Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο και μονο που ειναι εξω απο το οριτζιναλ κουτι, φτανει...
Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ε,αν ψάξεις και στην ελλάδα με 270 ευρώ βρίσκεις iphone 3G 8άρι ;) ΚΑΙ ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΟ

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημερι!

μια ερωτησουλα και απο μενα...

 

επειδη θα μου στειλουν κατι...απο Αμερικη...οκ γραφει δωρο για να μην περασει τελωνειο...

για οσους εχουν εμπειρια...ειναι καλο να ασφαλισω το δεμα....;

η να το αφησω ετσι μην κινησω υποψιες;

πχ ασφαλιση 300$ θα κινησει υποψιες εστω και αν γραψει δωρο ;

πανω κατω θελει μια εβδομαδα να ερθει απο Αμερικη κατι σωστα...;

 

ευχαριστω πολυ!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τρομερά αξιόπιστο, από πού ν' αρχίσω και πού να σταματήσω:

*Από το ότι το όνομα της εταιρείας στον τοίχο στη φωτό είναι πρόσθετο με Photoshop;

*Από τό ότι αν κάνεις κλικ πάνω στη φωτό πας σε σελίδα με ιό;

*Από το ότι μια εταιρεία που πουλάει έτοιμα προϊόντα ισχυρίζεται ότι έχει 46 μηχανικούς έρευνας και ανάπτυξης;

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

http://www.ioffer.com/i/121836461?from_buyer=1

???ειναι δυνατον???

 

...μην ασχολείσαι, βρομάει από χιλιόμετρα μακρυά :wacko:

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

...μην ασχολείσαι, βρομάει από χιλιόμετρα μακρυά :wacko:

 

η αληθεια ειναι οτι εχω παρει αλλα πραγματα απο αυτο το site κ γενικα υπαρχει ελεγχος..δλδ αυτο που λενε αυτο πουλανε..οτι ειναι μαιμου το λενε μονοι τους..replica κτλ κτλ κτλ...δεν ξερω...παρακολουθω να δω αν θα φτασουν τα πρωτα που εχουν παρει μερικοι...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αξίζει μια αγορα απο το ebay απο seller εμπιστοσυνης γενικά? εδώ με το τελωνείο τι γίνεται? μπορουν να γράψουν ''δώρο'' και να περάσει? Ε΄χει κανείς πληρώσει τελωνείο για i-phone και πόσο?
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε iphone 3g απο Αμερικη μεσω usps express mail μεσα σε 6 εργασιμες ουτε τελωνειο ουτε τιποτα απλα ειπα στον πωλητη να δηλωσει αξια προιοντος 50$ και σημανση δωρου. Αυτα α και να σε προειδοποιησω αν παρεις απο Αμερικη κινητο να προσεξεις να γραφει οτι το στελνει με usps διαφορετικα εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να πληρωσεις τελωνειο και να το στειλει με usps express mail για να εισαι σιγουρος πως δεν θα χαθει. Αν δεν το εχει η αγγελια ρωτα τον αν στελνει με express courier της χωρας του για να μην ερθει μετα απο κανα χρονο!!!!!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει μια αγορα απο το ebay απο seller εμπιστοσυνης γενικά? εδώ με το τελωνείο τι γίνεται? μπορουν να γράψουν ''δώρο'' και να περάσει? Ε΄χει κανείς πληρώσει τελωνείο για i-phone και πόσο?

 

Σε τι τίμη το βρίσκεις; Επίσης το Αμερικάνικο θα είναι κλειδωμένο.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο αυτά που διαβάζω, δεν αξίζει αγορά απέξω iphone. Καλύτερα απο εδώ... να έχεις και εγγυήσεις, γιατί αν χαλάσει δεν αναλαμβάνουν οι εδώ πάροχοι την επισκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θελω να κανω μια ερωτηση βασικη για το Apple. ετοιμαζομε να το αποκτησω και σκεφτηκα μηπως το φερει φιλος απο USA...

 

Τι προβληματα μπορει να προκυψουν επειδη θα ειναι απο USA, και αν βαλω την καρτα SIM της WIND?

