Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[[[[[[[[[[[[[[Εδώ σας έχω ότι χρειάζεστε για να βάλετε---->Θεμα iphone στο COOKIE σας+Τις οδηγίες στα ελληνικα που έταξα!!!

 

http://www.2shared.com/file/10961892...b/LG-8---.html

 

Ακόμα αν σας βοήθησα να πείτε και κάνα ευχαριστώ για τον κοπώ μου μην τα θέλετε όλα έτυμα!!]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

 

 

 

TO EKANA ΑΛΛΑ ΑΠΕΤΥΧΕ ΤΗΝ ΠΡΟΤΗ ΦΟΡΑ...ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ...ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΝΤΟΣ 15 ΛΕΠΤΩΝ...!!!

 

-------------Εδώ σας έχω ότι χρειάζεστε για να βάλετε---->Θεμα iphone στο COOKIE σας+Τις οδηγίες στα ελληνικα που έταξα!!!

 

http://www.2shared.com/file/10961892...b/LG-8---.html

 

Ακόμα αν σας βοήθησα να πείτε και κάνα ευχαριστώ για τον κοπώ μου μην τα θέλετε όλα έτυμα!!

---------------------------

 

ΕΓΙΝΑΝ 3 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΑΠΕΤΥΧΕ... ΔΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΝ ΤΑ ''CUST'' ΓΤ????

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" όταν θες να προσθέσεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμένα το ίδιο. Εγώ τελικά δεν θα το κάνω γιατί άκουσα μερικά προβλήματα... :O

Αν θες να προσθέσεις κάτι στο μήνυμά σου ή να διορθώσεις πάτα το κουμπί "Τροποποίηση".

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο. Εγώ τελικά δεν θα το κάνω γιατί άκουσα μερικά προβλήματα... :O

Αν θες να προσθέσεις κάτι στο μήνυμά σου ή να διορθώσεις πάτα το κουμπί "Τροποποίηση".

το ξανα κανω αλλη μια φορα...αμα δεν γινει δεν εγινε....προβληματα οπως????

chryant: πως εβαλες το θεμα απο PRADA???? ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙ???

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το cookie πειτε μου τιποτα πως μπωρω να βαλω θεμα ?

τιποτα κανενα καλο κολπο ?

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

εμενα ολα μια χαρα!! και μου εχουν δημιουργιθει τα cust, κοιτα για κανενα driver η αλλιος να βγαλε sim η καρτα μνημης μπαταρια:)προειδοποιώ:να περασεις 8εμα στο cookie ειναι επικινδυνο και οχι δυσκολο!!

κοιτα και το βιντεο:http://www.youtube.com/watch?v=lO-i5dKHWiM

 

Ισηδωρε παω το κινητο μου για φτιαξιμο αυριο γτ το ξεφλασαρα και τωρα δεν μου

συνδεεται με το πσ ουτε ανοιγει ψόφησε το κινητκι:(

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" όταν θες να προσθέσεις κάτι.
: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ισηδωρε παω το κινητο μου για φτιαξιμο αυριο γτ το ξεφλασαρα και τωρα δεν μου

συνδεεται με το πσ ουτε ανοιγει ψόφησε το κινητκι:(

τελικα το καταφεραααααααααααα........το εφτιαξααααααααααααα!!! αλλα δν ειμαι σιγουρος για την αξιοπιστια του!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα ολα μια χαρα!! και μου εχουν δημιουργιθει τα cust, κοιτα για κανενα driver η αλλιος να βγαλε sim η καρτα μνημης μπαταρια:)προειδοποιώ:να περασεις 8εμα στο cookie ειναι επικινδυνο και οχι δυσκολο!!

κοιτα και το βιντεο:http://www.youtube.com/watch?v=lO-i5dKHWiM

μπωρει καποιοσ να μου το εξιγισει ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά!

 

Μια απλή ερώτηση έχω, γιατί με ένα γρήγορο search δε βρήκα κάτι...

