Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην ηλεκτρονικη παραγγελια παντως, δε βλεπω να ζηταει να κανεις συμβολαιο. Σε παει κατευθειαν για αγορα της συσκευης. Και το λεω, γιατι το εφτασα 1 βημα πριν την αγορα. Αν εβαζα και στοιχεια θα το αγοραζα. Εχει επιλογη αν το θες με καποιο συμβολαιο, αλλα αν πατησεις το "αγορασε το" και βαλεις κωδικο μελους, σε παει μια και καλη για αγορα.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια εχεις κανεις κανα νεο για το 16αρι? Ειναι κατασταση αυτη να μην υπαρχει πουθενα και να περιμενουμε τοσες μερες,,,, Αυτοκινητο να αγορασεις θα ερθει γρηγοροτερα....ειναι νομιζω απαραδεκτη αυτη η συμπεριφορα της apple..

Κανω μηπως λαθος?

Με καταστημα Vodafone που μιλησα μου ειπαν οτι τωρα εξυπηρετουν παραγγελιες του Οκτωβριου.

Link to comment
Share on other sites

ελεος. και αν θελεις να το παρεις συσκευη δηλαδη το περνεις μονο οταν βγει το 5αρι???

απαραδεκτοι.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχεις κανεις κανα νεο για το 16αρι? Ειναι κατασταση αυτη να μην υπαρχει πουθενα και να περιμενουμε τοσες μερες,,,, Αυτοκινητο να αγορασεις θα ερθει γρηγοροτερα....ειναι νομιζω απαραδεκτη αυτη η συμπεριφορα της apple..

Κανω μηπως λαθος?

Με καταστημα Vodafone που μιλησα μου ειπαν οτι τωρα εξυπηρετουν παραγγελιες του Οκτωβριου.

 

Φίλε μου μπορείς να ψάξεις αν θες και σε site με αγγελίες για Iphone σφραγισμένα με απόδειξη πάντα και σε τιμές κατώτερες καταστημάτων..:)

Έτσι και δε θα περιμένεις και σε καλύτερη τιμή θα τα πάρεις

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπορείς να ψάξεις αν θες και σε site με αγγελίες για Iphone σφραγισμένα με απόδειξη πάντα και σε τιμές κατώτερες καταστημάτων..:)

Έτσι και δε θα περιμένεις και σε καλύτερη τιμή θα τα πάρεις

 

Ξεχασα να γραψω οτι θελω να το παρω με επιδοτηση Vodafone......αλλα εκτος απο αυτο δεν ειναι κατασταση αυτη,,,,,,και απορω γιατι δεν ειναι ενα κινητο που το βλεπεις καθε μερα να το εχει καποιος.....στους γνωστους μου δεν το εχει κανενας,,,,3αρια εχουν...ειναι αρκετα σπανιο...

Μου ελεγαν ολοι οπου και αν εψαξα οτι 32αρια υπαρχουν παντου,,,τι τα φαιρνουν τοσα 32αρια ποιος θα το παρει με αυτη την τιμη και οταν δεν προσφερει και κατι τρομερο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καποια 16αρια ισως ηρθαν στη Vodafone. Γνωστου μου το στειλαν σημερα μετα απο μερες αναμονης. Ψαχτειτε οσοι εχετε επιδοτηση... Δεν νομιζω καν να προλαβουν να φτασουν σε καταστηματα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εγω το πηρα χθες απο χερι απο καποιον που ειχε επιδοτηση σφραγισμενο απο cosmote .

απο vodafone εχει 2 χρονια εγγυηση αντι για 1 ?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαιρετώ την παρέα. Σκέφτομαι να αγοράσω το iPhone 4 32 GB (το μαύρο) μέσω επιδότησης Vodafone. Χωρίς την επιδότηση η τιμή είναι €792,00. Με την ταπεινή μου επιδότηση η τιμή κατεβαίνει στα €730,50. Έχω τις παρακάτω ερωτήσεις, αν μπορείτε να με διαφωτίσετε:

 

1. Η τιμή των €730,50 θεωρείται καλή; Υπάρχει κάποιο άλλο μαγαζί (εξαιρούμε το eBay), όπου μπορώ να το βρω φθηνότερα; Στο eXpansys που κοίταξα το πουλάνε €829,99. Η τιμή της Vodafone φαίνεται καλή και μου κάνει εντύπωση αυτό. Περίμενα άλλα online μαγαζιά όπως το eXpansys να είναι φθηνότερα. Μήπως μου διαφεύγει κάτι;

 

2. Αν το πάρω από Vodafone θα έχει αλλαγές στο λογισμικό του σε σχέση με το "αυθεντικό" iPhone 4; Μιλάω για κλειδώματα, για μενού/εφαρμογές Vodafone και άλλα τέτοια που σιχαίνομαι. Το θέλω ξεκλείδωτο, όπως το βγάζει η μαμά Apple, χωρίς καμία αλλαγή στο λογισμικό, branding κτλ.

