Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε μπορώ να δω τα email στην ιστοσελίδα του hotmail.com.Μπαίνω κανονικά με το λογαριασμό μου στο hitmail.com, πάω στα email μου, βλέπω κανονικά τα αρχικά email, επιλέγω ποιό θέλω να ανοίξει αλλά δε ανοίγει κανένα απο αυτά.Και μιλάμε για απλά email (πχ κωδικούς εγγραφών site).Μήπως πρέπει να κάνω κάτι άλλο πρώτα?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μετα απο πεσιμο,(μιλαμε ουτε μισο μετρο δεν ηταν η αποσταση που εφυγε απο τα χερια μου) το τζαμακι ραγισε,κανοντας 2 γραμμες σε αποσταση 2 ποντων.ξερει κανεις ποσο θα παει η επισκευη ??
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πεσιμο,(μιλαμε ουτε μισο μετρο δεν ηταν η αποσταση που εφυγε απο τα χερια μου) το τζαμακι ραγισε,κανοντας 2 γραμμες σε αποσταση 2 ποντων.ξερει κανεις ποσο θα παει η επισκευη ??

 

Μιλα με την ace hellas. Κανα 250 σε κοβω.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πεσιμο,(μιλαμε ουτε μισο μετρο δεν ηταν η αποσταση που εφυγε απο τα χερια μου) το τζαμακι ραγισε,κανοντας 2 γραμμες σε αποσταση 2 ποντων.ξερει κανεις ποσο θα παει η επισκευη ??

 

για αυτο εχουμε ΠΑΝΤΑ σε θηκη το κινητο :!:

 

δεν ειναι για πεσιματα αυτα τα κινητα :cry:

 

μια φορα μου ειχε πεσει το καιζερ απο τα χερια μου και εσπασε η θηκη που το ειχα(black raberized case) και δεν ειχε παθει ουτε γρατζουνια!

μου την εσπαγε που επρεπε να την ξεκουμπωνω καθε φορα που ηθελα να βαζω την μεγαλη μπαταρια,αλλα εκεινη την μερα αναθεωρησα τελειως :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

help/about opera :)

 

1--εμενα εκει μου βγαζει "you tried to access the address opera:help which is currently unavailable.please make sure that the web address(URL) is correctly spelled and punctuated,then try reloading the page"!!!

πως κανουμε ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΟΠΕΡΑ για να τον περασω παλι?δεν υπαρχει στο remove programs!πρπει να τον αγορασω ε?στην σελιδα xda που δοθηκε παραπανω δεν βλεπω πουθενα εκδοση WVGA

2--ρε παιδια καντε μου μια χαρη πριν το παω στο σερβις ακομα δεν το πηρα το ρημαδι!!γυριστε "μπρουμητα" το κινητο με το ενα χερι και με τον δεικτη του αλλου χεριου κτυπηστε στηνμαυρη λωριδα πλαστικου πανω απο το ασημενιο που περιβαλλει την πισω καμερα.σε εμενα ακουγεται ενας ηχος σαν κατι να ειναι λυμενο μεσα καποιο πλαστικο καποιο μεταλλικο ειναι χαλαρο και ακου γεται πολυ στο χτυπημα αυτο που σας λεω.για δοκιμαστε και πειτε μου για ειμαι ηδη τσαντισμενος με την σκεψη οτι 5 ημερων κινητο θα παει για σερβις!700 ευρω ρε γ α μωτο ελεος!

Link to comment
Share on other sites

1--εμενα εκει μου βγαζει "you tried to access the address opera:help which is currently unavailable.please make sure that the web address(URL) is correctly spelled and punctuated,then try reloading the page"!!!

