Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και όμως, Forthnet και HOL έχουν pots γραμμή μεταγωγής κυκλώματος

εγώ προσωπικά με το pirelli το λευκό είχα ΠΟΛΛΑ προβλήματα με την cyta τα οποία δεν διορθώθηκαν ποτέ

για κάποιον μέχρι 30 χρονών δεν τον επηρεάζει η ποιότητα του voip γιατί κατανοεί ότι θα έχει και παράσιτα και διακοπές αλλά όταν κάποιος μεγαλύτερος έχει τέτοια προβλήματα εξήγησέ του γιατί να πληρώνει και να έχει προβλήματα με το τηλέφωνο

τα προβλήματα με το voip στην Ελλάδα υφίστανται γιατί δεν υπάρχει σωστό QoS, το ότι κάποιοι ΔΕΝ έχουν προβλήματα, είναι τυχεροί αλλά δεν σημαίνει ότι όλα είναι εντάξει

 

Το ότι θα έχεις voip δεν σημαίνει απαραίτητα οτι θα έχεις παράσιτα και διακοπές στην τηλεφωνία. Ποιος το λέει αυτό; ΔΕΝ ισχύει κάτι τέτοιο. Αν δεν έχεις πρόβλημα με το Α/Κ της περιοχής σου όλα θα λειτουργούν πραγματικά ΑΨΟΓΑ όπως η γραμμή μου και 6-7 ακόμα φίλων που πήγαμε CYTA με διαφορετικούς εξοπλισμούς. Εγώ πχ έχω το μαύρο pirelli. Όλα αυτά περί voip και χάλια τηλεφωνία είναι χαζομάρες. Το μοναδικό μειονέκτημα είναι πως αν δεν έχεις ρεύμα δεν έχεις τηλεφωνία εκτός αν έχεις το THOMSON το ασπρο και συνδέσεις το σταθερό στην υποδοχή pstn θα λειτουργεί η τηλεφωνία και χωρίς ρεύμα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ότι θα έχεις voip δεν σημαίνει απαραίτητα οτι θα έχεις παράσιτα και διακοπές στην τηλεφωνία. Ποιος το λέει αυτό; ΔΕΝ ισχύει κάτι τέτοιο. Αν δεν έχεις πρόβλημα με το Α/Κ της περιοχής σου όλα θα λειτουργούν πραγματικά ΑΨΟΓΑ όπως η γραμμή μου και 6-7 ακόμα φίλων που πήγαμε CYTA με διαφορετικούς εξοπλισμούς. Εγώ πχ έχω το μαύρο pirelli. Όλα αυτά περί voip και χάλια τηλεφωνία είναι χαζομάρες. Το μοναδικό μειονέκτημα είναι πως αν δεν έχεις ρεύμα δεν έχεις τηλεφωνία εκτός αν έχεις το THOMSON το ασπρο και συνδέσεις το σταθερό στην υποδοχή pstn θα λειτουργεί η τηλεφωνία και χωρίς ρεύμα.

 

δεν είπα ότι όσοι έχουν voip θα έχουν διακοπές, εγώ προσωπικά είχα όμως ενώ με pots έπαιζε τέλεια το τηλέφωνο (ότι άνοιγα να κατεβάσω μου έκανε παράσιτα στην γραμμή), πλέον δεν ξαναεπιστρέφω στην cyta

δεν σημαίνει όμως ότι αφού κάποιοι δεν έχουν πρόβλημα δεν θα έχει κανένας αλλά είναι πιο πιθανό

 

το λευκό pirelli είχα, δεν είχα το speedtouch

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

δεν είπα ότι όσοι έχουν voip θα έχουν διακοπές, εγώ προσωπικά είχα όμως ενώ με pots έπαιζε τέλεια το τηλέφωνο (ότι άνοιγα να κατεβάσω μου έκανε παράσιτα στην γραμμή), πλέον δεν ξαναεπιστρέφω στην cyta

δεν σημαίνει όμως ότι αφού κάποιοι δεν έχουν πρόβλημα δεν θα έχει κανένας αλλά είναι πιο πιθανό

 

το λευκό pirelli είχα, δεν είχα το speedtouch

 

Εννοείτε οτι κάποιοι θα έχουν τεχνικά προβλήματα και αυτό ισχύει σε όλες τις εταιρίες. Για παράδειγμα μιά φίλη μου είχε forthnet και είχε μόνιμο θόρυβο στην γραμμή και από την forthnet της έλεγαν οτι μια φταίει η συσκευή, μια το ένα, μία το αλλο και στο τέλος οτι δεν μπορούν να κάνουν κάτι για αυτό. Με το που πήγε στην cyta ο θόρυβος εξαφανίστηκε αμέσως.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι ή καθυστερούν πααααααααρα πολύ εκεί στο mail server της Cyta ή χάνονται email...

