Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στον ΟΤΕ πάντως παπαλα η προσφορά ...Οποτε ισχύει οτι λέει στο Ίντερνετ η σελίδα..τωρα όσον αφορά το τέλος διακοπής ειναι 72 ευρώ έστω και αν διακοψεις μια μέρα νωρίτερα .Το διαπίστωσα μετα από 3! Τηλεφωνήματα στην εξυπηρέτηση πελατών..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες την προσφορα για ταχυτητα 24αρα κ δες και το κοστος για 8αρα. Περισσοτερο συμφερει η πρωτη, ακομα και αν δε πιανεις ουτε 8αρα!

 

Χωρίς να δω την προσφορά, έστω κι ένα ευρώ παραπάνω να είναι πάνω από την αντίστοιχη για τα 8 ευρώ, δε συμφέρει, από τη στιγμή που κάποιος δεν πιάνει πάνω από 8Mbps στην περιοχή του. Να βάλω 24άρα σύνδεση, χωρίς να πιάνω ποτέ πάνω από 8, έτσι για να λέω ότι έχω 24άρα σύνδεση;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να μου πει τη παίζει? Είμαι στην forthnet 24άρη adsl και κουμπώνω με 13.5 ενώ είμαι 600 μέτρα από κόμβο του οτε και σε καινούργιο σπίτι. Η Cyta μου δίνει Vdsl σε καλή τιμή και ψήνομαι άλλα δεν ξέρω τη λέει σαν εταιρία.!
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος cyta στην Πάτρα ? Σκέφτομαι για την προσφορά με τα 12 ευρώ το μήνα για ένα χρόνο (φοιτητικό http://cyta.gr/~/media/Files/CYTA/PDF/support_material/product_brochures/1409_sinopt_prosfora_foitites.pdf) και θέλω να μάθω εάν έχει κάποιος , να μου πει σχετικά με την ποιότητα γραμμής, δηλαδή αν εχει disconnects κυρίως :) Thanks :D Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Μα, ποιος ο λόγος να βάλεις πακέτο με 24Mbps και να κλειδώνεις στα 7 - 7.5; :confused: Εκτός κι αν σου περισσεύουν τα ευρώ. Στη cyta μου είπαν ότι στην περιοχή μου μπορώ να βάλω το πακέτο με τα 8Mbps και να έχω 8 Mbps, αλλά επειδή ήθελα να δοκιμάσω το δίκτυό της πρώτα, έβαλα αυτό με τα 4Mbps. Με ένα έλεγχο της ταχύτητας πριν λίγο, είδα ταχύτητα 3,96Mbps. Η ταχύτητα που γράφεις ότι πέφτει είναι επειδή έχουμε "καλό" τηλεφωνικό δίκτυο στην Ελλάδα. Το καλό είναι που σου λένε ότι δε θα κλειδώνεις στα 24. Άρα, πας στα 8 και είσαι μια χαρά. Όσο για την υστέρηση ταχύτητας, με τα 4Mbps, μόνο στα 1080p βίντεο έχω μια καθυστέρηση κι αυτή στη φόρτωση. Πουθενά αλλού. Άμα μπαίνουν κι άλλοι θα πέφτει η ταχύτητα; :confused: Πρώτη φορά το ακούω. Εκτός κι αν μπαίνουν απ' το δικό σου router.

 