 

3. Γενικά προτείνετε την online αγορά από Vodafone; Υπάρχει περίπτωση να μου στείλουν ανοιγμένη ή/και χρησιμοποιημένη συσκευή από επιστροφή; Το κουτί που έρχεται το iPhone 4 είναι σφραγισμένο ή ανοιχτό; Γενικά υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να γνωρίζω ή να προσέξω πριν την αγορά;

 

Edit: Πώς μου ξεφυγε και δεν κοίταξα στο Skroutz; Η ελάχιστη τιμή που δίνει είναι κάπου στα €640 με τα μεταφορικά, αλλά δεν τα ξέρω καθόλου τα μαγαζιά αυτά... Να το ρισκάρω ή καλύτερα να το πάρω απ' την επίσημη Vodafone να είμαι ήσυχος; :confused:

 

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. :)

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την έχω πατήσει μία φορά φίλε, καλύτερα να το αγοράζεις από κάπου επίσημα (πχ Vodafone) να είσαι καλυμένος από όλες τις πλευρές.

Για το λογισμικό που ζητάς πάντως , στην Ελλάδα πουλιέται τελείως "μαμά" το τηλέφωνο χωρίς κλειδώματα κτλ. Αλλαγές στο λογισμικό από ότι ξέρω δεν κάνει καμιά εταιρία κινητής στον κόσμο, όλα κυκλοφορούν με το κανονικό iOS.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την έχω πατήσει μία φορά φίλε, καλύτερα να το αγοράζεις από κάπου επίσημα (πχ Vodafone) να είσαι καλυμένος από όλες τις πλευρές.

Για το λογισμικό που ζητάς πάντως , στην Ελλάδα πουλιέται τελείως "μαμά" το τηλέφωνο χωρίς κλειδώματα κτλ. Αλλαγές στο λογισμικό από ότι ξέρω δεν κάνει καμιά εταιρία κινητής στον κόσμο, όλα κυκλοφορούν με το κανονικό iOS.

Ευχαριστώ EOL για την απάντηση. Κι εγώ αυτής της άποψης είμαι. Καλύτερα από κάπου επίσημα να είμαι σίγουρος. Για το λογισμικό εννοώ το "branding" που αρκετές φορές κάνουν οι εταιρίες (π.χ. με s/w και λογότυπα της Vodafone μέσα στο μενού κτλ.), αλλά απ' ό,τι λες δεν ισχύει στο iPhone, οπότε όλα OK.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν πας να το παρεις απο cosmote ή wind? η επιδοτηση σου ειναι ξεφτιλα. ασε που αν κανεις φορητοτητα θα σε παρουν τηλ να σου κανουν πολυ μεγαλυτερη προσφορα. ελεος και εναν φιλο μου 60 ευρο του βγαλανε πηγε cosmote και η επιδοτηση εκτοξευτηκε.

να το παρεις απο καπου επισημα δν ξερεις τι γινεται

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν πας να το παρεις απο cosmote ή wind? η επιδοτηση σου ειναι ξεφτιλα. ασε που αν κανεις φορητοτητα θα σε παρουν τηλ να σου κανουν πολυ μεγαλυτερη προσφορα. ελεος και εναν φιλο μου 60 ευρο του βγαλανε πηγε cosmote και η επιδοτηση εκτοξευτηκε.

να το παρεις απο καπου επισημα δν ξερεις τι γινεται

Ευχαριστώ για την απάντηση ccinderella, το παράγγειλα ήδη από Vodafone, θα το έχω την ερχόμενη Τρίτη. Σωστό αυτό που λες, αλλά στην περίπτωσή μου δεν μπορώ να αλλάξω εταιρία γιατί έχω ειδικό στρατιωτικό προνομιακό πρόγραμμα χωρίς πάγιο που βγαίνει μόνο σε Vodafone. Τελικά στο μαγαζί της Voda μου αύξησαν την επιδότηση στα 100 ευρώ από 60-κάτι που είχα πριν. Κάτι είναι κι αυτό...

