Jump to content

Ξεκλείδωμα BlackBerry (simlock)


subdub2008_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to agorasa apo uk kai thelo na to balo sth cosmote alla u know invalid card upraxei tropos na to xekleidoso xerei kapoios??????????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 89
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

dystixos den mporeis monos sou..

apo oso ksero den paizei kati..

 

ama to exeis agorasei san syskevi isos sou dosoun to unlock code apo tin etereia pou to pires

p.x. Vodafone UK

 

allios meta paizoun diafora services sto internet pou "poulane" service ksekleidomatos..

tous stelneis to IMEI kai sou stelnoun ton kodiko..

me kapoio antitimo tis taksis 20-30 euro..

 

den exo na sou proteino kapoio..

exei kai sto eBay mpolikous..

Link to comment
Share on other sites

Διαλεξε καποιον που κανει αυτη τη δουλεια μεσω ebay.

 

Ειναι και οι φθηνοτεροι αλλα και οι πιο αξιοπιστοι.

 

Θα σου βρουν τον κωδικο κατα 99.99%

 

Στη Vodafone , στην Orange ή στην Τ-mobile ειναι κλεδωμενο;;

 

 

Καλως ηλθες στο club των κατοχων του Bold!!!

 

 

Φιλικα.

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

einai apo th vodfone.....uk......kai oso gia na tou sparo den nomizo.....oso gia to allo pou legate epsaxa sto internet auto peri tou imei....alla kata poso einai safe.......den xero giauto apeuthinthika...edo bas kai exei kanei kapoios kati analogo...oste na mou pei kai mena pou na apeuthitho......thanks in advance eixa stresaristei arketa toso omorfo kai na mhn doulepsei krima einai
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ειναι απο Vodafone UK δε θα εχες ΣΙΓΟΥΡΑ καποιο προβλημα.

 

Απλα οπως σου ειπα μπες στο ebay και διαλεξε καποιον πωλητη με unlock service για Blackberry.

 

Η διαδικασια ειναι πολύ απλή. Του στελνεις το ΙΜΕΙ του κινητου και αυτος σε 1-3 μερες σου στελνει πισω το unlock code με τις οδηγιες.

 

Ο χρονος που θα χρειαστεις για να το ξεκλειδωσεις απο τη στιγμη που θα σου στειλει το unlock code ειναι 1-2 λεπτα και δεν χρειαζεσαι ΤΙΠΟΤΑ αλλο απο το τηλεφωνο και τον κωδικο.

 

Και επειδη σε βλεπω αγχωμενο , σου γραφω και τις οδηγιες ξεκλειδωματος για να καταλαβεις ποσο απλο ειναι.

 

1. Turn off the radio

2. Go to 'Options' and click on 'SIM Card'

3. Type 'MEPD'

4. Type 'MEP2'

5. Enter the unlock code (i.e. '2051018781848836')

6. Press enter

7. Reboot device

 

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα απο μια προχειρη ματια θα σου προτεινα αυτον τον πωλητη που ειδικευεται στη Vodafone UK και ειναι και αρκετα φθηνος.

 

http://cgi.ebay.co.uk/Unlock-Blackberry-Unlocking-Code-Bold-9000-7130g-7230s_W0QQitemZ120311886032QQcmdZViewItem?hash=item120311886032&_trkparms=72%3A1301%7C39%3A1%7C66%3A2%7C65%3A12%7C240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14

 

 

Βεβαια αν βρεις κατι καλυτερο , προχωρησε το απο εκει.

 

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Kοίτα μήπως μπορεί και το 9volto.gr

Οχι γιατί θα τον γδάρουν. Καλύτερα ebay. Φθηνά και καλά.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Kοίτα μήπως μπορεί και το 9volto.gr

 

 

Απο τα καλυτερα ανεκδοτα που εχω ακουσει εδω και καιρο.

 

Πες μας και το αλλο με τον τοτο οταν θα βρεις χρονο.

 

Απορω πως μερικοι κανουν ακομα διαφημιση σε αυτους τους απιθανους τυπους....

