Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έκανα αίτηση στις 25/8 και μου απάντησαν στις 2/9 ότι η αίτησή μου τελικά απορρίφθηκε, λόγω έλλειψης ακραίου δικτύου.

 

Με ενημέρωσαν ότι θα πρέπει να γίνω συνδρομητής του οτε πρώτα, μετά να ζητήσω αναβάθμιση γραμμής από τον οτε και μετά να ξανακάνω αίτηση στη cyta.

 

Ομολογώ ότι δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό... θα πρέπει να υπογράψω 12μηνο συμβόλαιο με οτε; αν ήθελα να ήμουν στον οτε, δεν θα επίλεγα τη cyta... έπειτα, έκανα έλεγχο διαθεσιμότητας μέσα από τη σελίδα της cyta και είδα ότι υπάρχει διαθεσιμότητα! Επομένως, πώς λείπει το ακραίο δίκτυο;

 

Δεν θα έπρεπε η cyta να κινηθεί για να με κάνει πελάτη της;

 

Και ένα τελευταίο: η αίτησή μου είναι για double play στα 8 mbps. αν έκανα αίτηση για 2 ή για 24 mbps, θα είχα το ίδιο πρόβλημα ή όχι;

 

δεν εχουν θυρες. για ποια περιοχη μιλαμε; κοιτα και καμια αλλη εταιρια ισως εχει θυρες..

ο,τι αιτηση και να κανεις το ιδιο θα σου πουν. :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Ομολογώ ότι δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό... θα πρέπει να υπογράψω 12μηνο συμβόλαιο με οτε;

 

Αν και απαραδεκτο μπορεις να ζητησεις μονο τηλεφωνικη γραμμη απο ΟΤΕ που μπαινει γρηγορα και την αλλη μερα να κανεις αιτηση φορητοτητας σε Cyta.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν και απαραδεκτο μπορεις να ζητησεις μονο τηλεφωνικη γραμμη απο ΟΤΕ που μπαινει γρηγορα και την αλλη μερα να κανεις αιτηση φορητοτητας σε Cyta.

 

απαραδεκτο δεν ειναι. ολες οι εταιριες εχουν συγκεκριμενο αριθμο θυρων στα αστικα δικτυα. για να αποκτησουν περισσοτερο πρεπει να περιμενουν τον ΟΤΕ να τους το κατασκευασει! λες η cyta να μην ηθελε εναν ακομα συνδρομητη;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

απαραδεκτο δεν ειναι. ολες οι εταιριες εχουν συγκεκριμενο αριθμο θυρων στα αστικα δικτυα. για να αποκτησουν περισσοτερο πρεπει να περιμενουν τον ΟΤΕ να τους το κατασκευασει! λες η cyta να μην ηθελε εναν ακομα συνδρομητη;

 

Αυτο με τιποτα δεν σημαινει οτι ο συνδρομητης που θελει να παει σε αυτους πρεπει να βαλει πρωτα ΟΤΕ. Γνωστη μου εβαλε απ ευθειας forthnet χωρις να υπαρχει γραμμη ΟΤΕ σε 15 μερες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τιποτα δεν σημαινει οτι ο συνδρομητης που θελει να παει σε αυτους πρεπει να βαλει πρωτα ΟΤΕ.

 

σημαινει γιατι ο διαχειριστης δικτυου ειναι ο ΟΤΕ. αν η γνωστη σου εκανε αιτηση στην cyta και ειχε θυρες οπως η forthnet τοτε ιδια ημερομηνια ενεργοποιησης θα ειχε..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι ο διαχειρηστης που πραγματι ειναι ο ΟΤΕ ειναι υποχρεωμενος να φτιαχνει θυρες σε αλλους οταν του το ζητουν για πελατες τους χωρις υποχερωση συνδεσης με ΟΤΕ πρωτα του πελατη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι ο διαχειρηστης που πραγματι ειναι ο ΟΤΕ ειναι υποχρεωμενος να φτιαχνει θυρες σε αλλους οταν του το ζητουν για πελατες τους χωρις υποχερωση συνδεσης με ΟΤΕ πρωτα του πελατη.

