Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορώ όμως γιατί δεν εμφανίστηκε καμιά διαφήμιση από τα δίκτυα! :worry:

http://www.skroutz.gr/s/2349816/Apple-iPhone-5-16GB.html Ούτε 900 ευρώ(το 16άρι)!

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο πιο κάτω site λέει ότι στις 5/10 θα είναι διαθέσιμο σε 100 χώρες! Πιστεύω να είναι μέσα και η Ελλάδα. Απορώ όμως γιατί δεν εμφανίστηκε καμιά διαφήμιση από τα δίκτυα! :worry:

http://appleinsider.com/articles/12/09/28/apples-iphone-5-draws-crowds-as-it-launches-in-22-more-countries

 

μέχρι το δεκεμβρη λέει,δεν αναφερει πουθενα για 5 Οκτώβρη

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, προκειται να παρω ενα μεταχειρισμενο iphone 4s 3 βδομαδων απο Wind λεει το παλικαρι ειναι αγορασμενο αλλα δεν εχει αποδειξη αγορας. μου λεει πως η εγγυηση του ισχυει κανονικα μεσω του ΙΜΕΙ της συσκευης, ισχυει αυτο ετσι δεν ειναι?
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, προκειται να παρω ενα μεταχειρισμενο iphone 4s 3 βδομαδων απο Wind λεει το παλικαρι ειναι αγορασμενο αλλα δεν εχει αποδειξη αγορας. μου λεει πως η εγγυηση του ισχυει κανονικα μεσω του ΙΜΕΙ της συσκευης, ισχυει αυτο ετσι δεν ειναι?

 

πηγαιντε μαζι σε ενα καταστημα WIND να δειτε ποτε εχει αγοραστει. και με το imei σε καλυπτει η εγγυηση φυσικα!

Link to comment
Share on other sites

αντε ελπιζω να ερθει αυτο το μηνα.....

παιδια γερμανια ξερει καποιος ποσο εχει ?

 

679, 789 και 899€ :)

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

αντε ελπιζω να ερθει αυτο το μηνα.....

παιδια γερμανια ξερει καποιος ποσο εχει ?

 

Την Τετάρτη μου το φέρνουν απο Γερμανία 580€ φιλικά απο κάποιον 32 gb σε άσπρο

Τετάρτη λοιπόν θα εχω μουσική Μπάντα το αεροδρόμιο που θα περιμένω τους συγγενείς μου και άνοιγμα σαμπάνιες

 

Ε καλα είπαμε ένα κινητό είναι πως κάνουμε έτσι

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο νεότερο σχετικά με την διάθεση του στην Ελλάδα?

 

Ευχαριστω

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!!!!

 

 

Οχι, νεοτερο δεν υπαρχει. Περιμενουμε να δουμε αν επιβεβαιωθουν οι φημες για το πρωτο 10μερο του μηνα. Παντως μου κανει εντυπωση που δεν υπαρχει ακομα προμοσιον απο τους παροχους. Ελπιζω αυτο να μη σημαινει οτι θ αργησει

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη μου το φέρνουν απο Γερμανία 580€ φιλικά απο κάποιον 32 gb σε άσπρο

Τετάρτη λοιπόν θα εχω μουσική Μπάντα το αεροδρόμιο που θα περιμένω τους συγγενείς μου και άνοιγμα σαμπάνιες

 

Ε καλα είπαμε ένα κινητό είναι πως κάνουμε έτσι

 

580€ για iPhone 5; :confused:

Είσαι σίγουρος ότι είναι το 5 και όχι το 4s;

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και υπομονή σ' εμάς μέχρι την Παρασκευή 12/10.

 

έχεις κάποια πληροφορία αξιόπιστη για τις 12/10; Έχω βαρεθεί να περιμένω! Μου έρχεται να πάρω android!

