Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,

 

Ετυχε και ειδα ενα βιντεακι στο youtube με τα 10 καλυτερα παιχνιδια για iphone.με λιγα λογια ειδα ενα που μου αρεσε αλλα καταλαθως διεγραψα το ιστορικο και δν μπορουσα να το ξαναβρω το βιντεο για να δω πως το λενε. αποτι θυμαμαι ειναι paid.στο παιχνιδι οδηγουσες ενα buggy η ενα σαν ιπταμενο δισκο και προσπαθουσες να το ''ισιωνεις'' σε αλματα κτλπ με 2 βελακια..τα γραφικα ηταν παρα πολυ καλα.το παιχνιδι ηταν 2d. και αν βοηθαει το εικονιδιο του ηταν μπλε..εχω ψαξει παντου και δν το βρισκω :mad: ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κανένας φίλος να με πληροφορήσει μήπως υπάρχει κανένα GPS που όταν το ενεργοποιώ να αφήνει ίχνος ώστε να μπορώ να γυρίσω στο αυτοκίνητο ? Εάν ξέρετε γράψετε μου να την κατεβάσω .Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κανένας φίλος να με πληροφορήσει μήπως υπάρχει κανένα GPS που όταν το ενεργοποιώ να αφήνει ίχνος ώστε να μπορώ να γυρίσω στο αυτοκίνητο ? Εάν ξέρετε γράψετε μου να την κατεβάσω .Ευχαριστώ

 

Νομίζω ότι εννοείς κάτι σαν το Beacon ...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη bluetooth για να στελνω φωτο κ.α απο το i phone σε android συσκευες? ανεφερε στην αρχη αυτης της σελιδας ενα παιδι αλλα εχει ενα θεματακι απο οτι καταλαβα:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα 2 ερωτησουλεσ 1 υπαρχει καποιος δωρεαν player sto store που να παιζει ελληνικουσ υποτιτλουσ? 2 μπορω με prepaid απο το περιπτερο να αγορασω εφαρμογες? σημειωση προσπαθησα με vlc k δεν τα τρεχει βγαζει μια μαυρη οθονη....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το oplayer lite. Ναι μπορείς να χρησιμοποιείς itunes cards(δεν ξέρω αν θα τις βρείς στο περίπτερο!!) να κάνεις αγορές. Πιο εύκολα θα βρείς itunes cards στα Public και άλλα μαγαζιά τεχνολογίας!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει κάποια εφαρμογή, η οποία να μπλοκάρει το wifi της συσκευής π.χ. Με κωδικό, ώστε να μην επιτρέπεται η πρόσβαση σο Ίντερνετ;

Ευχαριστω,

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν υπάρχει τρόπος να αγοράσει/κατεβάσει κανείς εφαρμογές από το αμερικάνικο iStore που δεν είναι διαθέσιμες στο ελληνικό;
NOKIAHOLIC
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν υπάρχει τρόπος να αγοράσει/κατεβάσει κανείς εφαρμογές από το αμερικάνικο iStore που δεν είναι διαθέσιμες στο ελληνικό;

 

Μπορείς να φτιάξεις λογαριασμό στο αμερικανικό AppStore και να βάλεις ψευδή στοιχεία για την διευθυνση σου! Κάτι άλλο δυστυχώς δεν υπάρχει!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση. Δοκίμασα αυτό που λες αλλά μάλλον μπελάς είναι, δεδομένου ότι δεν δέχεται την προπληρωμένη κάρτα μου - πιθανό να θέλει αμερικάνικη - και γενικώς πολύ κακό για το τίποτα! Αφορμή ήταν η εφαρμογή Blue Note (κάτι σαν τη Βίβλο της jazz) που δεν υπάρχει στο ελληνικό. Δε βαριέσαι...
NOKIAHOLIC
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγοράσεις μια αμερικανική gift card από το eBay και να κάνεις έτσι τις αγορές σου. Την ελληνική κάρτα δεν τη δέχεται σε λογαριασμούς άλλων χωρών.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγοράσεις μια αμερικανική gift card από το eBay και να κάνεις έτσι τις αγορές σου. Την ελληνική κάρτα δεν τη δέχεται σε λογαριασμούς άλλων χωρών.