σκέφτομαι να την βάλω την 24άρα σε πρόγραμμα που δεν έχει απεριόριστα όπως παλιά οπότε θα μου βγαίνει η ίδια τιμή, όσο για ταχύτητα 4 μια χαρά πιάνεις και εγώ ευχαριστημένος είμαι. Όσο αυτό ότι πέφτει η ταχύτητα σε ώρες αιχμής δεν εννοώ να μπαίνουν από το δικό μου ρουτερ αλλά λένε ότι επειδή παίρνουν όλοι από το ίδιο καφαο της περιοχής λέει ότι θα εχω μειωμένη ταχύτητα της ώρες αιχμής και το βράδυ θα εχω πολύ πιο γρηγόρη ταχύτητα αλλά μόνο της ώρες αιχμής θα πέφτει , δεν ξέρω θα το δοκιμάσω να δω τι παίζει και άμα εχω προβλήματα αποσύνδεσεων θα το δηλώσω σαν βλάβη και άμα μου πουν ότι όχι δεν μπορώ να πιάσω πάνω από 4mbs θα με πάνε σε αυτην την ταχύτητα . Οπότε μια χαρά και θα γλυτώσω πιθανόν κόστος υποβάθμισης.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να την βάλω την 24άρα σε πρόγραμμα που δεν έχει απεριόριστα όπως παλιά οπότε θα μου βγαίνει η ίδια τιμή, όσο για ταχύτητα 4 μια χαρά πιάνεις και εγώ ευχαριστημένος είμαι. Όσο αυτό ότι πέφτει η ταχύτητα σε ώρες αιχμής δεν εννοώ να μπαίνουν από το δικό μου ρουτερ αλλά λένε ότι επειδή παίρνουν όλοι από το ίδιο καφαο της περιοχής λέει ότι θα εχω μειωμένη ταχύτητα της ώρες αιχμής και το βράδυ θα εχω πολύ πιο γρηγόρη ταχύτητα αλλά μόνο της ώρες αιχμής θα πέφτει , δεν ξέρω θα το δοκιμάσω να δω τι παίζει και άμα εχω προβλήματα αποσύνδεσεων θα το δηλώσω σαν βλάβη και άμα μου πουν ότι όχι δεν μπορώ να πιάσω πάνω από 4mbs θα με πάνε σε αυτην την ταχύτητα . Οπότε μια χαρά και θα γλυτώσω πιθανόν κόστος υποβάθμισης.

 

Το είχα συνδυάσει, adsl = internet + απεριόριστες κλήσεις. Χωρίς τις κλήσεις, όντως σου βγαίνει το ίδιο. Πάντως, ακόμα και σε ώρες αιχμής, δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά στην ταχύτητα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα θεματάκι. Από την στιγμή που άλλαξα ρούτερ (λόγω αλλαγής παρόχου που ήρθα στη CYTA) το κινητό δε μπορεί να συνδεθεί αυτόματα στο wifi, ενώ σε όλα τα άλλα ρουτερ συνδέεται κανονικά. Όπως επίσης άλλες συσκευές συνδέονται κανονικά. Θέλει κάθε φορά να βάζω τον κωδικό. Το κινητό είναι LG Nexus 4 και το ρουτερ ZTE ZXV10 H201L. Να ενημερώσω ότι έχω αλλάξει όνομα στο ρούτερ και κωδικό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα θεματάκι. Από την στιγμή που άλλαξα ρούτερ (λόγω αλλαγής παρόχου που ήρθα στη CYTA) το κινητό δε μπορεί να συνδεθεί αυτόματα στο wifi, ενώ σε όλα τα άλλα ρουτερ συνδέεται κανονικά. Όπως επίσης άλλες συσκευές συνδέονται κανονικά. Θέλει κάθε φορά να βάζω τον κωδικό. Το κινητό είναι LG Nexus 4 και το ρουτερ ZTE ZXV10 H201L. Να ενημερώσω ότι έχω αλλάξει όνομα στο ρούτερ και κωδικό.

 

Καλησπέρα. Φαντάζομαι έχεις δοκιμάσει να διαγράψεις το ρούτερ σου από τα γνωστά στο κινητό και έχεις κάνει αναζήτηση και πάλι αποθήκευσή του. Επίσης, κάνε κι ένα restart στο ρουτερ, αν δεν το έχεις κάνει ήδη.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φαντάζομαι έχεις δοκιμάσει να διαγράψεις το ρούτερ σου από τα γνωστά στο κινητό και έχεις κάνει αναζήτηση και πάλι αποθήκευσή του. Επίσης, κάνε κι ένα restart στο ρουτερ, αν δεν το έχεις κάνει ήδη.