 

ο θειος μου εχει κανει απο τον Μαιο αιτηση στην wind και δεν εχουν γραμμες. πηγε στον ΟΤΕ και ειπε οτι δεν ειχε υπολογισει τοσους συνδρομητες στην περιοχη και οτι δεν μπορουσε να του δωσει γραμμη. του ειπε να περιμενει να κατασκευασουν γραμμες, και ακομα περιμενει.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ο θειος μου εχει κανει απο τον Μαιο αιτηση στην wind και δεν εχουν γραμμες. πηγε στον ΟΤΕ και ειπε οτι δεν ειχε υπολογισει τοσους συνδρομητες στην περιοχη και οτι δεν μπορουσε να του δωσει γραμμη. του ειπε να περιμενει να κατασκευασουν γραμμες, και ακομα περιμενει.

 

ένας άλλος τρόπος λίγο πανακριβος βέβαια για να βάλει σταθερό είναι να πάρει στικακι ίντερνετ από οποίο δίκτυο ποίανει καλύτερα 3g στην περιοχή του και μετά να πάει να πάρει από την ιντερτελεκομ ένα μη γεωγραφικό αριθμό που κοστίζει 15ευρώ τον χρόνο ο αριθμός και το σταθερό να λειτουργεί χρησιμοποιώντας το στικ. Αλλά βέβαια την τελευταία φορά που είχα δει αριθμούς στην ιντερτελεκόμ ήτανε στην αθήνα και νομίζω και στην θεσαλονίκη δεν χάνει να το ψάξει εάν το χρειάζεται το σταθερό.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

ο θειος μου εχει κανει απο τον Μαιο αιτηση στην wind και δεν εχουν γραμμες. πηγε στον ΟΤΕ και ειπε οτι δεν ειχε υπολογισει τοσους συνδρομητες στην περιοχη και οτι δεν μπορουσε να του δωσει γραμμη. του ειπε να περιμενει να κατασκευασουν γραμμες, και ακομα περιμενει.

 

Αν ομως εκανε αιτηση στον ΟΤΕ και του εδιναν γραμμη και τους κατηγγειλε μετα στην ΕΕΤΤ να δεις τι θα γινοταν....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως έιναι κακό γαι τον ΟΤΕ ή για τη wind?:X

 

Αν εννοεις για την καατγγελια που ειπα φυσικα για τον ΟΤΕ θα ηταν κακο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν ομως εκανε αιτηση στον ΟΤΕ και του εδιναν γραμμη και τους κατηγγειλε μετα στην ΕΕΤΤ να δεις τι θα γινοταν....

 

διακιαωμα απ'οσο θυμαμαι ειναι μονο το ταχυδρομειο, το σταθερο και το Internet δεν εχουν γινει ακομα αρα δεν μπορεις να κανεις τιποτα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

διακιαωμα απ'οσο θυμαμαι ειναι μονο το ταχυδρομειο, το σταθερο και το Internet δεν εχουν γινει ακομα αρα δεν μπορεις να κανεις τιποτα...

 

Μια χαρα ειναι και αυτα σε αρμοδιοτητα ΕΕΤΤ

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αίτηση στις 25/8 και μου απάντησαν στις 2/9 ότι η αίτησή μου τελικά απορρίφθηκε, λόγω έλλειψης ακραίου δικτύου.

 

Με ενημέρωσαν ότι θα πρέπει να γίνω συνδρομητής του οτε πρώτα, μετά να ζητήσω αναβάθμιση γραμμής από τον οτε και μετά να ξανακάνω αίτηση στη cyta.

 

Ομολογώ ότι δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό... θα πρέπει να υπογράψω 12μηνο συμβόλαιο με οτε; αν ήθελα να ήμουν στον οτε, δεν θα επίλεγα τη cyta... έπειτα, έκανα έλεγχο διαθεσιμότητας μέσα από τη σελίδα της cyta και είδα ότι υπάρχει διαθεσιμότητα! Επομένως, πώς λείπει το ακραίο δίκτυο;

 

Δεν θα έπρεπε η cyta να κινηθεί για να με κάνει πελάτη της;

 

Και ένα τελευταίο: η αίτησή μου είναι για double play στα 8 mbps. αν έκανα αίτηση για 2 ή για 24 mbps, θα είχα το ίδιο πρόβλημα ή όχι;

 

H έλλειψη ακραίου δικτύου δεν έχει καμία σχέση με την έλειψη θυρών. Η έλλειψη ακραίου δικτύου σημαίνει οτι ο ΟΤΕ δεν έχει άλλες διαθέσιμες γραμμές στην περιοχή για να ενεργοποιηθεί κάποιος ακόμα και αν ζητήσει να πάει στον ΟΤΕ.Αυτές τις γραμμές τις κατασκευάζει μόνο ο ΟΤΕ.Οπότε θα πας στον ΟΤΕ και θα ζητήσεις μια απλή τηλεφωνική γραμμή χωρίς internet και έτσι δεν θα έχεις καμία δέσμευση.Αλλα ΠΡΟΣΟΧΗ επειδή δεν υπάρχουν γραμμές ο ΟΤΕ μπορεί να σου δώσει PCM γραμμή (δηλαδή να σε κουμπώσει πάνω σε άλλον συνδρομητή με απότέλεσμα να μην μπορείς να βάλεις ADSL και να μην μπορείς να κάνεις φορητότητα σε άλλη εταιρία).

