Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να 'σαι καλά, μ' έκανες και γέλασα βραδιάτικα! :lol:

 

Apple Reports Record $1.61 Billion Profit for Q1 2009

 

We approach this business as a software platform business. And so I think we approach it fundamentally different than people that are approaching it only from a hardware point of view. And, so, as I've said before, we're very, very confident with where we are competitively. We are watching the landscape. We like competition, as long as they don't rip off our IP. And if they do, were going to go after anybody that does.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ιφον ειναι ενα κινητο που σε 1 χρονο θα πωλείται στα μεταχειρισμένα για λιγότερο απο 100ευρω και ο λογος ειναι η ζητηση Υπαρχει τοσο μεγάλη ζήτηση που η apple δε προλαβαίνει να παραγει ιφον εχουνε πωληθει εκατομμυρια κινητα με αποτελεσμα σε 1 χρονο να ειναι γεματος ο τοπος αγγελιες ειναι κατι σαν τις BMW στη χρυσή ευκαιρία πιανουνε 4 σελιδες αγγελιες :P δε χριάζεται να παρεις καινούργια γιατι βρισκεις μοντελο της χρονιας που θελεις σε οτι χρωμα θελεις σε οτι κατασταση θελεις και σε τιμή που θέλεις το ιδιο θα συμβεί και με το ιφον...

 

Μην λέμε οτι θέλουμε!

Κοιτα λίγο στο ebay το Iphone 2G μέχρι και 450€ το 8ρι πουλιέται!!!

 

Η Τιμές ΔΕΝ θα πέσουν ούτε τώρα, ουτε και οταν/αν βγάλει ι Apple καινούργιο Κινήτο!

 

Και θα βγεί καινούργιο! iPhone 3G 32MB με κατι extras ακόμα! *Περισσοτερο Hardware!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Αγόρι μου η το αγοράσεις από Ιταλία η από Σομαλία το λογισμικό είναι ένα.

Όπως αυτό που αγοράζεις από Vodafone.

Και περιλαμβάνει αρκετές γλώσσες…(ιταλικά και αγγλικά μαζί με μια 20ρια άλλες). Όχι όμως ελληνικά.

Επίσης πλην Ελλάδος (και μερικών άλλων χώρων συμπεριλαμβανόμενης και της Ιταλίας), το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο στον παροχo η στην χωρα.

Αυτά αγόρι μου.

Αυτό ήθελα να μάθω: οτι το λογισμικό ειναι το ίδιο. Τα αλλα όλα ειναι ΚΑΘΑΡΑ δικό μου θέμα.

Ευχαριστώ πολύ.

 

:)

 

Πάντως στην Αγγλία κοστίζει 350 ευρώ ΧΩΡΙΣ σύνδεση (το 8 γίγα)

Ναι. Αλλα κλειδωμένο * φυσικά για κάποιους αυτό δεν ειναι πρόβλημα :)

 

Το τηλέφωνο ητανε στα ιταλικά και ξεκλείδωτο

 

Ναι αλλα ανα πάσα στιγμή μπορούσε(ς) να το γυρίσει(ς) στα Αγγλικά π.χ., έτσι δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ανα πάσα στιγμή μπορούσε(ς) να το γυρίσει(ς) στα Αγγλικά π.χ., έτσι δεν ειναι;

 

Εε, σίγουρα! Δεν κλειδώνουν την Γλώσσα!

 

Ρε Παιδια! Να ρωτήσω.... Παραγγείλε κανείς απο αυτο το Site

italianaimportazione.net

 

Πριν καμία βδομάδα δούλευε! τωρα ειναι DOWN!

 

Μηπως τρώγαν και αυτοι μονο Λεφτα????

 

Καμια πληροφορία έχουμε?

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

παιδια...η ξαδερφη μου ειναι αγγλια και σκευτομαι να τις ζητησω να μου φερει ενα iphone 3g(8gb) απο εκει...

1ον:θα ειναι ευκολο να το παρει?εννοω θα χρειαστει να κανει καμια διαδικασια η θα το πληρωσει και θα φυγει?

 

2ον:συμφερει η αγορα απο εκει?(τωρα που επεσε και η αξια της λιρας...)

