Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερει καποιος γιατι οταν παω να βαλω μια εφαρμογη μεσα απο το cybia μου λεει να κανει επαννεκινηση το iphone και μετα μου δειχνει να το κανω συνδεση με το itones? :worry:
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος γιατι οταν παω να βαλω μια εφαρμογη μεσα απο το cybia μου λεει να κανει επαννεκινηση το iphone και μετα μου δειχνει να το κανω συνδεση με το itones? :worry:

 

Έχεις την καινούρια bootrom και δε μπορείς να κάνεις un-tethered jailbreak μάλλον. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι κάθε φορά που η συσκευή κάνει επανεκκίνηση θα μπαίνει σε recovery mode και θα πρέπει να τη συνδέεις με υπολογιστή για να ξαναξεκινήσει και να τρέχεις πάλι το blackra1n.

 

Προς Mods: Μήπως επειδή το θέμα έχει αρχίσει να γίνεται όλο και πιο συχνό να γραφτεί κάτι στο iphone guides για να το χρησιμοποιούμε σα reference και να το δίνουμε σε όσους έχουν πρόβλημα για να μη γράφουμε συνέχεια τα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την καινούρια bootrom και δε μπορείς να κάνεις un-tethered jailbreak μάλλον. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι κάθε φορά που η συσκευή κάνει επανεκκίνηση θα μπαίνει σε recovery mode και θα πρέπει να τη συνδέεις με υπολογιστή για να ξαναξεκινήσει και να τρέχεις πάλι το blackra1n.

 

Προς Mods: Μήπως επειδή το θέμα έχει αρχίσει να γίνεται όλο και πιο συχνό να γραφτεί κάτι στο iphone guides για να το χρησιμοποιούμε σα reference και να το δίνουμε σε όσους έχουν πρόβλημα για να μη γράφουμε συνέχεια τα ίδια;

 

δε μπορω να το φτιαξω καπως αυτο???

Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να το φτιαξω καπως αυτο???

 

Δυστυχώς όχι. Περιμένεις την ανανεωμένη έκδοση του Blackra1n που ενδεχωμένος να υποστηρίζει untethered jailbreak. :(

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω μια ωρα να βαλω το ρεπο του xsellize και δεν το δεχετε..

 

http://xsellize.com/cydya/us-pass

 

τα βαζω ολα σωστα. τι γινετε?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω μια ωρα να βαλω το ρεπο του xsellize και δεν το δεχετε..

 

http://xsellize.com/cydya/us-pass

 

τα βαζω ολα σωστα. τι γινετε?

 

αλλαξε το repo, δεν βαζεις πια user-pass...

 

http://cydia.xsellize.com/

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχεις γράψει λάθος το url του repo. Δεν είναι cydya αλλά cydia. Ακολούθησε αυτό που είπε ο kospilot και δεν θα έχεις πρόβλημα. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει σε κάποια βίντεο στο YouTube να μπορούν να χειρίζονται το iPhone OS στον Η/Υ τους κανονικά (με Cydia, Apps κλπ). Πως το κάνουν αυτό; Σίγουρα γίνεται με Jailbreak...
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει σε κάποια βίντεο στο YouTube να μπορούν να χειρίζονται το iPhone OS στον Η/Υ τους κανονικά (με Cydia, Apps κλπ). Πως το κάνουν αυτό; Σίγουρα γίνεται με Jailbreak...

 

1) Mε σύνδεση vnc..

 

2) Eμ πως αλλιώς...;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

AdBlock κάνει ότι υποδηλώνει και το ονομά του (μπλοκάρει το "φόρτωμα" διαφημίσεων στον Safari) με αυτόν τον τρόπο οι σελίδες ανοίγουν πιο γρήγορα και επιπλέον δεν καταναλώνετε άσκοπα mb απο το data plan σας.

Υπάρχει και εναλλακτικός τρόπος για όσους προτιμούν την "do it yourself" προσέγγιση, μέσω αυτού του απλού hack .

Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγνωμη αλλα δεν θελω να δημιουργησω θεμα ισως για μια βλακεια ερωτηση,αλλα......μηπως ξερει κανεις την απαντηση για το troll bridge του appulo ???
Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγνωμη αλλα δεν θελω να δημιουργησω θεμα ισως για μια βλακεια ερωτηση,αλλα......μηπως ξερει κανεις την απαντηση για το troll bridge του appulo ???

 

"Cavern" .... :)

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εγκατεστησα το installous kai to appsync 3.1 το itunes ενω εγκαθιστα κανονικα τα .ipa αρχεια δεν μου συγχρονιζει τη μουσικη και τα video μου μου βγαζει ενα error (13001) . Εχω την 3.1.2 μηπως γνωριζει κανενας το προβλημα; Ευχαριστω προκαταβολικα.
Old habits die hard
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην την καλησπερα μου σε ολους....

Θα ηθελα να υποβαλω μια μικρη ερωτηση...

Πως μπορω να κρατησω Backup οτι υπαρχει αυτη τη στιγμη στο Iphone μου..ουτως ωστε οταν αναβαθμισω να μην χρειαστει να ξαναπερασω τα παντα απο την αρχη !!! (Cydia κ.λ.π)

Ευχαριστω ....

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην την καλησπερα μου σε ολους....

Θα ηθελα να υποβαλω μια μικρη ερωτηση...

Πως μπορω να κρατησω Backup οτι υπαρχει αυτη τη στιγμη στο Iphone μου..ουτως ωστε οταν αναβαθμισω να μην χρειαστει να ξαναπερασω τα παντα απο την αρχη !!! (Cydia κ.λ.π)

Ευχαριστω ....

Θα σου δώσω έναν οδηγό αλλά δεν είναι δοκιμασμένος. Το RockYouriPhone ισχυρίζεται πως γίνεται. Κάνε αυτόν εφόσον δεν απαντούν.

Κατέβασε το Rock (Your iPhone) (σαν το Cydia είναι αλλά πολύ πολύ γρήγορο), μπες, πάτα Manage, Rock ID, δημιούργησε έναν λογαριασμό και μετά θα σου ζητήσει για backup. Μετά την αναβάθμιση το ξανακατεβάζεις, μπαίνεις, συνδέεσαι στον λογαριασμό σου και σου εμφανίζει ένα παραθυράκι για να ανακτήσεις τα jailbreak αρχεία σου. Μπορεί να μην σου εμφανίσει μήνυμα με την μια. Μπες μετά από λίγη ώρα και είσαι οκ.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Θα θελα λίγο τα φώτα σας καθώς δεν έχω την παραμικρή ιδέα για το τι πρέπει να κάνω.

 

Πριν 3 μέρες πήγα να περάσω ενα καινούριο source στο cydia για εγκατάσταση μιας εφαρμογής multitasking. Πιο συγκεκριμένα http://www.iphonehellas.gr/11623/proswitcher-iphone-multitasking-interface-released-on-cydia/

Μετά από την προσθήκη του source έχω πρόβλημα με το cydia. Μου βγάζει διάφορα σφάλματα (πιο μετά θα ανεβασω screenshots) και δεν εμφανίζει καμμιά εγκατεστημένη εφαρμογή παρότι έχω αρκετές καθώς κ κανένα source. Η αναζήτηση δεν δουλεύει κ γενικά δεν μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα με το cydia.