πως κανουμε ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΟΠΕΡΑ για να τον περασω παλι?δεν υπαρχει στο remove programs!πρπει να τον αγορασω ε?στην σελιδα xda που δοθηκε παραπανω δεν βλεπω πουθενα εκδοση WVGA

2--ρε παιδια καντε μου μια χαρη πριν το παω στο σερβις ακομα δεν το πηρα το ρημαδι!!γυριστε "μπρουμητα" το κινητο με το ενα χερι και με τον δεικτη του αλλου χεριου κτυπηστε στηνμαυρη λωριδα πλαστικου πανω απο το ασημενιο που περιβαλλει την πισω καμερα.σε εμενα ακουγεται ενας ηχος σαν κατι να ειναι λυμενο μεσα καποιο πλαστικο καποιο μεταλλικο ειναι χαλαρο και ακου γεται πολυ στο χτυπημα αυτο που σας λεω.για δοκιμαστε και πειτε μου για ειμαι ηδη τσαντισμενος με την σκεψη οτι 5 ημερων κινητο θα παει για σερβις!700 ευρω ρε γ α μωτο ελεος!

 

δεν μπορω να καταλαβω πως μπλεκετε σε τετοιες περιπετειες...

 

μια απλη εγκατασταση 3 cab στην μνημη του τηλεφωνου ειναι και απλα μια επανεκινηση ετσι για το γμτ...:O

 

σας δινονται τα παντα ετοιμα και ακομα και ετσι δεν ....

 

δεν φταιει ουτε ο οπερα ουτε το τηλ...

 

κανε ενα hard reset ...

 

η απλα ξαναπερνα τον απο πανω...θα σου κανει απεγκατασταση και επανεγκατασταση...

αν δεν δουλεψει και τοτε κατι μαγικο εχεις κανει...

εκτος κι αν πηγες και τον εγκατεστησες στην καρτα :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω πως μπλεκετε σε τετοιες περιπετειες...

 

μια απλη εγκατασταση 3 cab στην μνημη του τηλεφωνου ειναι και απλα μια επανεκινηση ετσι για το γμτ...:O

 

σας δινονται τα παντα ετοιμα και ακομα και ετσι δεν ....

 

δεν φταιει ουτε ο οπερα ουτε το τηλ...

 

κανε ενα hard reset ...

 

η απλα ξαναπερνα τον απο πανω...θα σου κανει απεγκατασταση και επανεγκατασταση...

αν δεν δουλεψει και τοτε κατι μαγικο εχεις κανει...

εκτος κι αν πηγες και τον εγκατεστησες στην καρτα :!:

ο οπερα ηταν προγκατεστημενος οταν το πηρα!δεν πειραξα τιποτα.απο την πρωτη μερα δεν ανοιγει το help.

Link to comment
Share on other sites

ο οπερα ηταν προγκατεστημενος οταν το πηρα!δεν πειραξα τιποτα.απο την πρωτη μερα δεν ανοιγει το help.

 

νομισα οτι εγκατεστησες αυτον που εδωσα πιο πριν σε καποια αλλη ρομ :confused:

 

αν στο εκανε απο την αρχη τοτε μην ασχολεισαι αλλο..

 

hard reset :!:

 

Δε μπορώ να δω τα email στην ιστοσελίδα του hotmail.com.Μπαίνω κανονικά με το λογαριασμό μου στο hitmail.com, πάω στα email μου, βλέπω κανονικά τα αρχικά email, επιλέγω ποιό θέλω να ανοίξει αλλά δε ανοίγει κανένα απο αυτά.Και μιλάμε για απλά email (πχ κωδικούς εγγραφών site).Μήπως πρέπει να κάνω κάτι άλλο πρώτα?

 

σορυ για την καθυστερημενη απαντηση,αλλα τωρα το ειδα....:O

 

τρεξε το windows live που ειναι εγκατεστημενο στην συσκευη σου και ακολουθησε τα βηματα της εγκαταστασης εναν ενα...

 

συνδεσου πριν αρχισεις με wifi γιατι θελει συνδεση στο νετ.

 

μην το αφησεις στο προτελευταιο βημα να συγχρονισει τις επαφες σου γιατι θα σου κανει ενα χαλι ολες τις επαφες του τηλ σου με αυτες του hotmail σου!!

