Jump to content

[Service] Προβλήματα / Απορίες / DOA


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι εφικτο να αλλαξεις τις εργοστασιακες προσοψεις?

Πχ να εχεις μαυρη συσκευη και να μπορεις να την αλλαξεις σε ασπρη...

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κοστιζει η αλλαγη του home button?

 

Αναλόγως που θα το πας. Εγώ το κάνω μόνος μου και έχω βρε απο 3 ευρώ το ανταλλακτικό μέχρι και 15 ευρώ. Για την εργασία 15 ευρώ είναι μια λογική τιμή κατα την άποψη μου. Κάνε σε μερικά σερβις ερώτηση για να μάθεις.

 

Ειναι εφικτο να αλλαξεις τις εργοστασιακες προσοψεις?

Πχ να εχεις μαυρη συσκευη και να μπορεις να την αλλαξεις σε ασπρη...

 

Φυσικά! Αρκεί να "πιάνουν" τα χέρια σου... Μπορείς να βρείς πολλα χρώματα και σχέδια ακόμα και τα original

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εχω εδω και λιγες μερες το iphone 4s(μεταχειρισμενο).παρατηρησα οτι στα διαφορα "προφιλ δονησης" που εχει το κινητο στις ρυθμισεις,η δονηση καποιες φορες ακουγεται πολυ περιεργα-ασχημα.σιγουρα δεν ειναι τριξιματα απ το κουμπι "σιγασης" και το home button,το κοιταξα.παρατηρησα επισης οτι αν πιεσω ελαφρα το πισω καπακι στο κατω μερος οπου βρισκεται η δονηση,ο ηχος δονησης μου ακουγεται φυσιολογικος.το εχει παρατηρησει κανενας αυτο?τι μπορει να φταιει?πιο πολυ μ ενδιαφερει μηπως με το χρονο δημιουργησει καποιο κι αλλο προβλημα στη συσκευη..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,θα ηθελα να μαθω αν το dock connector του 4s ειναι ιδιο με του 4 εσωτερικα στο φλεξ και στην τοποθετηση ?Δουλευει κανονικα ξερει κανεις ? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερώτηση (δεν ήξερα που έπρεπε να την κάνω). Αν κάποιος πάρει iPhone από Αμερική και το φέρει Ευρώπη, πρέπει να αλλάξει κάτι σε αυτό? Και αν ναι, που το κάνει και πόσο κοστίζει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερώτηση (δεν ήξερα που έπρεπε να την κάνω). Αν κάποιος πάρει iPhone από Αμερική και το φέρει Ευρώπη, πρέπει να αλλάξει κάτι σε αυτό? Και αν ναι, που το κάνει και πόσο κοστίζει?

 

Οχι απλα θα πας σε καταστημα της Apple στην αμερικη και θα τους πεις θελεις unlock iphone και τιποτα αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Φιλαράκι έχει 4s και μια βδομάδα μετά το τέλος

της εγγύησης τα έπαιξε το κουμπί on/off. Επειδή vodafone θα ζητήσει ό,τι

να'ναι ξέρετε κάποιο καλό service? Κατά προτίμιση νότια προάστια, αλλά μη

το δένετε και κόμπο.

Ευχαριστώ!

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Φιλαράκι έχει 4s και μια βδομάδα μετά το τέλος

της εγγύησης τα έπαιξε το κουμπί on/off. Επειδή vodafone θα ζητήσει ό,τι

να'ναι ξέρετε κάποιο καλό service? Κατά προτίμιση νότια προάστια, αλλά μη

το δένετε και κόμπο.

Ευχαριστώ!