 

3ον:δεν φανταζομαι να εχω τιποτα κολιματα κατα το ξεκλειδωμα και να παιδευομαι κανενα μηνα...?

 

αυτα για την ωρα...:)

 

και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προτερων για την απαντηση...:D

Link to comment
Share on other sites

Με Pay&Go (καρτοκινητό) όπως αναφέρει η O2 στην ιστοσελίδα της κοστίζει 342.50 GBP (~370 EUR) και 391.45 (~420 EUR) τα 8 GB & 16GB αντίστοιχα, με απεριόριστη πλοήγηση τόσο σε 3G όσο και σε Wi-Fi. Λογικά θα είναι κλειδωμένο στην O2. Καλό είναι να πάρει τηλέφωνο και να το επιβεβαιώσει. Το ξεκλείδωμα του 3G είναι πολύ πολύ εύκολο, δε νομίζω να έχεις πρόβλημα

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Έχει όμως ξεκλείδωτα η Ο2?

 

Παιδιά εγώ λέω να ρισκάρω!

Βρήκα έναν που λέει οτι τα πουλάει 390€ τα 16ρια Ξεκλείδωτα!

Θα παραγγείλω αυριο 2 κομμάτια!

Δεχτηκε να το κάνουμε με προκαταβολη 30%

δλδ αν μου τα φάει θα μου φάει μόνο 250€

καλύτερα απο 1000€

 

Αν ενδιαφέρεστε μπορώ να σας ενημερώσω!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα μου φερει ενας γνωστος απο τη Γερμανια ενα i-phone 18gb(?) ειπε, σφραγισμενο και με ελληνικο μενου. Θα μου το αφησει 200 ευρω. Παιζει κατι τετοιο?

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα μου φερει ενας γνωστος απο τη Γερμανια ενα i-phone 18gb(?) ειπε, σφραγισμενο και με ελληνικο μενου. Θα μου το αφησει 200 ευρω. Παιζει κατι τετοιο?

 

Επισημα δεν παιζει... μηπως ειναι hi-phone?! Εκτος αν εχει κανει πατεντα... παντως 18gb και iphone δεν υπαρχει.... τωρα ελληνικο μενου μπορει να εχει (οχι σφραγγισμενο)... Μαλλον δεν σου ειπε σωστα τα στοιχεια αλλιως ειναι replica... :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια...η ξαδερφη μου ειναι αγγλια και σκευτομαι να τις ζητησω να μου φερει ενα iphone 3g(8gb) απο εκει...

1ον:θα ειναι ευκολο να το παρει?εννοω θα χρειαστει να κανει καμια διαδικασια η θα το πληρωσει και θα φυγει?

2ον:συμφερει η αγορα απο εκει?(τωρα που επεσε και η αξια της λιρας...)

3ον:δεν φανταζομαι να εχω τιποτα κολιματα κατα το ξεκλειδωμα και να παιδευομαι κανενα μηνα...?

αυτα για την ωρα...:)

και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προτερων για την απαντηση...:D

 

Yποθέτω, απλά θα το πληρώσει και θα φύγει (καρτοκινητό ειναι, after all).

Εκτός και αν χρειαστεί κάποια αναμονή για διαδικασία ενεργοποίησης (;)

Κάποιος να γνωρίζει σχετικά;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνει ένα τηλέφωνο την O2 να ρωτήσει; Ή να πάει σε ένα κατάστημα. Εν ανάγκη πες την τι θες να ρωτήσει και σε παίρνει τηλέφωνο αν θες κάτι άλλο.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Έχει όμως ξεκλείδωτα η Ο2?

 

Παιδιά εγώ λέω να ρισκάρω!

Βρήκα έναν που λέει οτι τα πουλάει 390 τα 16ρια Ξεκλείδωτα!

Θα παραγγείλω αυριο 2 κομμάτια!

Δεχτηκε να το κάνουμε με προκαταβολη 30%

δλδ αν μου τα φάει θα μου φάει μόνο 250

καλύτερα απο 1000

 

Αν ενδιαφέρεστε μπορώ να σας ενημερώσω!

