Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.μηπωσ γνωριζει καποιοσ μηπωσ τι αλλο περα απο appcake και vshare υπαρχει πιο κοντινο στο instalous???εχω κατεβασει και τα 2 αλλα και τα 2 ειναι πολυ

χαλια.ευχαριστωωωωωω.

 

Βάλε το Zeusmos.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια. δοκιμασα να κανω την αναβαθμιση σε iphone 3 gs του αδερφου μου στην εκδοση 6.1. πιο πριν ειχε την 5.1 untethered μεσω redsnow με την γνωστη διαδικασια.. το κινητο κολησε τελειως και δεν γινεται επαναφορα ουτε μεσω itunes. τι μπορω να κανω για να το επαναφερω? ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις.

 

Δοκίμασε να το βάλεις σε DFU mode και σύνδεσέ το με το itunes να το επαναφέρεις .

Link to comment
Share on other sites

αδερφε το εχω κανει ηδη αυτο ξεκιναει μεσω itunes η διαδικασια επαναφορας και μετα μου βγαζει μηνυμα λαθους οτι δεν μπορει να ολοκληρωθει η διαδικασια. κωδικος λαθους (-1). μου κολησε κατα την διαρκεια του ξεκλειδωματος με redsnow και οταν το δοκιμαζω παλι μου βγαζει να κλεισω το κινητο απο μεσα απο το μενου και να ξαναδοκιμασω. αλλα ελα που δεν μπορω να μπω καν μεσα στο μενου. η οθονη αν δεν μπει σε DFU mode ειναι απλα πρασινη.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το βάλεις σε DFU mode και σύνδεσέ το με το itunes να το επαναφέρεις .

 

αδερφε το εχω κανει ηδη αυτο ξεκιναει μεσω itunes η διαδικασια επαναφορας και μετα μου βγαζει μηνυμα λαθους οτι δεν μπορει να ολοκληρωθει η διαδικασια. κωδικος λαθους (-1). μου κολησε κατα την διαρκεια του ξεκλειδωματος με redsnow και οταν το δοκιμαζω παλι μου βγαζει να κλεισω το κινητο απο μεσα απο το μενου και να ξαναδοκιμασω. αλλα ελα που δεν μπορω να μπω καν μεσα στο μενου. η οθονη αν δεν μπει σε DFU mode ειναι απλα πρασινη.

Link to comment
Share on other sites

αδερφε το εχω κανει ηδη αυτο ξεκιναει μεσω itunes η διαδικασια επαναφορας και μετα μου βγαζει μηνυμα λαθους οτι δεν μπορει να ολοκληρωθει η διαδικασια. κωδικος λαθους (-1). μου κολησε κατα την διαρκεια του ξεκλειδωματος με redsnow και οταν το δοκιμαζω παλι μου βγαζει να κλεισω το κινητο απο μεσα απο το μενου και να ξαναδοκιμασω. αλλα ελα που δεν μπορω να μπω καν μεσα στο μενου. η οθονη αν δεν μπει σε DFU mode ειναι απλα πρασινη.

 

Φίλε ένα πράγμα που μου έτυχε κι εμένα προχτές , είχε κολήσει στην οθόνη που λες , είχε πρόβλημα το firmware , το είχα περάσει σε εξωτερικό σκληρό και φένεται έγινε κάποιο λάθος κατά την αντιγραφη , με λίγα λόγια δοκίμασε να ξανακατεβάσεις το firmware και δοκίμασε ξανά .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ένα πράγμα που μου έτυχε κι εμένα προχτές , είχε κολήσει στην οθόνη που λες , είχε πρόβλημα το firmware , το είχα περάσει σε εξωτερικό σκληρό και φένεται έγινε κάποιο λάθος κατά την αντιγραφη , με λίγα λόγια δοκίμασε να ξανακατεβάσεις το firmware και δοκίμασε ξανά .

 

error! please reboot the device into normal operating mode. then perform a clean slide to power off then try redsnow again. αυτο το μηνυμα μου βγαζει οταν δοκιμαζω να το περασω. καμια ιδεα παιδια? Ευχαριστω.

ξανακατεβαζω το firmware να δω αν θα αλλαξει κατι.

 

το ξανακατεβασα ξεκιναει κανονικα η διαδικασια βγαζει καποια αρχεια που γινονται εγκατασταση και σταματαει και πηγαινει σε πρασινη οθονη..

Edited by ggkogkas
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο την ημερα που εχει βγει και επισημα το evasion jailbreak εχω περασει στο κινητο μου( iphone 5) και appcake και vshare και zeusmos.

