Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.

Σκεφτομαι να παρω το hd και ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις.

 

2.Υπαρχουν καποια συνηθισμενα hardware bugs που πρεπει να προσεξω κατα την αγορα μεταχειρισμνου hd?

4.Υπαρχει περιπτωση κατα την αλλαγη ρομ να μας γινει τουβλο οπως το ομνια?

Ευχαριστω προκαταβολικα οσους απαντησουν!!

 

Στα 1, 3 και 4 σου απάντησαν τα παιδιά πιο πάνω. Οπότε:

 

2. Κάποιες πρώτες συσκευές είχαν ένα πρόβλημα με το μαύρο πλαστικό το οποίο ξεφλούδιζε χωρίς λόγο. Η HTC όμως έδωσε εντολή και αυτές οι συσκευές αλλάζονταν στα πλαίσια της εγγύησης. Είναι πλέον πολύ σπάνιο να πέσεις πάνω σε τέτοια συσκευή οπότε το μόνο που χρειάζεται να κοιτάξεις είναι για τα συνιθισμένα (γρατζουνιές, σπασίματα, κλπ)

 

Φυσικά είναι προσωπικές οι εκτιμήσεις του καθενός, αλλά μιλώντας με αντικειμενικά κριτήρια το HD δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως συσκευή που ανταποκρίνεται των υποσχέσεων του. ¨ηταν το πρώτο windows mobile το οποίο με εκνέυρισε, μου το επέστρεψε 1 που το έδωσα γιατί του φάνηκε και αυτου δύσχρηστο (ελέω των αθλίων πλήκτρων στην βάση του) και αργό.

 

Το Iphone 3gs είναι η πιο γρήγορη και ολοκληρωμένη συσκευή που έχω δει. ΑΛλά προτίμησα το e55 που είναι μια επαγγελματική συσκευή που ότι λέει το κάνει.

 

Τώρα το HD Και η HTC δεν έχουν ακόμα αποφασίσει ποιον δρόμο θα πορευτούν και ίσως εκεί χαλάει το πράγμα.

 

 

Καλή συνέχεια

Εντάξει, τα πλήκτρα κάτω μπορεί κάποιος να τα θέλει (εμένα προσωπικά δεν με απασχόλησαν ποτέ) αλλά όχι και αργό το HD, μην τρελαθούμε. Ναι, οι πρώτες ρομ ήταν χάλια, αλλά πλέον οι επίσημες (για να μη μιλήσουμε για μαγειρεμένες) είναι τόσο καλές που οι developers στο xda αν δεν είχαν τις topaz και τα win 6.5 θα είχαν σταματήσει να βγάζουν ρομς και θα παίζαν μόνο με clean ή μη.

 

edit... Συγγνώμη για το διπλό μήνυμα.. ας τα ενώσει κάποιος μοντ. Ξεχάστηκα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ας μην μπαινουμε σε διαδικασια VS. Δεν υπαρχει λογος γιατι ειναι δυο εντελως διαφορετικες νοοτροπιες και διαφορετικη αρχιτεκτονικη ολου του λειτουργικου που κρυβεται πισω απο τις δυο, κατα τα αλλα ανταγωνιστριες, συσκευες.

 

Ναι, ωραιο το iPhone και η ταχυτητα και η σταθεροτητα του, αλλα οπως ειπε και ο Νικος παραπανω, στις τελευταιες επισημες ρομ ειναι πλεον γρηγορο και σταθεροτατο. Ακομα και πουσαρισμενη με tweaks και με ATI Drivers, ανταποκρινεται τελεια.

Και βεβαιως, αν μπεις στην διαδικασια cooked rom's, αυτη του δημητρη το κανει οχι απλα γρηγορο και σταθερο(κατα την γνωμη πολλων εμπειρων χρηστων).

 

Ενας φαυλος κυκλος ειναι.

Οχι το ενα, ναι στο αλλο, εκει υπερ, εκει κατα. Δεν τελειωνει ποτε. Και παντα θα υπαρχουν οι φανατικη iPhone-νακηδες και φανατικη αντι-iPhone-νακηδες, και αντιστοιχα για τα wm.

