Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδες..προσφατα ακουσα οτι στην Κων/πολη αν καποιος φερει iphone απο αλλη χωρα πρεπει να πληρωσει καποιον ειδικο φορο για να μπορεσει να λειτουργησει το κινητο..ξερετε αν ισχυει αυτο και για την ελλαδα?

εγω συγκεκριμενα θελω να φερω ενα iphone απο Κων/πολη αλλα ακουσα το παραπανω και εχω ενδοιασμους..οποιος γνωριζει κατι ας με βοηθησει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
τελικα η infoquest μου δινει κανονικα εγγυηση τους καλεσα πριν λιγο :D

 

Καλύπτει η infoquest στα πλαίσια της εγγύησης συσκευή αγορασμένη από Μαλαισία; Μάλιστα, να το έχουμε στα υπόψιν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι θα το παω αυριο για την μπαταρια και για μια γραμμη οριζοντια που εμφανιζεται σπανια στο πανω μερος της οθονης,μου ειπαν αν εχει προβλημα αλλαζουν την συσκευη αλλα αν ειναι μονο η μπαταρια αλλαζουν μονο την μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ναι θα το παω αυριο για την μπαταρια και για μια γραμμη οριζοντια που εμφανιζεται σπανια στο πανω μερος της οθονης,μου ειπαν αν εχει προβλημα αλλαζουν την συσκευη αλλα αν ειναι μονο η μπαταρια αλλαζουν μονο την μπαταρια.

Καλημερα παιδια. Θα παει φιλος στην Αμερικη αυτη την εβδομαδα και σκεφτομαι να μου φερει ενα iphone 5s μονο αν βρει τον κωδικο Α1457 (Ευρωπη). Σε αυτη την περιπτωση που η αγορα ειναι απο Αμερικη αλλα με Ευρωπαικο κωδικο, τι γινεται με την εγγυηση; Μας καλυπτει εδω η Infoqouest ή καποιος απο τους παροχους π.χ. Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Θα παει φιλος στην Αμερικη αυτη την εβδομαδα και σκεφτομαι να μου φερει ενα iphone 5s μονο αν βρει τον κωδικο Α1457 (Ευρωπη). Σε αυτη την περιπτωση που η αγορα ειναι απο Αμερικη αλλα με Ευρωπαικο κωδικο, τι γινεται με την εγγυηση; Μας καλυπτει εδω η Infoqouest ή καποιος απο τους παροχους π.χ. Cosmote;

 

Κατ' αρχας δεν πρόκειται να βρει αυτό τον κωδικό πουθενά ούτε για αστείο μιας και δεν υποστηρίζει τις μπάντες Αμερικής οπότε δεν θα υπάρχει λόγος να πωλείται στην Αμερική. Συνεπώς αν θες το 5s φτηνά ξεχνάς την εγγύηση παίρνεις το ρίσκο και του λες να σου φέρει ένα ξεκλειδωτο ή ένα της t-mobile το οποίο είναι επίσης ξεκλειδωτο!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το 5s που πωλειται ξεκλειδωτο στην Αμερικη καλυπτει περισσοτερες μπαντες απο το Ευρωπαικο μοντελλο οποτε δεν βλεπω προβλημα. Ας το επιβεβαιωσει καποιος ομως...
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το 5s που πωλειται ξεκλειδωτο στην Αμερικη καλυπτει περισσοτερες μπαντες απο το Ευρωπαικο μοντελλο οποτε δεν βλεπω προβλημα. Ας το επιβεβαιωσει καποιος ομως...

 

Καλά ναι σίγουρα LTE θα έχει παντού στην Ευρώπη αλλά εγγύηση στην Ελλάδα όχι!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα

επειδη θα ειμαι αυστραλια για λιγο καιρο και η αγορα iphone συμφερει νομιζω οτι εχουμε τις ιδιες μπαντες η κανω λαθος??

 

για βοηθειστε παρακαλω δεν εχουμε τετοοια ευκαιρια καθε μερα

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για ποια συσκευή ενδιαφέρεσαι;

Εδώ υπάρχουν όλες οι συσκευές και μοντέλα του iPhone βάσει των φασμάτων λειτουργίας τους. Ρίξε μια ματιά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

iphone5 κοιταζα

και ειδα στη λιστα οτι μαλλον το gsm 1429 ειναι αυτο που πρεπει να κοιταζω

 

και κει αποτι βλεπω την ιδιες μπαντες εχουν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σκέφτομαι να παραγγείλω από αμερική το Iphone 5s Unlocked SIM-free. Με προβληματίζει εάν θα λειτουργεί με την κάρτα cosmote μου.