Θα το ξεκαθαρίσεις από την αρχή οτι δεν θέλεις pcm γραμμή.Αν σου δώσουν τέτοια θα πρέπει να ζητήσεις αναβάθμηση της γραμμής και αυτό ΑΝ θα στο κάνει ο ΟΤΕ θα πάρει κάνα μήνα το λιγότερο.Εγώ είχα πάρει την ίδια απόρριψη και έβαλα ΟΤΕ και μόλις ενεργοποιήθηκα πήγα CYTA.Στον ΟΤΕ η γραμμή μου κόστισε 45ευρώ.Και μην σου ξεφύγει και τους πεις οτι θέλεις την γραμμή για να πας σε άλλο ΠΑΡΟΧΟ...

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους. παρ' όλα αυτά, δεν θα έπρεπε να συνεννοηθούν cyta & οτε για να προχωρήσει η υπόθεσή μου;;;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους. παρ' όλα αυτά, δεν θα έπρεπε να συνεννοηθούν cyta & οτε για να προχωρήσει η υπόθεσή μου;;;

 

Φυσικα και θα επρεπε αλλα ο πΟΤΕ ακομα εχει και το καρπουζι και το μαχαιρι δυστυχως.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους. παρ' όλα αυτά, δεν θα έπρεπε να συνεννοηθούν cyta & οτε για να προχωρήσει η υπόθεσή μου;;;

 

H cyta ότι ήταν να κάνει το έκανε.Έστειλε το αίτημα στον ΟΤΕ για κατασκευή βρόχου και πήρε την συγκεκριμένη απόρριψη.Ο ΟΤΕ δεν θα κατασκευάσει ΠΟΤΕ γραμμή για άλλον πάροχο(Δεν ξέρω αν αυτό είναι νόμιμο ή όχι) παρά μόνο αν ζητήσεις να γίνεις συνδρομητής του ΟΤΕ. Οπότε η μόνη λύση είναι αυτή που σου πρότεινε η CYTA δυστυχώς.Λες η CYTA να μπορούσε να κάνει κάτι για να γίνεις συνδρομητής της και να μην το έκανε;Δεν την συμφέρει.Καλό κουράγιο τώρα με τον ΟΤΕ γιατί πίστεψε με θα σου χρειαστεί(Καθημερινά τηλεφωνήματα από τον ΟΤΕ για να με πιέζουν να βάλω και CONNEX για να μου κατασκευάσουν γραμμή άμεσα ΑΛΛΙΩΣ θα ΠΡΕΠΕΙ να περιμένετε από 3 ως 6 μήνες μου έλεγαν).Είδαν οτι και εγώ αρνούμαι να βάλω connex και σου λέει οτι από το καθόλου ας τον ενεργοποιήσουμε και μου πέρασαν γραμμή σε 1 μήνα.

 

Υ.Γ:Σε οποιονδήποτε πάροχο και να κάνεις νέα αίτηση πάλι την ίδια απόρριψη θα λάβεις.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την αίσθηση ότι ο Χ πάροχος αιτείται γραμμή από τον οτε και μάλιστα ότι η όλη διαδικασία είναι πολύ πιο γρήγορη από το να αιτούμουν εγώ σαν ιδιώτης...

 

τέλος πάντων, ευχαριστώ πολύ όλους. θα δω τί θα κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την αίσθηση ότι ο Χ πάροχος αιτείται γραμμή από τον οτε και μάλιστα ότι η όλη διαδικασία είναι πολύ πιο γρήγορη από το να αιτούμουν εγώ σαν ιδιώτης...

 

τέλος πάντων, ευχαριστώ πολύ όλους. θα δω τί θα κάνω...