Link to comment
Share on other sites

580€ για iPhone 5; :confused:

Είσαι σίγουρος ότι είναι το 5 και όχι το 4s;

 

φερε μου και εμενα μια ντουζινα. 32gb 580? κατι παιζει

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μπερδεύτηκε ο φίλος και αντί για 680 έγραψε 580.

 

Και πάλι το 32GB κάνει 789€... 679€ κάνει το 16GB.

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

από προσωπικό φίλο διευθυντή καταστήματος σε vodafone στην επαρχεία, ο οποίος ξέρω ότι το περιμένει σαν τρελός να το πάρει (πάντα κρατάει το πρώτο που φτάνει στο μαγαζί για πάρτη του), μου είπε ότι αν ξεκινήσει η διάθεση στο δεκαήμερο 20-30 Οκτωβρίου θα είναι πολύ χαρούμενος γιατί με αυτά που έχει μάθει βλέπει να μπαίνει άνετα Νοέμβριος. Για όλα τα προηγούμενα iphone με είχε ενημερώσει πάλι έγκαιρα και έγκυρα οπότε δεν νομίζω να λέει βλακείες
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι το 32GB κάνει 789€... 679€ κάνει το 16GB.

 

Σωστός, από την βιασύνη μου δεν διάβασα πως αναφέρεται στο 32αρι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

επειδη ακουω/διαβαζω οτι θα αργησει τελικα το 5.

και επειδη εχω ενα φιλο στον Λονδινο αμα το παρει απο εκει

μπορω να το λειτουργησω ελλαδα η θα ειναι κλειδωμενο??

ευχαριστω!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

επειδη ακουω/διαβαζω οτι θα αργησει τελικα το 5.

και επειδη εχω ενα φιλο στον Λονδινο αμα το παρει απο εκει

μπορω να το λειτουργησω ελλαδα η θα ειναι κλειδωμενο??

ευχαριστω!!:)

Εφόσον το πάρει από Apple Store θα είναι ξεκλείδωτο. Αν μπεις στο site της apple και επιλέξεις Αγγλία θα δεις ότι οι τιμές και η αγορά είναι για unlocked συσκευή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

και εγω το περιμενω αλλα ολα αυτα (γδαρσιματα, φωτογραφικη, φως στο κουμπι που απενεργοποιειτε,κουνηματα μπαταριας,wifi)με εχουν ψιλοξενερωσει. εσεις δεν τα σκεφτεστε ολα αυτα?

Αν ερθει ρε παιδια Νοεμβρη θα ερθει μια παρτιδα που θα εξαντληθει σε χρονο ρεκορ και μονο οσοι ειναι Αθηνα Θεσσαλονικη θα προλαβουν και αυτοι θα τα εχουν προπαραγγειλει οποτε καλα Χριστουγεννα με 1 μηνα αναμονη το κοβω.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

και εγω το περιμενω αλλα ολα αυτα (γδαρσιματα, φωτογραφικη, φως στο κουμπι που απενεργοποιειτε,κουνηματα μπαταριας,wifi)με εχουν ψιλοξενερωσει. εσεις δεν τα σκεφτεστε ολα αυτα?

Αν ερθει ρε παιδια Νοεμβρη θα ερθει μια παρτιδα που θα εξαντληθει σε χρονο ρεκορ και μονο οσοι ειναι Αθηνα Θεσσαλονικη θα προλαβουν και αυτοι θα τα εχουν προπαραγγειλει οποτε καλα Χριστουγεννα με 1 μηνα αναμονη το κοβω.

 

Είναι λογικό να έχεις επηρεαστεί, και εγώ αισθανόμουν έτσι. Πάντως με εξαίρεση το θέμα με τα γδαρσίματα που με βάση και τις αναφορές φαίνεται να είναι ιδιαίτερα διαδεδομένο, όλα τα υπόλοιπα είναι καθαρά μεμονωμένα περιστατικά (το θέμα με την μοβίλα στη φωτογραφία προκύπτει μάλλον υπό συγκεκριμένες συνθήκες που λίγοι θα δοκιμάσουν καθότι δε νομίζω ότι πολλοί φωτογραφίζουν με τον ήλιο μπροστά στο φακό!) καθότι πρόκειται για λίγες και σκόρπιες αναφορές με κάποιες απ' αυτές να είναι, όπως φάινεται σε κάποια βίντεο, μάλλον στημένες από κομπλεξικούς.