 

 

Τεσπα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

loipon phga kai sto 9volto.....giati ligo to fobhthika to ebay......kai tha sas po akribos ti egine gia na sas fyei h aporia...kai opoios moderator an thelei as to kleisei to post

katarxas thelei 40 euro na to xekleidosei.......

kai kanei mia patenta me mia membranh..........na koroidepsei to susthma something like that...

fusika exoun perasei kamposes meres kai akoma prospathoun na to xekleidosoun......alla cool tha to paro kai as mhn exei xekleidosei

as elpisoume oti tha bro akrh apo to ebay allios ta @@ tha fame th blepo th douleia

 

 

kai telika shmera deutera to phra kleiodmeno.eugenastatos o kurios alla douleia den kaname opote sth anazhthsh akoma gia to pos tha to xekleidosoume

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις φιλε λεγοντας "το φοβηθηκα το ebay" ;;

 

Μηπως εννοεις οτι θα σου στερουσε κανεις το τηλεφωνο σου για μερες οπως σου ζητησε το εν λογω καταστημα;;

 

Μηπως εννοεις οτι θα προσπαθουσε να σου ξεκλειδωσει το τηλεφωνο με μεμβρανες και αλλες αμφιβολου ποιοτητας και ασφαλειας μεθοδους οπως το εν λογω καταστημα ;

 

Μηπως θα σε αναγκαζε κανεις να τρεχεις να βρεις το εν λογω καταστημα σπαταλωντας το χρονο σου;

 

Ή μηπως σου φανηκαν πολλα τα 10-12 ευρω σε σχεση με τα 40 που σου ζητησαν οι Ελληναρες εξυπνακηδες;;;

 

 

Ωρες ωρες απορω με τη λογικη του κοσμου.

 

Αν χαλουσε το τηλεφωνο σου με τις ανασφαλεις μεθοδους τους τι θα εκανες;

 

Το ebay σου δινει τη δυνατοτητα να ξεκλειδωσεις το τηλεφωνο με τον κωδικο του. Δηλαδη με τον τροπο που η ιδια η εταιρια το κλειδωσε. Ειναι ο μονος 100% ΑΣΦΑΛΗΣ και ΜΟΝΙΜΟΣ τροπος ξεκλειδωματος.

 

Υπαρχει κατι καλυτερο απο αυτο;;

 

Σου δινουν την καλυτερη λυση σε κοστος , σπαταλη χρονου και ασφαλεια απο την αρχη και εσυ πας και κανεις του κεφαλιου σου.

 

Για μενα εισαι αξιος της μοιρας σου...

 

Φιλικα.

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

an kai ligaki epithetikos.......tha sumfonhso mazi sou (mas tapsale kanonika o tupos)

alla anyway xalali tou den exei adiko......odos parhgeila kodiko apo to ebay thn kuriakh kai shmera trith estalh o kodikos - xekleidose!!! doxa ton allax:P::P... kai epishs kai emena den mou arese auto to kolpo me th mebranh ****

 

http://myworld.ebay.co.uk/fastunlocker/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπερα παιδια..εχω ενα blackberry 9000 το οποιο ειχα βαλει κωδικο ασφαλειας την λέξη 'thalia'. Χθες αλλαξα αυτο τον κωδικο απο τις ρυθμισεις κ το εκανα 'γιωργος'. Οταν παω να το ξεκλειδωσω ομως, μου βγάζει αγγλικά γράμματα μόνο και δεν μπορώ να το μετατρέψω στα ελληνικά. Τι μπορώ να κάνω? Υπάρχει τρόπος να το μετατρέψω στα ελληνικά για να εισάγω το νεο κωδικό ασφαλείας? Παρακαλώ ας βοηθήσει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εχω ενα blackberry 9000 το οποιο ειχα βαλει κωδικο ασφαλειας την λέξη 'thalia'. Χθες αλλαξα αυτο τον κωδικο απο τις ρυθμισεις κ το εκανα 'γιωργος'. Οταν παω να το ξεκλειδωσω ομως, μου βγάζει αγγλικά γράμματα μόνο και δεν μπορώ να το μετατρέψω στα ελληνικά. Τι μπορώ να κάνω? Υπάρχει τρόπος να το μετατρέψω στα ελληνικά για να εισάγω το νεο κωδικό ασφαλείας? Παρακαλώ ας βοηθήσει κάποιος

 

Με alt + enter γυρνάς στις διαθέσιμες γλώσσες, όπου επιλέγεις τα Ελληνικά :)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ενα μικρο προγραμματακι που υπαρχει και σβηνει τα παντα στο ΒΒ δεν μπορει να κανει την δουλεια? Μετα περναει το OS π.χ της Cosmote_BB ή Vodafone_BB (χωρις το vendor.xml), δεν θα ειναι πια unlocked?

