Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημερωτικά ,από ΟΤΕ Νέας Σμύρνης , μου είπαν ότι παραλαμβάνουν σήμερα

,διάθεση συσκευών από αύριο.

 

Επίσης ,από αύριο (και αυτό από αύριο :p ) Vodafone ,αλλαγή sim --> micro sim 5 ευρώ,

από 18.05 ευρώ που έχει σήμερα..

Λογικά κάτι αντίστοιχο θα έχει και ο cosmote.

Edited by nervous

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω δεν μπορω να καταλαβω το εξης:οι εταιρειες εχουν δωσει την 27/08/2010 ωσ ημερα διαθεσης του κινητου.πωσ καποιοι εδω μεσα πηραν ηδη την συσκευη και την διαφημιζουν?εμενα μου ακουγεται κουφο ολο αυτο το σκηνικο αλλα και παρανομο.νομιζω?

 

Παράνομο δεν είναι, εντελώς μπάχαλο και αντιεπαγγελματικό πιστεύω ότι είναι.

 

Συμφωνώ πως δεν είναι παράνομο αλλά κακά τα ψέμματα λειτουργεί κι εδώ όπως όταν ο χασάπης δίνει στον καλό και συχνό πελάτη ή στον γνωστό το καλό κομμάτι κρέας. :p

Και στην περίπτωση του Αϊ Φόουν μπον-φιλέ! Δυστυχώς ποτέ δε φτάνει για όλους... :D

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ πως δεν είναι παράνομο αλλά κακά τα ψέμματα λειτουργεί κι εδώ όπως όταν ο χασάπης δίνει στον καλό και συχνό πελάτη ή στον γνωστό το καλό κομμάτι κρέας. :p

Και στην περίπτωση του Αϊ Φόουν μπον-φιλέ! Δυστυχώς ποτέ δε φτάνει για όλους... :D

Και ποιος ειναι σε θεση να οριζει ποιος ειναι ο καλος πελατης στην περιπτωση του κινητου αυτου;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Και ποιος ειναι σε θεση να οριζει ποιος ειναι ο καλος πελατης στην περιπτωση του κινητου αυτου;
η τσέπη σου...

αν για καθε νέα σύνδεση τσιμπάς το μερτικό σου, γιατι να το δώσεις σκέτη συσκευή και να τσιμπήσεις ενα...:X? χαχα

Link to comment
Share on other sites

η τσέπη σου...

αν για καθε νέα σύνδεση τσιμπάς το μερτικό σου, γιατι να το δώσεις σκέτη συσκευή και να τσιμπήσεις ενα...:X? χαχα

Και εγω εχω την τσεπη να το αγορασω. Αλλα δεν το οριζει αυτο. Το οριζει το αρχαιο μεσο αθανατο. Γιατι ολοι οσοι πηραν, ετσι το πηραν. Αλλα κανενας δε θα το παραδεχτει.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και καλορίζικα τα κινητά!!! Να ρωτήσω κάτι και όποιος ξέρει απαντάει..!! Αν έχεις ήδη σύνδεση στη voda με επιδότηση και πάρεις το iphone με διαφορετικό πρόγραμμα (για unlimited με internet), μπορείς να χρησιμοποιήσεις και την επιδότηση αλλά και να έχεις την προσφορά της νέας σύνδεσης;;!! Δεν το πίστευα αλλά σε ένα κατάστημα έτσι μου είπανε!! Thanks!!!
:) How i wish you were here... by Pink Floyd
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορω να καταλαβω το εξης:οι εταιρειες εχουν δωσει την 27/08/2010 ωσ ημερα διαθεσης του κινητου.πωσ καποιοι εδω μεσα πηραν ηδη την συσκευη και την διαφημιζουν?εμενα μου ακουγεται κουφο ολο αυτο το σκηνικο αλλα και παρανομο.νομιζω?

 

Η διάθεση του κινητού ξεκινάει στις 27, αυτο πολυ απλά σημαίνει οτι το κινητό βρίσκεται στο κατάστημα τουλάχιστον μια μέρα πριν, ν δεν είναι κρατημένο και το έχει γιατί να μην το πουλήσει άμεσα. Η τοπθετηση αυτή, οτι δηλαδη καποιοι εδω μεσα πηραν ηδη την συσκευη και την διαφημιζουν είναι ατυχής

Link to comment
Share on other sites

έως τώρα το πρόβλημα ήταν γιατί δεν έχει έρθει ακόμη. Τώρα το πρόβλημα έγινε γιατί να το πάρει κάποιος 12 ώρες νωρίτερα! :wacko:

 

Ασχοληθείτε λίγο και με κάτι άλλο! Ε-Λ-Ε-Ο-Σ!!! Άκου εκεί παράνομο να πουλά κάποιος το εμπόρευμα που έχει στην αποθήκη του... τί άλλο θ'ακούσουμε...