 

στο τελευταιο βημα θα κανει συγχρονισμο του hotmail σου και θα σου δημιουργησει νεο λογ/σμο (αυτοματα) στα μηνυματα σου!

απο εκει θα μπορεις ανετα να παιρνεις τα mail του hotmail σου πλεον.;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

νομισα οτι εγκατεστησες αυτον που εδωσα πιο πριν σε καποια αλλη ρομ :confused:

 

αν στο εκανε απο την αρχη τοτε μην ασχολεισαι αλλο..

 

hard reset :!:

 

ΠΡΙΝ το hard reset να κανω απεγκατασταση τα προγραμματα που εχω εγκαταστησει?καιρου spb wireless monitor κλπ?εαν κανω back up φανταζομαι αυτες οι εφαρμογες πρεπει να τις ξανα εγκαταστησω ε?

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ το hard reset να κανω απεγκατασταση τα προγραμματα που εχω εγκαταστησει?καιρου spb wireless monitor κλπ?εαν κανω back up φανταζομαι αυτες οι εφαρμογες πρεπει να τις ξανα εγκαταστησω ε?

 

το hard reset θα το κανει για σενα αυτο μην ανυσηχεις :lol:

 

δεν θα αφησει τπτ μεσα στην μνημη του τηλ σου και θα επαναφερει το τηλ στις εργοστασιακες του ρυθμισεις.

 

φυσικα και ΔΕΝ θα γυρισεις κανενα backup αλλα θα στησεις το τηλ παλι απο την αρχη!!

πιστευω οτι και το backup σου θα ειναι προβληματικο μιας και οπως ειπες, στο κανει απο την αρχη...αρα καποια απο τις πρωτες εφαρμογες που εχεις βαλει, σου κανει την ζημια...αρα και εχεις backup ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ παλι μεσα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το hard reset θα το κανει για σενα αυτο μην ανυσηχεις :lol:

 

δεν θα αφησει τπτ μεσα στην μνημη του τηλ σου και θα επαναφερει το τηλ στις εργοστασιακες του ρυθμισεις.

 

φυσικα και ΔΕΝ θα γυρισεις κανενα backup αλλα θα στησεις το τηλ παλι απο την αρχη!!

πιστευω οτι και το backup σου θα ειναι προβληματικο μιας και οπως ειπες, στο κανει απο την αρχη...αρα καποια απο τις πρωτες εφαρμογες που εχεις βαλει, σου κανει την ζημια...αρα και εχεις backup ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ παλι μεσα ;)

το αλλο θεμα με τον ηχο που κανει το κινητο μου στο κανει εσενα?τι διαολο εχει λυθει εκει μεσα και ακουγεται δεν μπορω να καταλαβω!και δεν θελω να το ανοιξω και χαθει η εγγυηση!

 

τελικα εφταιγε οτι ειχα τα wm στα αγγλικα!μολις τα γυρισα στα ελληνικα το help φανηκε κανονικα:blink:

Link to comment
Share on other sites

για αυτο εχουμε ΠΑΝΤΑ σε θηκη το κινητο :!:

 

δεν ειναι για πεσιματα αυτα τα κινητα :cry:

 

μια φορα μου ειχε πεσει το καιζερ απο τα χερια μου και εσπασε η θηκη που το ειχα(black raberized case) και δεν ειχε παθει ουτε γρατζουνια!

μου την εσπαγε που επρεπε να την ξεκουμπωνω καθε φορα που ηθελα να βαζω την μεγαλη μπαταρια,αλλα εκεινη την μερα αναθεωρησα τελειως :!:

 

μεσα απο την θηκη το εβγαλα, στο σπιτι μου επεσε, αλλα τι να πω, μετα απο τοσα κινητα ειναι το πρωτο που ραγισε η οθονη, μου επεσε με τιν οθονη μπροστα:(

 

