Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 6 months later...
Υπάρχει εφαρμογή με αντίστροφη μέτρηση που να μπαίνουν πάνω από ένα χρονόμετρα αντιστροφής και το κουδούνι να χτυπάει μέχρι να το κλείσεις;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Γνωρίζει μήπως κάποιος γιατί η εφαρμογή στρεμιο δεν λειτουργεί για iOS σε αντίθεση με το Android που εκεί λειτουργεί κανονικά;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει εφαρμογή για αποστολή sms στο 13033 η οποία όμως να μπορεί να εγκατασταθεί σε 5c που έχει μείνει σε iOS 10.3.3;

 

Έχω βρει 2-3, αλλά δεν γίνονται εγκατάσταση λόγω της παλιάς έκδοσης του iOS.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει εφαρμογή για αποστολή sms στο 13033 η οποία όμως να μπορεί να εγκατασταθεί σε 5c που έχει μείνει σε iOS 10.3.3;

 

Έχω βρει 2-3, αλλά δεν γίνονται εγκατάσταση λόγω της παλιάς έκδοσης του iOS.

 

Για ποιο λόγο θέλεις να εγκαταστήσεις εφαρμογή για να στείλεις σμσ; :wacko::blink:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο θέλεις να εγκαταστήσεις εφαρμογή για να στείλεις σμσ; :wacko::blink:
Γιατί όσο περίεργο και αν ακούγεται οι γονείς μου δεν μπορούν να στείλουν μήνυμα με το εν λόγω κινητό (και ας το έχουν πόσα χρόνια), και δεν έχω εκτυπωτή να τους βγάλω από ένα χαρτί για τις 2 περιπτώσεις που βγαίνουν από το σπίτι, και απλά να αλλάζουν την ημερομηνία και τις ώρες.

 

Έχω δει παρόμοιες εφαρμογές στο Android όπου αποθηκεύεις τα στοιχεία σου μία φορά, και μετά απλά πατάς το button με την αντίστοιχη περίπτωση για τον λόγο που θέλεις να μετακινηθείς, και στέλνει αυτόματα το SMS, και σκέφτηκα αυτόν τον τρόπο για την περίπτωση τους.

 

Υπάρχουν και για iPhone αλλά δυστυχώς ζητάνε για να εγκατασταθούν iOS 12+.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γιατί όσο περίεργο και αν ακούγεται οι γονείς μου δεν μπορούν να στείλουν μήνυμα με το εν λόγω κινητό (και ας το έχουν πόσα χρόνια), και δεν έχω εκτυπωτή να τους βγάλω από ένα χαρτί για τις 2 περιπτώσεις που βγαίνουν από το σπίτι, και απλά να αλλάζουν την ημερομηνία και τις ώρες.

 

Έχω δει παρόμοιες εφαρμογές στο Android όπου αποθηκεύεις τα στοιχεία σου μία φορά, και μετά απλά πατάς το button με την αντίστοιχη περίπτωση για τον λόγο που θέλεις να μετακινηθείς, και στέλνει αυτόματα το SMS, και σκέφτηκα αυτόν τον τρόπο για την περίπτωση τους.

 

Υπάρχουν και για iPhone αλλά δυστυχώς ζητάνε για να εγκατασταθούν iOS 12+.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Bbb Μένουμε σπίτι https://apps.apple.com/gr/app/bbb-%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CF%83%CF%80%CE%AF%CF%84%CE%B9/id1510518916?l=el

Link to comment
Share on other sites

Την είχα δοκιμάσει και δεν δούλευε.

 

Απ' ότι κατάλαβα δεν αναγνώριζε την διεύθυνση επειδή μάλλον δεν ανήκε στην Βούλα.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Την είχα δοκιμάσει και δεν δούλευε.

 

Απ' ότι κατάλαβα δεν αναγνώριζε την διεύθυνση επειδή μάλλον δεν ανήκε στην Βούλα.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk

 

Περίεργο εγώ καταχώρησα κανονικά τα στοιχεία μου.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο εγώ καταχώρησα κανονικά τα στοιχεία μου.
Την δοκίμασα και πριν από λίγο, και αυτή τη φορά δέχτηκε τα στοιχεία. ;)

 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια βοήθεια παρακαλώ.

Χρειάζομαι εφαρμογές για επεξεργασία βίντεο και φωτογραφιών.

Θέλω πχ να μπορώ να προσθέσω μουσική σε ένα βίντεο, να το κόψω κλπ. Επίσης θέλω να επεξεργάζομαι φωτογραφίες.

