Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απορία. Ο comex θα βγάλει fix για το jailbreak του. Αν το περάσω απο πάνω θα έχω πρόβλημα ;θα χάσω τα προγράμματα που έχω περάσει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να κάνω και εγω μια ερωτηση. αν κανω το ipad2 jailbreak, θα μπορω μετα αν θελω να το επαναφερω σε official firmware?

 

Ναι, στο τελευταίο firmware που θα κυκλοφορεί την ώρα που θα θελήσεις να επιστρέψεις σε official, ή σε παλαιότερο αν έχεις κρατήσει τα SHSHs.

Επανέρχεται με ένα απλό restore από το iTunes.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα jailbreak iphone 4 ios 4.3.3 και δε καταλαβαίνω χριστό. Υπάρχει κάποιος οδηγός ή κάτι ανάλογο για να κατεβάζω δωρεάν προγράμματα και παιχνίδια ?
Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα jailbreak iphone 4 ios 4.3.3 και δε καταλαβαίνω χριστό. Υπάρχει κάποιος οδηγός ή κάτι ανάλογο για να κατεβάζω δωρεάν προγράμματα και παιχνίδια ?

 

Δωρεαν παιχνίδια κ εφαρμογές στο app store.

Δεν χρειάζεται jb για αυτο ;)

 

Αλλα επειδή δεν λες για αυτο.....

Όπως κ οι περισσότεροι που κάνουν ib έτσι κ ΕΣΥ,το κάνετε μόνο κ μόνο για να την βγάζετε "τζάμπα"...

 

Όπως βρήκες τον "οδηγό" για να κανείς το jb έτσι θα ψάξεις να βρεις το που κ το πως θα κατεβάζεις "δωρεαν".

 

Εμείς που πληρώνουμε δλδ τα πάντα είμαστε κορόιδα;;;

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα τραβαει πορους,αρα κ ενεργεια,αλλα οχι τοσο ωστε να σε κανει να προβληματιζεσαι αν θα το εχεις η οχι,στην συσκευη σου..

 

εγω το θεωρω must have κ ειναι παντα στα μηλα μου :)

 

Ευχαριστω για την απαντηση! Αλλα το εβαλα και η μπαταρια δεν αντεχε πανω απο μερα!! Εκανα restore, και βλεπουμε! Ηταν η τελευται εφαρμογη που εβαλα, οποτε ΜΑΛΛΟΝ εφταιγε αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Αλλα το εβαλα και η μπαταρια δεν αντεχε πανω απο μερα!! Εκανα restore, και βλεπουμε! Ηταν η τελευται εφαρμογη που εβαλα, οποτε ΜΑΛΛΟΝ εφταιγε αυτη.

 

Αποκλείεται να σου έκανε κάτι τέτοιο το lockinfo απο μόνο του! Κάτι έχεις πειράξει στις ρυθμίσεις του,η σε κάποιο native plugin(lockinfo add ons) που ζητάει σύνδεση στο ΝΕΤ για refresh/updates!

Μερικά απο αυτα είναι το add on του twitter

Ότι έχει σχέση με καιρο,ακόμη κ έξτρα ρολόγια που περιλαμβάνουν δικα τους plugins για καιρο,ειδήσεις κλπ.

 

Το χρησιμοποιω Όσο έχω iPhone,κάθε φορα,με το που κάνω jb απο την αρχη !

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να σου έκανε κάτι τέτοιο το lockinfo απο μόνο του! Κάτι έχεις πειράξει στις ρυθμίσεις του,η σε κάποιο native plugin(lockinfo add ons) που ζητάει σύνδεση στο ΝΕΤ για refresh/updates!

Μερικά απο αυτα είναι το add on του twitter

Ότι έχει σχέση με καιρο,ακόμη κ έξτρα ρολόγια που περιλαμβάνουν δικα τους plugins για καιρο,ειδήσεις κλπ.

 

Το χρησιμοποιω Όσο έχω iPhone,κάθε φορα,με το που κάνω jb απο την αρχη !

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

 

Δεν εβαλα ΤΙΠΟΤΑ εξτρα! Απλα εβγαλα αυτα που ηταν στην αρχικη, ηθελα μονο SMS, κλησεις και mail!

Παντως τωρα η μπαταρια ειναι μια χαρα! Θα το ξανα δοκιμασω αν ειναι!

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω το iphone4 modem αλλα με την φραγη που εχει κανει η vodafone to hotspot δεν λειτουργει!!!!υπαρχει καποια εφαρμογη στο cydia για να λυθει το προβλημα????

Δεν εχει καμμια ορεξη να τους πληρωνω 2 συνδεση !!!!!!!!

HELP!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω το iphone4 modem αλλα με την φραγη που εχει κανει η vodafone to hotspot δεν λειτουργει!!!!υπαρχει καποια εφαρμογη στο cydia για να λυθει το προβλημα????

Δεν εχει καμμια ορεξη να τους πληρωνω 2 συνδεση !!!!!!!!

HELP!!!!!!!!!!!

 

TetherMe :)

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω το iphone4 modem αλλα με την φραγη που εχει κανει η vodafone to hotspot δεν λειτουργει!!!!υπαρχει καποια εφαρμογη στο cydia για να λυθει το προβλημα????

