Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6600 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε το πεδίο είναι ελεύθερο!!!

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση nervous! Καθώς και για την πρόταση!:)

 

Το site από το οποίο έχω κατεβάσει πολλά θέματα είναι το zedge.net!

 

Πιο παλιά είχα κι άλλα...αλλά τα έχασα.....:cry:

Αν τα βρω, όμως, θα ενημερώσω!!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα θέματα μπορείς να τα προτείνεις και στο αντίστοιχο θέμα

 

Series40 Εφαρμογές,Παιχνίδια,Θέματα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και πάλι!!!

 

Έχω μία απορία!!!!

 

Στην κάρτα μνήμης που ήταν στο κουτί, υπάρχει ένας φάκελος με τίτλο "cities" και μέγεθος 286MB.

Αν το διαγράψω...πειράζει?????

Ή θα ήταν καλυτερα να την αφήσω ως έχει και να πάρω μία άλλη κάρτα??????

Link to comment
Share on other sites

Ο χάρτης αυτός έχεις ευρωπαικούς χάρτες. Αν έχεις σκοπό να χρησιμοποιήσεις την συσκευή σου κάποια στιγμή για πλοήγηση μέσω bluetooth gps, άσε τον φάκελο. Αλλιώς σβήστον.

 

Άλλωστε, οποιαδήποτε στιγμή μπορείς να ξαναπεράσεις οόποιον χάρτη θέλεις μέσω του Maploader. Ή απλά, βγάλτον και κράτα τον στον υπολογιστή σου και τον επαναφέρεις στην θέση του όποτε τον χρειαστείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!!!

 

Έχω μία απορία!!!!

 

Στην κάρτα μνήμης που ήταν στο κουτί, υπάρχει ένας φάκελος με τίτλο "cities" και μέγεθος 286MB.

Αν το διαγράψω...πειράζει?????

Ή θα ήταν καλυτερα να την αφήσω ως έχει και να πάρω μία άλλη κάρτα??????

 

MHN TON ΣΒΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!! Εγώ επέλεξα Διαγραφή και μου σβήστηκαν ΟΛΑ τα περιεχόμενα που είχα στην κάρτα. Σβήστον από την κάρτα με card reader.

Link to comment
Share on other sites

οκ, mirrorofsorrow! Να ΄σαι καλά!!

 

Σ' ευχαριστώ κι εσένα, My_Immortal!!

 

Τελικά, λέω να το αφήσω και να μην κάνω τίποτα κι έτσι,παράγγειλα μία κάρτα 2GB με αντάπτορες κτλ κτλ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη κίνηση. Κάνε μια παλή αντιγραφή των φακέλων και όλα θα δουλεύουν ρολόι. Θυμήσου να επιλέξεις, κατά την μεταφορά, να φαίνονται στον υπολογιστή σου και οι κρυφοί φάκελοι (απο τον πίνακα ελέγχου).
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η εφαρμογή «Υπηρεσία TrackID για την αναγνώριση τραγουδιών» όπως ακριβώς υπάρχει και στο SE C902?

Ή έστω κάποια εφαρμογή παρόμοια που να μπορεί να εγκατασταθεί στο κινητό?

Ένα αυτο, δεύτερο και κλείνω με αυτό! RDS έχει το FM Radio του κινητού?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα σημερα στο μαγαζι που το αγορασα και μου το αλλαξαν το κινητο με ενα καινουργιο. Ακομα ειμαι στη δουλεια και δεν το εχω ανοιξει αλλα ελπιζω αυτο να ειναι καλυτερο απο το προηγουμενο.

 

Α, ρωτησα και για ανταλαγη με το 3600 αλλα δεν γινοταν.

Κριμα, γιατι απο αυτα που εχω διαβασει για το 3600 φαινεται καλυτερο, απο θεμα κατασκευης, απο το 6600.

Από ποιό κατάστημα το πήρες και στο αλλάξαν έτσι τόσο εύκολα? τι τους είπες? Λόγω τζόγου? Αν δεν κάνει να το πείς δημόσια από που το πήρες, στείλε μου ένα μήνυμα σε παρακαλώ. γιατί θέλω να ξέρω ποιο κατάστημα είναι αυτό με τόσο καλό customer care. thanks

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα μπορείς να τα προτείνεις και στο αντίστοιχο θέμα

 

Series40 Εφαρμογές,Παιχνίδια,Θέματα..

