Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Cyta Hellas απάντησε με δελτίο τύπου σε παρόμοιο δημοσίευμα κυπριακής εφημερίδας ("Αλήθεια")

Η απάντηση

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως αν εκανε κανενα μπαμ η cyta και εκλεινε θα εμενε πολυς κοσμος χωρις τηλεφωνο... μονο στη γειτονια μου με την αναζητηση πιανω 12 wifi cyta...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, και κανόνι να βαρέσει δε σημαίνει ότι θα μείνει ο κόσμος χωρίς τηλέφωνο. Λογικά θα υπάρχει πάλι μια περίοδος μετάβασης σε έναν άλλο πάροχο, όπως έγινε όταν η CYTA πήρε τη NetOne (αν θυμάμαι σωστά το όνομα).
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στη cyta από netone. Η παρεχόμενες υπηρεσίες δεν έχουν καμία σχέση με της netone. Παρόλο που έχουν την ίδια τεχνολογία, στη Netone πραγματικά δεν σε απασχολούσαν οι βλάβες. Ακόμα και αν συνέβαινε κάτι, είχες δίπλα σου προσωπικό που ήξερε τι έλεγε και καταλάβαινε τι του έλεγες και δε σε έβαζε να περάσεις κάθε φορά την χαζή προκαθορισμένη σειρά επίλυσης προβλημάτων. Ακόμα θυμάμαι την προσπάθεια μου να εξηγήσω στην κοπέλα στη cyta ότι είχα συνδέσει wifi access point σε μια ethernet θύρα του router τους οπότε ναι μεν εγώ ήμουν ασύρματα συνδεδεμένος αλλά το router με έβλεπε ενσύρματα. Για αυτήν που έβλεπε το web interface του router, εγώ δεν ήμουν συδεδεμένος άρα αυτός ήταν ο λόγος που δεν είχα internet...

 

Μετά από ένα χρόνο, έφυγα για τον ΟΤΕ γιατί δεν τη θεωρώ πλέον φθηνή και βαρέθηκα:

  • Μια φορά το μήνα να χάνω το δεύτερο κανάλι
  • Κάθε φορά που επεμβαίνουν οι τεχνικοί, να κάνουν reset και να χάνω ρυθμίσεις port forwarding και wifi.
  • να είναι μπλοκαρισμένη η θύρα 25.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στη cyta από netone. Η παρεχόμενες υπηρεσίες δεν έχουν καμία σχέση με της netone. Παρόλο που έχουν την ίδια τεχνολογία, στη Netone πραγματικά δεν σε απασχολούσαν οι βλάβες. Ακόμα και αν συνέβαινε κάτι, είχες δίπλα σου προσωπικό που ήξερε τι έλεγε και καταλάβαινε τι του έλεγες και δε σε έβαζε να περάσεις κάθε φορά την χαζή προκαθορισμένη σειρά επίλυσης προβλημάτων. Ακόμα θυμάμαι την προσπάθεια μου να εξηγήσω στην κοπέλα στη cyta ότι είχα συνδέσει wifi access point σε μια ethernet θύρα του router τους οπότε ναι μεν εγώ ήμουν ασύρματα συνδεδεμένος αλλά το router με έβλεπε ενσύρματα. Για αυτήν που έβλεπε το web interface του router, εγώ δεν ήμουν συδεδεμένος άρα αυτός ήταν ο λόγος που δεν είχα internet...

 

Μετά από ένα χρόνο, έφυγα για τον ΟΤΕ γιατί δεν τη θεωρώ πλέον φθηνή και βαρέθηκα:

  • Μια φορά το μήνα να χάνω το δεύτερο κανάλι
  • Κάθε φορά που επεμβαίνουν οι τεχνικοί, να κάνουν reset και να χάνω ρυθμίσεις port forwarding και wifi.
  • να είναι μπλοκαρισμένη η θύρα 25.

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο πρόβλημα με Cyta.. Και συγκεκριμένα δεν έχω αντιμετωπίσει τίποτα από αυτά που αναφέρεις.. Πολύ περίεργο... :confused:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η Cyta Hellas απάντησε με δελτίο τύπου σε παρόμοιο δημοσίευμα κυπριακής εφημερίδας ("Αλήθεια")

Η απάντηση

 

Ο σύνδεσμος που έχεις δεν φαίνεται να δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να έχει τέτοια προβλήματα, ειδικά στην αρχή η CYTA. Έκανε ένα μεγάλο βήμα μπαίνοντας στην αθήνα και μετά πήρε και τη NetOne και τελίκιασαν και οι υποδομές και οι άνθρωποι. Εγώ για την ώρα δεν την εμπιστεύομαι, αλλά έχει από πίσω την Κύπρο να χώνει λεφτά συνέχεια, οπότε καααααποια στιγμή μπορεί να σταθεί με λίγα προβλήματα
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