 

Και στο κατω κατω, αυτο που μενει δεν ειναι ποια ειναι η πιο ολοκληρωμενη ή η πιο σταθερη και γρηγορη, αλλα αυτη που σε καλυπτει.

Ακομα και εσυ, Θαναση, δεν εμεινες στο iPhone. Εχεις Ε55 οπως λες. Για τους δικους σου λογους.

Αλλους τοσους λογους εχει καποιος αλλος για να απορρίψει και το Ε55 και το iPhone και το HD και να παρει BlackBerry. Αναλογως τι θελεις και τι κανει καλυτερα η εκαστοτε συσκευη.;)

 

Απλα το HD μονο αργο δεν ειναι. Ας μην τα ισοπεδώνουμε ολα στον βωμο ενος iPhone.

Link to comment
Share on other sites

φυσικά ο καθένας διαλέγει συσκευή με τα κριτήρια του. Εγώ διάλεξα αυτονομία και μικρό όγκο συσκευής με φυσικό πληκτρολόγιο χωρίς να σπάω πλεόν το κεφάλι μου με το αν θα μου δοθεί αναβάθμιση ή να ψάχνω 5 ρομ την εβδομάδα.

 

 

Θα ήθελα να πω πως ίσως να αξίζει όλοι να ψάξουν και εναλλακτικές και να δουν και άλλα λειτουργικά πριν καταλήξουν σε κάτι αντίστοιχο.

 

Πριν το HD είχα το omnia το οποιο και έπνιξε το κύμα στην θάλασσα γιατί στην παραλία ... έχουμε και τύπους με jet ski . Ήταν τίμιο όμως και έκανε όσα έλεγε. Το HD δεν τα έκανε .

 

Σημείωση: Όταν πήγα να το πάρω ο τύπος στο μαγαζί μου είπε : "Δεν υπάρχει τηλέφωνο που να κάνει περισσότερα από το HD. Είναι το καλύτερο gadget. " Μέχρι σήμερα Δεν το πίστεψα ποτέ.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

φυσικά ο καθένας διαλέγει συσκευή με τα κριτήρια του. Εγώ διάλεξα αυτονομία και μικρό όγκο συσκευής με φυσικό πληκτρολόγιο χωρίς να σπάω πλεόν το κεφάλι μου με το αν θα μου δοθεί αναβάθμιση ή να ψάχνω 5 ρομ την εβδομάδα.

Στο συγκεκριμενο θα διαφωνήσω. Με την μεχρι τωρα εμπειρια μου, τοσο στα WM, οσο και στο HD, μπορω να πω πως εχουν βγει εξαιρετικές ρομ, απολυτα σταθερες, που να μην χρειαζονται αναβαθμισεις και fixes, και μπαρμποuτσαλα(:lol:).

Ξεκινώντας απο την τελευταια επισημη 1.56, αμεσως αμεσως ειναι σταθεροτατη. Επισης, υπαρχουν ωραιοτατες, πληρεστατες ρομ απο το Diamond2, με ολα τα καλουδια του νεου TF3D, που επισης καλυπτουν. Ενα ωραιο παραδειγμα ειναι οι ρομ του δικου μας, panosha. Με μοναδικο συμβιβασμο την ημερομηνια ληξης, οπου δεν χαλασε και ο κοσμος, με ενα backup, την ξαναπερνας και επαναφερεις και τελος(ετσι εχω διαβασει εδω στο θεμα).

 

Θα ήθελα να πω πως ίσως να αξίζει όλοι να ψάξουν και εναλλακτικές και να δουν και άλλα λειτουργικά πριν καταλήξουν σε κάτι αντίστοιχο.

Δόξα τω Θεό, οι περισσοτεροι «μεγαλοι» του φορουμ έφυγαν απο το δικο μας θρεντ και μετακόμισαν στην φρουταγορα(Carpe, milky, ktsak, te_salat, μεχρι και ο panosha εχει αφησει το HD του, οπως γραφει στο blog του). Αυτο, αν μη τι αλλο, δειχνει μια διαθεση για «ψαξιμο». Γνωριμια με κατι αλλο. Οχι απαραιτητα ανωτεροτητα. Η γνωριμια με το διαφορετικο, κρυβει μια γοητεία, οπως και να το κανουμε!!

