Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το rsim που αναγράφουν μερικά μοντέλα τι είναι?

 

Είμαι κλειδωμένα σε κάποιους παρόχους πχ την αμερικανική εταιρεία κινητής at&t και δεν δουλεύουν άλλες sim

Βάζοντας rsim βάζεις οποία κάρτα θέλεις αλλά δεν δουλεύει σε όλες τις εκδόσεις iOS

Πχ τώρα μπορεί να δουλεύει στην 11.4, εάν βγει μια πιο νέα έκδοση και αναβαθμίσεις δεν θα δουλεύει. Πρέπει να αγοράσεις νέα rsim

Κόστος 20-30€ αν θυμάμαι καλά

Αν δεν αναβαθμίσεις δεν έχεις πρόβλημα απλά εγώ δεν θα έπαιρνα τέτοια συσκευή. Καλύτερα ξεκλείδωτη για όλα τα δίκτυα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αυτό που δεν θα δουλεύει σε νέα αναβάθμιση είναι τσεκαρισμένο?

βρήκα σε αγγελία 7plus 128gb 400€

 

Αν δεν βγει η έκδοση για να κάνουν δοκιμές οι δημιουργοί της rsim πως να το ξέρουμε;

Ίσως με τις beta εκδόσεις

Αν το πάρεις 400€ είναι καλά

Εγγύηση μην ψάχνεις

Μεταπώληση μην ψάχνεις επίσης. Θα το παντρευτείς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

όπως αυτός το πουλάει με rsim έτσι θα το πουλήσω και εγώ γιατί να χάσω την μεταπώληση;

 

Επειδή εσυ βρέθηκες να το πάρεις δεν σημαίνει ότι θα βρεθούν πολλοί άλλοι

Το δικό μου το είχα δώσει 520€ και ενδιαφέρθηκαν αρκετοί αμέσως

Αυτό στα 400€ και να δούμε πόσοι θα βρεθούν

 

Εγώ για καλό στα λέω από εκεί και πέρα εσυ αποφασίζεις

Το φθηνό καμία φορά μπορεί να σε βγει ακριβό.

Αναμένουμε iOS 12 θα χρειαστείς νέα rsim

Σκέψου τα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή σε κάθε αναβάθμιση πρέπει να αγοράζεις και καινούργια rsim?

αυτό με τις αναβαθμίσεις ios στην μια αναβάθμιση φτιάχνει την διαχείριση μπαταρίας και στις άλλες να την πίνει σαν νερό με ξεπερνάει

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή σε κάθε αναβάθμιση πρέπει να αγοράζεις και καινούργια rsim?

αυτό με τις αναβαθμίσεις ios στην μια αναβάθμιση φτιάχνει την διαχείριση μπαταρίας και στις άλλες να την πίνει σαν νερό με ξεπερνάει

 

Προσθέτουν κάποια νέα πράγματα και μέχρι να τα στρώσουν έχουν θέμα με την κατανάλωση

Ναι στις περισσότερες μεγάλες αναβαθμίσεις θα χρειάζεσαι νέα rsim

Πχ iOS 12.0.x, 12.1.x, 12.2.x και πάει λέγοντας.

Ανάλογα τι αλλαγές έχει κάνει η Apple δεν μπορούμε να ξέρουμε από πριν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

γιατί πάντα επηρεάζεται η κατανάλωση?

 

Γιατί όταν υπάρχει δυσλειτουργία κατευθείαν εκεί πονάνε οι συσκευές

Πχ στα αυτοκίνητα ότι και να συμβεί έχει αποτέλεσμα στην κατανάλωση. Δεν έχω ακούσει έχω πρόβλημα και να καίει λιγότερο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πώς και δεν επηρεάζει την κάμερα, ηχο και την ανάλυση?

 

Αν ήμουν προγραμματιστής στην Apple ίσως ήξερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

από κάτι ματιές που ρίχνω εδώ αλλά και σε άλλα forum ότι στα περισσότερα update βγάζουν το ζουμί στις μπαταρίες
Link to comment
Share on other sites

από κάτι ματιές που ρίχνω εδώ αλλά και σε άλλα forum ότι στα περισσότερα update βγάζουν το ζουμί στις μπαταρίες

 