στην θεσσαλονικη παντως που ειναι περισσοτερο καιρο η cyta απο οτι στην αθηνα,δεν ακουω ιδιαιτερα προβληματα απο φιλους συνδρομητες. εγω εναμιση χρονο τωρα μονο κατι αποσυνδεσεις ειχα στην αρχη... κ προβλημα στη μεταφορα γραμμης απο οτε.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

στην θεσσαλονικη παντως που ειναι περισσοτερο καιρο η cyta απο οτι στην αθηνα,δεν ακουω ιδιαιτερα προβληματα απο φιλους συνδρομητες. εγω εναμιση χρονο τωρα μονο κατι αποσυνδεσεις ειχα στην αρχη... κ προβλημα στη μεταφορα γραμμης απο οτε.

 

Στην βόρεια Ελλάδα είναι μονόδρομος η CYTA.Στην Αθήνα που έχω CYTA πάνω από ένα χρόνο δεν είχα ούτε μία αποσύνδεση!!!Μια φορά που είχα πρόβλημα με επιλεκτική φραγή προς κινητά κάλεσα το τεχνικό τμήμα και επιλύθηκε σε λιγότερο από 24ώρες.Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και από την ποιότητα δικτύου και από τιμές!

 

Η απάντηση της CYTA HELLAS για το δημοσίευμα: http://www.kathimerini.com.cy/index.php?pageaction=kat&modid=1&artid=90253&show=Y

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Στην βόρεια Ελλάδα είναι μονόδρομος η CYTA.Στην Αθήνα που έχω CYTA πάνω από ένα χρόνο δεν είχα ούτε μία αποσύνδεση!!!Μια φορά που είχα πρόβλημα με επιλεκτική φραγή προς κινητά κάλεσα το τεχνικό τμήμα και επιλύθηκε σε λιγότερο από 24ώρες.Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και από την ποιότητα δικτύου και από τιμές!

 

Η απάντηση της CYTA HELLAS για το δημοσίευμα: http://www.kathimerini.com.cy/index.php?pageaction=kat&modid=1&artid=90253&show=Y

 

τι συμφεροντα παιζονται.

πηρε πολυ τα πανω της και αρχισε ο βρωμικος πολεμος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Συγνώμη που παρεμβάλλομαι αλλά θέλω τη γνώμη σας σε κάτι.Έχω στο σπίτι που μένει η μάνα μου μία γραμμή τελλας..πρόσφατα μετακόμισε και ο αδελφός μου μαζί της και ήθελε να φέρει τη cyta που είχε.Όλα καλά έως εδώ..ήρθε ο τεχνικός της cyta και έβαλε την γραμμή της cyta αλλά έκοψε την τελλας-ο αριθμός καλεί κανονικά αλλά δεν χτυπάει σε καμία συσκευή μέσα στο σπίτι...ο οτε είχε αλλάξει το εξωτερικό καλώδιο για να σηκώνει δεύτερη γραμμή και το σπίτι επίσης έχει την υποδομή για δεύτερη γραμμή...από τη cyta μου λένε ότι πρέπει να επικοινωνήσω με την τελλας κάτι που το θεωρώ παράλογο αφού η γραμμή της τελλάς δούλευε μέχρι τη στιγμή που ήρθε η cyta...επίσης έφερε ένα pirelli το οποίο α)δεν ανοιγοκλείνει το wifi με το κουμπί που έχει μπροστά και β)δεν μπορείς να συνδεθείς ασύρματα μιας και ο κωδικός του ασύρματου δεν είναι το s/n που έχει από κάτω...τι μου προτείνετε να κάνω?ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικό να έχει τέτοια προβλήματα, ειδικά στην αρχή η CYTA. Έκανε ένα μεγάλο βήμα μπαίνοντας στην αθήνα και μετά πήρε και τη NetOne και τελίκιασαν και οι υποδομές και οι άνθρωποι. Εγώ για την ώρα δεν την εμπιστεύομαι, αλλά έχει από πίσω την Κύπρο να χώνει λεφτά συνέχεια, οπότε καααααποια στιγμή μπορεί να σταθεί με λίγα προβλήματα

 