Εν τω μεταξύ δεν λειτρουργεί και το email της NetOne που μου είχαν πει ότι θα λειτουργεί για 6 μήνες...και η τεχνική υποστήριξή τους δεν απαντάει...

 

Η πλάκα είναι έχω δώσει παντού το email της NetOne και δεν ξέρω τι να κάνω...Για να κάνεις αλλαγή email δεν χρειάζεται να δώσεις και το παλιό και να γίνει επιβεβαίωση; :O

Link to comment
Share on other sites

κάποιες φορές νομίζεις πως έχουν κλείσει την εταιρία, έφουν φύγει όλοι και έχεις μείνει μόνος σου.

ναι, νομίζω πως πρέπει να δώσεις το παλιό mail για επιβεβαίωση.

να χάνονται mail μου φαίνεται απίθανο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

κάποιες φορές νομίζεις πως έχουν κλείσει την εταιρία, έφουν φύγει όλοι και έχεις μείνει μόνος σου.

ναι, νομίζω πως πρέπει να δώσεις το παλιό mail για επιβεβαίωση.

να χάνονται mail μου φαίνεται απίθανο πάντως.

Οταν έχω αλλάξει σε 10 site το email της Cyta και δεν έρχεται το επιβεβαιωτικό ή έρχεται από κάποια μόνο;

Link to comment
Share on other sites

η εταιρεία είναι πολύ καλή.. όσες φορές έχω πάρει στο cc έχω εξυπηρετηθεί άψογα και γενικώς δεν έχω τα προβλήματα που έιχα με τον ΟΤΕ..

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

η εταιρεία είναι πολύ καλή.. όσες φορές έχω πάρει στο cc έχω εξυπηρετηθεί άψογα και γενικώς δεν έχω τα προβλήματα που έιχα με τον ΟΤΕ..

Απορώ με αυτό που λες. Ποτέ δεν έχω καταφέρει να πιάσω γραμμή, και το ίδιο θέμα έχουν και πολλοί άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ με αυτό που λες. Ποτέ δεν έχω καταφέρει να πιάσω γραμμή, και το ίδιο θέμα έχουν και πολλοί άλλοι.

 

Βασικά είναι τί ώρες τους καλείς.Αν πάρεις αργά το απόγευμα μετά τις 18:00 δεν έχει μεγάλη αναμονή.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι τί ώρες τους καλείς.Αν πάρεις αργά το απόγευμα μετά τις 18:00 δεν έχει μεγάλη αναμονή.

Εξαρτάται πόσο εννοεί ο καθένας το "μεγάλη". Διότι στη NetOne είχαμε μάθει να μην περιμένουμε πάνω από 30".

Link to comment
Share on other sites

έχει έρθει και στην πόλη μου η cyta και σκέφτομαι να βάλω.απο ίντερνετ το 24 m/bs πως πάει;;

θα πιάνει καμιά 10 m/bs η θα σέρνεται τελείως;

Link to comment
Share on other sites

έχει έρθει και στην πόλη μου η cyta και σκέφτομαι να βάλω.απο ίντερνετ το 24 m/bs πως πάει;;

θα πιάνει καμιά 10 m/bs η θα σέρνεται τελείως;

 

Αυτο δεν εχει να κανει μονο με την cyta αλλα πολλους παραγοντες.Τωρα ποσα πιανεις ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

έχει έρθει και στην πόλη μου η cyta και σκέφτομαι να βάλω.απο ίντερνετ το 24 m/bs πως πάει;;

θα πιάνει καμιά 10 m/bs η θα σέρνεται τελείως;

Αν πιάνεις γύρω στα 10 καλύτερα να βάλεις την 8άρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν εχει να κανει μονο με την cyta αλλα πολλους παραγοντες.Τωρα ποσα πιανεις ?

 

τώρα έχω forthnet 24αρα υποτίθεται αλλά εχω πιάσει το πολύ μεχρι 12!!

αν κινητε στο ίδιο επίπεδο και η cyta με συμφέρει να αλλάξω. φοβάμαι μην πιάσω λιγότερα!!!

Link to comment
Share on other sites

τώρα έχω forthnet 24αρα υποτίθεται αλλά εχω πιάσει το πολύ μεχρι 12!!

αν κινητε στο ίδιο επίπεδο και η cyta με συμφέρει να αλλάξω. φοβάμαι μην πιάσω λιγότερα!!!