 

Κάποιος να βοηθήσει μπορεί;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν παιδιά ακούστε,

 

έκανα jb την συσκευή (3GS 3.1.2) και εγκατέστησα το Cydia. Από κει και πέρα, διάβασα ότι με το Installus έχεις την δυνατότητα να περνάς αυθεντικά προγράμματα του AppStore. Παρόλα αυτά όταν πάω να βάλω στα sources το αντίστοιχο repo (cydia.hackulo.us), μου βγάζει σφάλματα και με γυρνάει πίσω. Τί κάνω λάθος ; και απότι διαβάζω υπάρχουν άλλες δύο εφαρμογές ονόματι appollous και krakulous. Ποιά η διαφορά τους ;

το ταξίδι ως τώρα : nokia 3510 -> sony ericsson t310 -> siemens sx1 -> nokia n95 -> iPhone 3GS -> iPhone 4S (16g black) :love:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ακούστε,

 

έκανα jb την συσκευή (3GS 3.1.2) και εγκατέστησα το Cydia. Από κει και πέρα, διάβασα ότι με το Installus έχεις την δυνατότητα να περνάς αυθεντικά προγράμματα του AppStore. Παρόλα αυτά όταν πάω να βάλω στα sources το αντίστοιχο repo (cydia.hackulo.us), μου βγάζει σφάλματα και με γυρνάει πίσω. Τί κάνω λάθος ; και απότι διαβάζω υπάρχουν άλλες δύο εφαρμογές ονόματι appollous και krakulous. Ποιά η διαφορά τους ;

Στο πρόβλημα πατάς Add Anyway. Αν και δεν είναι πρόβλημα, προειδοποίηση είναι.

Δεν ξέρω τις διαφορές τους.

Link to comment
Share on other sites

το κακό είναι ότι δεν μου βγάζει προειδοποίηση αλλά σφάλμα.. τί κάνω λάθος ;; ακολούθησα τα βήματα του iphonehellas ένα ένα.. :worry:
το ταξίδι ως τώρα : nokia 3510 -> sony ericsson t310 -> siemens sx1 -> nokia n95 -> iPhone 3GS -> iPhone 4S (16g black) :love:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά τελικά μάλλον ο server τους θα είχε πρόβλημα γιατί ξαναδοκίμασα λίγες ώρες αργότερα και η διαδικασία πέτυχε.
το ταξίδι ως τώρα : nokia 3510 -> sony ericsson t310 -> siemens sx1 -> nokia n95 -> iPhone 3GS -> iPhone 4S (16g black) :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Θα θελα λίγο τα φώτα σας καθώς δεν έχω την παραμικρή ιδέα για το τι πρέπει να κάνω.

 

Πριν 3 μέρες πήγα να περάσω ενα καινούριο source στο cydia για εγκατάσταση μιας εφαρμογής multitasking. Πιο συγκεκριμένα http://www.iphonehellas.gr/11623/pro...ased-on-cydia/

Μετά από την προσθήκη του source έχω πρόβλημα με το cydia. Μου βγάζει διάφορα σφάλματα (πιο μετά θα ανεβασω screenshots) και δεν εμφανίζει καμμιά εγκατεστημένη εφαρμογή παρότι έχω αρκετές καθώς κ κανένα source. Η αναζήτηση δεν δουλεύει κ γενικά δεν μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα με το cydia.

 

Κάποιος να βοηθήσει μπορεί;

Το έπαθα σήμερα και δεν εμφάνιζε τίποτα, ούτε source, ούτε packages, τίποτα! Το διόρθωσα εύκολα με αυτόν τον οδηγό.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ακούστε,

 

έκανα jb την συσκευή (3GS 3.1.2) και εγκατέστησα το Cydia. Από κει και πέρα, διάβασα ότι με το Installus έχεις την δυνατότητα να περνάς αυθεντικά προγράμματα του AppStore. Παρόλα αυτά όταν πάω να βάλω στα sources το αντίστοιχο repo (cydia.hackulo.us), μου βγάζει σφάλματα και με γυρνάει πίσω. Τί κάνω λάθος ; και απότι διαβάζω υπάρχουν άλλες δύο εφαρμογές ονόματι appollous και krakulous. Ποιά η διαφορά τους ;

 

Πού το βρίσκεις αυτό το πρόγραμμα?? Και όντως λειτουργεί??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...