απο τη καταλαβα,δεν εχει σπασει η lcd, αλλα το τζαμακι digitalizer, το βρηκα ebay μονο του 30 ευρω με μεταφορικα,θα το παω στο service με το ανταλλακτικο στο χερι, να μου το αλλαξουν,μα ποσο εργασια θα μου παρουν? καπου διαβασα οτι στην ace δεν στο αλλαζουν σκετο αλλα ολο το πακετο full housing+lcd panel+diditalizer μιλαμε για 300 ευρω!!και εδω ειναι η απατη της, διαβαζοντας σε ξενα forum, τους το χρεωνουν 70 pounds με μεταφορικα μαζι!!επισημο htc support uk.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνα τρίωρο με περασμένη την Super Lite του Onkolog (5 May) που έχει προτείνει ο Δημήτρης πιο πάνω. Προφανώς και συμπεράσματα μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα δε μπορώ να βγάλω. Έχω όμως 2-3 πραγματάκια να πω.

 

1. Είναι η πρώτη ρομ που δοκιμάζω χωρίς μανίλα και στην αρχή σκεφτόμουν ότι δεν θα την κρατήσω ούτε 10 λεπτά.

2. Πέρασα το τελευταίο spb mobile shell γιατί το απλό today μου τη σπάει. Τη συγκεκριμένη σουίτα είχα να τη χρησιμποιήσω πολύ καιρό. Ε λοιπόν, ο συνδυασμός αυτής της ROM με αυτή τη σουίτα που μπορείς να της αλλάξεις τα φώτα (όσο μπαταρία και να τρώει δε με απασχολεί μιας και είμαι συνέχεια κοντά σε υπολογιστή) είναι απλά εκπληκτικός.

3. Με το λίγο που παίζω με τη ρομ αυτές τις 3 ώρες πραγματικά θέλω να ευχαριστήσω το Δημήτρη (zaharakis) γιατί αν δεν ήταν τόσο πειστικός στα μηνύματά του δε θα δοκίμαζα ρομ χωρίς μανίλα. Και πραγματικά όταν έλεγε ότι αν κάποιος δεν περάσει αυτή τη ROM δεν έχει ζήσει ταχύτητα στο pda του δεν υπερέβαλλε καθόλου. Θα πω απλά ότι με το ρεσκο όταν ανοίγω τον φάκελο των windows ανοίγει σαν οποιοσδήποτε άλλος φάκελος. Ναι, ξέρω, λοίπουν τα αρχεία του μανίλα από μέσα και είναι λογικό αλλά μιλάμε για άλλη αίσθηση.

4. Πραγματικά ο μόνος λόγος για να ξαναγυρίσω στο μανίλα είναι είτε να βαρεθώ το SPB mobile shell, είτε για παιχνίδι ή απλά όταν θα βγει καμιά σοβαρή rom win 6.5 για να παίζουμε.

 

Και πάλι Δημήτρη ευχαριστώ. Όσο περνάνε οι μέρες θα επανέρχομαι με περισσότερα σχόλια γιατί θεωρώ ότι αυτή η ρομ θα μείνει καιρό πάνω.

Link to comment
Share on other sites

εσυ με ακουσες και θα ησυχασεις πιστεψε με!!:)

 

ο οπερα σου με οτι αλλο χρειαζεται ;)

http://rapidshare.com/files/230946421/Opera_0fficial_HD_9.5_build_16070.rar

 

φυσικα (αν και δεν πρεπει να χρειαζεται να το αναφερω) εγκατασταση στην μνημη τηλεφωνου!!

 

 

 

αν διαβαζες τι εγραφα οπως ο Braveheart1980 δεν θα παιδευοσουν ;)

 

 

 

ΠΟΤΕ δεν κανουμε restore ενα backup που εχουμε παρει απο αλλη ρομ!!!!!!!

 

στησιμο απο την αρχη :happy:

 

Φίλτατε zaharakis , θα ήθελα να σε ευχαριστησω δημόσια για την πολύτιμη βοήθεια σου , εκ μέρους όλων μας εδω καταρχήν! Την ίδια ακριβώς έκδοση κατέβασα προ ολιγου και ειναι αρκετά καλή. Απλά δε γυρίζει όταν γυρνάω το τηλ. Πιστεύω με κανα flip it/gyrator θα παίξει,σωστα;

 

Δεύτερον ψαχνω να βρω κάποιον ΚΑΛΟ rss reader.