Ήταν τίμιο όμως και έκανε όσα έλεγε. Το HD δεν τα έκανε .

 

Σημείωση: Όταν πήγα να το πάρω ο τύπος στο μαγαζί μου είπε : "Δεν υπάρχει τηλέφωνο που να κάνει περισσότερα από το HD. Είναι το καλύτερο gadget. " Μέχρι σήμερα Δεν το πίστεψα ποτέ.

Μεχρι στιγμης, δεν εχω βρει κατι που να μην κανει το HD. Ισως ταινιες, αλλα ποιος θα κατσει να δει μια ταινια στην 3.8" της οθονης? Θα σου βγουν τα ματια.

Και βεβαιως, η Αχίλλειος Πτέρνα των wm ή των HTC πιο συγκεκριμενα, ειναι η καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μόλις πήρα ένα HD, μπορείς να μου πεις τι δεν κάνει, που κάνει το Omnia?
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης, δεν εχω βρει κατι που να μην κανει το HD. Ισως ταινιες, αλλα ποιος θα κατσει να δει μια ταινια στην 3.8" της οθονης? Θα σου βγουν τα ματια.

Και βεβαιως, η Αχίλλειος Πτέρνα των wm ή των HTC πιο συγκεκριμενα, ειναι η καμερα.

Μια χαρά παίζει ταινίες Αλεξ :) Απλά θέλει το κατάλληλο εργαλείο για να μετατρέψεις το αρχείο. Για την κάμερα το πρόβλημα στο HD είναι ότι θέλει σταθερό χέρι. Μια χαρά είναι οι φωτογραφίες του.

 

Για όλα τα υπόλοιπα τα έχουμε ξαναπεί.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μόλις πήρα ένα HD, μπορείς να μου πεις τι δεν κάνει, που κάνει το Omnia?

 

Χωρίς να ξαναγίνει flame (θα το φάει το delete μάλλον το παρόν)

 

Ίσως να μην σε απασχολούν τα παρακάτω αλλά ισχύουν:

 

  • δεν παίζει ταινίες χωρίς πρώτα να κάνεις compression/encryption ακόμα και video Πόυ έχουν τραβηχθει από Mobile συσκευές δεν παίζουν πολλές φορές
  • δεν έχει TV out - άρα δεν μπορείς να το χρησιμοποίησεις είτε για παρουσιάσεις είτε για να δείς divx σε τηλεόραση/projector
  • δεν έχει φωτογραφικό φακό ανάλογο
  • δεν έχει flash
     

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το vs μεταξύ Omnia και HD ήταν μεγάλο αγκάθι σε αυτό το thread, πριν κάτι μήνες, καθώς κάθε τόσο αναπαραγόταν, μην το κάνουμε πάλι.

 

Ενα ωραιο παραδειγμα ειναι οι ρομ του δικου μας, panosha. Με μοναδικο συμβιβασμο την ημερομηνια ληξης, οπου δεν χαλασε και ο κοσμος, με ενα backup, την ξαναπερνας και επαναφερεις και τελος(ετσι εχω

 

Επίσης η ημερομηνία λήξης σε κάποιες παλιές rom του panosha ήταν λόγω του ότι τότε όλοι χρησιμοποιούσαν beta builds των topaz και rhodium, επειδή δεν είχαν κυκλοφορήσει ακόμη, τα οποία είχαν ημερομηνία λήξης. Το πρόβλημα δεν το είχε ο μόνο ο Πάνος βέβαια αλλά και οι άλλοι μάγειροι. Πλέον δεν πρέπει να ισχύει αυτό το πρόβλημα.

 

off topic: Γιατί κάποιοι επιμένουν να με αποκαλούν γαλακτώδη;;; :lol: :lol:

milky

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

το καναμε vs και βλεπω πολλα μηνυματα να μας τα τρωει η ....:worry: μαρμαγκα :p

 

ολα τα τηλ ειναι καλα,αναλογα με το τι θελεις να εχεις στην καθημερινοτητα σου.

 

εγω πλεον εχω ενα Ν86 για 2ο κινητο και το HD για browsing,gps και για δυσκολες γενικα εργασιες που δεν μπορει να κανει σωστα το νοκια.

