Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, ξέρει κανείς αν μπορώ να βρώ το μοντέλο Α1429 στον Καναδά;

 

 

Μάλλον κανείς. :(

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορώ να έχω σφραγισμένο κινητό από Καναδά, συγκεκριμένα, στα 350€. Για τόσα χρήματα βολεύομαι και με το α1428 προφανώς. Απλά, έλεγα μήπως για ακόμη καλύτερα, μπορεί να βρεθεί και το ..29.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Πως αου βγαινει τοσο χαμηλα; Ο φορος ειναι στα 13% και επισης προσεχε μην παρεις κλειδωμενο. Αποκλειεται να βγαινει τοσο χαμηλα απο απλ στορ.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας.εχω γνωστο π παει αμερικη.εαν του ζητησω iphone 4s πρεπει να ζητησω καποιο συγκερκιμενο μοντελο ωστε να μην αντιμετωπισω προβλημα με την λειτουργια του στην ελλαδα??πχ να ειναι ξεκλειδωτο??γενικοτερα με τις αναβαθμισεις θα εχω θεματα??ελληνικο μενου κ τ σχετικα θα εχει??ειμαι τελειως ασεχτη γι αυτο σας ρωταω

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.εχω γνωστο π παει αμερικη.εαν του ζητησω iphone 4s πρεπει να ζητησω καποιο συγκερκιμενο μοντελο ωστε να μην αντιμετωπισω προβλημα με την λειτουργια του στην ελλαδα??πχ να ειναι ξεκλειδωτο??γενικοτερα με τις αναβαθμισεις θα εχω θεματα??ελληνικο μενου κ τ σχετικα θα εχει??ειμαι τελειως ασεχτη γι αυτο σας ρωταω

ευχαριστω εκ των προτερων

 

θα πρέπει να αγοράσει factory unlocked συσκευή απο apple store.

θα εχει κανονικότατα Ελληνικά.

και τέλος, θα πρέπει να το φέρει ο ίδιος μαζί του, γιατί αν στο στείλει με κουριερ και περάσει τελωνείο, θα σου βγει πιο ακριβά απ οτι αν το αγόραζες απο εδώ.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ζηταω αυτο???http://store.apple.com/us/buy/home/shop_iphone/family/iphone4s?product=IPHONE4S

.η τιμη π βλεπω ειναι αυτη σωστα??

 

αν εννοείς τα 99 δολάρια, η τιμή αυτη αφορά 2ετες συμβόλαιο με αμερικάνικο παροχο (at&t, verizon, sprint)

 

σκέτο χωρίς συμβόλαιο οπως θα δεις και παρακάτω, κοστίζει 549 δολάρια, συν τους φόρους της εκάστοτε πολιτείας.

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι και εγω να αγορασω το iphone 5 απο Αμερικη και επειδη θελω να ειμαι 100% σιγουρος ,θελω να σας πω τι εχω καταλαβει απο οσα εχουν ειπωθει στο tread και καποιος που γνωριζει να με επιβεβαιωσει/διορθωσει.

για να ειναι 100% συμβατο με τα ελληνικα δικτυα (gsm ,3g, 4g)πρεπει να πω στο ατομο που θα μου το αγορασει να παει σε καταστημα της verizon και να ζητησει το τηλεφωνο σκετο σαν συσκευη,χωρις καποιο συμβολαιο.αυτο θα εχει μεσα καρτα σιμ της εταιρειας αλλα δεν χρειαζεται καποια ενεργοποιηση απο αμερικη,δηλαδη οταν με το καλο ερθει ελλαδα βγαζω αυτη τη σιμ,βαζω τη δικη μου και ενεργοποιειται κανονικοτατα.

ερωτηση:αν αγοραστει το τηλεφωνο απο apple store ειναι δεδομενο οτι δεν προκειται να υποστηριζει 4g, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι και εγω να αγορασω το iphone 5 απο Αμερικη και επειδη θελω να ειμαι 100% σιγουρος ,θελω να σας πω τι εχω καταλαβει απο οσα εχουν ειπωθει στο tread και καποιος που γνωριζει να με επιβεβαιωσει/διορθωσει.

για να ειναι 100% συμβατο με τα ελληνικα δικτυα (gsm ,3g, 4g)πρεπει να πω στο ατομο που θα μου το αγορασει να παει σε καταστημα της verizon και να ζητησει το τηλεφωνο σκετο σαν συσκευη,χωρις καποιο συμβολαιο.αυτο θα εχει μεσα καρτα σιμ της εταιρειας αλλα δεν χρειαζεται καποια ενεργοποιηση απο αμερικη,δηλαδη οταν με το καλο ερθει ελλαδα βγαζω αυτη τη σιμ,βαζω τη δικη μου και ενεργοποιειται κανονικοτατα.

ερωτηση:αν αγοραστει το τηλεφωνο απο apple store ειναι δεδομενο οτι δεν προκειται να υποστηριζει 4g, σωστα?

 

πολυ σωστός σε ολα.

