Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

MobiFun Soft Remind Me :rolleyes:

 

Ποιό είναι καλύτερο πρόγραμμα κατά την γνώμη σου?

 

Το MobiFun Soft Remind Me ή το TOTAL PATROL(Watch Total) ?

 

Και γενικά όποιος τα έχει βάλει και τα δύο ας πει ελεύθερα την άποψη του:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά για ιντερνετικό ραδιοφωνο ο cοre player δεν υπάρχει πουθενά και μάλλον δεν κάνει για το 5800. Εχουμε κανενα συνδεσμο με π.μ. να το βρω επιτελους? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, γι' αυτό την είχα πληρώσει.

Αλλά μπορείς να την κατεβάσεις σε trial για να σου φύγει ο καημός. :)

http://blog.immmooo.com/myphone-trial-version.html

Έχει κάποιους περιορισμούς αλλά δε διαφέρει και πολύ από το τελικό προϊόν. Το ξεκλείδωμα γίνεται κατόπιν πληρωμής και e-mail, με κωδικό ειδικά για το IMEI σου.

 

Να το βαλω?Δεν θα υπαρχει προβλημα... ετσι?

Link to comment
Share on other sites

To εβαλα σε trial και δε με ενθουσιασε...

Μου αρεσει περισσοτερο η αρχικη οθονη να ειναι σχεδον ολη μαυρη παρα να εχει 83 εικονιδια...

Βεβαια δε μπορεις να καταλαβεις και πολλα απο το trial γιατι οι υποφακελοι μενουν ιδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εύχομαι να μην έχει απαντηθεί ήδη και δεν το έχω βρει...

 

Τις φωτος τις έχω ομαδοποιήσει σε φακέλλους που ως γνωστόν είναι ολοι ίδιοι και χωρίς να φαίνεται το όνομά τους (αν δεν πατήσεις πάνω).

Πολύ ενοχλητικό.

Υπάρχει κάποιος τρόπος με αντίστοιχη εφαρμογή πχ να αλλάξουμε εικονίδια ή έστω να φαίνεται ο τίτλος τους μόνιμα?

Iphone 3GS 16G, Nokia 5800ΧΜ και...ενίοτε...ταχυδρομικό περιστέρι:pig:[/b]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ιντερνετικό ραδιοφωνο ο cοre player δεν υπάρχει πουθενά και μάλλον δεν κάνει για το 5800. Εχουμε κανενα συνδεσμο με π.μ. να το βρω επιτελους? Ευχαριστώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=191076 :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω αρκετα συχνά απο χρήστες για το ιντερνετικό ραδιοφωνο, και η απορία μου είναι η εξής:

Αφού το κινητό υποστηρίζει FΜ radio, γιατί να ακούσω ένα σταθμό μέσω internet? Εκτός αν πρόκειται για σταθμούς που εκπέμπουν μόνο μέσω internet. :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ή για σταθμους που δεν εχουν σημα στην περιοχη σου
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

sorry gia ta greeklish alla den exw allh epilogh.

 

exei vgei to smartmovie 4.10 . to dokimasa kai paizei avi poly kalytera apo thn 4.01. mporw na pw oti se poiothta htan sxedon to idio me to na vlepeis divx sto n95. akoma omws xanei kana frame pu kai pu (kamia sxesh me prin omws). sto mp4 exei kapoia bug alla de mas apasxolei afu thelume divx player. ypostirizei kai flv (de to testara). eixe ginei post 2 meres prin sto χχχχχχ kai egine delete thn idia mera (de kserw giati alla eixe ginei post opws vgainei mama ap thn etairia se trial). hmun etoimos na postarw ena tropo gia na kanete xrhsh ths efarmorghs alla molis eida oti sto Thegreekz yparxei spasmeno. opoios exei account (den exw de mu rxetai activation mail) as riksei mia matia kai as postarei k dw ta link.

Link to comment
Share on other sites

Για online radio δοκιμάστε και αυτό

 

How to play Internet Radio using Realplayer.

 

open notepad:

copy paste the urls of the radio station, i.e for Blue FM there are:

 

http://94.23.29.14:8080

http://91.121.196.111:8080

http://121.78.92.106:8080

http://zoo.inlive.co.kr:8080

 

save as <radio station name>.ram and copy to device (or drop into PC Suite). Now in realplayer select "Direct playlinks" (must be different name)

 

Δεν το έχω δοκιμάσει, όποιος θέλει ας του ρίξει μια ματιά..

Link to comment
Share on other sites

τελικα το κατεβασα μεσω κινητου το προγραμμα για τις φωτο (photoFlow) και ειναι λιγακι καλυτερο !

Σε πληρη οθονη δεν σε αφηνει να αλλαζεις τις φωτο και να βλεπεις την επομενη, πρεπει καθε φορα να πηγαινεις στο αρχικο του μενου με ολες τις φωτο σαν να ξεφυλιζεις...

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο step counter μου βγαζει unable to start engine το εχω ξαναεγκαταστησει πολλες φορες και παλι τα ιδια.το παραξενο ειναι πως στην αρχη μου δουλευε...και ξαφνικα χαλασε τι να κανω?