 

αυτο δεν σημαινει οτι το hd ειναι η οχι καλυτερο απο το νοκια ;)

 

οπως το ιδιο συμβαινει και για ολες τις συσκευες...

 

μηπως ξαχασαν κι ολας οι κατοχοι ομνια την αδυναμια στηριξης σωστου gps στις πρωτες ρομς?? :rolleyes:

 

ολα τα τηλ εχουν αρνητικα!!!!!

 

οποτε κοιταχτε να παρετε οτι σας βολευει και αφηστε τις παιδικες αναφορες του στυλ ""δεν μου αρεσει εκεινο"" δεν κανει το αλλο"" η """ειναι αργο "" κλπ...

 

ολοι μας ψαχνομαστε για κατι καλυτερο...

 

αλλοι εχουμε πληρωσει ενα σκασμο λεφτα σε αποτυχημενες αγορες και αλλοι περιμενουν απο μας που δοκιμασαμε καποια τηλ να ακουσουν τα συν και τα πλην...

 

οποτε ας αφησουμε τους συναισθηματισμους και ας επικεντρωθουμε στην αληθεια...

 

για εμενα αυτην την στιγμη το πληρεστερο κινητο (με βαση του τι μπορει να μου προσφερει ο ανταγωνισμος) ειναι το hd ΜΟΥ ετσι οπως το εχω στημενο εγω και δεν ακουω κουβεντα!! με ολα του τα προβληματα και τις ατελειες να μου εχουν γινει καθημερινοτητα μεχρι να βγει κατι καλυτερο!!

 

μιλαω για μενα και για κανεναν αλλον.

 

για τον Θαναση (Tna) ειναι το νοκια Ε55,για τους Κωστηδες (ktsak,tesalat κλπ :happy:) ειναι το iphone και παει λεγοντας..

 

ακρη δεν θα βγαλουμε,οποτε περι ορεξεως κολοκυθοπιτα..

 

καλη μας ορεξη (παω για φαι :lol:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξω λίγο το κλίμα κι εγώ με τις αντιπαραθέσεις και να ρωτήσω για μαγειρεμένη ρομ με 6.5?Έχει βγει καμία πλήρης και σταθερή?Λέω να φύγω από τα 6.1.....:)
Link to comment
Share on other sites

Τι λεμε ρε παιδια, το HD ειναι κορυφη.

Μετανιωσα που δεν ζοριστηκα λιγο να το κρατησω παραλληλα με το iphone.

Για μενα στο μονο που υστερει είναι στο multy touch οπου εκει το iphone δεν παίζεται.

Και φυσικα οι φωτο οπου δεν τα παει καλα περα απο φωτογραφιση υπο ιδανικες συνθηκες.

 

Εχω την εντυπωση οτι η HTC με το HD2 θα κάνει το μπαμ σε πολλους τομεις γι' αυτο αργει. Γνωριζουν τι γινεται στην αγορα και μην νομιζετε οτι φυγαμε μονο εμεις, αυτο συμβαινει σ' ολο τον κοσμο. Οπότε αν δεν προβουν σε δραστικες αλλαγες θα πουλανε μονο στους ρομαντικους χρηστες WWM.

 

Αυτο και το iphone Μ' εκαναν να συγχαθω τα μηχανικα πληκτρολόγια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξω λίγο το κλίμα κι εγώ με τις αντιπαραθέσεις και να ρωτήσω για μαγειρεμένη ρομ με 6.5?Έχει βγει καμία πλήρης και σταθερή?Λέω να φύγω από τα 6.1.....:)

 

κατσε στα αυγα σου αν δεν θελεις να παιδευεσαι αδικα :)

 

εκτος αν εχεις ωρα για σκοτωμα και δεν εχεις τι να κανεις ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το vs μεταξύ Omnia και HD ήταν μεγάλο αγκάθι σε αυτό το thread, πριν κάτι μήνες, καθώς κάθε τόσο αναπαραγόταν, μην το κάνουμε πάλι.

Το ειδα στο πετσι μου αυτο που λες! Μπορει και οι πρωτες 200 σελιδες να ηταν αφιερωμενες σε αυτην την κοντρα. Για εμενα δεν υπαρχει βαση για αυτο το vs. Καμια απολυτως.