Δεν αφορά αυτό το γενικό θέμα του συγκεκριμένου νήματος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα και καλο καλοκαιρι σε ολους. Θα ήθελα γνωμες σχετικα με την αγορα του iphone 7. Σε λιγες μερες ταξιδευω Ελβετια και σκεφτομαι να το αγορασω απ το Media Markt εκει. Η διαφορα στη τιμή με τα σκρουτζομαγαζα εδω μικρη(510 εκει 550 εδω) αλλα δεν ειμαι σιγουρη το τι με συμφερει περισσοτερο. Ευχαριστω για το χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλο καλοκαιρι σε ολους. Θα ήθελα γνωμες σχετικα με την αγορα του iphone 7. Σε λιγες μερες ταξιδευω Ελβετια και σκεφτομαι να το αγορασω απ το Media Markt εκει. Η διαφορα στη τιμή με τα σκρουτζομαγαζα εδω μικρη(510 εκει 550 εδω) αλλα δεν ειμαι σιγουρη το τι με συμφερει περισσοτερο. Ευχαριστω για το χρονο σας.

 

Έχω την εντύπωση πως τα Ελβετικά καλύπτονται από 1 έτος εγγύησης τα ελληνικά από 2 νομίζω. Βρες ένα αξιόπιστο κατάστημα που να καλύπτει τη διετία και αγόρασε από εδώ. Πάρε τηλέφωνο στο 0800 εδώ Ελλάδα Apple και δες αν καλύπτουν τα Ελβετικά.

Link to comment
Share on other sites

Το αντιστροφο παιζει!

 

Δεν είμαι σίγουρος. Έχω την εντύπωση πως καλώντας στο 0800 την Apple εδώ Ελλάδα αναφέρει την Ελβετία πως καλύπτεται από 1 έτος εγγύηση κάτι παίζει με την εε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
στις γειτονες χωρες αλβανια,ρουμανια,βουλγαρια,σκοπια ποσο πωλουνται εκει?,υπαρχουν αντιστοιχα site τυπου skroytz για συγκρισεις?
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Πηρα σημερα ενα iphone se απο σκρουτζ και ειχε μεσα καρτα σιμ Sprint. Λετε να εχω κανενα προβλημα με τις μπαντες π.χ. τη B40 της Wind για το 4G;
Link to comment
Share on other sites

Η Wind δεν χρησιμοποιεί την B40, έχει την B20, B7 και Β3, όπως και οι υπόλοιπες εταιρείες. Δεν θα έχεις πρόβλημα γιατί το ίδιο μοντέλο (Α1723) πωλείται και στην Ελλάδα και υποστηρίζεται πλήρως από τους παρόχους. Ένα πιθανό προβλημα θα ήταν το κλείδωμα παρόχου κινητής, γιατί όπως λες είχε μέσα SIM της Sprint, αλλά αυτό θα το διαπιστώσεις άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Η Wind δεν χρησιμοποιεί την B40, έχει την B20, B7 και Β3, όπως και οι υπόλοιπες εταιρείες. Δεν θα έχεις πρόβλημα γιατί το ίδιο μοντέλο (Α1723) πωλείται και στην Ελλάδα και υποστηρίζεται πλήρως από τους παρόχους. Ένα πιθανό προβλημα θα ήταν το κλείδωμα παρόχου κινητής, γιατί όπως λες είχε μέσα SIM της Sprint, αλλά αυτό θα το διαπιστώσεις άμεσα.

 

Λάθος δικό μου...την Β20 εννοούσα. Από ό,τι κατάλαβα μάλλον έχει μέσα την αμερικάνικη σιμ για την αρχική ενεργοποίηση και μετά βάζεις όποια Ελληνική σιμ θες. Για να πω την αλήθεια, έκανα την αρχική ενεργοποίηση μέσω itunes στο macbook χωρις να βαλω μεσα σιμ. Μετα μολις ανοιξα να βαλω τη σιμ είδα ότι έχει της Sprint....

Link to comment
Share on other sites

Λάθος δικό μου...την Β20 εννοούσα. Από ό,τι κατάλαβα μάλλον έχει μέσα την αμερικάνικη σιμ για την αρχική ενεργοποίηση και μετά βάζεις όποια Ελληνική σιμ θες. Για να πω την αλήθεια, έκανα την αρχική ενεργοποίηση μέσω itunes στο macbook χωρις να βαλω μεσα σιμ. Μετα μολις ανοιξα να βαλω τη σιμ είδα ότι έχει της Sprint....

 

Την πρώτη φορά θέλει sim απαραίτητα

Αν δουλεύει η ελληνική sim σου μην το συζητάς παραπάνω τελείωσε είσαι εντάξει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...