α και δεν μου δουλευει και το νοκια σπορτσ τρακερ μου κανει εγκατασταση και δεν ανοιγει το εχω ξαναεγκαταστησει και αυτο αλλα τιποτα.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να υπολογίζει πόση μπαταρία απομένει σε χρόνο? (π.χ 84 λεπτά)

Όπως είναι σε κάποιες ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές ή Βιντεοκάμερες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε ξαναπεί στο forum αλλά κατέβασα το Windows Live Messenger για το κινητό και ενώ έβαλα e-mail και password και προσπάθησα να κάνω sign in μου έβγαζε συνέχεια το μήνυμα can not log in. Όλες οι φορές που προσπάθησα να μπω ήταν από το WiFi του σπιτιού μου από το οποίο μπορώ κανονικά να μπω σε ότι ιστοσελίδα θέλω από τον ιστό. Κατέβασα την εφαρμογή και από άλλες ιστοσελίδες αλλά το πρόβλημα επιμένει. Είδα ότι πολλοί έχουν αυτό το πρόβλημα αλλά δεν έχω δει πουθενά κάποια λύση. Μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνω.

 

Ευχαριστώ,

Σταύρος

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε ξαναπεί στο forum αλλά κατέβασα το Windows Live Messenger για το κινητό και ενώ έβαλα e-mail και password και προσπάθησα να κάνω sign in μου έβγαζε συνέχεια το μήνυμα can not log in. Όλες οι φορές που προσπάθησα να μπω ήταν από το WiFi του σπιτιού μου από το οποίο μπορώ κανονικά να μπω σε ότι ιστοσελίδα θέλω από τον ιστό. Κατέβασα την εφαρμογή και από άλλες ιστοσελίδες αλλά το πρόβλημα επιμένει. Είδα ότι πολλοί έχουν αυτό το πρόβλημα αλλά δεν έχω δει πουθενά κάποια λύση. Μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνω.

 

Ευχαριστώ,

Σταύρος

Δεν υπάρχει λύση, απλά δεν λειτουργεί στο 5800. Η ίδια ακριβώς εφαρμογή δουλεύει κανονικά στο Ε66 μου. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κατεβάσεις εφαρμογές που υποστηρίζουν λογαριασμούς msn, όπως είναι για παράδειγμα το slick.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

να προσθεσω τον Stendor και το Fring.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

το Fring εμενα δεν μου δουλεψε...οταν εκανα login και αρχιζε να μου δειχνει τις επαφες εκανε ρεσταρτ το προγραμα
Link to comment
Share on other sites

το Fring εμενα δεν μου δουλεψε...οταν εκανα login και αρχιζε να μου δειχνει τις επαφες εκανε ρεσταρτ το προγραμα

 

Και σε μένα το ίδιο πρόβλημα είχε αλλά το κατέβασα από αλλού και δούλευε. Αλλά και πάλι δεν το χρησιμοποιώ γιατί μπλέκει και τις επαφές και δεν είναι πολύ βολικό για msn. Θα δοκιμάσω και τα άλλα που είπατε.

 

Κατέβασα το ebuddy. Μπένει κανονικά αλλά βγάζει συνεχώς ένα μήνυμα που λέει: Προειδοπ. Ασφαλείας: Να επιτραπει στην εφαρμογή eΒuddy η χρήση του δικτύου για την αποστολή και τη λήψη δεδομένων. Το βγάζει συνέχεια και είναι πολύ ενοχλιτικό γιατί πρεπει συνέχεια να πατάς Ναι. Ξέρετε άν υπάρχει τρόπος να το φτιάξω?

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

εμενα το ebuddy μου δουλευει τελεια! stavros απλα επελεξε τη δευτερη επιλογη που λεει να επιτραπει για αυτην την περιοδο

 

 

 

ψαχνοντας στο θεμα καποιοι αναφεραν οτι δουλευει το SlovoEd στο 5800,αλλα δεν μπορω να βρω την εκδοση για 5th edition,η εκδοση για κινητα 3rd ειναι που δουλευει και στο 5800?

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να σε απασχολήσω για την ώρα αλλά αν σου βρεθεί καθόλου χρόνος και αν μπορείς, βοήθησε λίγο με το MobiLex:

Έχουμε ένα πρόβλημα στα touch screen κινητά της τελευταίας έκδοσης της Nokia όπως το 5800. Βασικά χρειάζεται μια μπάρα κύλισης στα λήμματα αλλά και στις μεγάλες σελίδες των κειμένων τους και επίσης δυο κουμπιά οθόνης (κάτω) που να κάνουν τη δουλειά που έκαναν τα soft-keys πριν.

http://img7.imageshack.us/img7/1189/mobi0x.th.jpg

Αυτά που ζήτησες και όχι μόνο MobiLex v3.0.5

http://porfyras.blogspot.com/2009/03/mobilex-v305-symbian-s60-3rd-5th-touch.html

 

P.S.= Το 3 βήμα για τους ήδη χρήστες του MobiLex είναι περιττό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καμια εφαρμογη για να παιζει ολα τα βιντεακια στο κινητο μας εχω δει στο ν95 αλλα δεν θυμαμε πως λεγοταν
Link to comment
Share on other sites

CorePlayer, SmartMovie, DivX Player.

Διάλεξε και πάρε.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...