Ληξη του offtopic.

Επίσης η ημερομηνία λήξης σε κάποιες παλιές rom του panosha ήταν λόγω του ότι τότε όλοι χρησιμοποιούσαν beta builds των topaz και rhodium, επειδή δεν είχαν κυκλοφορήσει ακόμη, τα οποία είχαν ημερομηνία λήξης. Το πρόβλημα δεν το είχε ο μόνο ο Πάνος βέβαια αλλά και οι άλλοι μάγειροι. Πλέον δεν πρέπει να ισχύει αυτό το πρόβλημα.

Κατι ειχα διαβασει για αυτο. Και για να μην εχει ληξει του Δημητρη η ρομ, σιγουρα επαψε να ισχυει. Αλλα για του Πανου δεν ξερω.. Θα δειξει!

off topic: Γιατί κάποιοι επιμένουν να με αποκαλούν γαλακτώδη;;; :lol: :lol:

 

:lol::lol: Με μπερδευε το «k» και εβλεπα και ενα «l» πριν!!!! :lol:

Σορρυ Μιχαλη...:happy:

Link to comment
Share on other sites

κατσε στα αυγα σου αν δεν θελεις να παιδευεσαι αδικα :)

 

εκτος αν εχεις ωρα για σκοτωμα και δεν εχεις τι να κανεις ;)

 

ώρα δεν έχω λόγω δουλειάς,έχω από πέρσι νομίζω να ασχοληθώ με το σπορ αυτό αλλά είδα κάτι screenshots και μου άρεσαν...αλλά για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις...;)

Link to comment
Share on other sites

ώρα δεν έχω λόγω δουλειάς,έχω από πέρσι νομίζω να ασχοληθώ με το σπορ αυτό αλλά είδα κάτι screenshots και μου άρεσαν...αλλά για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις...;)

 

δεν ειναι κακο να δοκιμασεις ωστε να εχεις την ΔΙΚΗ σου γνωμη ;)

 

ετσι θα μπορεις να εκτιμησεις καλυτερα καθε τι που δεν θα σου αρεσει η θα σου αρεσει,απο μονος σου,βλεποντας στην πραξη τι ειναι καλο και τι οχι ..

 

απλα δεν εχεις να κερδισεις κατι ουσιωδες εκτος απο πολλα φρου φρου και αρωματα και προβληματα που ακολουθουν με αυτα....:)

 

και πολυ ζαλαδα :wacko::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τι λεμε ρε παιδια, το HD ειναι κορυφη.

Μετανιωσα που δεν ζοριστηκα λιγο να το κρατησω παραλληλα με το iphone.

Για μενα στο μονο που υστερει είναι στο multy touch οπου εκει το iphone δεν παίζεται.

Και φυσικα οι φωτο οπου δεν τα παει καλα περα απο φωτογραφιση υπο ιδανικες συνθηκες.

 

Εχω την εντυπωση οτι η HTC με το HD2 θα κάνει το μπαμ σε πολλους τομεις γι' αυτο αργει. Γνωριζουν τι γινεται στην αγορα και μην νομιζετε οτι φυγαμε μονο εμεις, αυτο συμβαινει σ' ολο τον κοσμο. Οπότε αν δεν προβουν σε δραστικες αλλαγες θα πουλανε μονο στους ρομαντικους χρηστες WWM.

 

Αυτο και το iphone Μ' εκαναν να συγχαθω τα μηχανικα πληκτρολόγια.

 

Όντας χρηστης του Xperia, και εν συνεχεια του HD, και παλιοτερα ενος iPhone3G, μπορω να πω πως το HD με το FK2, οπως και το iPhone, δεν εχουν να ζηλεψουν πολλα απο τα εξωτερικα πληκτρολογια. Η ευχρηστια εχει βελιτωθει παρα πολυ.

 

Οσο για το multitouch, δεν μου λειπει. Εξαλλου πολυ λιγες φορες το χρησιμοποιησα. Αυτο που μου «λειπει» ειναι το scrolling του iPhone.