Έχω δοκιμάσει Egress , Newsbreak και spb insight.

Προτιμώ περισσότερο τον egress , αλλά αν έχετε κάτι άλλο δεκτό.

 

Επίσης ξέρετε κάποιον ΚΑΛΟ dialer για να μπορώ να κάνω βιντεοκλήσεις?

Aν έχεις/έχετε κάποιον καλο , καλοδεχούμενη κάθε πρόταση

 

Έχω κάνα τρίωρο με περασμένη την Super Lite του Onkolog (5 May) που έχει προτείνει ο Δημήτρης πιο πάνω. Προφανώς και συμπεράσματα μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα δε μπορώ να βγάλω. Έχω όμως 2-3 πραγματάκια να πω.

 

1. Είναι η πρώτη ρομ που δοκιμάζω χωρίς μανίλα και στην αρχή σκεφτόμουν ότι δεν θα την κρατήσω ούτε 10 λεπτά.

2. Πέρασα το τελευταίο spb mobile shell γιατί το απλό today μου τη σπάει. Τη συγκεκριμένη σουίτα είχα να τη χρησιμποιήσω πολύ καιρό. Ε λοιπόν, ο συνδυασμός αυτής της ROM με αυτή τη σουίτα που μπορείς να της αλλάξεις τα φώτα (όσο μπαταρία και να τρώει δε με απασχολεί μιας και είμαι συνέχεια κοντά σε υπολογιστή) είναι απλά εκπληκτικός.

3. Με το λίγο που παίζω με τη ρομ αυτές τις 3 ώρες πραγματικά θέλω να ευχαριστήσω το Δημήτρη (zaharakis) γιατί αν δεν ήταν τόσο πειστικός στα μηνύματά του δε θα δοκίμαζα ρομ χωρίς μανίλα. Και πραγματικά όταν έλεγε ότι αν κάποιος δεν περάσει αυτή τη ROM δεν έχει ζήσει ταχύτητα στο pda του δεν υπερέβαλλε καθόλου. Θα πω απλά ότι με το ρεσκο όταν ανοίγω τον φάκελο των windows ανοίγει σαν οποιοσδήποτε άλλος φάκελος. Ναι, ξέρω, λοίπουν τα αρχεία του μανίλα από μέσα και είναι λογικό αλλά μιλάμε για άλλη αίσθηση.

4. Πραγματικά ο μόνος λόγος για να ξαναγυρίσω στο μανίλα είναι είτε να βαρεθώ το SPB mobile shell, είτε για παιχνίδι ή απλά όταν θα βγει καμιά σοβαρή rom win 6.5 για να παίζουμε.

 

Και πάλι Δημήτρη ευχαριστώ. Όσο περνάνε οι μέρες θα επανέρχομαι με περισσότερα σχόλια γιατί θεωρώ ότι αυτή η ρομ θα μείνει καιρό πάνω.

 

Το αυτό και εδώ

SPB Shell 3 !

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε zaharakis , θα ήθελα να σε ευχαριστησω δημόσια για την πολύτιμη βοήθεια σου , εκ μέρους όλων μας εδω καταρχήν! Την ίδια ακριβώς έκδοση κατέβασα προ ολιγου και ειναι αρκετά καλή. Απλά δε γυρίζει όταν γυρνάω το τηλ. Πιστεύω με κανα flip it/gyrator θα παίξει,σωστα;

