση του είχε γίνει στην Αυστραλία. Το πρόβλημα ειναι ότι δεν έχουν το email της ενεργοποίησης της συσκευης αλλα ούτε και μπορούν να το βρούν καθώς ο τύπος που το είχε αρχικά αγνοείται. Υπάρχει κάποιος τρόπος μόλις μου το δώσουν να ξανασεταρω την συσκευή και να την ενεργοποιήσω με άλλο email? Φυσικα η συσκευη δεν ειναι κλεμμενη κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θέλουν να μου δωρίσουν ένα iphone 5 που η ενεργοποίηση του είχε γίνει στην Αυστραλία. Το πρόβλημα ειναι ότι δεν έχουν το email της ενεργοποίησης της συσκευης αλλα ούτε και μπορούν να το βρούν καθώς ο τύπος που το είχε αρχικά αγνοείται. Υπάρχει κάποιος τρόπος μόλις μου το δώσουν να ξανασεταρω την συσκευή και να την ενεργοποιήσω με άλλο email? Φυσικα η συσκευη δεν ειναι κλεμμενη κτλ.

 

Δυστυχώς χωρίς το Apple ID και τον κωδικό δεν μπορεί να δουλέψει η συσκευή με τίποτα.

Μόνο ανταλλακτικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς χωρίς το Apple ID και τον κωδικό δεν μπορεί να δουλέψει η συσκευή με τίποτα.

Μόνο ανταλλακτικά

 

Δηλαδή ουτε με jailbreak-unlockers κτλ και τετοια δεν γινεται να φτιαχτει κάπως ας πουμε... ;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ουτε με jailbreak-unlockers κτλ και τετοια δεν γινεται να φτιαχτει κάπως ας πουμε... ;

 

Όχι με τίποτα κανένας τρόπος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα!μια βοήθεια...μετά απο πτώση ράγισε η πίσω όψη του τηλεφώνου μου...από ότι είδα είναι εύκολη η αλλαγή του απλά λόγω ότι βρίσκομαι μακρυά από κάποιο μέρος με service παρακαλώ οποίος μπορεί να μου υποδείξει από που να παραγγείλω το ανταλλακτικό καθώς και ποιο κατσαβίδι θα χρειαστώ...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα!μια βοήθεια...μετά απο πτώση ράγισε η πίσω όψη του τηλεφώνου μου...από ότι είδα είναι εύκολη η αλλαγή του απλά λόγω ότι βρίσκομαι μακρυά από κάποιο μέρος με service παρακαλώ οποίος μπορεί να μου υποδείξει από που να παραγγείλω το ανταλλακτικό καθώς και ποιο κατσαβίδι θα χρειαστώ...ευχαριστω

 

Δεν μας λες όμως ούτε που είσαι ούτε τίποτα.

Στο Ίντερνετ βρες ένα πίσω καπάκι. 2 βίδες είναι στην κάτω πλευρά της συσκευής τις βγάζεις με μικρό αστεράκι και συρταρωτα άλλαζει το πίσω καπάκι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κανείς εμπειρίες από iStorm Τσιμισκή; Έχω ένα iPhone 6 με το κλικαριστό της οθόνης δίπλα στα κουμπιά της έντασης και ένα καμμένο πίξελ. Να τολμήσω, λέτε, να το πάω για αντικατάσταση, ή θα χάσω το χρόνο μου; Γιατί μου είπαν ότι αντικατάσταση γίνεται αν το πίξελ είναι από «1 χιλιοστό και πάνω». Να το μετρήσω δυστυχώς δε μπορώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κανείς εμπειρίες από iStorm Τσιμισκή; Έχω ένα iPhone 6 με το κλικαριστό της οθόνης δίπλα στα κουμπιά της έντασης και ένα καμμένο πίξελ. Να τολμήσω, λέτε, να το πάω για αντικατάσταση, ή θα χάσω το χρόνο μου; Γιατί μου είπαν ότι αντικατάσταση γίνεται αν το πίξελ είναι από «1 χιλιοστό και πάνω». Να το μετρήσω δυστυχώς δε μπορώ!