 

Για την καμερα δεν θα ασχοληθω ιδιαιτερα. Εξαλλου, φωτογραφιες, κατα την διαρκεια της μερας, τραβαει. Εκει δηλαδη που θα χρησιμοποιηθει περισσοτερο. Αλλιως, υπαρχουν και φωτογραφικες μηχανες. Που πλεον ειναι παμφθηνες, παναπλες στην χρηση, και εχουν εξαιρετικη ποιοτητα.

 

Για το HD2, και εγω πιστευω θα ιεναι κατι που θα ταραξει τα νερα.

 

Αλλα εκει που πιστευω θα δοθεί περισσότερο βαση, ειναι τα Android.

 

Αυτο που ειδα ομως, και με χαροποίησε ιδιαιτερα, και με κανει να ανυπομονώ να περασω την ρομ που λεει ο δημητρης και να του φορτώσω το SPB Shell ειναι το παρακατω βιντεο...:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ρε παιδια ειχα το ομνια για 6 μηνες....

Καλο δεν λεω αλλα εν συγκριση με το HD πιστευω οτι ειναι η νυχτα με την μερα.....

Απο θεμα αναμονης δεν ειδα καμια διαφορα..(εγω τουλαχιστον)..απο θεμα GPS καμια σχεση κλασης καλυτερο το HD(πολυ πιο γρηγορα κλειδωμα και πολυ καλυτερη ληψη)...απο θεμα τηλεφωνου ενταξυ...ειπαμε χαμηλο sar αλλα να μπορουμε να συνενοηθουμε κιολος.....με ειχε φαει η αλλαγη radio...αλλο για Θεσσαλονικη ,αλλο για Αθηνα και συνεχεια αλλαγες που επειρεαζαν αλλα...καμια σχεση με το HD....απο φωτο? :lol: Εαν ηταν ενεργοποιημενο το φλας το βραδυ μου θυμιζε φωτογραφιες απο παλια(τηλεφωνα του 2000)..σε κανονικο φωτισμο μπορει και καλυτερες να ειναι του HD...

Το μονο που ημουν λιγο δυσαρεστημενος ηταν οι ταινιες.....και αυτο γιατι τις εβαζα να παιζουν με player του ομνια....αλλα μολις αλλαξα player παιζουν εξισου μην πω και καλυτερα.....

Εγω παιδια το θεωρω προσωπικα ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ σε windows mobile....

Για το μηλο τι να πω.....μονο και μονο η αυτονομια του με χαλαει ΠΟΛΥ....ειναι μεγαλο μειον

Link to comment
Share on other sites

Κατι ειχα διαβασει για αυτο. Και για να μην εχει ληξει του Δημητρη η ρομ, σιγουρα επαψε να ισχυει. Αλλα για του Πανου δεν ξερω.. Θα δειξει!

Η rom που φοράνε ο Δημήτρης και ο Νίκος δεν έληξε και δεν θα λείξει γιατί δεν έχει πάνω τοπάζια, σμαράγδια, ρουμπίνια και Στέλιους Ρόκους :lol:. Αυτές που λήξαν ήταν εξαιτίας κάποιου συγκεκριμένου build του Manila (για να μην πω ότι έχω την εντύπωση ότι επρόκειτο και για build των WM που προκάλεσε το θεματάκι). Τέλος πάντων, αυτό πλέον ξεχάστε το. Έγινε μια φορά και πλέον οι μάγειρες το ελέγχουν για να το αποφεύγουν.

 

Όσο για τα VS φτάνει. Το χουμε πει χίλιες φορές. Ο καθένας αγοράζει με τις ανάγκες του. Μπορώ να γράψω ένα τεράστιο συγκριτικό ανάμεσα στο HD και το 3GS το οποίο θα συγκρίνει ό,τι θέλετε. Software, Hardware, τζιριτζάτζουλες και τα ρέστα. Εν τέλει όμως θα είναι μια μπούρδα και μισή γιατί θα είναι άχρηστο για τον Δημήτρη, τον Αλέξανδρο, τη Μαρία την Πενταγιώτισσα κ.ο.κ. Να γράψω ένα μήνυμα για το τι αλλαγές μου άρεσαν και τι όχι ναι. Να γράψω για την εμπειρία αλλαγής από το ένα στο άλλο πάλι ναι. Να σας πω ποιο είναι καλύτερο για μένα ξανά-μανά ναι. Αλλά μέχρι εκεί. Εγώ για τρίτη συσκευή έχω ένα νόκια που δεν ξέρω καν το μοντέλο του. Ένα των 40 ευρώ. Ε είναι το καλύτερο τηλέφωνο. Γιατί μόνο αυτό χρησιμποιώ ως ξυπνητήρι.