 

Και αν τελικα το φερω ποιες ειναι οι λυσεισ για αυτα τα προβληματα?????

 

και αυτο το ρωταω γιατι η διαφορα στην τιμη ειναι τεραστια Ελλαδα περιπου 560 ευρω και στο Apple store 199 δολαρια δηλαδη 120 ευρω για το 3Gs 16gb

επισης παιρνει WIND sim το κινητο????

 

το θελω για απλη χρηση οχι extreme πραγματα, τηλεφωνο,ipod, wifi, και μεταφορα photos και πιστευω οτι αξιζει το ρισκο για 120 ευρω..... τι λετε?

 

Η τιμή που βλέπεις είναι με υποχρέωση συνδεσης.

 

Το θέμα εχει συζητηθεί εκτενεστατα στο forum οπότε ένα διάβασμα θα σε διαφωτίσει για όλους τους υπόλοιπους λόγους που δεν αξίζει ο κόπος.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
με dubai τι γινετε? μπορουμε να το βρουμε φθηνοτερα επειδη θα ταξιδεψω γι αυτο!!!η ειναι μαιμου?αν ξερει κανεις ασ μας πει ευχαριστω!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος κάποιον αξιόπιστο πωλητή ebay ioffer... ?:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ηρθα και εγω να ποσταρω την ερωτηση μου.... Απο που μπορουμε να παρουμε πιο φθηνα το iphone?? επισης αληθευει οτι σε οτι ερχεται απο εξω εχει πια 65% φορο??

Ευχαριστω :)

Edited by vgnFE31h
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση? Βρήκα ένα φίλο που μπορεί να μου φέρει από Αμερική ένα 3GS καινούργιο. Τι γίνετε με τα bootroms?

υπάρχει εργαλείο για να το ξεκλειδώσω ή να μην το πάρω?

αν και πιστευω πως η απάντηση θα με απογοητεύσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση? Βρήκα ένα φίλο που μπορεί να μου φέρει από Αμερική ένα 3GS καινούργιο. Τι γίνετε με τα bootroms?

υπάρχει εργαλείο για να το ξεκλειδώσω ή να μην το πάρω?

αν και πιστευω πως η απάντηση θα με απογοητεύσει...

 

Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει καν λύση για ξεκλείδωμα της πιο τελευταίας έκδοσης και δεν είναι σίγουρο το τι και πόσο γρήγορα μέλλει γενέσθαι.

 

Το πιο πιθανό είναι ότι θα μπεις σε περιπέτειες αν το πάρεις από ΗΠΑ, δεδομένου ότι και η διαφορά του κόστους δεν θα πρέπει να είναι τόσο δραματική (αν είναι ίσως πρέπει να "πονηρευτείς").

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Με τη bootrom η κατάσταση είναι ίδια ακόμα και αν το πάρεις από εδώ. Καινούρια συσκευή = Καινούρια bootrom.

 

Το πρόβλημα δεν είναι αυτό όμως. Είναι στο ότι τα Αμερικάνικα iPhones είναι κλειδωμένα στην AT&T. Άντε λοιπόν και σου έρχεται εσένα τώρα με την 3.1.2. Το κάνεις unlock και το ξεκλειδώνεις για να το χρησιμοποιείς με Ελληνική sim. Αν η συσκευή κολλήσει όμως και θέλει restore θα πάει και θα σου περάσει το iTunes την 3.1.3 που κυκλοφόρησε προχθές και μετά ξεχνάς το Unlock άγνωστο για πόσο καιρό. Οπότε θα βάλεις στο συρτάρι τη συσκευή και θα περιμένεις μετά το πότε και το αν.

 

Για μένα είναι πολύ μεγάλο ρίσκο αυτό και η προσωπική μου άποψη είναι να μαζέψεις λίγα περισσότερα χρήματα και αν το θέλεις και μπορείς να το πάρεις από την Ελλάδα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση!

 

Θα εχω την ευκαιρια να παρω το iphone απο τα duty free στο καταρ.

Καταρχην είναι σιγουρο οτι θα υπαρχει εκει μαγαζι με ηλεκτρονικα?

Κατα δεύτερον μπορείτε να μου πείτε πιθανη τιμή?