 

Aν υπήρχαν ελεύθερες γραμμές στην περιοχή σου τότε ο ΟΤΕ μετά το αίτημα σου στην cyta θα πήγαινε απλά να κατασκευάσει βρόχο και όταν θα τον παρέδιδε στην CYTA θα ερχόταν δικός της τεχνικός(CYTA) για την μεικτονόμηση και ενεργοποίηση και όλο αυτό θα έπαιρνε περίπου 15-20 μέρες.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

:mad::mad::mad::mad:Μετα λοιπον μετα απο μια πολυ καλη συνεργασια με την Netone,μεταπηδησα και εγω στην Cyta(ενεργοποιηθηκα στις 26/5/11).

Αρχικη εντυπωση πολυ καλη,τιμες συνδεσης γυρω στα 16mbps ενω πριν ειχα 14 με Netone.

Και ξεκινα το μαρτυριο...

26/6/11 πρωτη κληση στο τεχνικο τμημα.Ολα τα φωτακια του Router(ενα νεο ασπρο Thomson γιατι το παλιο δεν συγχρονιζε) πρασινα πλην των 2 της τηλεφωνιας..με λιγα λογια ενω ειχα Internet δεν ειχα τηλεφωνο.Δήλωση βλάβης.

Να σημειωσω οτι με ενα restart ολα εφτιαχναν.

Απο κει και περα αν δεν με απατα η μνημη μου εχω δηλωσει βλαβη για το ιδιο προβλημα αλλες 7 ή 8 φορες.

Και καθε φορα η ιδια απαντηση το προβλημα αποκατασταθηκε.Α...ποτε δεν με πηραν πισω να με ενημερωσουν για την προοδο,παντα εγω έπαιρνα.

Στις 23/8 ξαναδηλωσα βλαβη για το ιδιο προβλημα

Στις 30/8 ξαναδηλωσα βλαβη για το ιδιο προβλημα,λεγοντας οτι περιμενω τηλεφωνο-σε εξαλλη κατασταση_.

Στις 1 ή 2/9 με καλει καποιος απο το τεχνικο τμημα και μου λέει: Σας παρακαλουμε να μας καλέσετε οταν παρουσιαστει το προβλημα απο καποιο άλλο τηλ.για να δουμε τι φταίει............ΔΗΛ.ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΤΙ ΕΦΤΑΙΓΕ !!!!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!

Σημερα λοιπον 5/9/2011 απο το πρωι μια απο τα ιδια....ξανα τηλεφωνο ξανα τα ιδια ...βαρεθηκα...

Σημειωτεον οτι ειπωθηκαν και τα γνωστα ''να κανετε ελεγχο στα καλωδια κλπ κλπ''

Σημειωτεον οτι καθε φορα που ΕΓΩ επαιρνα τηλεφωνω -ποτε δεν με πηραν πισω πλην απο τις 2/9,η απαντηση τους ηταν ''Το προβλημα αποκατασταθηκε''!!!!!!!

Σημειωτεον οτι μια απο τις λυσεις που μου προταθηκαν ηταν ''Να κανω εγω manuall restart to router 1 φορα την εβδομαδα γιατι του κανει καλό..............................

Σημειωτεον οτι υπαρχει προβλημα υγεις στο σπιτι-κορη με διαβήτη-για αυτο και εχω τις 2 τηλεφωνικες γραμμες και πρεπει με τα 38 ευρω που πληρωνω το μηνα να εχω 24/24 ωρες τηλεφωνια το οποιο και το δήλωσα αλλα μάλλον δεν το έλαβαν υπ'οψη τους........

Τωρα δηλ.στις 17΄30 το απογευμα το ρουτερ εκανε μονο του ρεσταρτ και επανηλθαν τα τηλεφωνα,δηλεμεινα χωρις τηλ απο τις 11 το πρωι ως τωρα......

Περιμενω τηλεφωνο τους που να με ενημερώνει για το τι φταίει

Απο όλα αυτα παντως αυτο που καταλαβαίνω ειναι τα εξης

¨Η οι τεχνικοι τους ειναι ΑΣΧΕΤΟΙ !!!! (που συνηγορω σε αυτο πιο πολυ) διοτι απο τα λεγομενα τους φτιάχναν κατι το οποιο δεν ΄ξεραν οτι είχε προβλημα ή δεν κοιταζαν deep inside και έλεγαν -ελα μωρε με μια επανεκινηση φτιάχνει-

ή το ρουτερ ειναι ΑΧΡΗΣΤΟ!!!(γιατι δεν μου το άλλαξαν αμέσως;;;

.Παντως ενημερωσα οτι τον λογ/μο του μηνα δεν θα τον πληρωσω εαν δεν περασει ενα ευλογο χρονικο διαστημα κατα το οποιο δεν θα εχω το ιδιο προβλημα.Αν εχουν αντιρηση τοτε ΙΝ.ΚΑ,Συνηγορος του καταναλωτη,Καταγγελια στο Υπουργειο και οτι αλλο θα με φωτισει ο Θεός.

ΦΩΚΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ

ΚΩΔ.ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ209245001

εΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

η συνεχεια επι του πιεστηριου.....

Χτες το απογευμα λοιπον με πηρε ο Κος Ρ.....(το επιθετο στην διαθεση σας) και με ενημερωσε οτι το προβλημα λυθηκε...εκαναν ολες τις απαιτουμενες ενεργειες...κλπ κλπ κλπ.

Ομως σε περιπτωση που τα ξανακανει!!!!!!! παρτε μας πάλι.........

Του απαντησα οτι και παλι δεν με ικανοποιει η απαντηση τους και οτι δεν με ενημερωσαν ως προς το που υπαρχει το προβλημα και τι κανουν για να το λυσουν.

Τέλος παντων σημερα το μεσημερι ερχομαι σπιτι και ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ το πρβλημα εμφανιστηκε ξανα !!!!!!!!!!!

Ξαναπαίρνω,μιλω με εναν ευγενεστατο κύριο ο οποιος μου ανεφερε οτι θα προωθήσουν την βλάβη στο ''τμημα δικτυου''.Αααααα λεω εγω δηλ.μετα απο τοσες-8 ή 9 ή 10-φορες που αναφερω βλαβη -την ιδια καθε φορα-τωρα θα προωθηθει;;;;;;;;;ΡΗΤΟΡΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ

Και εν κατακλειδι στις ποσες φορες που δηλώσει καποιος την ιδια βλάβη,τοτε αυτη θα προωθηθει στο αντιστοιχο τμημα;;Στις 8,9,10,11 δηλ.υπομονη να έχουμε;;;;;

Με το φτωχο μου το μυαλο λοιπον 3 ειναι οι εκδοχες

1) βλαβη ρουτερ

2)προβλημα βρογχου

3)Δεν ξερουν την δουλεια τους οι τεχνικοι (εγω επιμενω σε αυτο),γιατι μολις βλεπουν με ενα ρεσταρτ που κανουν οτι διορθωνεται το προβλημα,λενε ''ολα καλα''και δεν κοιτανε την ρημαδοκαρτελα μου να δουν οτι ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να εχω δηλωσει την ιδια βλαβη τοσες φορες και να λυνεται με ενα ρεσταρτ.......

Κριμα.......:mad::mad

Link to comment
Share on other sites

είναι γνωστή η κακή τεχνικη υποστήριξη της cyta. δεν χρειάζεται ομως να εκνευρίζεσαι. αλλάζεις πάροχο και αυτοί χάνουν λεφτά
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά...

Ζω εδώ και επτά χρόνια (επέστρεψα - γιατί το έκανα; - από Λονδίνο που γεννήθηκα και ζούσα πολλά χρόνια) στην Αθήνα, σύνορα Χολαργού/Αγ.Παρασκευής.

Εξ' αρχής, έβαλα νέα γραμμή στο νέο σπίτι στον ΟΤΕ (και με Otenet... ConneX, μετά - τα 1Mbps, στα 2Mbps, 8Mbps... και τέλος "24άρα", που φυσικά πιάνει γύρω στα 12). Όλα μια χαρά ήταν, εκτός (εννοείται!) απ' το... οικονομικό κομμάτι της σύνδεσης, η πανάκριβη δαπάνη διμηνιαίως (γύρω στα 120 ευρώ). Σκέφθηκα (λίγο βιαστικά) πέρσι Νοέμβρη να μεταπηδήσω στην ForthNet, μιας και πάνω-κάτω στους ορόφους έχουν βάλει ForthNet και όλα ήταν (απ' ό,τι έλεγαν) καλά. Πήγα ForthNet... και σε 27 μέρες έκανα αίτηση για... επιστροφή στον OTE/ConneX (24άρα)!!! Δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος απ' το ίντερνετ της ForthNet (αργό και με προβλήματα συγχρονισμού)...