 

αντε ρισκαρε και πες μας...:lol:

Link to comment
Share on other sites

αντε ρισκαρε και πες μας...:lol:

 

Τα παραγγειλα...ΑΝ έρθουν :lol: ...θα σας ενημερώσω!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Τα παραγγειλα...ΑΝ έρθουν :lol: ...θα σας ενημερώσω!

 

Δηλαδή τι κανόνισες να δωσεις το 30% να στα ταχυδρομίσει και αφου σου ερθουνε να τον αποπληρώσεις ? Αν ειναι ετσι πανε τα λεφτα σου τουλαχιστον αν ημουνα εγω αυτος που στα πουλαγε θα σε εκλεβα...

http://www.take2.gr/blackjack.jpg

Magas einai autos pou milaei me tis pra3eis !!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι κανόνισες να δωσεις το 30% να στα ταχυδρομίσει και αφου σου ερθουνε να τον αποπληρώσεις ? Αν ειναι ετσι πανε τα λεφτα σου τουλαχιστον αν ημουνα εγω αυτος που στα πουλαγε θα σε εκλεβα...

 

Και πως αλλιως να το εκανα?Να του τα στελνα ολα?

Αν είναι ετσι..κ αυτος αν μου στελνε πρωτα τα Κινητα θα περνε τα @@ μου μετα..

Ετσι έχασα 80€ (τα βαλαμε απο μισα με έναν φίλο) συνολικα 160€!

Καλύτερα 80 παρα 500+€....

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

όχι ο μακάκας!

Λέει οτι ο φίλος του θα τα έστελνε και μλκς

Αυριο πάω στην Τράπεζα να τραβήξω τα λεφτα πίσω!

Κρίμα πάντος...τα κινητά τα βρίσκεις με 350-400Ευρω αλλα πρέπει να ξέρεις την πηγή

Τωρα έχω έναν άλλον αυτος είναι οκ ο τύπος...μου είπε αν πάρω 50κομμάτια θα μου τα αφείσει 460€ το κομμάτι iphone 3g unlocked 16GB

 

Θέλει κανένας απο εδώ?Να παραγγείλουμε όλοι μαζί! Το καλό σε αυτον είναι οτι μπορώ να τα πάρω απο την αποθηκη του!! και να τον πληρώσω εκει!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

όχι ο μακάκας!

Λέει οτι ο φίλος του θα τα έστελνε και μλκς

Αυριο πάω στην Τράπεζα να τραβήξω τα λεφτα πίσω!

Κρίμα πάντος...τα κινητά τα βρίσκεις με 350-400Ευρω αλλα πρέπει να ξέρεις την πηγή

Τωρα έχω έναν άλλον αυτος είναι οκ ο τύπος...μου είπε αν πάρω 50κομμάτια θα μου τα αφείσει 460€ το κομμάτι iphone 3g unlocked 16GB

 

Θέλει κανένας απο εδώ?Να παραγγείλουμε όλοι μαζί! Το καλό σε αυτον είναι οτι μπορώ να τα πάρω απο την αποθηκη του!! και να τον πληρώσω εκει!

 

Εσενα σε τρωει ο κ.λ.ς σου να χασεις λεφτα....:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Mages to epomeno mina paw 7imeri praga kai skeftomai mipws brw kane iphone 3g ekei se kali timi! aksizei o kopos? tha iparxei problia me tin ellada kai ta diktia?

 

 

 

Μαγκα, να χρησιμοποιεις Ελληνικους χαρακτηρες!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να χάσω λέφτα...δεν έχω μπόλικα...

εντάξη έχασα 80€... αλλα έμαθα... την επομενη φορα θα παω να τα πάρω και να πληρώσω BAR!

 

Απο πράγα αν τα παρεις δεν θα έχεις πρόβλημα με τα Ελληνικά δύκτια... Τα κινητα εκει έιναι Unlocked! Αλλα έχω ακούσει οτι δεν είναι και τόσο καλά... δλδ χαλάνε εύκολα!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Mages to epomeno mina paw 7imeri praga kai skeftomai mipws brw kane iphone 3g ekei se kali timi! aksizei o kopos? tha iparxei problia me tin ellada kai ta diktia?

 

Στα καλαθακια τα πουλανε σε τιμες τ$αμπα.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να πάρετε το iphone κανονικά και να αφήσετε τις... πατέντες !!! :)

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...