Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το πήρα και γω το 32άρι από Vodafone στο Ηράκλειο ! Αλλά δυστυχώς δεν είχε microSIM να μου δώσει και έτσι το δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. Ξέρει κανείς να μου πει πως μπορώ να το ανοίξω χωρίς την sim επειδή είμαι λίγο άσχετος ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις το πήρα και γω το 32άρι από Vodafone στο Ηράκλειο ! Αλλά δυστυχώς δεν είχε microSIM να μου δώσει και έτσι το δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. Ξέρει κανείς να μου πει πως μπορώ να το ανοίξω χωρίς την sim επειδή είμαι λίγο άσχετος ?

 

Δε γίνεται να παίξεις μαζί του χωρίς sim...

 

Πρέπει να του βάλεις sim για να το ενεργοποιήσεις και να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις, δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και γω το 32άρι από Vodafone στο Ηράκλειο ! Αλλά δυστυχώς δεν είχε microSIM να μου δώσει και έτσι το δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. Ξέρει κανείς να μου πει πως μπορώ να το ανοίξω χωρίς την sim επειδή είμαι λίγο άσχετος ?

Γιατί δεν την κόβεις και εσύ, τουλάχιστον προσωρινά μέχρι να πάρεις την "επίσημη" microSIM;

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να παίξεις μαζί του χωρίς sim...

 

Πρέπει να του βάλεις sim για να το ενεργοποιήσεις και να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις, δυστυχώς..

 

Το θέμα είναι ότι ήθελα να το ανοίξω για να καταναλώσω την μπαταρία που του έχει απομείνει για να το αφήσω μετά να κάνει το μεγάλο φόρτισμα. Τέλος πάντων, θα δω πως θα το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Aπόδειξη κόπηκε κανονικά; Χθες που το πήρα δεν μπορούσε καν να κοπεί για το 32άρι στον Γερμανό επειδή δεν... είχε περαστεί καν το 32άρι στο σύστημα!! Το απόγευμα θα πάω να την πάρω.

 

Όλα κανονικά από σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και γω το 32άρι από Vodafone στο Ηράκλειο ! Αλλά δυστυχώς δεν είχε microSIM να μου δώσει και έτσι το δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. Ξέρει κανείς να μου πει πως μπορώ να το ανοίξω χωρίς την sim επειδή είμαι λίγο άσχετος ?

 

πηγαινε στην vodafone ιωνιας,λογικα εχει.εκει εβγαλα εγω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να ρωτησω το εξης... Ειμαι στη vodafone. Μου εκαναν επιδοτηση 104€. Μπηκα τωρα να δω τι ποσο βγαινει με προγραμμα που εχω κατα νου, και το ποσο που μου βγαζει για iphone 4 το 16αρι ειναι σχεδον το ιδιο με το ποσο που θα εδινα αν εκανα νεο συμβολαιο. Δεν πρεπει κανονικα στους ηδη υπαρχοντες πελατες να κανουν χαμηλοτερη τιμη; Τι στο καλο την εχουμε την επιδοτηση δλδ;

 

Φιλε μου αν μου επιτρεπεις μπορεις να μου πεις ποιο προγραμμα εχεις και σε ποιο θες να πας;(εστω και μεσω pm γιατι βρισκομαι σε μια παρομοια κατασταση.)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν παω σε voda shop και πάρω micro sim, προφανώς θα έχει ενεργοποιημένο το pin. Το θέμα είναι πού να τη βάλω μετά ώστε να το απενεργοποιήσω, αφού για να γίνει activated το 4 δε θέλει pin στη sim του;

 

Μπέρδεμα;

Link to comment
Share on other sites

Αν παω σε voda shop και πάρω micro sim, προφανώς θα έχει ενεργοποιημένο το pin. Το θέμα είναι πού να τη βάλω μετά ώστε να το απενεργοποιήσω, αφού για να γίνει activated το 4 δε θέλει pin στη sim του;

 

Μπέρδεμα;

 

Βάλε την κάρτα και σύνδεσε το στον υπολογιστή. Τόσο απλό.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος δε βρισκει συσκευη απο Περιστερι (Αθηνα) iphone 4 32gb αν θελει ας μου στειλει πμ να τον ενημερωσω για μια κρατηση δικη μου, την οποια δε θα παραλαβω τελικα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι δωρεαν για μεχρι 30 Σεπτεμβριου, για το θεμα του σηματος της κεραιας. Τα επομενα που θα ερθουν με την επομενη φουρνια θα ειναι μια χαρα στο θεμα αυτο.