Δεν εχει καμμια ορεξη να τους πληρωνω 2 συνδεση !!!!!!!!

HELP!!!!!!!!!!!

Επίσης καλό είναι το PdaNet

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω το iphone4 modem αλλα με την φραγη που εχει κανει η vodafone to hotspot δεν λειτουργει!!!!υπαρχει καποια εφαρμογη στο cydia για να λυθει το προβλημα????

Δεν εχει καμμια ορεξη να τους πληρωνω 2 συνδεση !!!!!!!!

HELP!!!!!!!!!!!

 

Mywi κ απλά δεν σε νοιάζει τι κάνει κ τι δεν κάνει ο πάροχος σου!

Είναι λίγο ακριβό αλλα δουλεύει άψογα κ μπορείς να συσνδεσεις(υπερβολή αλλα απλά το αναφέρω) μέχρι κ 5 συσκευές !

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπορούμε να διαχειριστούμε αρχεία .rar στο ipad2? Αν ναι με ποιο πρόγραμμα; Θέλω να κατεβάσω αρχεία από filecrop και τα περισσότερα είναι σε μορφή .rar. Από rapidshare κατεβάζουμε κανονικά μέσω του safari;
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Επίσης καλό είναι το PdaNet

 

Δεν χρειάζεται πλέον.

 

Αρκει να βάλεις την 4.3.3 κι έχεις το personal Hotspot της Apple το οποίο και συνεργαζεται θαυμασια με το TetherMe που παρακάμπτει το Web.Session

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα από cydia που να μπορεί κάποιος να σβήνει επιλεκτικά φωτογραφίες και να δημιουργεί φακέλους mμέσα στο camera roll και το φάκελο φωτογραφίες όπως γίνεται με το ios5;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα από cydia που να μπορεί κάποιος να σβήνει επιλεκτικά φωτογραφίες και να δημιουργεί φακέλους mμέσα στο camera roll και το φάκελο φωτογραφίες όπως γίνεται με το ios5;

 

Η εφαρμογή λέγεται photoalbum+ :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται πλέον.

 

Αρκει να βάλεις την 4.3.3 κι έχεις το personal Hotspot της Apple το οποίο και συνεργαζεται θαυμασια με το TetherMe που παρακάμπτει το Web.Session

εγω που εχω 4.3.3 γιατι δεν το εχει πουθενα αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

re pedia mipos kseretai pws ftiaxni to Error 1015??

 

διάβασε αυτό http://modmyi.com/forums/3g-s-downgrading/684861-have-error-1015-has-you-stuck-confussed-read.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

μια μικρή ερώτηση, εγκατέστησα το bitesms αλλά μου λέει ότι έχω licence μέχρι 30/7 σαν trial.

θα πρέπει να αγοράσω για 9.99$ την unlimited? ΄\

και αν περάσει η 30/7 τι προβλήματα θα έχω?

όταν η πραγματικότητα δεν συμφωνεί μαζί μας, τόσο το χειρότερο για... εκείνη

 

ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΠΟΛΛΩΝ!!!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΩ ΣΤΟ ΘΡΟΝΟ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ!!!

ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΥΑ ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα πρέπει να την αγοράσεις. Αν δε το κάνεις τότε λογικά θα σου ζητάει κωδικό όταν το ανοίγεις και αν δεν βάλεις δε θα σε αφήνει να την χρησιμοποιήσεις.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προβλημα με cydia... SOS

Φιλοι μου εχω ενα τεραστιο προβλημα(τουλαχιστον για μενα), εχω ενα iphone 4 new αγορασμενο απο την wind ,to εκανα jailbreak 4.3.3 ,

περασα ta εξης¨:AppInfo-CallClear-Cydia-iFile-iFinderLite-Installous-MxTube-SBSettings-ScreenRecorder-Terminal-WinterBoard,ssh

Oλα καλα μεχρι πριν απο λιγες μερες,το προβλημα ξεκινησε με το να μην μπορει το Installous να κατεβασει τιποτα και μου ελεγε συνεχεια (το api δεν ειναι διαθεσιμο),εκανα την χαζομαρα να μπω σε μια διαδικασια μεσω του ssh και διαφορων site na πειραζω το Cydia (cydia.list) με αποτελεσμα να σβησω τα sourses ,να πειραξω ενα φακελο //bin/bzip2 kai τωρα δεν μ αφηνει να βαλω κανενα sourses οποτε πακετα που ειχα οπως τα παραπανω που σας εγραψα εχουν χαθει.

και καθε φορα που ανοιγω το cydia μου γραφει: error GPG - NODATA 1,NODATA 2- Failed to fetch :xcellize,repo666.ultrasn0w,cydia.hackulo,iphonedelivery,apt.saurik...ktl

...kai sub-process/bin/bzip2 error code (100),dld to cydia δεν το φορτωνει καν.

 

και το χειροτερο....το λαπτοπ που ειχα εγκατεστημενο το itunes μου το εκλεψαν και τωρα εβαλα το itunes σε αλλο pc αλλα δεν κανει sync me to iphone.πολυ καντεμια

 

..TO apt-get ...den paizei

 

Σας παρακαλω επειδη ειμαι γιατρος και ειναι εργαλειο δουλειας μπορειτε σας παρακαλω να με βοηθησετε?

 

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...