Jump to content

[iOS 2] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με quickpwn 2.25 έχω κάνει τη διαδικασία αρκετές φορές χωρίς κανένα πρόβλημα στη 2.2.1 (win xp sp3).

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 930
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με quickpwn 2.25 έχω κάνει τη διαδικασία αρκετές φορές χωρίς κανένα πρόβλημα στη 2.2.1 (win xp sp3).

 

τελικός υπάρχει 2.2.5 με την οποία έκανα δουλειά στην αρχή είχα κατεβάσει την 2.2.1 όπως έχω γράψει μάλλον από εκεί ήταν το λάθος μου

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας παιδια ειμαι νεος κατοχος του iphone 3g 16gb...προσπαθω να κανω jailbreak με το quickpwn...το θεμα ειναι οτι την ωρα που λεει να βρω την version τι κανω?εχ κατεβασει ipsw την 2.2.1 αλλα δεν την διαβαζει λεει οτι δεν ταιριαζει με το κινητο μου...μπορουμε να κανουμε κατι γιαυτο ωστε να σπασω το κινητο κ να μπορω να του περασω κ τα ελληνικα?ευχαριστω πολυ θα περιμενω απαντηση σας

 

Kαλημερα σας παιδια τελικα το προβλημα λυθηκε κατα καποιο τροπο...να ρωτησω κατι ποση ωρα περιμενουμε που λεει το winpwn οτι κανει kailbroken το iphone?γιατι δεν μου εχει βγαλει μηνυμα να το συνδεσω με το itunes...αλλα η συσκευη μου ανοιξε κ ζηταει κωδικο ξεκλειδωματος για να ξεκινησει κανονικα....εκανα κατι λαθος?η συνεχιζω κ περιμενω μεχρι να μου βγαλει το μηνυμα?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες please help!!

 

Εχω iphone 3g και Mac Pro με Leopard 10.5.6 και δεν μπορώ να κάνω jailbreak με τίποτα. Δοκίμασα USB HUB, δοκίμασα να αντικαταστήσω τα αρχεία στην Library και πάλι τζίφος!!!:O

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας παιδια τελικα το προβλημα λυθηκε κατα καποιο τροπο...να ρωτησω κατι ποση ωρα περιμενουμε που λεει το winpwn οτι κανει kailbroken το iphone?γιατι δεν μου εχει βγαλει μηνυμα να το συνδεσω με το itunes...αλλα η συσκευη μου ανοιξε κ ζηταει κωδικο ξεκλειδωματος για να ξεκινησει κανονικα....εκανα κατι λαθος?η συνεχιζω κ περιμενω μεχρι να μου βγαλει το μηνυμα?

 

Ποιο μήνυμα; Αφου σου άνοιξε όπως λες μπόρεσες να περάσεις εφαρμογές;

 

Παίδες please help!!

 

Εχω iphone 3g και Mac Pro με Leopard 10.5.6 και δεν μπορώ να κάνω jailbreak με τίποτα. Δοκίμασα USB HUB, δοκίμασα να αντικαταστήσω τα αρχεία στην Library και πάλι τζίφος!!!:O

 

Αν και δεν ξέρω από mac...σου βγάζει error;Που ακριβώς σου βγάζει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες please help!!

 

Εχω iphone 3g και Mac Pro με Leopard 10.5.6 και δεν μπορώ να κάνω jailbreak με τίποτα. Δοκίμασα USB HUB, δοκίμασα να αντικαταστήσω τα αρχεία στην Library και πάλι τζίφος!!!:O

 

Ούτε εγώ μπορούσα με leopard. Παίξε μέσω bootcamp.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ μπορούσα με leopard. Παίξε μέσω bootcamp.

 

Ευχαρισρτώ για την απάντηση!

 

Mόνο με bootcamp γίνεται? Mε το VMware Fusion δεν μπορεί να γίνει απο τη στιγμή που έχεις κάνει enable τις θύρες USB?

 

Ποιο μήνυμα; Αφου σου άνοιξε όπως λες μπόρεσες να περάσεις εφαρμογές;

 

 

 

Αν και δεν ξέρω από mac...σου βγάζει error;Που ακριβώς σου βγάζει πρόβλημα;

 

Δεν μπαίνει σε DFU mode. Kαι όταν ξανα-ανοίγω το itunes μου έχει βγάλει ΄την μια φορά error 21 και την άλλη error 1600.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω από που μπορούμε να βρούμε το αρχείο mobile installation για την 2.2.1 γιατί στο ipod touch δεν μπαίνει μέσω cydia.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο μήνυμα; Αφου σου άνοιξε όπως λες μπόρεσες να περάσεις εφαρμογές;

 

 

 

Αν και δεν ξέρω από mac...σου βγάζει error;Που ακριβώς σου βγάζει πρόβλημα;

το μηνυμα που λεει οτι πρεπει να ανοιξω το itunes για να κανω restore.....οχι δεν περασα κατι γιατι δεν εχει μπει καν το cybia....το μονο που αλλαξε στο κινητο ειναι η εικονα οταν ανοιγω το κινητο μπηκε το χρωματιστο μιλαρακι...δεν μπορω να καταλαβω τι εκανα....ας βοηθησει καποιος....κ εκτος απο αυτο μετα επιχειρησα να το συνδεσω με το itunes κ μου βγαζει σφαλμα οτι δεν ειναι δυνατο να συνδεθει με το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρισρτώ για την απάντηση!

 

Mόνο με bootcamp γίνεται? Mε το VMware Fusion δεν μπορεί να γίνει απο τη στιγμή που έχεις κάνει enable τις θύρες USB?