Τα έχω κάνει και τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει και τα δύο

 

Κάτι που σίγουρα το έχεις κάνει, απλά για να το αποκλείσουμε κι αυτό. Restart στο κινητό έχεις κάνει; Στο mycyta έχεις δει αν όλα είναι σωστά;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που σίγουρα το έχεις κάνει, απλά για να το αποκλείσουμε κι αυτό. Restart στο κινητό έχεις κάνει; Στο mycyta έχεις δει αν όλα είναι σωστά;

και επανεκκίνηση και όλα... Τα άλλα κινητά συνδέονται κανονικά, μόνο το δικό μου. Και το δικό μου συνδέεται απλά δε κρατάει τον κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

και επανεκκίνηση και όλα... Τα άλλα κινητά συνδέονται κανονικά, μόνο το δικό μου. Και το δικό μου συνδέεται απλά δε κρατάει τον κωδικό.

 

Χμ. Έκανες κάποιο update στη συσκευή σου που, ενώ είχες βάλει να κρατάει τους κωδικούς των wi-fi, αυτό επέστρεψε τη συμπεριφορά της εφαρμογής/μενού της συσκευής σου σε default; Εννοώ ότι εργοστασιακά ίσως είναι ρυθμισμένη η συσκευή σου να μην κρατάει κωδικούς κι εσύ να το είχες αλλάξει. Και τώρα με το update να επανήλθε στην "εργοστασιακή" του ρύθμιση.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χμ. Έκανες κάποιο update στη συσκευή σου που, ενώ είχες βάλει να κρατάει τους κωδικούς των wi-fi, αυτό επέστρεψε τη συμπεριφορά της εφαρμογής/μενού της συσκευής σου σε default; Εννοώ ότι εργοστασιακά ίσως είναι ρυθμισμένη η συσκευή σου να μην κρατάει κωδικούς κι εσύ να το είχες αλλάξει. Και τώρα με το update να επανήλθε στην "εργοστασιακή" του ρύθμιση.

 

Δεν έχω κάνει τίποτα. Δεν είμαι χτεσινός. Απλά για παράδειγμα τώρα μόλις συνδέομαι, έκανα επανεκκίνηση το κινητό και συνδέθηκε κανονικά στο wifi, αλλά αν πάω στις ρυθμίσεις του κινητού τότε το δίκτυο δεν έχει κωδικό. Με λίγα λόγια είμαι συνδεδεμένος σε wifi χωρίς οι ρυθμίσεις να έχουν το κωδικό του. Το μοναδικό που έχω πειράξει είναι το όνομα του ρουτερ και τον κωδικό του (για να μη μπαίνει όλη η γειτονιά γιατί ειναι cyta). Άλλα κινητά που έχω μπαίνουν μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα. Μόνο το nexus 4 δε μπαίνει και είναι full stock. Δεν του έχω πειράξει τίποτα. Άμα του βάλω κανονικά το κωδικό το κλείσω και το ξανανοίξω μετά ξαναζητάει κωδικό, ενώ πριν όχι (ως να συνδεθεί σε άλλο ρουτερ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει τίποτα. Δεν είμαι χτεσινός. Απλά για παράδειγμα τώρα μόλις συνδέομαι, έκανα επανεκκίνηση το κινητό και συνδέθηκε κανονικά στο wifi, αλλά αν πάω στις ρυθμίσεις του κινητού τότε το δίκτυο δεν έχει κωδικό. Με λίγα λόγια είμαι συνδεδεμένος σε wifi χωρίς οι ρυθμίσεις να έχουν το κωδικό του. Το μοναδικό που έχω πειράξει είναι το όνομα του ρουτερ και τον κωδικό του (για να μη μπαίνει όλη η γειτονιά γιατί ειναι cyta). Άλλα κινητά που έχω μπαίνουν μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα. Μόνο το nexus 4 δε μπαίνει και είναι full stock. Δεν του έχω πειράξει τίποτα. Άμα του βάλω κανονικά το κωδικό το κλείσω και το ξανανοίξω μετά ξαναζητάει κωδικό, ενώ πριν όχι (ως να συνδεθεί σε άλλο ρουτερ)

 

Καλά, δεν είπα ότι είσαι και χθεσινός. Εξάλλου, Nexus έχεις, κάτι παραπάνω απ' τον απλό χρήστη ξέρεις. Troubleshooting κάνουμε. Μήπως η αλλαγή του ονόματος κάνει τη "ζημιά"; Στο δικό μου, κρατάω ίδιο το όνομα, αλλά αλλάζω τον κωδικό κάθε λίγους μήνες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν είπα ότι είσαι και χθεσινός. Εξάλλου, Nexus έχεις, κάτι παραπάνω απ' τον απλό χρήστη ξέρεις. Troubleshooting κάνουμε. Μήπως η αλλαγή του ονόματος κάνει τη "ζημιά"; Στο δικό μου, κρατάω ίδιο το όνομα, αλλά αλλάζω τον κωδικό κάθε λίγους μήνες.