 

Πάντως να ξέρεις ότι μπορείς να απαιτήσεις εγγύηση , βάση ευρωπαϊκής νομοθεσίας άσχετα τι λέει η apple ισχύει 2 χρόνια εγγύηση

Πήγαινε Vodafone και απαίτησε το

Ξέρω πολλούς απο άλλο φόρουμ που το κατάφεραν μπορει να μην το λένε ξεκάθαρα γιατί πολλοί δεν το γνωρίζουν αλλα στο τέλος το παραδέχονται

Πάντως αν θες εγώ το πήγα σε τεχνικό για αλλαγή οθόνης με εγγύηση καλής λειτουργίας έξι μήνες

Αν θες στείλε πμ να σου στείλω τηλέφωνο

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα αγορασα ενα S3 mini απο κωτσοβολο 27/3/2013 και εχει θεμα στο digitazer αν παω αυριο θα ισχυσει το DOA?

και κατι ακομα.ειναι απο κωτσοβολο κερατσινιου μπορω να παω στου γαλατσιου ας πουμε?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..εκανα αναβάθμιση του iPhone 3Gs χθες σε εκδοση 4.1 αλλα μετα απο αυτο δεν ενεργοποιειται :( Ξεκινω να το ρυθμιζω γλωσσα κ χωρα μου ζηταει δικτυο Wi-Fi το βρισκει μου ζηταει να το συνδεσω στο iTunes το κανω αλλα οταν παταω επομενο μου λεει οτι εχει προβλημα αυτη την στιγμη κ να κανω διαμορφωση απο το iTunes...αλλα δε ξερω...κ εχω το κινητο νεκρο αυτη την στιγμη :( :cry:
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολους τους χρηστες του forum.ειναι το πρωτο μου ποστ και περιμενω αμεση απαντηση γιατι νομιζω οτι εκανα ενα τραγικο λαθος

την πεμπτη πηρα το iphone 4s καινουργιο απο vodafone.εκει λοιπον μου ειπαν μολις τελιωσει η εργοστασιακη μπαταρια να το φορτισω 4 ωρες.εγω ομως ως καλος βλακας,οταν τελιωσε η μπαταρια το εβαλα να φορτιζει.ειδα στις 3 ωρες την μπαταρια στο 100 το εβγαλα χωρις να σκεφτω οτι ειναι η πρωτη φορτηση και πρεπει να γεμισει η μπαταρια.χτες και σημερα λοιπον παρατειρω μια μεγαλη μειωση της μπαταριας σε μικρο χρονικο διαστημα(ισως να ειναι και εμμονη μου γτ παντα ηθελα ενα iphone)ειναι λογικο αυτο?αν οχι τι πρεπει να κανω?να παω στη vodafone?

οποιος μπορει ας μου απαντησει γρηγορα γιατι καθομαι σε αναμενα καρβουνα τωρα:(

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολους τους χρηστες του forum.ειναι το πρωτο μου ποστ και περιμενω αμεση απαντηση γιατι νομιζω οτι εκανα ενα τραγικο λαθος

την πεμπτη πηρα το iphone 4s καινουργιο απο vodafone.εκει λοιπον μου ειπαν μολις τελιωσει η εργοστασιακη μπαταρια να το φορτισω 4 ωρες.εγω ομως ως καλος βλακας,οταν τελιωσε η μπαταρια το εβαλα να φορτιζει.ειδα στις 3 ωρες την μπαταρια στο 100 το εβγαλα χωρις να σκεφτω οτι ειναι η πρωτη φορτηση και πρεπει να γεμισει η μπαταρια.χτες και σημερα λοιπον παρατειρω μια μεγαλη μειωση της μπαταριας σε μικρο χρονικο διαστημα(ισως να ειναι και εμμονη μου γτ παντα ηθελα ενα iphone)ειναι λογικο αυτο?αν οχι τι πρεπει να κανω?να παω στη vodafone?

οποιος μπορει ας μου απαντησει γρηγορα γιατι καθομαι σε αναμενα καρβουνα τωρα:(

 

δεν εχεις κάνει κανενα απολύτως λάθος, ψυχραιμία..

