Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποιον φορτιστη; μη μου πεις αυτο για το αυτοκινητο που βαζεις πανω usb και εσκασα 10€ να τον παρω....

 

οχι οχι.. τον ηλιακό φορτιστή.. είναι επομενη επιλογή μου, αν και θα το ξανασκεφτώ πολυ να παρω οτιδήποτε σε turbo-X :ninja:

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι.. τον ηλιακό φορτιστή.. είναι επομενη επιλογή μου, αν και θα το ξανασκεφτώ πολυ να παρω οτιδήποτε σε turbo-X :ninja:

 

έχω κάτι τέτοια που λές και καλύτερα άστο...!!! χρειάζεται να είναι κατευθείαν στον ήλιο...και τότε θερμένεται και το κινητό πολύ

Link to comment
Share on other sites

ειχα το panosha black dialer και εβαλα to htc black dialer 1.1 απο xda.στο εικονιδιο οπυ γινεται εναλλαγη τησ ομιλασ με βιντεοκληση υπαρχει ταυτοχρονα απο επανω η λεξη 'ιστορικο' και καθε φορα που το παταω μπαινει στο ιστορικο κλησεων και δεν αλλαζει τηομιλια σε βιντεοκληση...ξερετε γιατι??????????????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου tesalat ,θα ηθελα να μου πεις πως εβαλες τα κατω εικονιδια μονο στην πρωτη εικονα που ανεβασες αυτη με το γνωστο wallpaper της apple με τα ψαρακια.

Εχω βρει κατι αλλα στο navimania αρκετα ομορφα αλλα και αυτα ειναι εξισου ωραια ,ευχαριστω ουτως η αλλως και για αυτα και για τα αλλα.:):):):):):)

 

Tha sou ta doso otan giriso spiti. Eimai ekso tora.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ειχα το panosha black dialer και εβαλα to htc black dialer 1.1 απο xda.στο εικονιδιο οπυ γινεται εναλλαγη τησ ομιλασ με βιντεοκληση υπαρχει ταυτοχρονα απο επανω η λεξη 'ιστορικο' και καθε φορα που το παταω μπαινει στο ιστορικο κλησεων και δεν αλλαζει τηομιλια σε βιντεοκληση...ξερετε γιατι??????????????

Αυτό το κάνει αν περάσεις το νέο hotfix της htc. Τα κάνει όλα μπάχαλο. Μάλλον το hard reset μετά σε σώζει. Και εγώ έτσι την πάτησα:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειχα το panosha black dialer και εβαλα to htc black dialer 1.1 απο xda.στο εικονιδιο οπυ γινεται εναλλαγη τησ ομιλασ με βιντεοκληση υπαρχει ταυτοχρονα απο επανω η λεξη 'ιστορικο' και καθε φορα που το παταω μπαινει στο ιστορικο κλησεων και δεν αλλαζει τηομιλια σε βιντεοκληση...ξερετε γιατι??????????????

 

Αυτό το κάνει αν περάσεις το νέο hotfix της htc. Τα κάνει όλα μπάχαλο. Μάλλον το hard reset μετά σε σώζει. Και εγά έτσι την πάτησα:wacko:

Δε χρειάζεται hard reset. Δες εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=468608

Link to comment
Share on other sites

έχω κάτι τέτοια που λές και καλύτερα άστο...!!! χρειάζεται να είναι κατευθείαν στον ήλιο...και τότε θερμένεται και το κινητό πολύ

 

και εγω το ειχα 4 μερες αλλά τζίφος.. το γυρησα σημερα πισω, να δούμε τι θα μου πούνε.. :rolleyes:

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχ.......τελοσ παντων τι να κανω...και μια αλλη ερωτηση.οταν απω να κανω pack up με το sprite backup 6.2.2 build 2280 και οταν κανω restore τοτε πατωντασ τις συντομευσεισ των προγραμματων δεν ανοιγουν..και πρεπει να κανω hard reset και μετα να βαλω το sprite και μετα restore..ξερετε τι να κανω για να αποφeυγω το hard reset???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/181207615/Iphone_Tabs.zip

 

ΠΡΟΣΟΧΗ πάρτε γενικό backup πριν τα βάλετε.

 

Πάρτε backup τα αρχεία manila και οταν θελήσετε να βάλετε ξανα τα official τα επαναφέρετε.

Δουλευουν μια χαρά, αλλά δεν είναι cab για να τα κάνετε εγκατασταση - απεγκατάσταση.