 

Έχει η κοπέλα μου το cookie απο τον Αύγουστο. Το κινητάκι είναι σε όλα super, εκτός απο τη μπαταρία. Άπο τον πρώτο καιρό δεν κράταγε πολύ, 2 μέρες max, αλλά πλέον έχει φτάσει σε σημείο να μη βγάζει ούτε μια μέρα ολόκληρη χωρίς να χρειαστεί φόρτιση.

 

Δεν του έχω πειράξει firmware κλπ, δεν τρώει τρελή χρήση - κανονική προς ελάχιστη, μόνο ομιλία κ sms - και πάντα σωστή φόρτιση, δηαλή μέχρι να γεμίζει η μπαταρία, δεν το ξεχνάει όλο το βράδυ πάνω στο φορτιστή κλπ.

 

Υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει ή να παω απλά για αλλαγή μπαταρίας; Σε περίπτωση αλλαγής, ξέρετε που θα βρω μια original κ καμιά τιμή πάνω κάτω;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το cookie της κοπέλας μου παρουσιάζει το περίεργο φαινόμενο να μη παίρνει μερικά μηνύματα της στέλνουν και ενώ φαίνεται ότι έχει φτάσει με αναφορά ποτέ δεν μεφανίζεται στο κινητό. Καμία ιδέα?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το LG KP500 πριν 2 μήνες.

Κίνητρο ήταν η φτηνή τιμή και η οθόνη αφής.

 

Όμως αυτά είναι και τα μόνα προτερήματά του.

 

Εξηγούμαι: Πολύ κακή κάμερα, χωρίς φλάς, πολύ κακής ποιότητας φωτογραφίες (θολές-με κακή ποιότητα χρώματος-άλλα χρωματα βλέπεις κι άλλα είναι τα πραγματικα-εμένα το κόκινο το έδειχνε καφέ), βίντεο σαν σε αργή κίνηση (λίγα fps)κι αν κινήσετε το κινητό ή το θέμα σας κινείται απλά δεν βλέπετε τίποτα (μια θολούρα). Ρυθμίσεις για ήχους απλώς οι βασικές. Εφαρμογές μόνο Java (δηλαδή για όσους ενδιαφέρονται για χάρτες και GPS-ξεχάστετα). Να μη ξεχάσω βέβαια ότι και μένα έκλεισε μόνο του , με γεματη μπαταρία.

Ένα άλλο που μάλλον ισχύει σε όλα τα κινητά με οθόνη αφής: Αν ξεχάσετε να κλειδώσετε το κινητό και το βάλετε έτσι στην τσέπη Θα έχετε τηλεφωνήσει σε όλους τους φίλους σας. Αν ρυθμίσετε να κλείνει μόνο του γρήγορα, τότε δεν προλαβαίνετε να κάνετε εσείς τη δουλιά σας.

Γενικά, παρα το πολύ μεγάλο μενού, οι ρυθμίσεις είναι αστείες, σαν σε τηλέφωνο της προηγούμενης 5ετίας. Είναι ένα κινητό για χρήση χωρίς πολές απαιτήσεις-τα βασικά.

Συμπέρασμα: Αν θέλετε να δείτε πως είναι περίπου ένα κινητό με οθόνη αφής, να το πάρετε. Μετά από κανα μήνα σίγουρα θα το βάλετε στην άκρη και θα ψάξετε να βρείτε ένα "καλό" κινητό.

 

Αν σας περισεύουν 140 ευρώ για μια δοκιμή κινητού με οθόνη αφής καλό είναι.

Αν θέλετε εξ αρχής ένα καλό κινητό με οθόνη αφής ψαξτε καλύτερα άλλο.

 

Σημείωση: Εγώ πήρα μια ιδέα :) και μάλλον θα το πουλίσω. Ενδιαφέρεται κάποιος να "μάθει;" (φυσικά είναι ακόμα στην εγγύηση-με όλα τα παρελκόμενα-χωρίς καμία επέμβαση από μένα).