 

Και η πλάκα είναι ότι οι συνεχώς και αδιαλλείπτως γκρινιάζοντες είναι "πιτσιρικάδες" που δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να το πάρουν...

Link to comment
Share on other sites

έως τώρα το πρόβλημα ήταν γιατί δεν έχει έρθει ακόμη. Τώρα το πρόβλημα έγινε γιατί να το πάρει κάποιος 12 ώρες νωρίτερα! :wacko:

 

Ασχοληθείτε λίγο και με κάτι άλλο! Ε-Λ-Ε-Ο-Σ!!! Άκου εκεί παράνομο να πουλά κάποιος το εμπόρευμα που έχει στην αποθήκη του... τί άλλο θ'ακούσουμε...

 

Και η πλάκα είναι ότι οι συνεχώς και αδιαλλείπτως γκρινιάζοντες είναι "πιτσιρικάδες" που δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να το πάρουν...

 

Σωστόοοοοος

Link to comment
Share on other sites

έως τώρα το πρόβλημα ήταν γιατί δεν έχει έρθει ακόμη. Τώρα το πρόβλημα έγινε γιατί να το πάρει κάποιος 12 ώρες νωρίτερα! :wacko:

 

Ασχοληθείτε λίγο και με κάτι άλλο! Ε-Λ-Ε-Ο-Σ!!! Άκου εκεί παράνομο να πουλά κάποιος το εμπόρευμα που έχει στην αποθήκη του... τί άλλο θ'ακούσουμε...

 

Και η πλάκα είναι ότι οι συνεχώς και αδιαλλείπτως γκρινιάζοντες είναι "πιτσιρικάδες" που δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να το πάρουν...

Αν καποιος θελει να το παρει, σιγουρα εχει τα λεφτα. Δεν παει ετσι. Αλλα το θεμα ειναι και να βρει τοτε που λενε οτι επισημα βγαινει, και οχι το 60% των λιγων συσκευων που ερχονται να φευγουν παραπλευρως. Ολοι το ιδιο ανυπομονουν και ολοι το ιδιο το θελουν. Οποτε ολοι να εχουν ιδια μεταχειριση.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

πήγα σε 2 βοδαφον και δεν το είχαν, στην μια μου είπαν ότι θα πάνε 2 κομμάτια από Δευτέρα αλλά είναι κρατημένα και στο άλλο ότι επίσημα ξεκινάει η διάθεση του από αύριο, αλλά δεν θα τους πάει κανένα κομμάτι...
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

πήγα σε 2 βοδαφον και δεν το είχαν, στην μια μου είπαν ότι θα πάνε 2 κομμάτια από Δευτέρα αλλά είναι κρατημένα και στο άλλο ότι επίσημα ξεκινάει η διάθεση του από αύριο, αλλά δεν θα τους πάει κανένα κομμάτι...

Σε ποια καταστηματα ηταν αυτο;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Το πηρε φιλος μου σημερα και αυριο το παιρνω και εγω.

 

Μιλησα μαζι του 7:30 λεπτα σε περιοχη που δεν ειχε πολυ καλο σημα (3 μπαρες) και καναμε τεστ για το σημα.

 

Ολα καλα, ουτε επεσε ουτε ειχαμε διακοπες στην κληση ..... :)

 

Μπορω να πω ... "περιεργο.."

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παλλήνη, γέρακας

Μαλιστα. Ευχαριστω!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Follow these steps to apply for a Bumper or case.

 

Download the iPhone 4 Case Program app from the App Store.

Launch the app on your iPhone 4 and sign in using your iTunes Store account or Apple ID.

Select your Bumper or case.

 

Και μετά στη στέλνουν ταχυδρομικώς υποθέτω...

 

Ερωτηση, παραγγελια απο το ιντερνετ η απο 3gs γινεται? γιατι το εχω ακομα συσκευασμενο και δε θελω να το ανοιξω.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβγαλε και η cosmote προγραμματα συμβολαιου!!!

 

Ο σχετικός πίνακας με τις τιμές της συσκευής για τα διάφορα συμβόλαια:

 

http://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2010/08/iPhone-4-Cosmote-times.jpg

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχετε υποψιν σας οτι έχουν προτεραιότητα εταιρικοί πελάτες και πελάτες συμβολαίου.....ε!εντάξει και πελάτες που έχουν γνωστό...Αλλα εντάξει μώρε, τι θα γίνει και αν το πάρετε 1-2 βδομάδες αργότερα?Δεν μπορω αυτα τα χαζοαμερικανοαγγλοσύνδρομα.....
Link to comment
Share on other sites

Ο σχετικός πίνακας με τις τιμές της συσκευής για τα διάφορα συμβόλαια:

 

http://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2010/08/iPhone-4-Cosmote-times.jpg

 

Να ζητήσω μια διευκρίνηση αν ξέρεις εσύ ή όποιος άλλος.. στην περίπτωση ανανέωσης υπάρχοντος συμβολαίου στην cosmote σε κάποιο από αυτά τα προγράμματα ισχύουν οι τιμές αυτές ή ισχύουν μόνο για νέες συνδέσεις στην cosmote και μάλιστα σε κάποιο από τα προγράμματα αυτά?? (συγκεκριμένα εγώ έχω σκοπό να πάρω το ip4 με επιδότηση και να κάνω μετατροπή του συμβολαίου μου στο Cosmote Απεριόριστα+Internet 35)..