Πέρασα μέσω PC την καινούργια firmware V05.23 και δεν μπορεί να αναγνωρίσει με τίποτα το bt του αυτοκινήτου μου, ενώ συνδέεται μέσω bt και με το clipvibrate και με το pc. Κανείς που να ξέρει το γιατί? Ενώ βρίσκει το bt του αυτοκνήτου μου ζητά κωδικό και μετά μου γράφει " δεν μπορεί να ορισθεί η συσκευή ως αξιόπιστη"

Link to comment
Share on other sites

Από ποιό κατάστημα το πήρες και στο αλλάξαν έτσι τόσο εύκολα? τι τους είπες? Λόγω τζόγου? Αν δεν κάνει να το πείς δημόσια από που το πήρες, στείλε μου ένα μήνυμα σε παρακαλώ. γιατί θέλω να ξέρω ποιο κατάστημα είναι αυτό με τόσο καλό customer care. thanks

 

Το πηρα απο την Cosmote. Το κινητο βεβαια το ειχα λιγοτερο απο μια εβδομαδα και λογω του συμβολαιου αγορας ειχα το δικαιωμα να διεκδικησω καποιο καινουργιο αν το υπαρχον ηταν ελλατωματικο εντος μιας βδοαμαδας απο την αγορα του. Απο την Cosmote παντως μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα παραπονο απο την εξυπηρετηση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η εφαρμογή «Υπηρεσία TrackID για την αναγνώριση τραγουδιών» όπως ακριβώς υπάρχει και στο SE C902?

Ή έστω κάποια εφαρμογή παρόμοια που να μπορεί να εγκατασταθεί στο κινητό?

Ένα αυτο, δεύτερο και κλείνω με αυτό! RDS έχει το FM Radio του κινητού?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :)

 

 

Η υπηρεσια Track ID δεν υπαρχει στο κινητο. Για κατι παρομοιο δεν γνωριζω.

Το ραδιοφωνο παντως εχει RDS.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και χρόνια καλά σε όλους!

 

Πήρα στα χέρια μου προχθές ένα 6600 slide από Cosmote.

Το τηλέφωνο παρουσίαζε κάποια προβλήματα και είπα να κάνω ένα firmware update μπας και στρώσει.Κατέβασα το Nokia PCSuite (την Αγγλική έκδοση από το nokia Europe) και το software updater.

Το update έγινε κανονικά, πλην όμως το κινητό δεν έχει πλέον επιλογή γλώσσας Ελληνικά.

Σημειώνω πως είναι κατασκευασμένο στην Ουγγαρία και δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο.

Υπάρχει τρόπος να εμφανιστεί και η Ελληνική στις επιλογές γλώσσας?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!!

Και καλή χρονιά!!

 

Έχω μία ερώτηση σχετικά με την λειτουργία δικτύου...!

Ποιος τύπος δικτύου είναι καλύτερος από θέμα σήματος?

 

Επίσης, μπορώ από κάπου να βλέπω το ποσοστό μπαταρίας που έχει το κινητό μου???

 

Τέλος, θα έπρεπε να κάνω κάποια αναβάθμιση στο κινητό μου ή όχι?

Είναι ακίνδυνο ή μπορεί να έχω και κάποιες απώλειες?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια!

Παιδια και απο εμενα μια ερωτηση.. Μπορει μια αναβαθμιση να διορθωσει προβληματα ακουστικης (δεν ακουγα καλα τον συνομιλητη), και κυριως να βελτιωσει τη ληψη σηματος?? (δεν ειχα καθολου καλο σημα). Δεν του ειχα κανει καμμια αναβαθμιση απο τοτε που πρωτοκυκλοφορησε το τηλεφωνο, και ειχα αυτα τα δυο προβληματα. Χτες, του εκανα αναβαθμιση και ειδα τρομερη βελτιωση και στο ακουστικο, αλλα και στο σημα! Πιστευετε οτι ηταν θεμα αναβαθμισης λοιπον ή τυχαιο..?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Και καλή χρονιά!!

 

Έχω μία ερώτηση σχετικά με την λειτουργία δικτύου...!

Ποιος τύπος δικτύου είναι καλύτερος από θέμα σήματος?