 

τα επομενα θα ειναι μια χαρα τι εννοεις?τι αλλαγη θα εχουν δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο και από τα Public με συμβόλαιο Cosmote. Δυστυχώς μόνο στο banner αναφέρεται, δεν βρήκα κάπου αλλού πληροφόρηση.

http://www.public.gr/

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Τελικώς ας μας πουν οι τυχεροί που το χουν πάρει μέχρι σήμερα, έρχεται με 4.0.1 ή 4.0.2? Γιατί ακούγονται πολλά
Link to comment
Share on other sites

Τελικώς ας μας πουν οι τυχεροί που το χουν πάρει μέχρι σήμερα, έρχεται με 4.0.1 ή 4.0.2? Γιατί ακούγονται πολλά

 

4.0.1 εχουν ολα οσα εχω δει. Βεβαια εχω δει κανα δυο αναφορες παιδιων που λενε για 4.0.2 αλλα δεν εχει επαληθευτει κατι τετοιο προς το παρον...

Link to comment
Share on other sites

Τελικώς ας μας πουν οι τυχεροί που το χουν πάρει μέχρι σήμερα, έρχεται με 4.0.1 ή 4.0.2? Γιατί ακούγονται πολλά

4.0.1. έχουν όλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχω απο το πρωι στα χερια μου και τωρα αρχιζω τη διαδικασια ενεργοποιησης.αντε να δουμε!
Future Is What You Make Of It
Link to comment
Share on other sites

τα επομενα θα ειναι μια χαρα τι εννοεις?τι αλλαγη θα εχουν δηλαδη?

 

Καμμία.Το ίδιο Hardware θα έχουν.

Απλα μεχρι τοτε θα εχει αποδειχτεί οτι δεν υπάρχει πρόβλημα με το σήμα.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Αν καποιος δε βρισκει συσκευη απο Περιστερι (Αθηνα) iphone 4 32gb αν θελει ας μου στειλει πμ να τον ενημερωσω για μια κρατηση δικη μου, την οποια δε θα παραλαβω τελικα.

 

Εγώ ήμουν ο τυχερός! Ευχαριστώ πολύ φιλε!

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Καμμία.Το ίδιο Hardware θα έχουν.

Απλα μεχρι τοτε θα εχει αποδειχτεί οτι δεν υπάρχει πρόβλημα με το σήμα.

 

μιλησα με φιλο που το εχει απο εχθες στα χερια του και μου ειπε οτι με το σημα ολα οκ δεν υπαρχει προβλημα καθολου..εγω θα το παρω δευτερα καθως προεκυψε ενα μικρο προβληματακι με την επιδοτηση μου και την αλλαγη προγραμματος..

Link to comment
Share on other sites

4.0.1 και το δικο μου απο voda.ερωτηση η microsim που πηρατε οσοι πηρατε εχει ενεργοποιηθει γιατι η δικια μου ακομα τιποτα....απο voda παντα

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

4.0.1 και το δικο μου απο voda.ερωτηση η microsim που πηρατε οσοι πηρατε εχει ενεργοποιηθει γιατι η δικια μου ακομα τιποτα....απο voda παντα

 

Η δική μου της Vodafone έκανε λιγότερο από 15 λεπτά. Υποθέτω βέβαια πως αυτές τις ημέρες έχουν φούριες οπότε μια καθυστέρηση ίσως είναι δικαιολογημένη. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο με πηρε και η Vodafone τηλεφωνο να με ρωτησει εαν πηρα το κινητο η εαν θελω να το παρω ακομα.

 

Της ειπα οτι το εχω παραλαβει με ανανεωση απο Cosmote, με ευχαρίστησε και το εκλεισε :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το πηρα χτες απο cosmote , και καπακι πηρα microsim απο wind και αμεσως δουλεψε

Μεσα ειχε 4,01 και φυσικα κατευθειαν εγινε jailbreak , οπως ξαναεργαψα και στο τελος θα γινω κουραστικος ....ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

ωραια !

καρτα sim κοπηκε κ δεν ταιριαζει ακριβως οποτε τρεχα για νεα καρτα γιατι θα μεινω χωρις εταιρικο και 2ρο ετρεχα να προλαβω την συσκευη κ τωρα θα πρεπει να περιμενω μισο μηνα για να γινει η φορητοτητα κ να χρησιμοποιησω την micro sim της βοντα για να ανοιξω την συσκευη ! ! ! !

Καμια ιδεα για να κανω micro την κοτε που εχω;(δεν ξανακοβω να παει στραφη)

Δεν υπαρχει καπου (Γερμανος η κατι αλλο) να δινεις την sim να στην κοβουν με μηχανημα;

Edited by kavas2
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...