Edited by giannakiss
Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω μια διευκρίνηση αν ξέρεις εσύ ή όποιος άλλος.. στην περίπτωση ανανέωσης υπάρχοντος συμβολαίου στην comote σε κάποιο από αυτά τα προγράμματα ισχύουν οι τιμές αυτές ή ισχύουν μόνο για νέες συνδέσεις στην cosmote και μάλιστα σε κάποιο από τα προγράμματα αυτά?? (συγκεκριμένα εγώ έχω σκοπό να πάρω το ip4 με επιδότηση και να κάνω μετατροπή του συμβολαίου μου στο Cosmote Απεριόριστα+Internet 35..

 

Σε γενικές γραμμές αυτές οι τιμές είναι και οι "καλύτερες" αφού αφορούν τις νέες συνδέσεις στο δίκτυο της Cosmote.

 

Παρόλαυτά, πιστεύω ότι η τιμή που θα προσφερθεί το κινητό σε κάποιον ήδη πελάτη σίγουρα εξαρτάται πολύ και από το προσωπικό του προφιλ (πχ η κίνηση και το ύψος των λογαριασμών του) καθώς και από τις προσωπικές του ... διαπραγματεύσεις.

 

Οπότε ... τα πάντα ρει!

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι που ρώτησε και ένα παιδί πιο πάνω. Έχω σύνδεση με cosmote i45. Πήρα 200 ευρώ επιδότηση. Αν πάω να πάρω το iphone με unlimited με internet, πράγμα που με συμφέρει έτσι κι αλλιώς, θα επωφεληθώ μόνο το ποσό της επιδότησης, ή μπορώ να γλυτώσω και άλλα χρήματα?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι που ρώτησε και ένα παιδί πιο πάνω. Έχω σύνδεση με cosmote i45. Πήρα 200 ευρώ επιδότηση. Αν πάω να πάρω το iphone με unlimited με internet, πράγμα που με συμφέρει έτσι κι αλλιώς, θα επωφεληθώ μόνο το ποσό της επιδότησης, ή μπορώ να γλυτώσω και άλλα χρήματα?

 

Τυπικά και με βάση το νόμο θα επωφεληθείς μόνο από την επιδότηση καθώς δεν θα κάνεις καινούριο συμβόλαιο αλλά ανανέωση συμβολαίου. Με απλά λόγια δεν θα αλλάξεις αριθμό και επομένως δεν τίθεται ζήτημα νέου συμβολαίου. Βέβαια στην πραγματικότητα και εάν είσαι καλός στις διαπραγματεύσεις - όπου διαπραγματεύσεις βλέπει απειλή για φορητότητα στην Vodafone - όλα μπορούν να γίνουν. ;)

 

Αλλιώς αφαιρείς από την τιμή της συσκευής την επιδότηση που έχεις και προκύπτει η τιμή αγοράς της συσκευής.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα τρελαθω απο αυτην την 'λογικη' των εταιριων κινητης να θεσω την εξης απορια.

Ειμαι στην voda εδω και 6 χρονια και τον τελευταιο με συνδεση.

Σε κανα 2μηνο αν θυμαμαι καλα ληγει η συνδεση μου οποτε και θα μου δωσουν μια Α επιδοτηση το θεμα ειναι οτι δεν νομιζω να ειναι μεγαλη(καμια 100Ε υπολογιζω).

Το θεμα ειναι οτι εγω θελω το 4αρι και θελω να το παρω με το προγραμμα unlimited 45 με internet, δηλαδη τι θα μου πουν οτι δεν δικαιουμαι την εκπτωση που εχει το 4αρι(αν εκανα καινουργια συνδεση) αλλα ισχυει μονο η επιδοτηση;

Δηλαδη τι θα καταλαβουν;

Λυση(με την δικη μου σκεψη):Χεζω την επιδοτηση το γυρναω σε καρτα και την επομενη μερα παω και κανω νεο συμβολαιο.Δεν ισχυει; :X

Δηλαδη αν ισχυει τσαμπα να με ταλαιπωρησουν;

 

Συγγνωμη για το μεγαλο post αλλα συνχυζομαι με τους μ.......ς!

Edited by Gianniskaz
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...