Δεν εχω καταφερει λοιπον να βρω καποιο που ναναι σταθερο οπως ηταν το instalous.Τωρα φταιει το οτι ειναι ακομα η αρχη και δεν εχουν τελειοποιηθει η φταιει καποια

λειτουργια που δε κανω εγω σωστα.Αλοτε κατεβαινει η εφαρμογη σε καποιο απο αυτα και δεν ανοιγει αλοτε κατεβαινει και λεει invalid ipa και αλοτε εκει που φορτωνει στο εκαστοτε προγραμμα απο αυτα ξαφνικα χανει την συνδεση και ειναι λες και αργει να φορτωσει η μπαρα.

Επισης το zeusmos τοχει κατεβασει κανεις αλλος να με βοηθησει στο τι πρεπει να κανεις???γενικως αυτα ειναι μονο τα προγραμματα που κατεβαζουν free εφαρμογες???

Link to comment
Share on other sites

Επισης το zeusmos τοχει κατεβασει κανεις αλλος να με βοηθησει στο τι πρεπει να κανεις???γενικως αυτα ειναι μονο τα προγραμματα που κατεβαζουν free εφαρμογες???

 

Και εγώ είχα και τα τρία. Μου φάνηκε ότι το Zeusmos ήταν το ποιοτικότερο. Όποτε κατέβαζα κάτι όμως (με τα χίλια ζόρια γιατί έχει χαζά links) δεν μου τα εγκαθιστούσε. Είχα διαβάσει ότι ο developer το είχε απαγορεύσει γιατί είναι κατά της πειρατείας. Χθες βγήκε update και από τότε δουλεύει κανονικά. Αλλά πάλι καμία σχέση με το installous. Ίσως χρειάζεται χρόνο για να ασχοληθούν οι crackers μαζί του και να ανεβάσουν τις εφαρμογές σε πιο αξιόπιστα sites.

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos. εκανα jailbreak στην 6.1 με την διαδικασια redsnow, και ενω ξανακανει στο παρελθον χωρις προβλημα, τωρα εγινε κανονικα αλλα οταν μπαινει μεσα μου ζηταει το πιν της sim μπαινει κανονικα και μετα δεν βρισκει καθολου δικτυο κινητης τηλεφωνιας. τι μπορει να φταει πως φτιαχνεται αυτο το προβλημα? ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις. Edited by ggkogkas
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα εδω και ενα 2ωρο..πηγα να κανω ενημερωση μεσω cytia και το τηλ ναι μεν εκανε την ενημερωση και μετα εκλησε....εχει στην οθονη το σημα τις αππλε αλλα μεχρι εκι δεν ανοιγει... μια βοηθεια τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα εχω κανει jailbreak το iphone 5 και οταν πηγα να ανοιξω το Cydia δεν ανοιγει πλήρως η εφαρμογη αλλα σε σμικρυνση. πως το διορθώνω;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω κανει jailbreak το iphone 5 και οταν πηγα να ανοιξω το Cydia δεν ανοιγει πλήρως η εφαρμογη αλλα σε σμικρυνση. πως το διορθώνω;

 

Κάποιο tweak έχεις περάσει και βγάζει πρόβλημα. Πήγαινε στο sb setting κάτω κάτω στις ρυθμίσεις και κλείσε με off τα tweak ένα ένα για να δεις πιο σου βγάζει πρόβλημα. Επειτα απεγκατέστησέ το.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,εχω κάνει για πρώτη φορά jb σε 3GS με ios 6.1 της evasi0n και θέλω να ρωτήσω:

Επειδή η apple βγάζει συνέχεια ενημερώσεις και θέλω να κάνω κάποια στιγμή την τελευταία που θα πάρει το 3GS, η διαδικασία είναι σύνδεση στον Η/Υ μέσω itunes-restore-set up as new.

Όμως πρίν κάνω το jb, είχα κρατήσει backup του νορμάλ τηλεφώνου.Αυτό μετά μπορώ να το επαναφέρω ή πρέπει να περάσω εφαρμογές-επαφές-σημειώσεις-email κλπ, όλα από την αρχή;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,εχω κάνει για πρώτη φορά jb σε 3GS με ios 6.1 της evasi0n και θέλω να ρωτήσω:

Επειδή η apple βγάζει συνέχεια ενημερώσεις και θέλω να κάνω κάποια στιγμή την τελευταία που θα πάρει το 3GS, η διαδικασία είναι σύνδεση στον Η/Υ μέσω itunes-restore-set up as new.