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τα Lightleap για φωτογραφίες και videoleap για video.

https://apps.apple.com/gb/app/enlight-quickshot-edit-photos/id1254875992

https://apps.apple.com/gb/app/videoleap-by-lightricks/id1255135442

 

 

Κάποιες δυνατότητες τους δεν είναι δωρεάν αλλά μου αρκεί η δωρεάν έκδοση τους. Ειδικά στα video κάνει αυτά που θες και είναι εύκολο στην χρήση (κόψε ράψε βίντεο, επεξεργασία ήχου με προσθήκη τραγουδιού, διάφορες φωτογραφίες σε βίντεο με ή χωρίς ήχο κτλ...)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Γνωρίζει μήπως κάποιος γιατί η εφαρμογή στρεμιο δεν λειτουργεί για iOS σε αντίθεση με το Android που εκεί λειτουργεί κανονικά;

 

;;;;;;;;;;;;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
  • 3 weeks later...

Αν σβήσω μια φωτογραφία ή βίντεο δεν θα σβηστεί από iCloud αν έχει ήδη προλάβει να ανεβεί έτσι δεν είναι; 
Πως την επαναφέρω; Επαναφέροντας ολόκληρο αντίγραφο ασφαλείας ;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, Inevar said:

Αν σβήσω μια φωτογραφία ή βίντεο δεν θα σβηστεί από iCloud αν έχει ήδη προλάβει να ανεβεί έτσι δεν είναι; 
Πως την επαναφέρω; Επαναφέροντας ολόκληρο αντίγραφο ασφαλείας ;

Αν έχεις ενεργοποιήσει τον συγχρονισμό των φωτογραφιών και βίντεο από τη συσκευή σου στο iCloud, ότι σβήνεις από τη συσκευή, σβήνεται και στο iCloud.

Για να δεις τι περιέχεται στο iCloud, μπορείς να μπεις και από έναν υπολογιστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, athanaso77 said:

Αν έχεις ενεργοποιήσει τον συγχρονισμό των φωτογραφιών και βίντεο από τη συσκευή σου στο iCloud, ότι σβήνεις από τη συσκευή, σβήνεται και στο iCloud.

Για να δεις τι περιέχεται στο iCloud, μπορείς να μπεις και από έναν υπολογιστή.

Δεν βλέπω να υπάρχει τρόπος να σβήσω τις φωτογραφίες και βίντεο από το κινητό, αλλά να συνεχίσουν να υπάρχουν στο icloud.

Παρά μόνο αν πάρω backup;

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, Inevar said:

Δεν βλέπω να υπάρχει τρόπος να σβήσω τις φωτογραφίες και βίντεο από το κινητό, αλλά να συνεχίσουν να υπάρχουν στο icloud.

Ουσιαστικά έτσι είναι... μια εναλλακτική είναι να ανεβάσεις τις φωτογραφίες σε άλλο cloud server, όπως το Google Photos, το One Drive κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

Ουσιαστικά έτσι είναι... μια εναλλακτική είναι να ανεβάσεις τις φωτογραφίες σε άλλο cloud server, όπως το Google Photos, το One Drive κτλ.

Η επιλογή μεταφοράς από iCloud σε Google φωτός είναι εύκολο να τη βρω λογικά . Θα το τζεηλμπρεηκάρω δε θα μου γλιτώσει το SE ακόμα και με τα 15αρια πάνω !

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Inevar said:

Δεν βλέπω να υπάρχει τρόπος να σβήσω τις φωτογραφίες και βίντεο από το κινητό, αλλά να συνεχίσουν να υπάρχουν στο icloud.

Παρά μόνο αν πάρω backup;

Γίνεται.

Μπορείς στο icloud να τις μεταφέρεις από το photos στο icloud drive και στο κινητό σου να τα βλέπεις απ την εφαρμογή files.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, Inevar said:

Η επιλογή μεταφοράς από iCloud σε Google φωτός είναι εύκολο να τη βρω λογικά . Θα το τζεηλμπρεηκάρω δε θα μου γλιτώσει το SE ακόμα και με τα 15αρια πάνω !

Πολύ εύκολο, απλά εγκαθιστάς την εφαρμογή Google Photos και ενεργοποιείς το backup των φωτογραφιών στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, athanaso77 said:

Πολύ εύκολο, απλά εγκαθιστάς την εφαρμογή Google Photos και ενεργοποιείς το backup των φωτογραφιών στη συσκευή.

Μια χαρά .. την κατέβασα και τώρα δημιουργεί αντίγραφο ασφαλείας στις Google photos ,επομένως αν μετά σβήσω τα πάντα από iCloud δεν θα υπάρχει θέμα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
8 ώρες πριν, Inevar said:

Καλησπέρα μία ερώτηση όσον αφορά το google home .

Οταν χρησιμοποιω την εφαρμογη από το android κινητό μου μπορώ να κάνω cast την οθόνη του κινητού στην τηλεόραση μέσω του chromecast , όταν όμως μπαίνω μέσω του iPhone μου στην εφαρμογή google home δεν υπάρχει η ίδια επιλογή . 

Αλλάζει αυτό;

Ξέρει μήπως κάποιος;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...