Edited by Pagwto
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ "Pagwto" την επόμενη φορά που θα αγοράσεις συσκευή , δώσε 300-500 ευρά ώστε να μην έχεις τέτοια σοβαρά προβλήματα. :cool:

Έκανες λάθος επιλογή με το LG KP500 .

Υπήρχαν δεκάδες άλλα καλύτερα κινητά στην τιμή των 140 ευρώ !!! :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδια ολο πλεονασμο ειστε μια χαρα κινητακι ειναι (και το εχω παρει και εγω αυγουστο)165ευρα και τωρα εχει πεσει κι αλλο η τιμη αει βρες μου κινητο με αφη καλητερο απο αυτο στην ιδια τιμη!! και μιλα μου κα:):lol::pι μια χαρα καμερα εχει!!
: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα συμφωνισω και εγω, μηπως ειστε λιγο υπερβολικοι??? Μια χαρα τηλεφωνο ειναι ρε παιδια... Και η καμερα ειναι πολυ καλη,(αν και με του παλιου μου SE Κ800i δν συγκρινετε με τπτ...), και για τα λεφτα του ειναι πιστευω πολυ καλο... Αλλα η αποψη του καθενος ειναι αναλογη με τν χριση που κανει στο κινητο του...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τα sms απο τη μνήμη του κινητού στον υπολογιστή ή κάποιο hack που να αυξάνει τον αριθμο των μηνυμάτων που μπορεί να αποθηκεύσει?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται ο διάδοχος! LG Cookie Plus (LG GS500) :cool:

http://www.newswire.co.kr/newsRead.php?no=456515

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

http://news.softpedia.com/images/news2/LG-Cookie-Plus-Comes-with-Social-Networking-Features-2.jpg

 

South Korean mobile phone maker LG Electronics announced today the launch of yet another touchscreen-enabled device, the LG Cookie Plus (LG GS500). The new device is being unveiled to the world one day after the company announced the launch of two other touchscreen handsets, LG GT350 and LG Mini.

 

According to the leading handset vendor, the new LG Cookie Plus comes to the market as a 3G-enabled handset with social networking functionality, while delivering great touchscreen capabilities. When compared to the older LG Cookie, its highly-popular predecessor, LG Cookie Plus shows that it can rise the bar with a wide range of new features, the mobile phone maker notes.

 

“The LG Cookie Plus is both a celebration of the original Cookie phone, which brought touchscreen technology to all, and an exciting first step in our new line of phones that will continue the Cookie legacy by adding creativity and affordability to the touch experience,” said Dr. Skott Ahn, president and CEO of LG Electronics Mobile Communications Company.

 

The new LG Cookie Plus is expected to prove a sociable, enjoyable and affordable mobile phone, bringing forth full touchscreen capabilities, as well as a fun graphical interface, which is coupled with social networking connectivity. The handset can keep users easily connected to Facebook, Twitter, Flickr and other popular sites. In addition, it also comes with LiveSquare, a unique peer management application from LG, keeping users in touch with closest contacts.

 

Moreover, there are also a series of fun features the new LG Cookie Plus comes to the market with, so as to keep users entertained, including LG’s Editable Screenshot MMS, through which one can capture, edit and send web images, or an animated UI with appealing colorful theme options. According to LG, the new device is expected to become available for purchase in France and Italy in early March, and should hit a total of 45 countries all around the world.

 

In addition, LG also announced that it planned on delivering a full batch of new Cookie handsets to the market in 2010, and that it will unveil them during the following few months. Not to mention that these devices are expected to be released as affordable touchscreen phones, suitable for “a variety of ages and tastes.”

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά!

 

Μια απλή ερώτηση έχω, γιατί με ένα γρήγορο search δε βρήκα κάτι...

 

Έχει η κοπέλα μου το cookie απο τον Αύγουστο. Το κινητάκι είναι σε όλα super, εκτός απο τη μπαταρία. Άπο τον πρώτο καιρό δεν κράταγε πολύ, 2 μέρες max, αλλά πλέον έχει φτάσει σε σημείο να μη βγάζει ούτε μια μέρα ολόκληρη χωρίς να χρειαστεί φόρτιση.