 

Εγω με netone επιανα 9500 και με cyta τωρα πανω απο 10000.Βαλε 24αρα και αν δεις οτι δεν πιανεις τα 10 (αν και δεν το νομιζω) κανε αλλαγη σε 8αρα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με netone επιανα 9500 και με cyta τωρα πανω απο 10000.Βαλε 24αρα και αν δεις οτι δεν πιανεις τα 10 (αν και δεν το νομιζω) κανε αλλαγη σε 8αρα.

Μετάβαση προς τα κάτω δεν γίνεται. Οπότε καλύτερα να βάλει 4άρα ή 8άρα και ανάλογα να πράξει μετα.

Link to comment
Share on other sites

Μετάβαση προς τα κάτω δεν γίνεται. Οπότε καλύτερα να βάλει 4άρα ή 8άρα και ανάλογα να πράξει μετα.

 

Σιγουρα ???? Που το λεει αυτο ?

Οταν ειχα παει στα γραφεια τους να κανω αιτηση μου ειχαν πει οτι γινεται.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ???? Που το λεει αυτο ?

Οταν ειχα παει στα γραφεια τους να κανω αιτηση μου ειχαν πει οτι γινεται.

οντως αλλαγή στο πρόγραμμα προς τα πανω-με επιβαρυνση 2-3 ευρω και καθε 3 μηνες- γινεται...προς τα κατω οχι.:O
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι πού το γράφει αλλά όταν έκανα την αίτηση και ήταν αρχικά να πάω σε 8άρα τη ρώτησα και ήταν κατηγορηματική ότι προς τα κάτω δεν γίνεται. Οπότε πήγα στην 4άρα και τελικά με καλύπτει γιατί ταινίες δεν κατεβάζω, και γενικά μεγάλα αρχεία, άντε να ανεβάσω μερικές εικόνες.
Link to comment
Share on other sites

οντως αλλαγή στο πρόγραμμα προς τα πανω-με επιβαρυνση 2-3 ευρω και καθε 3 μηνες- γινεται...προς τα κατω οχι.:O

 

Βάλε 8άρα και μόλις ενεργοποιηθείς μίλησε με το τεχνικό να δουν μέχρι τι ταχύτητα σηκώνει η γραμμή σου και αν σου δώσουν το οκ τοτε πήγαινε στην 24άρα.Υποβάθμιση ταχύτητας κάνεις μετά τον χρόνο εκτός αν για διάφορους λόγους πιάνεις κάτω από το 60% της ταχύτητας που ζήτησες.Αναβάθμιση ταχύτητας κάνεις όποτε θέλεις με κόστος αλλαγής πακέτου 2ευρώ και η αλλαγή ταχύτητας πραγματοποιείτε σε 2 εργάσιμες.Αλλαγή χρόνου ομιλίας μπορείς κάθε 3 μήνες είτε προς τα κάτω είτε προς τα πάνω και στοιχίζει πάλι 2ευρώ και πραγματοποιείτε την πρώτη του επόμενου μήνα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

8άρα είναι η καλύτερη λύση στη περ.ίπτωση σου.

καλό κουράγιο με την εξυπηρέτηση πελατών. θα το χρειαστείς:secret:

Link to comment
Share on other sites

καλό κουράγιο με την εξυπηρέτηση πελατών. θα το χρειαστείς:secret:

πρέπει να φτιάξει κανένα δικό της κατάστημα τουλάχιστον γιατί με τους εξωτερικούς συνεργάτες (το κάθε παρακμιακό κατάστημα ηλεκτρονικών ειδών έχει ταμπελίτσα της cyta) δεν κάνει δουλειά έτσι.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να φτιάξει κανένα δικό της κατάστημα τουλάχιστον γιατί με τους εξωτερικούς συνεργάτες (το κάθε παρακμιακό κατάστημα ηλεκτρονικών ειδών έχει ταμπελίτσα της cyta) δεν κάνει δουλειά έτσι.

 

Έχει ξεκινήσει να φτιάχνει (Βέροια,Κοζανη,Ηράκλειο,Μαρούσι κτλ) και σύντομα κάθε περιοχή θα έχει το δικό της CYTASHOP.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεκινήσει να φτιάχνει (Βέροια,Κοζανη,Ηράκλειο,Μαρούσι κτλ) και σύντομα κάθε περιοχή θα έχει το δικό της CYTASHOP.

 

άντε, επιτέλους αποφάσισαν να αυξήσουν λίγο το προσωπικό της εξυπηρέτησης. πρέπει να ξεμπουκώσει κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεκινήσει να φτιάχνει (Βέροια,Κοζανη,Ηράκλειο,Μαρούσι κτλ) και σύντομα κάθε περιοχή θα έχει το δικό της CYTASHOP.

 

Εχω στους αμπελοκηπους πανω στην κηφισιας ακριβως διπλα απο το σπιτι μου.λεει συντομα κοντα σας εδω και 2 μηνες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...