...Επέστρεψα λοιπόν στoν OTE/ConneX, αλλά άρχισα να 'χω μικρο-προβλήματα (ή άλλωτε μεγάλα), πάλι με τον συγχρονισμό Bandwith - είχα "κοψίματα" στην σύνδεση (για 1-5 λεπτά), μερικές φορές την μέρα, κάποιες φορές την εβδομάδα. Αφού μου άλλαξαν 5 (πέντε!) ρούτερ, γιατί έλεγαν ότι έχει πρόβλημα το μηχάνημα, τελικά μου άλλαξαν (με πολλά παρακάλια) βρόγχο, καλώδιο, τα πάντα... και εξακολουθώ που και που να 'χω πρόβλημα αποσυγχρονισμού.

Όμως, το μεγαλύτερο πρόβλημά μου, παραμένει το... ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ! Νομίζω ότι, για μια "μούφα 24άρα" σύνδεση ίντερνετ (έχω γρήγορο ίντερνετ αλλά ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ είναι 24άρα σύνδεση!) και για σταθερή τηλεφωνία, το μινιαίο κόστος των... 50 ευρώ, είναι "ολίγον"... απαγορευτικό.

 

Έμαθα για την CYTA από φίλους μου στην Μακεδονία (μου 'πα, οι 8 στους 10 έχουν τέτοια σύνδεση)...

Μ' ενδιαφέρει - με μια υπάρχουσα ΟΤΕ γραμμή που διαθέτω - για μια ΓΡΗΓΟΡΗ και ΣΤΑΘΕΡΗ σύνδεση ίντερνετ..., σταθερή τηλεφωνία για απεριόριστες αστικές κλήσεις και κάμποσα λεπτά για κινητά..., με ένα λογικό κόστος γύρω στα 30-35 ευρώ μηνιαίως.

 

Τι έχετε να πείτε για την CYTA, λοιπόν;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά...

Ζω εδώ και επτά χρόνια (επέστρεψα - γιατί το έκανα; - από Λονδίνο που γεννήθηκα και ζούσα πολλά χρόνια) στην Αθήνα, σύνορα Χολαργού/Αγ.Παρασκευής.

Εξ' αρχής, έβαλα νέα γραμμή στο νέο σπίτι στον ΟΤΕ (και με Otenet... ConneX, μετά - τα 1Mbps, στα 2Mbps, 8Mbps... και τέλος "24άρα", που φυσικά πιάνει γύρω στα 12). Όλα μια χαρά ήταν, εκτός (εννοείται!) απ' το... οικονομικό κομμάτι της σύνδεσης, η πανάκριβη δαπάνη διμηνιαίως (γύρω στα 120 ευρώ). Σκέφθηκα (λίγο βιαστικά) πέρσι Νοέμβρη να μεταπηδήσω στην ForthNet, μιας και πάνω-κάτω στους ορόφους έχουν βάλει ForthNet και όλα ήταν (απ' ό,τι έλεγαν) καλά. Πήγα ForthNet... και σε 27 μέρες έκανα αίτηση για... επιστροφή στον OTE/ConneX (24άρα)!!! Δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος απ' το ίντερνετ της ForthNet (αργό και με προβλήματα συγχρονισμού)...

...Επέστρεψα λοιπόν στoν OTE/ConneX, αλλά άρχισα να 'χω μικρο-προβλήματα (ή άλλωτε μεγάλα), πάλι με τον συγχρονισμό Bandwith - είχα "κοψίματα" στην σύνδεση (για 1-5 λεπτά), μερικές φορές την μέρα, κάποιες φορές την εβδομάδα. Αφού μου άλλαξαν 5 (πέντε!) ρούτερ, γιατί έλεγαν ότι έχει πρόβλημα το μηχάνημα, τελικά μου άλλαξαν (με πολλά παρακάλια) βρόγχο, καλώδιο, τα πάντα... και εξακολουθώ που και που να 'χω πρόβλημα αποσυγχρονισμού.

Όμως, το μεγαλύτερο πρόβλημά μου, παραμένει το... ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ! Νομίζω ότι, για μια "μούφα 24άρα" σύνδεση ίντερνετ (έχω γρήγορο ίντερνετ αλλά ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ είναι 24άρα σύνδεση!) και για σταθερή τηλεφωνία, το μινιαίο κόστος των... 50 ευρώ, είναι "ολίγον"... απαγορευτικό.

 

Έμαθα για την CYTA από φίλους μου στην Μακεδονία (μου 'πα, οι 8 στους 10 έχουν τέτοια σύνδεση)...