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
επρεπε να κανεις φορητοτητα σε αλλο παροχο και θα σε επερνε η vodafone και θα σε ρωτουσε γτ θελεις να φυγεις και θα τους ελεγες για την ξεφτιλα τιμη και θα στην εκτοξευαν την επιδοτηση. φιλος μου του εκαναν 60 ευρο επιδοτηση και πηγε cosmote και η vodafone tου υην εκανε 405 ευρο.
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να κανεις φορητοτητα σε αλλο παροχο και θα σε επερνε η vodafone και θα σε ρωτουσε γτ θελεις να φυγεις και θα τους ελεγες για την ξεφτιλα τιμη και θα στην εκτοξευαν την επιδοτηση. φιλος μου του εκαναν 60 ευρο επιδοτηση και πηγε cosmote και η vodafone tου υην εκανε 405 ευρο.

 

Αυτο δυσκολευομαι να το πιστέψω.

 

Καταρχήν τέτοια επιδότηση δεν γίνεται σε κανέναν συνδρομητή. Ακόμη όμως και να γινόταν, θα έπρεπε να κάνει τρελους λογαριασμούς πράγμα που σημαινε ότι μάλλον ήταν απίθανο να το είχαν πει 60€ στην αρχη.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Παιδιά το ebw το ανέβασε στο site του αυτό σημαίνει πως θα έρθει σύντομα.http://www.ebw.gr/el/product/14134/Apple-iPhone-5-16GB-Black-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF
Link to comment
Share on other sites

και σε καλη τιμη βλεπω.....

 

Καλή δεν την λες..δεν είναι και φτηνό αλλά άμα το κερδίσω από το διαγωνισμό στο Πλαίσιο θα κάνω καμία κωλοτούμπα :D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πότε θα έρθει Ελλάδα, ισχύει το 5 Οκτωβρίου που ακουγόταν; Η Cosmote μέσω Twitter πάντως απαντάει σε ερωτήσεις ενδιαφερόμενων ότι θα είναι διαθέσιμο τον Οκτώβριο χωρίς κάτι πιο συγκεκριμένο.:confused: Κατά τα άλλα σιγή ιχθύος από όλες τις εταιρείες, καμία αναφορά ακόμα στις ιστοσελίδες τους.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πότε θα έρθει Ελλάδα, ισχύει το 5 Οκτωβρίου που ακουγόταν; Η Cosmote μέσω Twitter πάντως απαντάει σε ερωτήσεις ενδιαφερόμενων ότι θα είναι διαθέσιμο τον Οκτώβριο χωρίς κάτι πιο συγκεκριμένο.:confused: Κατά τα άλλα σιγή ιχθύος από όλες τις εταιρείες, καμία αναφορά ακόμα στις ιστοσελίδες τους.

 

Εγώ που πήρα τηλέφωνο στην Cosmote σήμερα, μου είπαν ότι το περιμένουν σύντομα, αλλά δεν ξέρουν πότε. Το σύντομα ταιριάζει με τις 5/10 και όχι με τέλος Οκτωβρίου. Ελπίζω να είναι 5/10 γιατί έχω δώσει το 4s και είμαι με ένα των 70€ :cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πήρα τηλέφωνο στην Cosmote σήμερα, μου είπαν ότι το περιμένουν σύντομα, αλλά δεν ξέρουν πότε. Το σύντομα ταιριάζει με τις 5/10 και όχι με τέλος Οκτωβρίου. Ελπίζω να είναι 5/10 γιατί έχω δώσει το 4s και είμαι με ένα των 70€ :cry:

 

Αυτή η ησυχία πάντως με εκνευρίζει πολύ! Προφανώς θέλουν να σπρώξουν ό,τι στόκ έχουν από 4S πρώτα γιατί μόλις ανακοινώσουν προπαραγγελίες ή ημερομηνία διαθεσης του 5 η ζήτηση του παλαιού θα πέσει κατακόρυφα ( λογικά βέβαια ήδη θα είναι πεσμένη αφού είναι ευρέως γνωστή η ανακοίνωση του 5).

Σε νιώθω φίλε μου, υπομονή. Εγώ πάντως δεν πουλάω το 4S μου πριν πάρω το 5. Είμαι συναισθηματικά δεμένος μαζί του γιατί έχουμε περάσει πολλά μαζί!:p

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

και μενα σημερα στην vodafone μου ειπανε αρχες

αλλα μονο με κρατηση.αντε να δουμε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο Ελληνικό site της Apple προστέθηκε το 'coming soon' http://www.apple.com/gr/iphone/iphone-5/
Link to comment
Share on other sites

Στο πιο κάτω site λέει ότι στις 5/10 θα είναι διαθέσιμο σε 100 χώρες! Πιστεύω να είναι μέσα και η Ελλάδα. Απορώ όμως γιατί δεν εμφανίστηκε καμιά διαφήμιση από τα δίκτυα! :worry:

http://appleinsider.com/articles/12/09/28/apples-iphone-5-draws-crowds-as-it-launches-in-22-more-countries

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...