 

Δεν ξέρω μέσω VMware, αλλά δεν θα το εμπιστευόμουν. Είναι πολύ απλό να κάνεις bootcamp (3-4GB) και μετά αν δεν το θές το σβήνεις επίσης εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία, μια απορία που έχω....αν κανω jailbrake.....οι εφαρμογές που έχω αγοράει από App store χάνονται;

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια help help help!!!!!!!!πηγα να κανω jailbraek μεσω pswnage tool!!!!! πηγε να κανει restore μετα εβγαλε ενα σφαλμα στην οθονη του pc κ στο ι phone to το μηλο και απο κατω μια μπαρα π φοτρωνει!!!!τελειωσε αυτη η μπαρα κ δεν κανει τπτ τωρα και δεν το βλεπει ουτε το itunes !!!!!τι να κανω????pleazei help me!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία, μια απορία που έχω....αν κανω jailbrake.....οι εφαρμογές που έχω αγοράει από App store χάνονται;

 

 

Ευχαριστώ

Δεν χάνονται, απλά ίσως χρειαστεί να τις ξαναπεράσεις με νέο sync.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω 3 iPhone 3G απο Αμερική

Μου τα άνοιξε ένας με yellowsnow

αλλα το AppStore στο ένα μου το δίχνει στα Αμερικάνικα με $ και το άλλο στα Ολανδικά με €

Τι μπορώ να κάνω για να μου τα δίχνει στα Γερμανικά?

Η Γλώσσα είναι στα Γερμανικά!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω 3 iPhone 3G απο Αμερική

Μου τα άνοιξε ένας με yellowsnow

αλλα το AppStore στο ένα μου το δίχνει στα Αμερικάνικα με $ και το άλλο στα Ολανδικά με €

Τι μπορώ να κάνω για να μου τα δίχνει στα Γερμανικά?

Η Γλώσσα είναι στα Γερμανικά!

Δεν έχει σχέση το τηλέφωνο, αλλά ο iTunes λογαριασμός σου. Κάνε login στο appstore μέσα απο το iTunes στο PC και άλλαξε τα στοιχεία σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το τηλέφωνο, αλλά ο iTunes λογαριασμός σου. Κάνε login στο appstore μέσα απο το iTunes στο PC και άλλαξε τα στοιχεία σου.

 

Ναι αλλα 1. δεν έχω λογαριασμο στο AppStore (το Unlock δεν το εκανα εγω αλλα ενας άλλος)

και 2. υπάρχει περίπτωση να μου κλειδωθει το Κινητο?

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

1. Φτιάξε ένα και κάνε sync.

2. ΟΧΙ

 

Πήγα να φτιάξω ένα αλλα μου ζητάει Λογαριασμο Τράπεζας...

1.θα μου τραβίξουν Λεφτά?

2. Ποσα Κινητα μπορώ να συνδέσω με το Account?

3. Το Account θα "παντρευτει" με το iPhone?

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

1.Ψάξε google να δεις πως θα κάνεις λογαριασμό χωρίς credit card/λογαριασμό τραπέζης (και στο myphone έχει αναρτηθεί τρόπος. Αν κάνεις λογαριασμό και βάλεις αυτά τα στοιχεία, ΟΧΙ δεν θα σου τραβήξουν λεφτά. Θα χρεωθείς μόνο αν αγοράσεις κάτι απο iTunes store, είτε εφαρμογή είτε μουσικό κομμάτι.

2. Δεν είμαι σίγουρος για τον αριθμό... Ας απαντήσει άλλος σε αυτό

3. Όχι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που φτιάχνεις λογαριασμό και σου ζητάει να βάλεις τον τύπο της κάρτας, έχει και μια επιλογή "none". Πατάς το συγκεκριμένο Option box για να μην βάλεις καμία κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Απλά για να στο βγάλει πρέπει να πας να κατεβάσεις μια free εφαρμογή αλλιώς δεν εμφανίζει το none σαν επιλογή ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω firmware 02.30.03 version 2.2.1(5h 11) μπορω να κανω unlock η οχι κ πωσ?σας ικετευω αναλυτικα αν μπορειτε.ευχαριστω

 

καποιος?pleaseeeeeee

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Παροτι εδω και 2 μηνες το εχω πουλησει το iphone που ειχα, εχω μπει στο τρυπακι να το ξανα παρω. Εχω βρει ενα 3G απο Αμερικη σε καλη τιμη. Αυτο που θα ηθελα καπιος να μου πει ειναι αν μπορω να το ξεκλειδωσω να παιζει με Ελληνικες καρτες.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Παροτι εδω και 2 μηνες το εχω πουλησει το iphone που ειχα, εχω μπει στο τρυπακι να το ξανα παρω. Εχω βρει ενα 3G απο Αμερικη σε καλη τιμη. Αυτο που θα ηθελα καπιος να μου πει ειναι αν μπορω να το ξεκλειδωσω να παιζει με Ελληνικες καρτες.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Έχω και εγω 3 απο Αμερικη τα ξεκλείδωσα και δουλεύουν μια χαρα με κάρτα vodafone greece

ποσο σου βγένει με μεταφορικα και τελωνείο?

........................

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Παροτι εδω και 2 μηνες το εχω πουλησει το iphone που ειχα, εχω μπει στο τρυπακι να το ξανα παρω. Εχω βρει ενα 3G απο Αμερικη σε καλη τιμη. Αυτο που θα ηθελα καπιος να μου πει ειναι αν μπορω να το ξεκλειδωσω να παιζει με Ελληνικες καρτες.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Eξαρτάται απο το baseband version που θα έχει. Άν είναι 2.28.0 και κάτω ξεκλειδώνει με software unlock, διαφορετικά θα χρειαστείς xxxSIM

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...