Εγώ θα έλεγα αν το θέλεις να το αγοράσεις (κάνε προπαραγγελία για να το έχεις έστω στις γιορτές!:p). Πάντα κάθε αγορά έχει και κάποιο ρίσκο βέβαια αλλά chances are δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα (άντε κάποιο μικρό γδαρσιματάκι αλλά μόλις αντικρίσεις την συσκευή και αυτή την οθόνη, πίστεψέ με, θα μπορέσεις να ζήσεις με αυτές!;)

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Και να θέσω εγώ τώρα το εξής προσωπικό δίλημμα: iphone 5 όταν γίνει ευρέως διαθέσιμο Ελλάδα (γιατί τα πρώτα κομμάτια δεν ξέρω αν θα τα προλάβουμε) με το άγχος μην έχει κάποιο πρόβλημα, ή 4S με το που έρθει το 5, να γλιτώσω 150 ευρωπουλάκια, να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο???? Να σημειώσω κάτι που φαντάζομαι ισχύει για πολλούς. Η απάντηση "και αν έχει κάποιο προβληματάκι στο αντικαθιστούν", δεν με πολυκαλύπτει γιατί είναι ταλαιπωρία και γιατί δίνεις τόσα λεφτά και δεν θα έπρεπε να έχει πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Και να θέσω εγώ τώρα το εξής προσωπικό δίλημμα: iphone 5 όταν γίνει ευρέως διαθέσιμο Ελλάδα (γιατί τα πρώτα κομμάτια δεν ξέρω αν θα τα προλάβουμε) με το άγχος μην έχει κάποιο πρόβλημα, ή 4S με το που έρθει το 5, να γλιτώσω 150 ευρωπουλάκια, να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο???? Να σημειώσω κάτι που φαντάζομαι ισχύει για πολλούς. Η απάντηση "και αν έχει κάποιο προβληματάκι στο αντικαθιστούν", δεν με πολυκαλύπτει γιατί είναι ταλαιπωρία και γιατί δίνεις τόσα λεφτά και δεν θα έπρεπε να έχει πρόβλημα

 

Η απάντηση στο διλημμά σου είναι απλή. Είτε αγοράζεις το 4S εφόσον σε καλύπτει και αν δεν μπορείς να περιμένεις να έρθει ικανοποιητικό στοκ του 5 στην Ελλάδα είτε περιμένεις να πάρεις το 5 σε κανα δίμηνο που λογικά τα όποια προβλήματα διαθεσιμότητας θα έχουν λυθεί και πιθανόν θα έχουν αποκατασταθεί και οι όποιες κατασκευαστικές ατέλειες. Εσύ αποφασίζεις.:)

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με εναν φιλαρακι που δουλευει στην vodafone

μου ειπε 15/10 θα ερθουνε τα πρωτα αλλα τα εχει κλεισει καποια εταιρεια

να τα παρει και απο εκει και περα τελος του μηνος θα φερουνε αλλα.:wacko::wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμα αλλά κατόπιν παραγγελίας ξεκίνησαν να καταγράφονται στο skroutz στη τιμή των €999.99.

 

http://funbazaar.skroutzstore.gr/p.Apple-iPhone-5-16GB.685917.html

http://www.smarties.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&product_id=233&category_id=26

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμα αλλά κατόπιν παραγγελίας ξεκίνησαν να καταγράφονται στο skroutz στη τιμή των €999.99.

 

http://funbazaar.skroutzstore.gr/p.Apple-iPhone-5-16GB.685917.html

http://www.smarties.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&product_id=233&category_id=26

 

Ψάχνουν για θύματα μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...