Είδα στην σελίδα της Apple τα χαρακτηριστικά των μοντέλων της Ευρώπης (Model A1457) και το Unlocked SIM-free που πωλειται στην αμερική (Model A1533). Εμένα μου φάνηκε πως συμπιπτουν τα χαρακηριστικά τους, αλλά θα τα παραθέσω κι εδώ:

 

Model A1533 (GSM)*: UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 8, 13, 17, 19, 20, 25)

 

Model A1457*: UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bands 1, 2, 3, 5, 7, 8, 20)

 

Θέλω αν καποιος γνωρίζει περισσότερα επί του θέματος να με διαφωτίσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να προχωρήσεις στην αγορά του. Είναι πλήρως συμβατό με τα ελληνικά δίκτυα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

paidia thelw voh8eia edw... thelw na paraggilw ena iphone 5s apo china m leei oti einai apo edw http://www.overstockclearancesale.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_2&products_id=415 ayto 8a douleyei stn ellada etsi opws t vlepete..ti modelo prepei n einai vo8iste me ligo gt d kserw

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

paidia thelw voh8eia edw... thelw na paraggilw ena iphone 5s apo china m leei oti einai apo edw http://www.overstockclearancesale.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_2&products_id=415 ayto 8a douleyei stn ellada etsi opws t vlepete..ti modelo prepei n einai vo8iste me ligo gt d kserw

Link to comment
Share on other sites

Η σελίδα που κοιτάς είναι απάτη που μυρίζει από εδώ μέχρι την Κίνα. Θα σε παρακαλούσα εφόσον θα ήθελες να γίνεις μέρος μιας κοινότητας να έριχνες και μια ματιά στους κανόνες της http://www.myphone.gr/forum/policy.php
Link to comment
Share on other sites

dil file m mono ayta ta modela p leei douleyoun stin analoges xwres?

p.x stn ellada mono A1457 kanei na paroume?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

sorry file ti ekana la8os gt twra mpika edw k prospa8w na ma8w merika pragmata min dwsw ta lefta m opou na nai..

pws ksereis oti einai apath?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το site φαίνεται πρόχειροφτιαγμένο και οι τιμές too good to be true. Eπίσης το γεγονός ότι είναι κινέζικο το κάνει ακόμα πιο επίφοβο κατά τη γνώμη μου.

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

dil tsaba t paraggila sto site?d exw dwsei k tpt lefta opote telos kalo olla kala..re paidia egw milaw me aytous mesa email k an diavase k sto site tous fenete na einai nomimi m estilan k poiostopoihtiko apo tn apple..na t anevasw an 8elete n t deite

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

tsamba t paraggila dil sto site alla d exw dwsei k tpt lefta opote telos kalo...re paidia egw milaw me aytous meso email k d m fenonatai k toso apath d eimai k sigouros alla m exoun stilei k poistopitiko apo tn apple k an thelete to anevazw n t deite..

Link to comment
Share on other sites

Καλά τη γνώμη μου λέω και εγώ δεν έχω κάνει κάποια συναλλαγή μαζί τους. Αν το παρήγγειλες πώς στο στέλνουν χωρίς λεφτά; αντικαταβολή;

 

Υ.Γ. Γράφε με κανονικά ελληνικά και όχι με greeklish γιατί αν δεν κάνω λάθος απαγορεύονται

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Και τι είναι η apple να μοιράζει πιστοποιητικά στα καταστήματα; Νομαρχία; Φιλικά πάντα μην ασχολείσαι περισσότερο γιατί αν κάνεις μια google search θα δεις ότι είναι απάτη και γιατί οι τρόποι πληρωμής που δέχεται είναι μη αποδεκτοί για συναλλαγή με διαδικτυακό κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να κάνω μια αγορα απο ebay ενα iphone 4 s

Το βρισκω απο 140,00€ Τι πρεπει να προσεξω γιατι ειμαι ασχετος

και απο ebay και απο iphone.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να διασφαλίσετε πως είναι factory unlocked, διαφορετικά δεν θα λειτουργεί με τους ελληνικούς παρόχους, να ζητήσετε το imei ώστε να παρετε περισσότερες πληροφορίες για την συσκευή απο sites imei checkers και να ζητήσετε φωτογραφίες πραγματικές της συσκευής.. εάν θέλετε μπορείτε να κοιτάξετε και σε ελληνικά sites με μικρότερο ρίσκο όπως το http://iwant2.gr
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σήμερα στο EBAY και είδα ότι πουλούσαν smartphones με 20 ευρώ περίπου και χωρίς μεταφορικά.Φυσικά σε προστατεύει η pay-pal κ εάν δεν στα στείλουν παίρνεις τα λεφτά σου πίσω. Έχει δοκιμάσει κανένας να αγοράσει κάτι παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...