Giwrgos

------------------

SonyEricsson t610

Compaq Evo N620c

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ας το πούμε έτσι χάριν ευκολίας. Δεν ξεκλειδώνει με αναβαθμίσεις.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα mates..

 

Θέλω τη γνώμη και την βοήθεια σας..

Έχω το bb 8520 curve, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τη συσκευή αλλά σκέφτομαι να πάρω το bb bold 9000.

 

Το βρίσκω στο ebay.com με $250 unlocked απο trusted & top rated seller.

1. Αρκεί το unlocked για να λειτουργήσει σε vodafone greece?

2. Έχει αγοράσει κανείς στο παρελθόν συσκευή bb από ebay για να προτείνει κάποιον trusted seller?

3. Τι προτείνετε να κάνω; Να το αγοράσω απο ebay ή να περιμένω επιδότηση και να δώσω (αρκετά) χρήματα στη vodafone?

 

ps: Ένα από τα πολλά που βρήκα και ξεχώρισα : http://cgi.ebay.com/Brand-New-RIM-BlackBerry-Bold-9000-AT-T-Unlocked-/220698184653?pt=Cell_Phones&hash=item3362a30bcd#ht_2220wt_1139

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα mates..

 

Θέλω τη γνώμη και την βοήθεια σας..

Έχω το bb 8520 curve, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τη συσκευή αλλά σκέφτομαι να πάρω το bb bold 9000.

 

Το βρίσκω στο ebay.com με $250 unlocked απο trusted & top rated seller.

1. Αρκεί το unlocked για να λειτουργήσει σε vodafone greece?

2. Έχει αγοράσει κανείς στο παρελθόν συσκευή bb από ebay για να προτείνει κάποιον trusted seller?

3. Τι προτείνετε να κάνω; Να το αγοράσω απο ebay ή να περιμένω επιδότηση και να δώσω (αρκετά) χρήματα στη vodafone?

 

ps: Ένα από τα πολλά που βρήκα και ξεχώρισα : http://cgi.ebay.com/Brand-New-RIM-BlackBerry-Bold-9000-AT-T-Unlocked-/220698184653?pt=Cell_Phones&hash=item3362a30bcd#ht_2220wt_1139

 

Ευχαριστώ! :)

Στην αγορά υπάρχουν πολλά τηλεφωνα τα οποία είναι κλόνοι .

Η τιμή που είδες είναι καλή αλλά πάλι πέρνεις το ρίσκο .

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Στην αγορά υπάρχουν πολλά τηλεφωνα τα οποία είναι κλόνοι .

Η τιμή που είδες είναι καλή αλλά πάλι πέρνεις το ρίσκο .

Φιλικά

 

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

Τι προτείνεις να κάνω; Αγορά από Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα mates..

 

Θέλω τη γνώμη και την βοήθεια σας..

Έχω το bb 8520 curve, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τη συσκευή αλλά σκέφτομαι να πάρω το bb bold 9000.

 

Το βρίσκω στο ebay.com με $250 unlocked απο trusted & top rated seller.

1. Αρκεί το unlocked για να λειτουργήσει σε vodafone greece?

2. Έχει αγοράσει κανείς στο παρελθόν συσκευή bb από ebay για να προτείνει κάποιον trusted seller?

3. Τι προτείνετε να κάνω; Να το αγοράσω απο ebay ή να περιμένω επιδότηση και να δώσω (αρκετά) χρήματα στη vodafone?

 

ps: Ένα από τα πολλά που βρήκα και ξεχώρισα : http://cgi.ebay.com/Brand-New-RIM-BlackBerry-Bold-9000-AT-T-Unlocked-/220698184653?pt=Cell_Phones&hash=item3362a30bcd#ht_2220wt_1139

 

Ευχαριστώ! :)

 

Πρώτα απ' όλα να σου πω ότι δεν το βρίσκεις και φθηνά. Τώρα πια το 9000 έχει πέσει αρκετά λόγω των 9700 & 9780.

 

Σου απαντάω στα υπόλοιπα με τη σειρά που τα έχεις...