Όμως πρίν κάνω το jb, είχα κρατήσει backup του νορμάλ τηλεφώνου.Αυτό μετά μπορώ να το επαναφέρω ή πρέπει να περάσω εφαρμογές-επαφές-σημειώσεις-email κλπ, όλα από την αρχή;

 

Μπορείς να το επαναφέρεις κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν μου ανοίγει καθόλου video απο το youtube και γενικά video θέλω να δω. τι παίζει;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι σχετικα νεος χρηστης 4s (jailbroken) και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:

-Κατεβαζω ενα (οποιοδηποτε) προγραμμα απο appcake στο pc.

-Στο itunes μου δειχνει κανονικα οτι το προγραμμα θα εγκατασταθει.

-Πατωντας sync βλεπω το εικονιδιο του προγραμματος στην υποτιθεμενη οθονη, ομως το προγραμμα δεν περναει στη συσκευη μου.

Να σημειωσω οτι εχω εγκατεστημενο το appsync.

Ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια, φανταζομαι θα ειναι καποια μικρη λεπτομερεια που ως newbie μου διαφευγει..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να κανω μια ερωτηση εχω ενα iphone 1st generation στα χερια μου το οποιο ειναι κλειδωμενο λεγοντας το κλασσικο μηνυμα για τη sim. Θελω να του κανω jailbreak αλλα δεν τα καταφερνει.

 

Ακολουθω τις οδηγιες που ειναι ανεβασμενες. Εχω κατεβασει το firmware iPhone1,1_3.0_7A341_Restore.ipsw (γιατι δεν ξερω πριν πιο ειχε και δεν μπορω (!?) να δω) εχω κατεβασει και το RedSn0w 0.8 ενω λοιπον φτανει στο finish και στο κινητο δειχνει στην οθονη "jailbreak download data" μετα μολις τελειωνει δεν βγαζει την εικονα με τον ανανα αλλα ανοιγει παλι οπως πριν λεγοντας να βαλω μια sim χωρις pin.

 

Καμια ιδεα γιατι μαλλον κατι κανω λαθος? Να διευκρινησω πως με το itunes το μονο που μπορω να κανω ειναι να το βαλω σε dfu mode και να κανω restore αλλα οχι πως ειδα καποια διαφορα!

Edited by manolog3

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να μας δινει την δυνατοτητα να ανοιγουμε το wifi τα δεδομενα κτλ?

κ καποια για αναφορα στα sms?

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να μας δινει την δυνατοτητα να ανοιγουμε το wifi τα δεδομενα κτλ?

κ καποια για αναφορα στα sms?

Αυτά τα δύο θα τα βρεις μόνο στο cydia εφόσον κάνεις jb.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δύο θα τα βρεις μόνο στο cydia εφόσον κάνεις jb.

 

ειμαι λιγο ασχετη..εως πολυ..:O

υπαρχουν καπου οδηγιες να το επιχειρήσω μονη η να το παω να μου το κανουν?:O

Link to comment
Share on other sites

ειμαι λιγο ασχετη..εως πολυ..:O

υπαρχουν καπου οδηγιες να το επιχειρήσω μονη η να το παω να μου το κανουν?:O

Μπορείς να το κάνεις και μόνη σου, δεν είναι δύσκολη η διαδικασία του jb. Μπες στο http://evasi0n.com/, κατέβασε την αντίστοιχη έκδοση για το λειτουργικό που τρέχει στο pc σου και μετά συνδέεις το κινητό σου, τρέχεις το αρχείο που κατέβασες και απλά περιμένεις να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις και μόνη σου, δεν είναι δύσκολη η διαδικασία του jb. Μπες στο http://evasi0n.com/, κατέβασε την αντίστοιχη έκδοση για το λειτουργικό που τρέχει στο pc σου και μετά συνδέεις το κινητό σου, τρέχεις το αρχείο που κατέβασες και απλά περιμένεις να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

 

:( θα το κανω λοιπον κ βλεπουμε..

αν κολλησω καπου ζηταω κλασσικα την βοηθεια σας!!!:p

σε ευχαριστω πολυ!!!!!

δεν χανω κατι απο την συσκευη ε?

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

:( θα το κανω λοιπον κ βλεπουμε..

αν κολλησω καπου ζηταω κλασσικα την βοηθεια σας!!!:p

σε ευχαριστω πολυ!!!!!

δεν χανω κατι απο την συσκευη ε?

 

οχι, δεν χάνεις τίποτα:)

Link to comment
Share on other sites

το εκαναααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!

θα μου πειτε μια καλη εφαρμογη για αναφορα παραδοσης??? :)))))))))

βρηκα το iphonedelivery αλλα δεν δουλευει.. :(

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...