Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
για να κανω εγγραφη θελω οπωσδηποτε πιστωτικη;Και αν ναι τι πιστωτικη;Αυτη που δινει η βοντα κανει;

Ο πλεον ασχετος

μπορεις και με προπληρωμενη,πχ της τραπεζας κυπρου ξερω οτι κανει 100%,αν λες την πιστωτικη της citybank που δινει η voda κανει απο οτι μου εχει πει φιλος.αν καταλαβα καλο λες για το itunes για να αγοραζεις εφαρμογες σωστα;
Link to comment
Share on other sites

Τι tracking και τι χρήση ακριβώς εννοείς; Σε κάθε περίπτωση θα σου πρότεινα το Easytrails και φυσικά το κορυφαίο MotionX GPS αν δεν το έχεις ήδη στη συλλογή σου (αν δεν το έχεις πάρε το οπωσδήποτε). Υπάρχει επίσης και το πολύ καλό GPS Kit ειδικά αν σε ενδιαφέρει το ελεύθερο - περιπατητικό tracking, όπως και το Trails που είναι ιδανικό για ορειβασία - ελεύθερη πεζοπορία. Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

 

Το easytrails Μου φαίνεται ενταξει.

 

Εχω το motionX Gps lite αλλα δεν το δοκιμασα εαν κανει tracking ή θα πρεπει να το αγορασω..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

 

Το easytrails Μου φαίνεται ενταξει.

 

Εχω το motionX Gps lite αλλα δεν το δοκιμασα εαν κανει tracking ή θα πρεπει να το αγορασω..

 

Δεν γνωρίζω τις διαφορές - ελλείψεις του lite μια και εξαρχής πήρα το κανονικό, αλλά για 2.39€ θα σου έλεγα με κλειστά τα μάτια να πάρεις την πλήρη έκδοση. Μπορεί το interface να είναι κάπως ιδιαίτερο, αλλά σαν λειτουργικότητα tracking, waypoint management, αλλά και σαν συμπληρωματικό εργαλείο γενικού navigation είναι πραγματικά φανταστικό. Προσωπικά θα πλήρωνα τα υπερδεκαπλάσια για μια τόσο χρήσιμη εφαρμογή. :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργιος και στο forum αλλά και στον χώρο του iPhone (απέκτησα το iPhone4). Οπότε μόλις βρήκατε ακόμα έναν να σας ζαλίζει με απορίες :rolleyes:

 

Δεν ξέρω άμα έχει ασχολήθεί κανείς με το application του facebook. Θα ήθελα να ρωτήσω για το θέμα του synch που κάνει στα contacts του iPhone και του Facebook. Ενώ το έχω κάνει activate δεν βλέπω κάποια διαφορά στις επαφές μου. Τα ονόματα πρέπει να έχουν ακριβή αντιστοιχία; Κάνει synch μόνο τις photo ή και τα emails ή και κάποια άλλα στοιχεία;

 

Επίσης το appearance των contacts (από πλευράς iPhone) περιορίζετε στο short order και display order;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας (Ξανα) :)

 

Τωρα ψαχνω μια εφαρμογη που να κανει tracking μεσω gps που εισαι και να το εμφανιζει μετα σε google maps (πχ) και να σου λεει τί σήμα είχες (3G,GSM) και ποσα -dBm.

 

Σε android εχει μια τετοια εφαρμογη πχ σε gsm εισαι σε Κιτρινη γραμμη και οταν γυρνας σε umts εισαι σε μπλε γραμμη (πανω στους google map χαρτες) αλλα για iphone δεν εχω ιδεα... ελπιζω να υπαρχει καμια τετοια εφαρμογη.

 

Ευχαριστω :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κρύβει από το τηλέφωνο, συγκεκριμένες Επαφές (contacts);

 

Να κρύβει τις επαφές του ίδιου του iPhone όχι. Yπάρχουν όμως δεκάδες εφαρμογές secure vaults, κάποιες μάλιστα εξαιρετικής ποιότητας, που μπορούν να αποθηκεύσουν κρυπτογραφημένες επαφές, στοιχεία, σημειώσεις, passwords και ότι άλλο δεδομένο επιθυμεί ο χρήστης. Θα μπορούσες λοιπόν να χρησιμοποιήσεις κάποια τέτοια εφαρμογή για τις επαφές που δεν θέλεις να είναι προσβάσιμες από τρίτους.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποια ειναι κατα την γνωμη σας το καλυτερο instant messenger για iphone?

Γιατι εχω ενα φιλαρακι που πηρε τωρα iphone...και επειδη δεν το κατεχει το θεμα με ρωτησε και με την σειρα μου ρωταω εσας;

Εχω ακουσει πολλα καλα για το im+ αλλα απο αλλους εχω ακουσει οτι κολλαει οτι κρασαρει οτι δεν συνδεεται σε διαφορους λογαριασμους και τετοια!

Ποια ειναι τελικα;Και κατι ακομα...υποστηριζουν ολες οι εφαρμογες αυτου του ειδους Multitasking;

Ευχαριστω εκ των προτερων...!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποια ειναι κατα την γνωμη σας το καλυτερο instant messenger για iphone?

Γιατι εχω ενα φιλαρακι που πηρε τωρα iphone...και επειδη δεν το κατεχει το θεμα με ρωτησε και με την σειρα μου ρωταω εσας;

Εχω ακουσει πολλα καλα για το im+ αλλα απο αλλους εχω ακουσει οτι κολλαει οτι κρασαρει οτι δεν συνδεεται σε διαφορους λογαριασμους και τετοια!