ούτως η άλλως οταν φτάσει στο 100% σταματάει η φόρτιση (δείχνει ενα εικονίδιο πρίζας μεσα στην μπαταρία) οπότε και να το αφήσεις παραπάνω δώρο-αδωρο

μην σε αγχώνει η μπαταρία, θα στρώσει αρχή ειναι ακόμα..οταν λες μεγαλη μείωση δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ παιδια:D μου πηρατε ενα αγχος απο πανω μου!

μου κρατησε μια μερα και παραπανω και το χρησιμοποιουσα συνεχεια.ισως να ηταν και λαθος δικη μου εκτιμιση@bill_thes

1000 ευχαριστω και στους 2 και παλι;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες, για αγχώστε/ξεαγχώστε με: πήρα προχθές το iPhone 5 (16GB) και τις πρώτες 2 φορτίσεις (τώρα κάνω την 3η) τις έκανα "προβλεπόμενα": άδειασμα τη μπαταρία και φόρτιση με το κινητό σε flight-mode μέχρι να γεμίσει. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν βλέπω να κρατάει μέρα το κινητό. Για παράδειγμα σήμερα (μετά τη 2η φόρτιση), από τις 7:00πμ ξεκινώντας στο 100% το κινητό άδειασε και έκλεισε στις 9:00μμ (ναι, μέσα στη μέρα βρέθηκα σε περιοχές με άθλιο σήμα για αρκετές ώρες, τράβηξα μερικές φωτογραφίες και βιντεάκια-λίγα, και τσάταρα με κείμενο αρκετά στο Skype).

 

Τι λέτε;

 

ΥΓ: πόση ώρα "πρέπει" να διαρκεί η πλήρης φόρτιση του iPhone (από 0% μέχρι 100%) σε "κανονικές" συνθήκες;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, για αγχώστε/ξεαγχώστε με: πήρα προχθές το iPhone 5 (16GB) και τις πρώτες 2 φορτίσεις (τώρα κάνω την 3η) τις έκανα "προβλεπόμενα": άδειασμα τη μπαταρία και φόρτιση με το κινητό σε flight-mode μέχρι να γεμίσει. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν βλέπω να κρατάει μέρα το κινητό. Για παράδειγμα σήμερα (μετά τη 2η φόρτιση), από τις 7:00πμ ξεκινώντας στο 100% το κινητό άδειασε και έκλεισε στις 9:00μμ (ναι, μέσα στη μέρα βρέθηκα σε περιοχές με άθλιο σήμα για αρκετές ώρες, τράβηξα μερικές φωτογραφίες και βιντεάκια-λίγα, και τσάταρα με κείμενο αρκετά στο Skype).

 

Τι λέτε;

 

ΥΓ: πόση ώρα "πρέπει" να διαρκεί η πλήρης φόρτιση του iPhone (από 0% μέχρι 100%) σε "κανονικές" συνθήκες;

 

σε ποια έκδοση εισαι; αν είσαι στην 6.1.3 ειναι πολύ λαίμαργη με την μπαταρία..περίμενε λιγες μέρες μήπως και στρώσει, αρχή ειναι ακόμα.

επίσης, να αποφεύγεις τις αποφορτίσεις..γυρω στο 15-20% να το βάζεις στην πρίζα.

τελος, 3 ώρες θέλει περίπου για να γεμίσει (με φόρτιση απο usb σε υπολογιστή)

Link to comment
Share on other sites

σε ποια έκδοση εισαι; αν είσαι στην 6.1.3 ειναι πολύ λαίμαργη με την μπαταρία..περίμενε λιγες μέρες μήπως και στρώσει, αρχή ειναι ακόμα.

επίσης, να αποφεύγεις τις αποφορτίσεις..γυρω στο 15-20% να το βάζεις στην πρίζα.