Περιμένω να ακούσω από τον Δημήτρη κι εγώ γι αυτό. Πέρασα ακριβώς τον ίδιο όπερα και πήγα να το γυρίσω για να δω μήπως έχει και σε μένα την ίδια συμπεριφορά αφού διάβασα το μήνυμά σου. Στην αρχή δε γύριζε. Πήγα και έκανα τη μαγκιά με το answer key και όταν ξανάνοιξα τον όπερα γύρισε από μόνος του :lol: χωρίς να πατήσω το key. Μια γύριζε μια όμως, μια δε γύριζε. Με το Hard key γυρνάει ανάποδα (από την άλλη πλυερά εννοώ δηλαδή με τα keys αριστερά και όχι δεξιά όπως έχω συνηθίσει να το κρατάω στο landscape) όπως και οτιδήποτε άλλο και μάλλον αυτό είναι ρύθμιση του μάγειρα αλλά λογικά θα αλλάζει από τη registry. Το άλλο που με απασχολεί και δεν ξέρω αν το κάνει και σε σένα είναι ότι μου κάνει κάτι άκυρα ο όπερα. Κλείνει μόνος του σε ορισμένες φάσεις. Δε θα ασχοληθώ άλλο σήμερα μιας και το πρωί θα φάει hard reset η συσκευή για να στηθεί κανονικά όπως της πρέπει από την αρχή γιατί σήμερα ήταν μέρα πειραμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω χρησιμοποιω το shell εδω και μερικεs ημερεs με απενεργοποιμενο το TF3D στην 2.4 full του Πανου και το θεωρω καλυτερο
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

δεν κοιμαται κανεις εδω μεσα??:happy:

 

μεσα απο την θηκη το εβγαλα, στο σπιτι μου επεσε, αλλα τι να πω, μετα απο τοσα κινητα ειναι το πρωτο που ραγισε η οθονη, μου επεσε με τιν οθονη μπροστα

 

απο τη καταλαβα,δεν εχει σπασει η lcd, αλλα το τζαμακι digitalizer, το βρηκα ebay μονο του 30 ευρω με μεταφορικα,θα το παω στο service με το ανταλλακτικο στο χερι, να μου το αλλαξουν,μα ποσο εργασια θα μου παρουν? καπου διαβασα οτι στην ace δεν στο αλλαζουν σκετο αλλα ολο το πακετο full housing+lcd panel+diditalizer μιλαμε για 300 ευρω!!και εδω ειναι η απατη της, διαβαζοντας σε ξενα forum, τους το χρεωνουν 70 pounds με μεταφορικα μαζι!!επισημο htc support uk.

 

ειναι γνωστο οτι ειναι πιασοκ$ληδες οι λεβεντες της ace....:mad:

 

Έχω κάνα τρίωρο με περασμένη την Super Lite του Onkolog (5 May) που έχει προτείνει ο Δημήτρης πιο πάνω. Προφανώς και συμπεράσματα μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα δε μπορώ να βγάλω. Έχω όμως 2-3 πραγματάκια να πω.

 

1. Είναι η πρώτη ρομ που δοκιμάζω χωρίς μανίλα και στην αρχή σκεφτόμουν ότι δεν θα την κρατήσω ούτε 10 λεπτά.

2. Πέρασα το τελευταίο spb mobile shell γιατί το απλό today μου τη σπάει. Τη συγκεκριμένη σουίτα είχα να τη χρησιμποιήσω πολύ καιρό. Ε λοιπόν, ο συνδυασμός αυτής της ROM με αυτή τη σουίτα που μπορείς να της αλλάξεις τα φώτα (όσο μπαταρία και να τρώει δε με απασχολεί μιας και είμαι συνέχεια κοντά σε υπολογιστή) είναι απλά εκπληκτικός.

3. Με το λίγο που παίζω με τη ρομ αυτές τις 3 ώρες πραγματικά θέλω να ευχαριστήσω το Δημήτρη (zaharakis) γιατί αν δεν ήταν τόσο πειστικός στα μηνύματά του δε θα δοκίμαζα ρομ χωρίς μανίλα. Και πραγματικά όταν έλεγε ότι αν κάποιος δεν περάσει αυτή τη ROM δεν έχει ζήσει ταχύτητα στο pda του δεν υπερέβαλλε καθόλου. Θα πω απλά ότι με το ρεσκο όταν ανοίγω τον φάκελο των windows ανοίγει σαν οποιοσδήποτε άλλος φάκελος. Ναι, ξέρω, λοίπουν τα αρχεία του μανίλα από μέσα και είναι λογικό αλλά μιλάμε για άλλη αίσθηση.