Ποια ειναι τελικα;Και κατι ακομα...υποστηριζουν ολες οι εφαρμογες αυτου του ειδους Multitasking;

Ευχαριστω εκ των προτερων...!

 

Εγω χρησιμοποιω palringo (paid app) Και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. :happy:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποια ειναι κατα την γνωμη σας το καλυτερο instant messenger για iphone?

Γιατι εχω ενα φιλαρακι που πηρε τωρα iphone...και επειδη δεν το κατεχει το θεμα με ρωτησε και με την σειρα μου ρωταω εσας;

Εχω ακουσει πολλα καλα για το im+ αλλα απο αλλους εχω ακουσει οτι κολλαει οτι κρασαρει οτι δεν συνδεεται σε διαφορους λογαριασμους και τετοια!

Ποια ειναι τελικα;Και κατι ακομα...υποστηριζουν ολες οι εφαρμογες αυτου του ειδους Multitasking;

Ευχαριστω εκ των προτερων...!

 

Χρησιμοποιω το IM+ πολυ καιρο και δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα απο αυτα που αναφερεις. Και το palringo που ειπε ο φιλος πιο πιο πανω, δουλευει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω palringo (paid app) Και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. :happy:

 

και η nimbuzz ειναι καλη. και free

 

Χρησιμοποιω το IM+ πολυ καιρο και δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα απο αυτα που αναφερεις. Και το palringo που ειπε ο φιλος πιο πιο πανω, δουλευει σωστα.

 

Και αυτες χρησιμοποιουν ολες multitasking?Για iphone 3gs ρωταω?

Δηλαδη μπορεις να συνδεθεις να μιλας με καποιον και ενω μιλας να θες να δεις κατι στο net και να ανοιξεις safari και το κανεις...μετα αν γυρισεις στην αλλη εφαρμογη θα μπορεις να συνεχησεις την συζητηση απο εκει που εμεινες;Ευχαριστω εκ των προτερων...!

Link to comment
Share on other sites

Και αυτες χρησιμοποιουν ολες multitasking?Για iphone 3gs ρωταω?

Δηλαδη μπορεις να συνδεθεις να μιλας με καποιον και ενω μιλας να θες να δεις κατι στο net και να ανοιξεις safari και το κανεις...μετα αν γυρισεις στην αλλη εφαρμογη θα μπορεις να συνεχησεις την συζητηση απο εκει που εμεινες;Ευχαριστω εκ των προτερων...!

 

Για το IM+ που μπορω να μιλησω, ναι. Μαλιστα, εχει και δικο του browser και δε χρειαζεται να ανοιξεις τον Safari.

Δες κι εδω (για τη free version):

http://itunes.apple.com/us/app/im-lite/id285688934?mt=8#

Link to comment
Share on other sites

Και αυτες χρησιμοποιουν ολες multitasking?Για iphone 3gs ρωταω?

Δηλαδη μπορεις να συνδεθεις να μιλας με καποιον και ενω μιλας να θες να δεις κατι στο net και να ανοιξεις safari και το κανεις...μετα αν γυρισεις στην αλλη εφαρμογη θα μπορεις να συνεχησεις την συζητηση απο εκει που εμεινες;Ευχαριστω εκ των προτερων...!

 

Το palringo πληρωμένο Βέβαια μπορείς να το αφήσεις όσες ώρες θέλεις ανοικτό (24 ώρες μαξ νομιζω ) και Εάν σου μιλήσει κάποιος σου έρχεται ειδοποίηση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εγω που δεν εχω πιστωτικη πως μπορω να αγορασω ππαιχνιδια η εφαρμογες ?

καρτες απο το περιπτερο paypall μπορω να αγορασω και να την δεχτει?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να ανοιξω το app του gazzetta ,και ενω παει να κανει loading ,με πεταει στο home screen.το εσβησα και το ξανα εκανα install,αλλα κανει τα ιδια .καμια ιδεα;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ενα manual restart του iphone.. Με home button&power button για 10secs.. Δοκίμασε να ξανακατεβάσεις την εφαρμογή .. Αν δεν κατεβαίνει, δοκίμασε από itunes (υπολογιστή) και κάνε μετά sync την εφαρμογή στο iphone.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα λυθηκε οταν το εβαλα στο itunes και το εσβησα και το ξαναπερασα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποια εφαρμογη να μην εμφανιζονται η διαφημισεις πχ filedude κ σε αλλες σελιδες ;Ευχαριστω Edited by iliaspot
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας. Ειμαι νεο μελος και εχουμε ενα προβλημα εδω με ενα φιλο. Εχει iphone και θελει να ακουει ελληνικους ραδιοφωνικους σταθμους καθοτι μενει στο εξωτερικο. Κατεβασε το προγραμμα Fstream αλλα μετα εβαζε με κοπυ εναν σταθμο συγκεκριμενα τον extrasport 103 εβαζε μπροστα και το mms αντι για http αλλα δεν του επαιζε ο σταθμος. Αν μπορει καποιος παιδια ας βοηθησει
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ειμαι νεο μελος και εχουμε ενα προβλημα εδω με ενα φιλο. Εχει iphone και θελει να ακουει ελληνικους ραδιοφωνικους σταθμους καθοτι μενει στο εξωτερικο. Κατεβασε το προγραμμα Fstream αλλα μετα εβαζε με κοπυ εναν σταθμο συγκεκριμενα τον extrasport 103 εβαζε μπροστα και το mms αντι για http αλλα δεν του επαιζε ο σταθμος. Αν μπορει καποιος παιδια ας βοηθησει

 

Ας δοκιμασει και το Iradio GR...

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...