Δεν ξέρω για την Θεσσαλονίκη πάντως στις επαρχίες τις Βόρειας Ελλάδας σε κάποια φάση είχε ψιλοβουλιάξει το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Συγνώμη που παρεμβάλλομαι αλλά θέλω τη γνώμη σας σε κάτι.Έχω στο σπίτι που μένει η μάνα μου μία γραμμή τελλας..πρόσφατα μετακόμισε και ο αδελφός μου μαζί της και ήθελε να φέρει τη cyta που είχε.Όλα καλά έως εδώ..ήρθε ο τεχνικός της cyta και έβαλε την γραμμή της cyta αλλά έκοψε την τελλας-ο αριθμός καλεί κανονικά αλλά δεν χτυπάει σε καμία συσκευή μέσα στο σπίτι...ο οτε είχε αλλάξει το εξωτερικό καλώδιο για να σηκώνει δεύτερη γραμμή και το σπίτι επίσης έχει την υποδομή για δεύτερη γραμμή...από τη cyta μου λένε ότι πρέπει να επικοινωνήσω με την τελλας κάτι που το θεωρώ παράλογο αφού η γραμμή της τελλάς δούλευε μέχρι τη στιγμή που ήρθε η cyta...επίσης έφερε ένα pirelli το οποίο α)δεν ανοιγοκλείνει το wifi με το κουμπί που έχει μπροστά και β)δεν μπορείς να συνδεθείς ασύρματα μιας και ο κωδικός του ασύρματου δεν είναι το s/n που έχει από κάτω...τι μου προτείνετε να κάνω?ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!!

 

Για το θέμα σου με την Tellas, δε μπορώ να σου απαντήσω. Πάντως, πάρε το τηλέφωνο που σου είπαν. Ν' αρχίσεις να ξεκαθαρίζεις σιγά - σιγά τι γίνεται.

 

Σχετικά με το ρουτερ, πάρε τηλεφωνο στη Cyta, πες αυτά που έγραψες κι εδώ και ζήτα τους να το αλλάξεις. Αν σου πουν οκ, πες τους ότι θέλεις το λευκό Thompson. Αυτό έχω και λειτουργεί τέλεια, από την πρώτη μέρα. :D

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ήρθε ο τεχνικός της cyta και έβαλε την γραμμή της cyta αλλά έκοψε την τελλας-ο αριθμός καλεί κανονικά αλλά δεν χτυπάει σε καμία συσκευή μέσα στο σπίτι...ο οτε είχε αλλάξει το εξωτερικό καλώδιο για να σηκώνει δεύτερη γραμμή και το σπίτι επίσης έχει την υποδομή για δεύτερη γραμμή...από τη cyta μου λένε ότι πρέπει να επικοινωνήσω με την τελλας κάτι που το θεωρώ παράλογο αφού η γραμμή της τελλάς δούλευε μέχρι τη στιγμή που ήρθε η cyta...

 

Πάρε τηλέφωνο τη WIND να δουν τι γίνεται με τη γραμμή, απλώς ανέφερε πως σταμάτησε να λειτουργεί μετά από επίσκεψη της CYTA. Μπορεί να είναι τελείως τυχαίο, μπορεί κι όχι...

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι σε έχουν ενημερώσει ότι το τηλέφωνο πρέπει να είναι πάνω στον router και όχι πάνω σε μια από τις πρίζες τηλεφώνου του σπιτιού, έτσι δεν είναι;
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

φυσικά...και εννοείται ότι δεν δουλευε ούτε αυτό...είχαμε εξελίξεις σήμερα..η cyta δεν αναλαμβάνει και η τελλας το έχει καταγράψει ως βλάβη και θα επιληφθεί του θέματος...μάλλον δεν έχουν πρόβλημα να διορθώνουν ζημιά που έκανε ο άλλος..αναμένουμε εξελίξεις!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλος έκανε σήμερα αίτηση στην CYTA και τον ενημέρωσαν οτι υπάρχει νέα προσφορά -30% σε όλους τους χρόνους ομιλίας για ένα χρόνο!Έκανε το πακέτο 4mbps+απεριόριστα σταθερά+45΄κινητά με 25,8ευρώ.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Φίλος έκανε σήμερα αίτηση στην CYTA και τον ενημέρωσαν οτι υπάρχει νέα προσφορά -30% σε όλους τους χρόνους ομιλίας για ένα χρόνο!Έκανε το πακέτο 4mbps+απεριόριστα σταθερά+45΄κινητά με 25,8ευρώ.

 

σαν απαντηση στις προσφορες του οτε μου μοιαζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πόσος είναι ο χρόνος αναμονής ενεργοποίησης στη Cyta; Να πω ότι είναι καινούργια γραμμή μήπως παίζει και κάποιο ρόλο..
Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα χρόνο. Πρόσφατα όμως έκανα μεταφορά γραμμής και περίμενα περισσότερο από την αρχική ενεργοποίηση.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

ε δεν νομίζω. να τους έχεις κι εσύ στην πρέσα με τηλεφωνήματα και λοιπά.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...