 

Δεν του έχω πειράξει firmware κλπ, δεν τρώει τρελή χρήση - κανονική προς ελάχιστη, μόνο ομιλία κ sms - και πάντα σωστή φόρτιση, δηαλή μέχρι να γεμίζει η μπαταρία, δεν το ξεχνάει όλο το βράδυ πάνω στο φορτιστή κλπ.

 

Υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει ή να παω απλά για αλλαγή μπαταρίας; Σε περίπτωση αλλαγής, ξέρετε που θα βρω μια original κ καμιά τιμή πάνω κάτω;

 

Ευχαριστώ!

 

Καμιά ιδέα, κάποιος; :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και πας για καινούργια μπαταρία !!! :cool:

Και εγώ είχα το Cookie και μετά από 11-12 μήνες η μπαταρία του κρατούσε μόνο μια μέρα. :O

Αγόρασα μια καινούργια , (όχι την original) , 16-17 ευρώ αν θυμάμαι καλά και μετά κρατούσε περίπου 3 μέρες !!! :)

Κάνε αναζήτηση στο Google ''Μπαταρία LG KP500'' και θα σου βγάλει αρκετά καταστήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

 

Έχω ένα μικρό προβληματάκι..Ενώ έχω το cd του LG PC Suite και στον προηγούμενο υπολογιστή δούλευε μια χαρά. Τώρα που θέλω να το περάσω σε έναν υπολογιστή με Vista το cd ξεκινάει αλλά μετά κολλάει. Υπάρχει κάποιο θέμα μεταξύ των αυτών ή εγώ κάτι δεν κάνω σωστά?!?

 

Επίσης θέλω να κάνω αναβάθμιση..Δεν έχει αλλάξει κάτι στην σειρά που είχε αναφερθεί παραπάνω?!?

 

edit:με τα πολλά ξεκόλλησε το cd και το πρόγραμμα εγκαταστάθηκε..τώρα δεν μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο με τον υπολογιστή..γκκκρρρρ!!!

Edited by c00kiE

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

 

Έχω ένα μικρό προβληματάκι..Ενώ έχω το cd του LG PC Suite και στον προηγούμενο υπολογιστή δούλευε μια χαρά. Τώρα που θέλω να το περάσω σε έναν υπολογιστή με Vista το cd ξεκινάει αλλά μετά κολλάει. Υπάρχει κάποιο θέμα μεταξύ των αυτών ή εγώ κάτι δεν κάνω σωστά?!?

 

Επίσης θέλω να κάνω αναβάθμιση..Δεν έχει αλλάξει κάτι στην σειρά που είχε αναφερθεί παραπάνω?!?

 

edit:με τα πολλά ξεκόλλησε το cd και το πρόγραμμα εγκαταστάθηκε..τώρα δεν μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο με τον υπολογιστή..γκκκρρρρ!!!

 

edit: τελικά διάβασα κάπου σε ξένο forum να κάνω επανεκκίνηση του υπολογιστή με συνδεδεμένο το τηλέφωνο..το έκανα και πέτυχε..έκανα backup και τώρα είμαι έτοιμη για αναβάθμιση!!!

 

 

 

edit (no 4): ε δεν το πιστεύω!!! Πήγα να κάνω αναβαθμιση και ενώ μου έλεγε πως είναι διαθέσιμη και συνδέθηκα και κατέβασα USB drivers και δεν συμμαζεύεται στο τέλος μου λέει πως δεν υποστηρίζεται η αναβάθμιση και όπως κοιτάω την λίστα βλέπω ότι ενώ η Wind δεν έχει ?!? Και η Cosmote υποστηρίζει την c που έχω ήδη..Μήπως κάτι κάνω λάθος?!?!?

Edited by c00kiE

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...