 

Εάν θες τη γνώμη μου δεν χάνεις τίποτε, πήγαινε και ανάλογα πράξε. Το προβλημα υπήρχε απο την αγορά του;

Link to comment
Share on other sites

Εάν θες τη γνώμη μου δεν χάνεις τίποτε, πήγαινε και ανάλογα πράξε. Το προβλημα υπήρχε απο την αγορά του;

 

Ναι, το διαπίστωσα όταν το αγόρασα, αλλά δε με πείραζε, επειδή η θήκη που έχω είναι αρκετά στενή και δε το καταλάβαινα. Αλλά το νεκρό πίξελ... Ε είναι κάπως :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες όμως ούτε που είσαι ούτε τίποτα.

Στο Ίντερνετ βρες ένα πίσω καπάκι. 2 βίδες είναι στην κάτω πλευρά της συσκευής τις βγάζεις με μικρό αστεράκι και συρταρωτα άλλαζει το πίσω καπάκι.

 

συγγνωμη φιλε,εαν θες να βοηθησεις κανε το,τωρα το που ειμαι και τα λοιπα δεν μπορω να καταλαβω τι ρολο παιζουν...ρωτησα απο που μπορω να το παραγγειλω ιντερνετικα...για να ειμαι σιγουρος οτι δε θα πεσω σε μαγαζι φολα...

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη φιλε,εαν θες να βοηθησεις κανε το,τωρα το που ειμαι και τα λοιπα δεν μπορω να καταλαβω τι ρολο παιζουν...ρωτησα απο που μπορω να το παραγγειλω ιντερνετικα...για να ειμαι σιγουρος οτι δε θα πεσω σε μαγαζι φολα...

 

Λες βρίσκομαι μακριά από service. Σου λέω πες μας που είσαι ίσως βοηθάει.

Ίντερνετ όπου και να είσαι το παίρνεις δεν υπάρχει θέμα.

Εργαλείο όμως ίσως χρειαστεί να αγοράσεις έξτρα.

Ας πούμε στην Θεσσαλονίκη ξέρω να σου πω πάνε πάρα από εκεί ένα εργαλείο.

Γι αυτό ρωτάω. Αν δεν ήθελα να βοηθήσω δεν θα απαντούσα και δεν μ ενδιαφέρει και πολύ το που είσαι τι είμαι cia;

Στο ebay συνήθως δίνουν με το καπάκι μαζί και εργαλείο τώρα Ελλάδα Δεν νομίζω να δίνουν μαζί και το κατσαβίδι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λες βρίσκομαι μακριά από service. Σου λέω πες μας που είσαι ίσως βοηθάει.

Ίντερνετ όπου και να είσαι το παίρνεις δεν υπάρχει θέμα.

Εργαλείο όμως ίσως χρειαστεί να αγοράσεις έξτρα.

Ας πούμε στην Θεσσαλονίκη ξέρω να σου πω πάνε πάρα από εκεί ένα εργαλείο.

Γι αυτό ρωτάω. Αν δεν ήθελα να βοηθήσω δεν θα απαντούσα και δεν μ ενδιαφέρει και πολύ το που είσαι τι είμαι cia;

Στο ebay συνήθως δίνουν με το καπάκι μαζί και εργαλείο τώρα Ελλάδα Δεν νομίζω να δίνουν μαζί και το κατσαβίδι

 

ευχαριστω για το χρονο σου...ebay δε γινεται λογω cc...οποτε καποιο καταστημα ελλαδα εχεις να προτεινεις?εγω ειμαι σε νησι και αρκετα μακρυα απο αθηνα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μπορειτε να μου πειτε αν η μπαταρια καλυπτεται απο τον 2ο χρονο εγγυησης και αν ναι πρεπει να το παω στo istorm πχ ή μπορω και σε καποια βονταφον ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε αν η μπαταρια καλυπτεται απο τον 2ο χρονο εγγυησης και αν ναι πρεπει να το παω στo istorm πχ ή μπορω και σε καποια βονταφον ?

 

Καλησπέρα φίλε μου, σε κάθε περίπτωση η συσκευή έχει δύο χρόνια εγγύηση σε Ελλάδα και Κύπρο. Θα χρειαστείς την απόδειξη αγοράς όπου και αν απευθυνθείς την υποστήριξη την έχει πλέον η iSquare.gr.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...