Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από το appstor Κατεβάζεις ότι εφαρμογή θέλεις. εκεί υπάρχουν και free και paid

 

Κατέβασα το itunes και το εγκατέστησα και μπήκα στο appstor αλλά δεν καταλαβαίνω πως μπορώ να κατεβάσω. πχ στο appstore μου ζητάει να δώσω αριθμό πιστωτικής....εγώ δεν έχω και ούτε θέλω να αγοράσω κάτι...γίνεται να κατεβάσω με κάποιο τρόπο free apps;

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι οπωσδήποτε ένα tablet για ανάγνωση comics & books πρωτίστως, και κατέληξα στο ipad3 γιατί αν και είμαι κυρίως android user και φίλος των ποιο ανοικτών λειτουργικών, η retina είναι μεγάλο plus όταν μιλάμε για διάβασμα. Επειδή είμαι άσχετος βέβαια με iOS, μία κρίσιμη ερώτηση:

Στα διάφορα comic reader και book reader apps που υπάρχουν για το ipad, υπάρχει η δυνατότητα import (μέσω itunes προφανώς) αρχείων που ήδη έχω, είτε comics (μορφής cbr ή απλά jpg) είτε βιβλίων (μορφής pdf κτλ), ή σου επιτρέπουν να διαβάζεις αποκλειστικά τα comics/βιβλία που έχεις κατεβάσει μέσω των ίδιων των apps?

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι οπωσδήποτε ένα tablet για ανάγνωση comics & books πρωτίστως, και κατέληξα στο ipad3 γιατί αν και είμαι κυρίως android user και φίλος των ποιο ανοικτών λειτουργικών, η retina είναι μεγάλο plus όταν μιλάμε για διάβασμα.

 

Φίλε αν και ομολογώ ότι δεν γνωρίζω τι κυκλοφορεί σχετικά με κόμικς στο android, οι εφαρμογές που έχω δει στο AppStore ειναι απλα απίστευτες...

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

απλά να ξέρεις πρέπει να πληρώσεις για βιβλία κλπ από το itunes αν και τα περισσότερα ειναι και ξένα

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημερα παιδια,θα ηθελα να μαθω που μπορω να βρω το παιχνιδι (Πες Βρες) δωρεαν,και

δευτερον την εφαρμογη (Greek Apps Ελληνικες Εφαρμογες) παλι δωρεαν.Εαν γνωριζει

καποιος ας μου στειλει μια απαντηση.Ευχαριστω.

 

Δεν πήρες απάντηση στο iPhone Hellas και είπες να ρωτήσεις και εδώ.

Αν το κάναμε όλοι αυτό φίλε μου δεν θα υπήρχε Πες Βρες, δεν θα ασχολιόταν κανένας να φτιάξει εφαρμογές.

Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για ελληνική εφαρμογή και πολύ πιθανόν ο developer να επισκέπτεται και το φόρουμ.

Πως θα νιώσει όταν βλέπει τέτοια posts ότι άδικα χάλασε ώρες δουλειάς.

Δεν θα ξανά ασχοληθεί και στο τέλος χαμένοι βγαίνουμε εμείς...

Δεν στο λέω για να σε προσβάλλω αλλά αν θές δώσε μου ενα λογαριασμό τράπεζας να σου στείλω τα χρήματα για τις 2 εφαρμογές αφού σου αρέσουν τόσο πολύ.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο @taigetos :D

 

PS: Παιδιά όσοι φοβάστε αγορές μέσω internet κτλ με πιστωτικές κάρτες... πολύ εύκολα με prepaid

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα

εδω και δυο χρονια χρησιμοποιω το soundhound αλλα ειπα να δοκιμασω το shazam το οποιο εχει πολλες καλες κριτικες

αλλα δν καταλαβαινω ποια ειναι η διαφορα μεταξυ του μπλε και του κοκκινου shazam αν γνωριζει καποιος ας με ενημερωσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η εφαρμογή Shazam Encore και Shazam RED είναι ακριβώς ίδιες ως προς τις λειτουργίες.

Η μόνη διαφορά είναι το κόκκινο περιβάλλον χρήσης καθώς υποστηρίζει τη πρωτοβουλία κατά του HIV, RED.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν στο λέω για να σε προσβάλλω αλλά αν θές δώσε μου ενα λογαριασμό τράπεζας να σου στείλω τα χρήματα για τις 2 εφαρμογές αφού σου αρέσουν τόσο πολύ.