Μ' ενδιαφέρει - με μια υπάρχουσα ΟΤΕ γραμμή που διαθέτω - για μια ΓΡΗΓΟΡΗ και ΣΤΑΘΕΡΗ σύνδεση ίντερνετ..., σταθερή τηλεφωνία για απεριόριστες αστικές κλήσεις και κάμποσα λεπτά για κινητά..., με ένα λογικό κόστος γύρω στα 30-35 ευρώ μηνιαίως.

 

Τι έχετε να πείτε για την CYTA, λοιπόν;

 

πω πω ταλαιπωρήθηκες παρά πολύ. Εγώ στην θέση σου καταρχάς θα πήγαινα στην σιτα που έχει επιλογή να βάλεις χρόνο ομιλίας που πραγματικά χρειάζεσαι σε σταθερά και κινητά αλλά η σύνδεση είναι voip και οι κλήσεις δρομολογούνται μέσω του μόντεμ και θα πρέπει να έχεις συνδεδεμένο το τηλέφωνο πάνω στο μόντεμ αν και υπάρχει τρόπος να συνδέσεις όλα τα τηλέφωνα του σπίτιου με ένα απλό τρόπο απλά σε μια πρίζα βγάζεις το καλώδιο έξω και το συνδέεις με το μόντεμ και είσαι οκ. Απλά να ξέρεις ότι εάν κοπεί το ρεύμα δεν υπάρχει τηλέφωνο , αν και στην αθήνα είναι διακοπές δεν είναι και πολλές ώρες παρά μόνο σε έκτακτες περιπτώσεις. Καλό είναι να το συνέδεσεισ με ένα ups το μόντεμ και πιστεύω ότι θα είσαι οκ. Εξάλλου δεν τραβάει και πολύ ρεύμα. Τέλος να ξέρεις ότι οπότε φύγεις από την σιτα τους επιστρέφεις το μόντεμ διότι είναι δικό τους και όχι δικό σου ανεξάρτητα από το έχεις κλείσει χρόνο στην σιτα είναι δικός του εξοπλισμός. Εάν δεν μείνεις ικανοποιημένος κάτι που δεν το πιστεύω διότι εχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Μετά θα σε συμβούλευα να ρωτήσεις γνωστούς σου από την περιοχή ποιο δίκτυο έχουνε γιατί μπορεί να ποιανούνε και άλλοι παροχοι αλλά να μην είναι καλοί. Και αναλόγως το πιο οικονομικό επιλεγείς. Εγώ πιστεύω ότι και της χολ καλό είναι αλλά δεν θα μπορείς να έχεις περισσότερο χρόνο προς κινητά τηλέφωνα από την μια ώρα τον μήνα.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά...

Ζω εδώ και επτά χρόνια (επέστρεψα - γιατί το έκανα; - από Λονδίνο που γεννήθηκα και ζούσα πολλά χρόνια) στην Αθήνα, σύνορα Χολαργού/Αγ.Παρασκευής.

Εξ' αρχής, έβαλα νέα γραμμή στο νέο σπίτι στον ΟΤΕ (και με Otenet... ConneX, μετά - τα 1Mbps, στα 2Mbps, 8Mbps... και τέλος "24άρα", που φυσικά πιάνει γύρω στα 12). Όλα μια χαρά ήταν, εκτός (εννοείται!) απ' το... οικονομικό κομμάτι της σύνδεσης, η πανάκριβη δαπάνη διμηνιαίως (γύρω στα 120 ευρώ). Σκέφθηκα (λίγο βιαστικά) πέρσι Νοέμβρη να μεταπηδήσω στην ForthNet, μιας και πάνω-κάτω στους ορόφους έχουν βάλει ForthNet και όλα ήταν (απ' ό,τι έλεγαν) καλά. Πήγα ForthNet... και σε 27 μέρες έκανα αίτηση για... επιστροφή στον OTE/ConneX (24άρα)!!! Δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος απ' το ίντερνετ της ForthNet (αργό και με προβλήματα συγχρονισμού)...

...Επέστρεψα λοιπόν στoν OTE/ConneX, αλλά άρχισα να 'χω μικρο-προβλήματα (ή άλλωτε μεγάλα), πάλι με τον συγχρονισμό Bandwith - είχα "κοψίματα" στην σύνδεση (για 1-5 λεπτά), μερικές φορές την μέρα, κάποιες φορές την εβδομάδα. Αφού μου άλλαξαν 5 (πέντε!) ρούτερ, γιατί έλεγαν ότι έχει πρόβλημα το μηχάνημα, τελικά μου άλλαξαν (με πολλά παρακάλια) βρόγχο, καλώδιο, τα πάντα... και εξακολουθώ που και που να 'χω πρόβλημα αποσυγχρονισμού.