Θα το δοκιμάσω και αυτό. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και αυτό. Ευχαριστώ!

αλλαξε και το καναλι εκπομπης του wi-fi.βαλε το κατω απο 10.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

αλλαξε και το καναλι εκπομπης του wi-fi.βαλε το κατω απο 10.

Εννοείς το Channel στο WLAN - Basic κάτω από το Band Width; Να το βγάλω από το auto και να βάλω μια δική μου τιμή κάτω από 10;

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν σήμερα κωδικούς. Μπαίνω στο σάιτ και λέει δεν υπάρχει αίτημα σε εξέλιξη, ενώ περιμένω ενεργοποίηση νέας γραμμής. Είναι λογικό;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν σήμερα κωδικούς. Μπαίνω στο σάιτ και λέει δεν υπάρχει αίτημα σε εξέλιξη, ενώ περιμένω ενεργοποίηση νέας γραμμής. Είναι λογικό;

Παιδια σκέφτομαι να κάνω φορητοτητα σε cyta στον κορυδαλλο(πλ. ελευθερίας).Ξέρει κανένας τι λέει στη συγκεκριμένη περιοχη (απο άποψη προβλημάτων εννοώ).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκέφτομαι να κάνω φορητοτητα σε cyta στον κορυδαλλο(πλ. ελευθερίας).Ξέρει κανένας τι λέει στη συγκεκριμένη περιοχη (απο άποψη προβλημάτων εννοώ).

 

Κοίταξε να δεις .είσαι 1χλμ απο το κεντρο αρα λογικά θα πρεπει να πιανης 10mbps και περισσότερο. Αλλά καλυτερα να σου πει κάποιος που έχει βάλει τριγύρω να σου πει καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις .είσαι 1χλμ απο το κεντρο αρα λογικά θα πρεπει να πιανης 10mbps και περισσότερο. Αλλά καλυτερα να σου πει κάποιος που έχει βάλει τριγύρω να σου πει καλυτερα

Ναι γι αυτό ρωτάω αν υπάρχει κάποιος απο γύρω περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορείς να δεις απόσταση από κέντρο;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορείς να δεις απόσταση από κέντρο;

 

Μέσα απο το σάιτ της cyta βάζοντας την οδο βγαζη την απόσταση απο το κεντρο το οποίο έιναι Αβέρωφ και ζωοδόχου πηγής.

Πιστεύω οτι αξιζη μιας και έχει το πρόγραμμα με τα 22ε που έχει μέχρι 24αρι λογικά 10+ θα τα πιθανής απεριορ σταθερά και 160' σε κινητά και τα τελοι φορητοτητας δωρεάν. Για πες μας ποια εταιρεια εχεις τώρα και τι στατιστικα

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Τώρα εχω on telecoms στα 8 mbps και πιανω 7.Στη cyta έχω παρει την προσφορά με τα 24 mbps απεριοριστα σταθερά και 160 κινητα στα 18 ευρώ.Κάνα 15αρι ταχυτητα θα πιανω;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα εχω on telecoms στα 8 mbps και πιανω 7.Στη cyta έχω παρει την προσφορά με τα 24 mbps απεριοριστα σταθερά και 160 κινητα στα 18 ευρώ.Κάνα 15αρι ταχυτητα θα πιανω;

 

Μπες μέσα στο μόντεμ και πες μου το attenation και snr margin για το up και download.λογικά πριν είχες 8αρι πρόγραμμα και κατεβαζες με 7 η το μόντεμ συχρονιζε στα 7? Σε ρωταω γιατί έχει διαφορα.πιστεύω ανεξάρτητα του αποτελέσματος οτι πέτυχε καλη τιμή αν και είναι έμπιστη η cyta.διαρκεια να φανταστώ 24μηνο λογικά ε;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...