Και τέλος θα βγάλω άκρη με τα ξεκλειδωματα και τα λοιπα? Αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση!

 

Θα εχω την ευκαιρια να παρω το iphone απο τα duty free στο καταρ.

Καταρχην είναι σιγουρο οτι θα υπαρχει εκει μαγαζι με ηλεκτρονικα?

Κατα δεύτερον μπορείτε να μου πείτε πιθανη τιμή?

Και τέλος θα βγάλω άκρη με τα ξεκλειδωματα και τα λοιπα? Αξιζει?

 

Google, ο καλύτερος φίλος ... Το πιο καλό είναι να απευθύνεις το ερώτημά σου κατευθείαν στο ίδιο το duty free!

 

Επειδή όπως φαίνεται εδώ στο Qatar το φέρνει η Vodafone θα μπορούσες να απευθυνθείς και στην ίδια τη Vodafone. Αμφιβάλλω πάντως ότι οι τιμές θα είναι ελκυστικές ώστε να αξίζει τον κόπο. Η Apple πουλάει σε όλο τον κόσμο "μαρκέ".

 

Για τα ξεκλειδώματα δες τα παραπάνω posts ...

Edited by kkalog

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Με τη bootrom η κατάσταση είναι ίδια ακόμα και αν το πάρεις από εδώ. Καινούρια συσκευή = Καινούρια bootrom.

 

Το πρόβλημα δεν είναι αυτό όμως. Είναι στο ότι τα Αμερικάνικα iPhones είναι κλειδωμένα στην AT&T. Άντε λοιπόν και σου έρχεται εσένα τώρα με την 3.1.2. Το κάνεις unlock και το ξεκλειδώνεις για να το χρησιμοποιείς με Ελληνική sim. Αν η συσκευή κολλήσει όμως και θέλει restore θα πάει και θα σου περάσει το iTunes την 3.1.3 που κυκλοφόρησε προχθές και μετά ξεχνάς το Unlock άγνωστο για πόσο καιρό. Οπότε θα βάλεις στο συρτάρι τη συσκευή και θα περιμένεις μετά το πότε και το αν.

 

Για μένα είναι πολύ μεγάλο ρίσκο αυτό και η προσωπική μου άποψη είναι να μαζέψεις λίγα περισσότερα χρήματα και αν το θέλεις και μπορείς να το πάρεις από την Ελλάδα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Η τιμή ειναι αρκετα εως πολυ ελκυστική... αλλα εγώ είμαι ¨αθωο" παιδακι :lol: κ δεν καταλαβαινω τι εννοεις να "πονηρευτώ"?

 

Αν εχει όμως την 3.1.2 θα γινεται unlock οπως κ να έχει? η μπορει να εχει νεο bootrom κ να μην το ξεκλειδωσω αρχικα?

Αν χρειαστει restore, λεω εγω με το φτωχο μυαλο μου, κάνω shift+restore κ περναω ξανα την 3.1.2 που θα εχω κρατησει στο pc. Δικαιο δεν εχω?

 

Ασχετο: Γερμανια ειναι δεσμευμενα η όχι?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπέρα θέλω να ρωτήσω αν έχει αγοράσει κανείς από μαγαζί εσωτερικού εκτός από vodaphone cosmote όπως http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=6110 510 ευρώ είναι καλύτερη τιμή από τα 569 που κάνει κανονικά;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπέρα θέλω να ρωτήσω αν έχει αγοράσει κανείς από μαγαζί εσωτερικού εκτός από vodaphone cosmote όπως http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=6110 510 ευρώ είναι καλύτερη τιμή από τα 569 που κάνει κανονικά;

Kαι γω σκεφτομαι να αγορασω iphone 3gs απο μαγαζι τετοιου τυπου. Συγκεκριμενα κοιταω στο http://www.skroutz.gr και εκει το βρισκω αρκετα πιο φτηνο απο τον Γερμανο, την Vodafone και την Cosmote. Ξερει κανεις τι παιζει; Ειναι ελληνικα αυτα τα τηλεφωνα. Λογικα θα γινεται jailbreak κανονικα και σε αυτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...