Όμως, το μεγαλύτερο πρόβλημά μου, παραμένει το... ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ! Νομίζω ότι, για μια "μούφα 24άρα" σύνδεση ίντερνετ (έχω γρήγορο ίντερνετ αλλά ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ είναι 24άρα σύνδεση!) και για σταθερή τηλεφωνία, το μινιαίο κόστος των... 50 ευρώ, είναι "ολίγον"... απαγορευτικό.

 

Έμαθα για την CYTA από φίλους μου στην Μακεδονία (μου 'πα, οι 8 στους 10 έχουν τέτοια σύνδεση)...

Μ' ενδιαφέρει - με μια υπάρχουσα ΟΤΕ γραμμή που διαθέτω - για μια ΓΡΗΓΟΡΗ και ΣΤΑΘΕΡΗ σύνδεση ίντερνετ..., σταθερή τηλεφωνία για απεριόριστες αστικές κλήσεις και κάμποσα λεπτά για κινητά..., με ένα λογικό κόστος γύρω στα 30-35 ευρώ μηνιαίως.

 

Τι έχετε να πείτε για την CYTA, λοιπόν;

 

Zήτησε το πακέτο με 8mbps +απεριόριστα σταθερά+80' κινητά με 32,5ευρώ.Αλλιώς το ενισχυμένο πακέτο με 38ευρώ τον 1ο χρόνο και 36ευρώ τα επόμενα και θα έχεις 24mbps+απεριόριστα σταθερα και διεθνή+60' κινητά. Όλα τα πακέτα έχουν κατανάλωση χρόνου ανα δευτερόλεπτο από το 1ο δευτερόλεπτο,οπότε μιλάμε για πραγματικό χρόνο ομιλίας!Στο ενισχυμένο πακέτο δεν μπορείς να κάνεις αλλαγή στους χρόνους ομιλίας κάθε 3μηνο όπως στα μικρότερα.Και έχεις δοκιμαστική περίοδο 14μέρες αν δεν σου κάνει σαν εταιρία να φύγεις χωρίς να πληρώσεις τελη ενεργοποίησης και απενεργοποίησης(30+70ευρώ αντίστοιχα) παρά μόνο την αναλογία παγίου για όσες μέρες είσαι στην εταιρία!!!Δοκίμασε δεν έχεις κάτι να χάσεις.Και όντως στην Μακεδονία 8 στους 10 έχουν CYTA.Τώρα αν δεν κάνω λάθος με κάθε νέα αίτηση δίνουν και φορητό ηχείο αξίας 43ευρώ.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Zήτησε το πακέτο με 8mbps +απεριόριστα σταθερά+80' κινητά με 32,5ευρώ.Αλλιώς το ενισχυμένο πακέτο με 38ευρώ τον 1ο χρόνο και 36ευρώ τα επόμενα και θα έχεις 24mbps+απεριόριστα σταθερα και διεθνή+60' κινητά. Όλα τα πακέτα έχουν κατανάλωση χρόνου ανα δευτερόλεπτο από το 1ο δευτερόλεπτο,οπότε μιλάμε για πραγματικό χρόνο ομιλίας!Στο ενισχυμένο πακέτο δεν μπορείς να κάνεις αλλαγή στους χρόνους ομιλίας κάθε 3μηνο όπως στα μικρότερα.Και έχεις δοκιμαστική περίοδο 14μέρες αν δεν σου κάνει σαν εταιρία να φύγεις χωρίς να πληρώσεις τελη ενεργοποίησης και απενεργοποίησης(30+70ευρώ αντίστοιχα) παρά μόνο την αναλογία παγίου για όσες μέρες είσαι στην εταιρία!!!Δοκίμασε δεν έχεις κάτι να χάσεις.Και όντως στην Μακεδονία 8 στους 10 έχουν CYTA.Τώρα αν δεν κάνω λάθος με κάθε νέα αίτηση δίνουν και φορητό ηχείο αξίας 43ευρώ.

 

Το σκέφτομαι σοβαρά. Για τα Χριστούγεννα (να τελειώσει κι το κ*λο-12μηνο συμβόλαιο του ΟΤΕ)...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...