απλα το άτομό που θα στο αγοράσει, να το ενεργοποιήσει και να το ελέγξει εκει, γιατι αν το ξεσφραγισεις εσυ εδώ και ανακαλύψεις κουσούρι δεν θα μπορείς να το στείλεις για σερβις στην Ελλάδα, πρεπει να σταλεί πισω Αμερική.

Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστός σε ολα.

απλα το άτομό που θα στο αγοράσει, να το ενεργοποιήσει και να το ελέγξει εκει, γιατι αν το ξεσφραγισεις εσυ εδώ και ανακαλύψεις κουσούρι δεν θα μπορείς να το στείλεις για σερβις στην Ελλάδα, πρεπει να σταλεί πισω Αμερική.

 

ok, σε ευχαριστω και για την πολυ συντομη απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ξερω οτι εχει χιλιοειπωθει, εχω διαβασει σχεδον ολο το thread απλα επειδη θελω να ειδοποιησω εναν γνωστο μου να μου φερει το 5 απο Σικαγο, ειμαστε 100% σιγουροι οτι το μοντελο Α1429 CDMA απο Verizon θα δουλευει εδω και φωνη + data ολα κομπλε;

Ξερουμε κατι για το ποσο ειναι οι φοροι στο Σικαγο;

 

Επισης, εξηγειστε μου λιγο τι ειναι αυτο που λετε για τους φορους που θα επιστραφουν στο αεροδρομιο με την επιστροφη;!

 

Ευχαριστω παρα πολυ προκαταβολικα, σορρυ αν κουρασα! :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Επισης μπορει να του δωσεις μια Ελληνικη νανο σιμ να την βαλει σε ενα 5 και να το δoκιμασει εκει περα.

Ευχαριστω για την απάντηση! Δύσκολο να του δώσω να δοκιμάσει, μένει μόνιμα εκει κι απλα θα έρθει για διακοπές φέτος Ελλάδα!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

πρόκειται να αγοράσω ενα iphone 5 απο κατάστημα της Γερμανίας, οπότε θα ήθελα τη γνώμη σας,

 

1) Θα υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα σε σχέση με τη λειτουργικότητα του στην Ελλάδα?

 

2) Το δίκτυο 4g της cosmote θα ειναι αξιοποιήσιμο?

 

3) Επειδή θα αγοραστεί με τιμολογίο μέσω ενός φίλου, θα έχω καποιο πρόβλημα με την εγγύηση?

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

πρόκειται να αγοράσω ενα iphone 5 απο κατάστημα της Γερμανίας, οπότε θα ήθελα τη γνώμη σας,

 

1) Θα υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα σε σχέση με τη λειτουργικότητα του στην Ελλάδα?

 

2) Το δίκτυο 4g της cosmote θα ειναι αξιοποιήσιμο?

 

3) Επειδή θα αγοραστεί με τιμολογίο μέσω ενός φίλου, θα έχω καποιο πρόβλημα με την εγγύηση?

 

Ευχαριστώ!!

 

1)δεν θα υπάρχει κανενα πρόβλημα απολύτως, το ιδιο τηλέφωνο ειναι που κυκλοφορεί κι εδώ.

απλα να αγοραστεί ως factory unlocked και οχι κλειδωμένο σε παροχο.

 

2)θα ειναι κανονικότατα.

 

3)κανένα πρόβλημα, την εγγύηση την βλέπουν με το serial number.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια αν παρω αυτο θα εχω καποιο προβλημα η ειναι ξεκλειδωτο???και η τιμη του ειναι στα 275 που λεει η εχει και εξτρα φορο???http://www.ebay.com/itm/New-Apple-Iphone-4-16GB-Black-Verizon-Wireless-CDMA-iOS-WiFi-Camera-Smartphone-/181080077857?pt=Cell_Phones&hash=item2a2936b621!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν παρω αυτο θα εχω καποιο προβλημα η ειναι ξεκλειδωτο???και η τιμη του ειναι στα 275 που λεει η εχει και εξτρα φορο???http://www.ebay.com/itm/New-Apple-Iphone-4-16GB-Black-Verizon-Wireless-CDMA-iOS-WiFi-Camera-Smartphone-/181080077857?pt=Cell_Phones&hash=item2a2936b621!!!

 

θα έχεις ενα ακριβό iPod αν το πάρεις..

Link to comment
Share on other sites

εχεις να μ προτεινεις καποιο ξεκλειδωτο?

 

σ αυτη την τιμή μπορείς να βρεις ελληνικό 4αρι σε άριστη κατάσταση..ψαξε στις αγγελίες του φορουμ καθώς και σε αλλα site αγγελιών.

Link to comment
Share on other sites

σ αυτη την τιμή μπορείς να βρεις ελληνικό 4αρι σε άριστη κατάσταση..ψαξε στις αγγελίες του φορουμ καθώς και σε αλλα site αγγελιών.

 

δεν μπορω να βρω τις αγγελίες στο φορουμ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...