 

Όταν κάποιοι φτάσουν στο σημείο να έχουν πειράξει πάνω από 1-2 συσκευές σοβαρά τότε καταλαβαίνουν ότι όλα αυτά τα συγκριτικά και τα VS είναι παπαρδέλες. Over and out.

Link to comment
Share on other sites

Η rom που φοράνε ο Δημήτρης και ο Νίκος δεν έληξε και δεν θα λείξει γιατί δεν έχει πάνω τοπάζια, σμαράγδια, ρουμπίνια και Στέλιους Ρόκους :lol:. Αυτές που λήξαν ήταν εξαιτίας κάποιου συγκεκριμένου build του Manila (για να μην πω ότι έχω την εντύπωση ότι επρόκειτο και για build των WM που προκάλεσε το θεματάκι). Τέλος πάντων, αυτό πλέον ξεχάστε το. Έγινε μια φορά και πλέον οι μάγειρες το ελέγχουν για να το αποφεύγουν.

:lol::lol:

Πολυ χαίρομαι για αυτό! Όχι οτι με άγχωσε ή με προβλιμάτισε, απλά δεν θα ασχοληθώ καθόλου μαζί του! :)

 

Όσο για τα VS φτάνει. Το χουμε πει χίλιες φορές. Ο καθένας αγοράζει με τις ανάγκες του. Μπορώ να γράψω ένα τεράστιο συγκριτικό ανάμεσα στο HD και το 3GS το οποίο θα συγκρίνει ό,τι θέλετε. Software, Hardware, τζιριτζάτζουλες και τα ρέστα. Εν τέλει όμως θα είναι μια μπούρδα και μισή γιατί θα είναι άχρηστο για τον Δημήτρη, τον Αλέξανδρο, τη Μαρία την Πενταγιώτισσα κ.ο.κ. Να γράψω ένα μήνυμα για το τι αλλαγές μου άρεσαν και τι όχι ναι. Να γράψω για την εμπειρία αλλαγής από το ένα στο άλλο πάλι ναι. Να σας πω ποιο είναι καλύτερο για μένα ξανά-μανά ναι. Αλλά μέχρι εκεί. Εγώ για τρίτη συσκευή έχω ένα νόκια που δεν ξέρω καν το μοντέλο του. Ένα των 40 ευρώ. Ε είναι το καλύτερο τηλέφωνο. Γιατί μόνο αυτό χρησιμποιώ ως ξυπνητήρι.

 

Όταν κάποιοι φτάσουν στο σημείο να έχουν πειράξει πάνω από 1-2 συσκευές σοβαρά τότε καταλαβαίνουν ότι όλα αυτά τα συγκριτικά και τα VS είναι παπαρδέλες. Over and out.

+10

Για ολα. Συμφωνος μαζι σου παντου.;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

+10

Για ολα. Συμφωνος μαζι σου παντου.;)

 

εγω θα διαφωνησω σε ενα :worry:

 

 

και για ξυπνητηρι χρησιμοποιω το hd :lol::p

 

τελος του off..αντε γιατι το παρατραβηξαμε ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εγω θα διαφωνησω σε ενα :worry:

 

 

και για ξυπνητηρι χρησιμοποιω το hd :lol::p

 

τελος του off..αντε γιατι το παρατραβηξαμε ;)

 

:lol::lol:

Pocket Clock Pro?:worry:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Pocket Clock Pro?:worry:

 

παντα!!

 

ετοιμαζω κατι να σας βαλω σε δουλιτσα :rolleyes::p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παντα!!

 

ετοιμαζω κατι να σας βαλω σε δουλιτσα :rolleyes::p

 

:worry::worry:

Δουλίτσα?! Μετά χαράς...!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...