4. Πραγματικά ο μόνος λόγος για να ξαναγυρίσω στο μανίλα είναι είτε να βαρεθώ το SPB mobile shell, είτε για παιχνίδι ή απλά όταν θα βγει καμιά σοβαρή rom win 6.5 για να παίζουμε.

 

Και πάλι Δημήτρη ευχαριστώ. Όσο περνάνε οι μέρες θα επανέρχομαι με περισσότερα σχόλια γιατί θεωρώ ότι αυτή η ρομ θα μείνει καιρό πάνω.

 

εγω δεν αντεχω τπτ στην today screen μου πλεον Νικολα..απλα καθαρα και μονο το ilauncher /spb weather ;)

η ταχυτητα και η αποκριση ειναι απλα κορυφαια και ολα πανε μια χαρα.

με κατι τετοιες ρομ δειχνει τι δυνατοτητες εχει η συσκευη!!

 

οσο για το ανοιγμα στον φακελο windows,ετσι πανω κατω δουλευει σχεδον σε ολες του τις ρομ...εγω εκει που ψαρωνω με την ρομ,ειναι ο τροπος που ανοιγει οποιο backup που εχω παρει με το spb backup.:blink: ακαριαια!!!!

καμια αλλη ρομ δεν εχει την δυναμη να κανει κατι τετοιο!!

 

σκεψου οτι μετα απο το τελειωμα στο στησιμο αυτης της ρομ....εβαλα το iphone στο συρταρι του γραφειου μου,για 1η φορα απο την μερα που το πηρα !!

 

Φίλτατε zaharakis , θα ήθελα να σε ευχαριστησω δημόσια για την πολύτιμη βοήθεια σου , εκ μέρους όλων μας εδω καταρχήν! Την ίδια ακριβώς έκδοση κατέβασα προ ολιγου και ειναι αρκετά καλή. Απλά δε γυρίζει όταν γυρνάω το τηλ. Πιστεύω με κανα flip it/gyrator θα παίξει,σωστα;

 

Δεύτερον ψαχνω να βρω κάποιον ΚΑΛΟ rss reader.

Έχω δοκιμάσει Egress , Newsbreak και spb insight.

Προτιμώ περισσότερο τον egress , αλλά αν έχετε κάτι άλλο δεκτό.

 

Επίσης ξέρετε κάποιον ΚΑΛΟ dialer για να μπορώ να κάνω βιντεοκλήσεις?

Aν έχεις/έχετε κάποιον καλο , καλοδεχούμενη κάθε πρόταση

 

 

 

Το αυτό και εδώ

SPB Shell 3 !

 

ναι θα σου δουλεψει μια χαρα,αλλα νομιζω με καποιο registry setting μπορει να λειτουργησει και αυτονομα το rotation στον οπερα.δυστυχως δεν θυμαμαι που το ειχα δει :blink:

 

dialer στα add ons στην υπογραφη μου (o μαμα)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω χρησιμοποιω το shell εδω και μερικεs ημερεs με απενεργοποιμενο το TF3D στην 2.4 full του Πανου και το θεωρω καλυτερο