1. Ναι αρκεί

2. Πολλές φορές αλλά δεν έχει να κάνει με το να σου προτείνω εγώ η κάποιος άλλος. Συνήθως είναι απλοί χρήστες που πουλάνε την συσκευή τους. Αν διαβάσεις όμως σωστά την περιγραφή δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Διάβασε εάν έχει κάποιο πρόβλημα, εάν στέλνουν Ελλάδα & εάν είναι original συσκευή. Μπορείς πάντα να επιλέξεις contact with the seller και να ρωτήσεις συγκεκριμένα τι σε απασχολεί και θα λάβεις αμέσως απάντηση. Μετά απ'όλα αυτά αν κάνεις την αγορά και κάτι δεν είναι όπως τα γράφει κάνεις dispute στο paypal και παίρνεις πίσω τα χρήματα σου. Πάντως οι trusted sellers με καλή βαθμολογία δεν σου κάνουν τέτοιες λαμογιές. Μπορείς να καταλάβεις τι είναι ο άλλος από τα σχόλια που του έχουν αφήσει. Αυτό που πρέπει να ρωτήσεις σίγουρα (και αυτό να το ξέρεις πάντα σε αγορές blackberry) είναι εάν έχει ελεύθερο το PIN της συσκευής γιατί εάν δεν είναι free τότε δεν θα μπορέσεις να του βάλεις BIS και blackberry χωρίς BIS είναι ΑΧΡΗΣΤΟ!

3. Εγώ θα σου πρότεινα να ψάξεις σε αγγελίες από Ελλάδα (έχει και αυτό το forum ένα σχετικό section) και σίγουρα θα βρεις αυτό που ψάχνεις. Επίσης θα σου πρότεινα να αγοράσεις από 9700 και πάνω γιατί σε λίγο που θα βγει το επίσημο 6άρι os θα κλαις με μαύρο δάκρυ που δεν θα μπορείς να το βάλεις :lol:

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πρώτα απ' όλα να σου πω ότι δεν το βρίσκεις και φθηνά. Τώρα πια το 9000 έχει πέσει αρκετά λόγω των 9700 & 9780.

 

Σου απαντάω στα υπόλοιπα με τη σειρά που τα έχεις...

1. Ναι αρκεί

2. Πολλές φορές αλλά δεν έχει να κάνει με το να σου προτείνω εγώ η κάποιος άλλος. Συνήθως είναι απλοί χρήστες που πουλάνε την συσκευή τους. Αν διαβάσεις όμως σωστά την περιγραφή δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Διάβασε εάν έχει κάποιο πρόβλημα, εάν στέλνουν Ελλάδα & εάν είναι original συσκευή. Μπορείς πάντα να επιλέξεις contact with the seller και να ρωτήσεις συγκεκριμένα τι σε απασχολεί και θα λάβεις αμέσως απάντηση. Μετά απ'όλα αυτά αν κάνεις την αγορά και κάτι δεν είναι όπως τα γράφει κάνεις dispute στο paypal και παίρνεις πίσω τα χρήματα σου. Πάντως οι trusted sellers με καλή βαθμολογία δεν σου κάνουν τέτοιες λαμογιές. Μπορείς να καταλάβεις τι είναι ο άλλος από τα σχόλια που του έχουν αφήσει. Αυτό που πρέπει να ρωτήσεις σίγουρα (και αυτό να το ξέρεις πάντα σε αγορές blackberry) είναι εάν έχει ελεύθερο το PIN της συσκευής γιατί εάν δεν είναι free τότε δεν θα μπορέσεις να του βάλεις BIS και blackberry χωρίς BIS είναι ΑΧΡΗΣΤΟ!

3. Εγώ θα σου πρότεινα να ψάξεις σε αγγελίες από Ελλάδα (έχει και αυτό το forum ένα σχετικό section) και σίγουρα θα βρεις αυτό που ψάχνεις. Επίσης θα σου πρότεινα να αγοράσεις από 9700 και πάνω γιατί σε λίγο που θα βγει το επίσημο 6άρι os θα κλαις με μαύρο δάκρυ που δεν θα μπορείς να το βάλεις :lol:

 

σκεφτομαι και εγω για αγορα 9700 απο ebay μεταχειρισμενο .αυτα που γραφουν unlocked παιζουν κανονικα στην Ελλαδα ετσι ; το Pin τι ειναι ;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...