τελος, 3 ώρες θέλει περίπου για να γεμίσει (με φόρτιση απο usb σε υπολογιστή)

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Ναι, στην 6.1.3 είμαι (έκανα το διαθέσιμο update την πρώτη μέρα).

 

Γιατί λες να αποφεύγω τις αποφορτίσεις; Ζορίζουν πολύ τη μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα για το που να απευθυνθώ για επισκευή Iphone στη Θεσσαλονίκη;

Χαλασμένο power button σε 4αρι...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά λύστε μου μια απορία οποιος ξέρει... χτες έμεινα από το καινούριο μου xperia t που είχα πάρει πριν 2 εβδομάδες και αποφάσισα να φτιάξω ένα παλιό iphone 3G που είχα παρατήσει γιατί ήταν σπασμένη η οθόνη.. πήγα λοιπόν σήμερα και πείρα set εργαλεία αυτοκόλλητο το τζαμάκι μπροστά και φορτιστή και μετά από βιντεάκια που είχα δει στο youtube μέσα σε μια ωρίτσα έτοιμο το 3G.. το έβαλα φόρτισε άνοιξε κανονικά και τελικά θυμήθηκα ότι είναι ραγισμένη και η εσωτερική οθόνη..που σημαίνει ότι θέλει και αυτή άλλαγμα... αλλα άλλο είναι το θέμα... όταν ήταν ραγισμένη η οθόνη ξεκλείδωνε κανονικά από μπροστά ενώ τώρα που άλλαξα το τζαμι δεν μπορώ να το ξεκλειδώσω..!!! φταίει λοιπόν η εσωτερική οθόνη η είναι ΜΟΥΦΑ το τζαμι που πείρα(?) (τα τρία "βισματακια" που έχει μέσα τα έβαλα με πολύ προσοχή οποτε είμαι "σίγουρη" ότι πατάνε καλά...)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, χθες το απόγευμα προσπαθώντας να σβήσω με μιας αρκετά πακέτα από το cydia, μου κόλλησε το κινητό (iphone 5). Κόλλησε εννοώ πως στην οθόνη αναβοσβήνει το μήλο και δε μου επιτρέπει να κάνω τίποτα...παιδιά ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ τη βοήθειά σας.

 

Το μυαλό μου έχει μείνει στο ότι το κινητό brickare...

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια, το έδωσα σε ένα φίλο και μου το έσωσε.
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους γνωστες!!!! Μια ερωτηση...εχω τη δυνατοτητα να μου φερουν iphone5 απο αμερικη. Ειδα οτι υπαρχουν δυο μοντελα Α1428 κ Α1429. Λειτουργουν κ τα δυο στο ελληνικο συστημα κινητης τηλεφωνιας ωστε να πιανω κ 4G??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ρίξε μια ματιά εδώ...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=344105

 

Αυτό που πρέπει να σε απασχολήσει περισσότερο ειναι να μην αγοράσεις sim locked συσκευη γιατί μετά θα έχεις περισσότερα προβλήματα από το αν λειτουργεί το 4g.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα στους γνωστες!!!! Μια ερωτηση...εχω τη δυνατοτητα να μου φερουν iphone5 απο αμερικη. Ειδα οτι υπαρχουν δυο μοντελα Α1428 κ Α1429. Λειτουργουν κ τα δυο στο ελληνικο συστημα κινητης τηλεφωνιας ωστε να πιανω κ 4G??

 

Αν σε προλαβαίνω εγκαίρως (είχα πολύ καιρό να μπω) δες εδώ αναλυτικά στο τέλος της σελίδας http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222304&page=30

 

Εν συντομία θα ζητήσουν το Α1429 το μοντέλο της Verizon δηλαδή. Είναι και τα δύο ξεκλείδωτα αλλά το Α1429 "πιάνει" και τις ελληνικές LTE/4G μπάντες ενώ Α1428 όχι! Εξ ιδίας πείρας και εγώ κάτοχος αμερικάνικου Α1429.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...