Η άποψή μου είναι ότι αν όντως προτιμάς το SPB Shell καλύτερα είναι να περάσεις rom που δεν θα έχει manilla πάνω. Βαραίνεις άδικα τη συσκευή σου και αν περάσεις όντως μια τέτοια ρομ θα δεις απίστευτη διαφορά στην ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να ακούσω από τον Δημήτρη κι εγώ γι αυτό. Πέρασα ακριβώς τον ίδιο όπερα και πήγα να το γυρίσω για να δω μήπως έχει και σε μένα την ίδια συμπεριφορά αφού διάβασα το μήνυμά σου. Στην αρχή δε γύριζε. Πήγα και έκανα τη μαγκιά με το answer key και όταν ξανάνοιξα τον όπερα γύρισε από μόνος του :lol: χωρίς να πατήσω το key. Μια γύριζε μια όμως, μια δε γύριζε. Με το Hard key γυρνάει ανάποδα (από την άλλη πλυερά εννοώ δηλαδή με τα keys αριστερά και όχι δεξιά όπως έχω συνηθίσει να το κρατάω στο landscape) όπως και οτιδήποτε άλλο και μάλλον αυτό είναι ρύθμιση του μάγειρα αλλά λογικά θα αλλάζει από τη registry. Το άλλο που με απασχολεί και δεν ξέρω αν το κάνει και σε σένα είναι ότι μου κάνει κάτι άκυρα ο όπερα. Κλείνει μόνος του σε ορισμένες φάσεις. Δε θα ασχοληθώ άλλο σήμερα μιας και το πρωί θα φάει hard reset η συσκευή για να στηθεί κανονικά όπως της πρέπει από την αρχή γιατί σήμερα ήταν μέρα πειραμάτων.

 

 

HKLM/SOFTWARE/OPERA/GSensor/idletime 200

 

για δοκιμαστε και πειτε μου

 

μονο η αρχικη του οπερα δεν θα γυρναει..

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

HKLM/SOFTWARE/OPERA/GSensor/idletime 200

 

για δοκιμαστε και πειτε μου

 

μονο η αρχικη του οπερα δεν θα γυρναει..

Αυτή τη ρύθμιση έχει ήδη. Βολτάρω και γω στη registry και ψάχνω... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεισ γιατι σε ολουσ τους λογαριασμους ε-μειλ, ολα τα μειλ διαγραφονται μονα τους αφου τα εχω ΜΟΝΟ διαβασει?!?!

τα διαβαζω κ σβινονται....

εχει καποια επιλογι καπου??

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη ρύθμιση έχει ήδη. Βολτάρω και γω στη registry και ψάχνω... :ninja:

 

 

Νικο μην πειραζεις τπτ εκτος απο κανα 2 ρυθμισεις που θα χρειαστεις οπως για το real exit

 

και στο opera:config

για τα ποσα tabs παραπανω να σου ανοιγει.

εχει προεπιλογη τα 2 ..εγω το εχω βαλει στα 6 :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Νικο μην πειραζεις τπτ εκτος απο κανα 2 ρυθμισεις που θα χρειαστεις οπως για το real exit

 

και στο opera:config

για τα ποσα tabs παραπανω να σου ανοιγει.

εχει προεπιλογη τα 2 ..εγω το εχω βαλει στα 6 :happy:

Δημήτρη don't worry απλά κοιτούσα μήπως ήταν απενεργοποιημένο απο το GDI αλλά δεν είναι (δε θα μπορούσε εξάλλου αφού το έχει στο hard key ως επιλογή). Κοίταξα όμως και στο xda και αν το συνδυάσεις με αυτό που είπα για περίεργα bugs αν και όχι ακρίβως το ίδιο, θυμίζει αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=438142

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη don't worry απλά κοιτούσα μήπως ήταν απενεργοποιημένο απο το GDI αλλά δεν είναι (δε θα μπορούσε εξάλλου αφού το έχει στο hard key ως επιλογή). Κοίταξα όμως και στο xda και αν το συνδυάσεις με αυτό που είπα για περίεργα bugs αν και όχι ακρίβως το ίδιο, θυμίζει αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=438142

 

περιεργο μου φαινεται παντως..αυτην την εκδοση του οπερα χρησιμοποιω και δεν εχω κανενα προβλημα με αυτο που αναφερεις ..

για τσεκαρε μηπως στην κανει καμια αλλη εφαρμογη..:O

παντως εγω δεν εχω καμια αλλη εφαρμογη για rotation.;)

 

edit

 

πρεπει να αλλαξω τα ποστ της υπογραφης μου...

μιας και η ρομ αυτη πλεον ειναι must!!

 

και μου την δινει που δεν μπορουμε να κανουμε edit στα μηνυματα μας,απο καποια ποστς και μετα....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...