Αφού ξεζιπάρετε το αρχειάκι τα κάνετε copy-paste στον φάκελο των windows.

Overwrite, ναι σε όλα και επανεκίνηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχ.......τελοσ παντων τι να κανω...και μια αλλη ερωτηση.οταν απω να κανω pack up με το sprite backup 6.2.2 build 2280 και οταν κανω restore τοτε πατωντασ τις συντομευσεισ των προγραμματων δεν ανοιγουν..και πρεπει να κανω hard reset και μετα να βαλω το sprite και μετα restore..ξερετε τι να κανω για να αποφeυγω το hard reset???

 

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά.

Αλλά πάντα πριν επαναφέρουμε κάποιο backup, κάνουμε hard reset.

Αυτό το νόημα έχει άλλωστε.

Σβύνεις ότι έχει μπει και δημιουργεί πρόβλημα και επαναφέρεις "ξαναγράφεις" το σωστό backup.

 

To sprite έχει ρύθμιση και για αυτόματο καθημερινό backup. Πολύ χρήσιμο

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

απλωσ πιστευα οτι απευθειασ κανεισ το backup...χωρισ hard reset...δηλαδη και καθε μερα να κανεισ hard reset δεν υπαρχει προβλημα??
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάνει και 5-6 σε μια μέρα :lol: Μη μασάς δεν παθαίνει τίποτα. Έχε ένα καλό Backup και μετά από κάθε hard reset κάνε κανονικά το restore σου. Προσοχή όμως. Αν αλλάξεις ROM δεν πρέπει να κάνεις restore το backup που έχεις πάρει πάνω σε άλλη rom. Όταν αλλάζεις rom η συσκευή θέλει στήσιμο από την αρχή αναγκαστικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δεν απάντησε κανένας στο χθεσινό μου μήνυμα, οπότε ξαναρωτάω, επειδή το πήρε κολλητός το κινητό και έχει φάει τον κόσμο να βάλει flash και δεν μπορεί.. Έχει βάλει κανένας flash στο συγκεκριμένο κινητό (και όχι σε άλλα, γιατί τα δοκιμάσαμε όλα) με επιτυχία; Αν ναι, παρακαλώ μοιραστείτε τον τρόπο που το κάνατε γιατι ενας απο τους λόγους που διάλεξε ο φίλος μου το συγκεκριμένο τηλέφωνο ήταν οτι λόγω windows θεώρησε οτι θα ήταν και πιο εύκολο να βάζει διάφορες εφαρμογές... lol

Link to comment
Share on other sites

Με την εγκατάσταση αυτού του του hotfix ( Hot fix for resolving a display flicker of the title bar in TouchFLO 3D ) είχε κάποιος πρόβλημα? Το hotfix για το slider δε με ενδιαφέρει γιατί δεν έχω με κάτι πρόβλημα. Αλλά το παραπάνω το θεωρώ πολύ χρήσιμο. Βέβαια αν είναι να μπλέξω με hard reset και... να μου λείπει.

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω ολικό backup πως κάνετε? Είδα κάποιους και ανέφεραν μια εφαρμογή sprite. Δηλαδή? Χωρίς εγκατάσταση τρίτης εφαρμογής δεν μπορώ?Και αν όχι ποια εγαρμογή χρειάζομαι? Τη sprite?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Με την εγκατάσταση αυτού του του hotfix ( Hot fix for resolving a display flicker of the title bar in TouchFLO 3D ) είχε κάποιος πρόβλημα? Το hotfix για το slider δε με ενδιαφέρει γιατί δεν έχω με κάτι πρόβλημα. Αλλά το παραπάνω το θεωρώ πολύ χρήσιμο. Βέβαια αν είναι να μπλέξω με hard reset και... να μου λείπει.

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω ολικό backup πως κάνετε? Είδα κάποιους και ανέφεραν μια εφαρμογή sprite. Δηλαδή? Χωρίς εγκατάσταση τρίτης εφαρμογής δεν μπορώ?Και αν όχι ποια εγαρμογή χρειάζομαι? Τη sprite?