 

Εγώ με μια προπληρωμενη κάρτα απο Attica bank δεν εχω κανένα πρόβλημα! Θα πρέπει νομίζω να προσεξεις μήπως έχεις βάλει την ίδια κάρτα ταυτόχρονα σε 2 λογαριασμούς! Δεν νομίζω να το αποδέχεται αυτο η apple!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Λέω να προσπαθήσω ξανά επειδή το αμερικάνικο κατάστημα έχει αρκετά διαμαντάκια απροσπέλαστα σε εμάς όπως π.χ. το δωρεάν "Bet You Didn’t Know" (Best Free iPad App of the Week στο iPad Insight). Η επόμενη απορία μου είναι με δύο διαφορετικά account πώς διαχειρίζεσαι το iTunes, πώς αποθηκεύονται δηλαδή οι ληφθείσες από 2 πηγές εφαρμογές όταν το χρησιμοποιείς από το PC σου;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

NOKIAHOLIC
Link to comment
Share on other sites

Λέω να προσπαθήσω ξανά επειδή το αμερικάνικο κατάστημα έχει αρκετά διαμαντάκια απροσπέλαστα σε εμάς όπως π.χ. το δωρεάν "Bet You Didn’t Know" (Best Free iPad App of the Week στο iPad Insight). Η επόμενη απορία μου είναι με δύο διαφορετικά account πώς διαχειρίζεσαι το iTunes, πώς αποθηκεύονται δηλαδή οι ληφθείσες από 2 πηγές εφαρμογές όταν το χρησιμοποιείς από το PC σου;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Για να κάνεις δωρεάν λογαριασμό στο usa appstore είναι εύκολο, απλά θα πας σε μια free εφαρμογή, θα πατήσεις να την κατεβάσεις και εκεί θα φτιάξεις νέο λογαριασμό χωρίς να χρειάζεται κάρτα. Δες και στο link http://www.iphonehellas.gr/itunes-account-without-credit-card-how-to-redeem-a-promo-code/

 

Από εκεί και πέρα όταν θες να δουλέψεις το us appstore τότε θα κάνεις sign in με το λογαριασμό που αντιστοιχεί στο us appstore και όταν θες να είσαι στο Ελληνικό appstore τότε θα κάνει sign in με τον άλλο λογαριασμό. Όλες οι εφαρμογές θα βρίσκονται σε ένα σημείο όπως γίνεται και τώρα. Όταν θα υπάρχουν updates απλά θα αλλάζεις appstore για να τις κατεβάσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδια γιατι δεν μου παιρνει την προπληρωμενη της Πειραιως το app store? εκανα εγγραφη κανονικα πηρε id αλλα τη καρτα δεν τη δεχεται και φυσικα δεν μπορω να ολοκληρωσω την εγγραφη μου να κατεβαζω εφαρμογες
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι δεν μου παιρνει την προπληρωμενη της Πειραιως το app store? εκανα εγγραφη κανονικα πηρε id αλλα τη καρτα δεν τη δεχεται και φυσικα δεν μπορω να ολοκληρωσω την εγγραφη μου να κατεβαζω εφαρμογες

 

Θα πρεπει να εχει η κάρτα μέσα τουλαχιστον 1,5€ αρχικα τα οποία θα σου επιστραφούν αφού επιβεβαιωθεί η κάρτα σου! Πολιτικη του iTunes!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Με ενδιαφέρει να βρω ένα alarm clock app που να επιλέγει από μια λίστα τραγουδιών ένα οποιοδήποτε διαφορετικό κομμάτι κάθε φορά και να με ξυπνάει.Έκανα μια έρευνα μέσω google αλλά δεν κατάφερα να βρω το κατάλληλο και υπάρχουν πάρα πολλά.

 

Σας ευχαριστώ

 

Υ.Γ πολύ χαίρομαι που ο λογαριασμός μου ισχύει ακόμα ύστερα από περίπου 10 χρόνια (ξεκίνησα να γράφω στο unwired,gr για όσους θυμούνται)

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι θα πρέπει να έχεις ανοιχτή την εφαρμογή όλο το βράδυ σε τέτοιες εφαρμογές.

 

Αν δεν σε πειράζει, μπορώ να σου προτείνω το Nightstand

 

https://itunes.apple.com/gr/app/nightstand-central-music-alarm/id347843970?mt=8

 

Αν το βάζεις στην πρίζα κάθε βράδυ, μπορείς να το έχεις και για ρολόι-ξυπνητήρι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα!

Θα ήθελα να μου πείτε μια εφαρμογή για να μπορώ να περνάω αρχεία σε iPad, χωρίς την χρήση iTunes, και στην συνέχεια να έχω δυνατότητα επεξεργασίας σε αρχεία doc, docx.

Χρησιμοποίησα το Wireless Disk Free Http File Sharing και κάποια παρόμοια, αλλά τα αρχεία φαίνονται μόνο μέσα σε αυτά τα προγράμματα. Και δεν υπάρχει δυνατότητα επεξεργασίας, μόνο ανάγνωσης. Μπορώ να έχω πρόσβαση σε αυτά μέσα από κάποιον φάκελο? Που τοποθετούνται? Κάποια ολοκληρωμένη εφαρμογή που να περνάει αρχεία (χωρίς χρήση itunes) και να δίνει δυνατότητα επεξεργασίας υπάρχει?

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παιδιά. Μήπως ξέρετε αν υπάρχει καμμιά εφαρμογή για το iphone με την οποία να υπάρχει ειδοποίηση στην οθόνη κλειδώματος, αν έχουμε αναπάντητη, ή μήνυμα ???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...