 

Επίσης, μπορώ από κάπου να βλέπω το ποσοστό μπαταρίας που έχει το κινητό μου???

 

Τέλος, θα έπρεπε να κάνω κάποια αναβάθμιση στο κινητό μου ή όχι?

Είναι ακίνδυνο ή μπορεί να έχω και κάποιες απώλειες?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

Εγω προτιμω την λειτουργια GSM γιατι το 3G δεν εχει παντου καλο σημα με αποτελεσμα να τρωει παραπανω μπαταρια. Ολα αυτα με την προυποθεση οτι δεν χρειαζεσαι το 3G (βινεοκληση κτλ).

 

Αμα δεν σου βγαζει κανενα προβλημα το κινητο αποψη μου ειναι να το αφησεις ως εχει. Αμα παρατηρεις καποια κολληματακια οπως πολλοι καντου ενα Backup μεσω του Pc Suite και μετα προχωρα αφοβα με την αναβαθμιση.

 

Καλημερα και καλη χρονια!

Παιδια και απο εμενα μια ερωτηση.. Μπορει μια αναβαθμιση να διορθωσει προβληματα ακουστικης (δεν ακουγα καλα τον συνομιλητη), και κυριως να βελτιωσει τη ληψη σηματος?? (δεν ειχα καθολου καλο σημα). Δεν του ειχα κανει καμμια αναβαθμιση απο τοτε που πρωτοκυκλοφορησε το τηλεφωνο, και ειχα αυτα τα δυο προβληματα. Χτες, του εκανα αναβαθμιση και ειδα τρομερη βελτιωση και στο ακουστικο, αλλα και στο σημα! Πιστευετε οτι ηταν θεμα αναβαθμισης λοιπον ή τυχαιο..?

 

 

Μαλλον λογω αναβαθμισης ειναι γιατι και εγω ειχα τα ιδια προβληματα και με το που εκανα την αναβαθμιση βελτιωθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις: 1)ο ήχος ειδοποιησης ΑΜ τι είναι?

2)Στο εγχειρίδιο αναφέρει :Κιν.Σχεδιο ανοιγμ. για να εμφανίζεται κίνηση και να ακουγεται ήχος όταν ανοιγετε ή κλείνετε το κάλυμα. Λοιπόν, κίνηση εμφανίζεται, ήχος όμως τίποτα. Έχει πρόβλημα η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις: 1)ο ήχος ειδοποιησης ΑΜ τι είναι?

2)Στο εγχειρίδιο αναφέρει :Κιν.Σχεδιο ανοιγμ. για να εμφανίζεται κίνηση και να ακουγεται ήχος όταν ανοιγετε ή κλείνετε το κάλυμα. Λοιπόν, κίνηση εμφανίζεται, ήχος όμως τίποτα. Έχει πρόβλημα η συσκευή?

 

 

1) Υποθετω ηχος αμεσου μηνυματος.

 

2) Οχι, απλα αναλογα το θεμα ακουγεται η οχι ηχος ανοιγματος και κλεισιματος. Δηλαδη εξαρταται απο το αν το θεμα που εχεις επιλεξει υποστηριζει ηχο για ανοιγμα η κλεισιμο του καλυματος.

Link to comment
Share on other sites

1) Υποθετω ηχος αμεσου μηνυματος.

 

2) Οχι, απλα αναλογα το θεμα ακουγεται η οχι ηχος ανοιγματος και κλεισιματος. Δηλαδη εξαρταται απο το αν το θεμα που εχεις επιλεξει υποστηριζει ηχο για ανοιγμα η κλεισιμο του καλυματος.

 

ok, ευχαριστώ. μέχρι στιγμής τα εργοστασιακά θέματα που έχω δοκιμάσει δεν εχουν ηχο:(

Link to comment
Share on other sites

ok, ευχαριστώ. μέχρι στιγμής τα εργοστασιακά θέματα που έχω δοκιμάσει δεν εχουν ηχο:(

 

 

Παρακαλω. Σχετικα με τα θεματα σε προηγουμενες σελιδες θα βρεις λινκ με θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω. Σχετικα με τα θεματα σε προηγουμενες σελιδες θα βρεις λινκ με θεματα.

 

Οκ, θα το κοιτάξω. Ξέρεις κάποιο θέμα που να έχει τέτοιο ηχο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...