 

Καλά μιλάμε δεν τον προσβάλει Καθολου . Έλεος όμως πιο χαζό πόστ δεν έχω διαβάσει ποτέ. Όλα τα υπόλοιπα που λες με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο απλά τα τελευταίο δεν χρειαζόταν

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για σας μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει πρόγραμμα που να καταγράφει τις κλίσεις, τα SMS και ότι αλο έχεις κάνει σε σχέση με το δίκτυο όπως σου έρχεται ο αναλυτικός λογαριασμός κάθε μήνα;

 

Μια άλλη ερώτηση υπάρχει εφαρμογη που να σου μετατρέπει στο iPhone την μουσική και στον υπολογιστή να εμφανίζεται όπως οι φωτογραφίες που τις διαχηριζεσαι απο το εικονίδιο "Ο υπολογιστής μου" σαν αφερουμενο δίσκο.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Για σας μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει πρόγραμμα που να καταγράφει τις κλίσεις, τα SMS και ότι αλο έχεις κάνει σε σχέση με το δίκτυο όπως σου έρχεται ο αναλυτικός λογαριασμός κάθε μήνα;

 

http://www.ecamm.com/mac/phoneview/

 

Μια άλλη ερώτηση υπάρχει εφαρμογη που να σου μετατρέπει στο iPhone την μουσική και στον υπολογιστή να εμφανίζεται όπως οι φωτογραφίες που τις διαχηριζεσαι απο το εικονίδιο "Ο υπολογιστής μου" σαν αφερουμενο δίσκο.

 

Μπορείς να εξηγήσεις αυτό που θές/ψάχνεις λίγο πιο απλά?.... τι είδους μετατροπή να κάνει στην μουσική.....και όταν λες μουσική εννοείς τα mp3 που του έχεις περάσει?

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Φίλε λέω το πρόγραμμα να σου το μετατρέπει σαν τις φωτογραφίες που στον υπολογιστεί μπορείς να τις περάσετε σέρνοντας πάνω στο εικονίδιο χωρίς itune όπως είναι και στις άλλες μάσκες κινητών.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε λέω το πρόγραμμα να σου το μετατρέπει σαν τις φωτογραφίες που στον υπολογιστεί μπορείς να τις περάσετε σέρνοντας πάνω στο εικονίδιο χωρίς itune όπως είναι και στις άλλες μάσκες κινητών.

 

Δεν βγάζω καθόλου νόημα.

Link to comment
Share on other sites

Σύγνομη φίλε που δεν βγάζεις νόημα. Θα προσπαθήσω να το εξηγήσω. Χορις να χρισιμοποιησω το itune να μπορω να περνάω τραγούδια απλός ανοίγοντας ένα και μόνο φάκελο στον PC μου σαν να ήταν εξωτερικός σκληρός δίσκος. Όπως γίνετε και με τις φωτογραφίες.

Πιστεύω να κατάλαβες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Σύγνομη φίλε που δεν βγάζεις νόημα. Θα προσπαθήσω να το εξηγήσω. Χορις να χρισιμοποιησω το itune να μπορω να περνάω τραγούδια απλός ανοίγοντας ένα και μόνο φάκελο στον PC μου σαν να ήταν εξωτερικός σκληρός δίσκος. Όπως γίνετε και με τις φωτογραφίες.

Πιστεύω να κατάλαβες τώρα.

Νομιζω οτι ουτε με τις φωτογραφιες γινεται αυτο που λες. Δεν υπαρχει η επιλογη paste οταν πας να τις ριξεις μεσα στο φακελο. Δεν γινεται ουτε και για τραγουδια. Δεν γνωριζω ομως αν το jb μπορει να σε βοηθησει σε κατι τετοιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

γινεται με το ctrl+V η επικοληση

Άντε!! :blink: Δεν το έχω δοκιμάσει. Με δεξί κλικ δεν βγάζει επιλογή και επιπλέον, όταν τα σέρνω για να τα ρίξω μέσα, μου βγάζει ένα απαγορευτικό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

γινεται με το ctrl+V η επικοληση

 

Φαντάζομαι ότι θα τις περνάς στον φάκελο DCIM ή κάτι τέτοιο...

Γενικά όμως, η διαχείρηση της μουσικής γίνεται με εξαιρετικό τρόπο μέσω iTunes και εφόσον είναι οργανωμένη εντός αυτού! Το drag and drop ξέχασέ το όμως. Εκτός και αν πας σε jailbreak μεριά, όπου πρέπει να ψαχτείς περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Πάντως drag & drop μπορείς να κάνεις κ μέσω iTunes, αν δεν είναι ενεργοποιημένος

ο αυτόματος συγχρονισμός αν θυμάμαι καλά.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, μιας και εξυπηρετούμαι άριστα με τον εγγενή συγχρονισμό του iTunes. Και αυτό από το 2007 που πήρα το πρώτο iPod. Πλέον είμαι καλυμμένος
Link to comment
Share on other sites

Με τις φωτογραφιες παντός πριν 1 χρόνο ( γιατι μόλις τελείωσα στρατό) μου τις περνούσε σέρνονταστες με ios 4.0.1. Jelbreik και σε windows xp

Τώρα για την μουσική παλιά την περνούσα στο Dropbox και απο'κι άκουγα. Τώρα με jelbreik το itune δεν αναγνωρίζει το iPhone iOS 5.0.1 γι'αυτό ρωτάω τι αλο μπορω να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Υπάρχει καμια εφαρμογή τύπου tunee για το iPhone που να ψαχνει και να κατεβάζει τραγούδια?

 

Sorry αν εχει προαναφερθεί κάπου στις 70 σελίδες. :blink:

 

Ευχαριστώ.

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Κάνα app για Call meter γιατί της Vodafone υπάρχει μόνο στο ελληνικό app store

και έχω λογαριασμό στο αμερικάνικο.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...