ακριβως,υπαρχουν 2 αξιοπιστες εφαρμογες,το sprite backup και το spb backup μπορεις να τις δεις με μια αναζητηση στο google;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δεν απάντησε κανένας στο χθεσινό μου μήνυμα, οπότε ξαναρωτάω, επειδή το πήρε κολλητός το κινητό και έχει φάει τον κόσμο να βάλει flash και δεν μπορεί.. Έχει βάλει κανένας flash στο συγκεκριμένο κινητό (και όχι σε άλλα, γιατί τα δοκιμάσαμε όλα) με επιτυχία; Αν ναι, παρακαλώ μοιραστείτε τον τρόπο που το κάνατε γιατι ενας απο τους λόγους που διάλεξε ο φίλος μου το συγκεκριμένο τηλέφωνο ήταν οτι λόγω windows θεώρησε οτι θα ήταν και πιο εύκολο να βάζει διάφορες εφαρμογές... lol

 

Για δοκίμασε αυτό που είναι στο post 3:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=462242&highlight=flash

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτό που είναι στο post 3:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=462242&highlight=flash

 

Συγνώμη δεν κατάλαβα σε σχέση με την ερώτηση μου την απάντηση σου. Αυτό το link είναι για εγκατάσταση flash που by the way με ενδιαφέρει και όχι για backup!Οπως και να χει σ' ευχαριστώ πάντως!

 

Ευχαριστώ και το lagoudaki για την απάντηση του.

 

Σου λειτούργησε κανονικά αυτό το flash plugin με τον opera που έχει προεγκατεστημένο το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

φιλεμου μαλλον το πατας για περισσοτερα sec , anyway μαλλον δεν ειχες ποτε iphone , οταν το πατας το εικονιδιο περισσοερη ωρα τοτε τρεμοπαιζει και τοτε μπορεις να το μετακινήσεις , να το διαγραψεις κλπ, , ακριβως οπως στο iphone !!!!! για να σταματησουν να τρεμοπαιζουν πατα το πληκτρο της εντασης

οσο για το ποσο ειναι δυσκολο θα δεις οτι δεν θες πανω απο 5 λεπτα να το σεταρεις με ολα του τα προγραμματα !!!!!, για μενα ειναι ο,τι καλλιτερο σχετικα με την συγκιση ppc -iphone (αν και στην ευχρηστια του το iphone δεν παιζεται )

το wad theme το εβαλα και εγω πριν , αλλα ειναι τρομερα βαρυ !!!!!!! και για μενα δυσχρηστο ... τωρα ομως με αυτο το προγραμμα 1η φορα ειδα το ppc να πλησιαζει τοσο κοντα στο iphone και να ειναι τρομερα γρηγορο :lol::)

 

 

λοιπον τα ανεβασα σε rapidshare ola gia poio eykolia (φυσικα ειναι freeware)

iAltWeather-0.1.1

iAltWeatherSkin-WVGA το κανετε εγκατασταση οπου βαλατε το προγραμμα (για να βαλετε αλλες πολεις καντε edit το xxl file με το κωδικο πολης απο το yahoo/weather

S2P-0.58-OpenGL-VGA για μουσικα αρχεια κλπ τελειο

S2U2-1.35-VGA το γνωστο slide to unlook

S2V-0.42-QVGA gia φωτογραφιες δουλευει τελεια !!!!!

Realize εικονιδια του iphone

winter..... το προγραμμα

File: domal-iphone.rar 11 μβ

DownloadLink: http://rapidshare.com/files/180828009/domal-iphone.rar

 

Μια ερώτηση - διευκρινιση.

Αυτα που λες εδω να κανουμε για να γινει σαν το iphone ειναι ο ενας τροπος.

Εναλλακτικα αν χρησιμοποιησουμε το Wisbar Advanced Desktop και γενικα την διαδικασια οπως περιγραφεται εδω : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=464589&highlight= και εδώ :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=468774 θα εχουμε το ιδιο αποτελεσμα με το δικο σου ?????????????

Ευχαριστώ any way.:):):):D

Link to comment
Share on other sites

Ομολογουμένως παράξενη συμπεριφορά! :confused:

 

Δυστυχώς δεν τη γλυτώνεις την επίσκεψη στο service της ACE Hellas. Αν θέλεις ενημέρωσε μας για το αποτέλεσμα της επίσκεψης.

λοιπον η συσκευη σταλθηκε πισω σαν doa,και σημερα εφτασε η καινούργια ολα καλα:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν βαζουμε αγγελιες ! Εδω συζηταμε τις αποψεις μας για το htc thouch HD. Αγγελιες εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=51.
__________________kostas ntinos______________
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές ώρες μου κάνει κάτι περίεργο. Όταν έχω συνδεδεμένο το Bluetooth ακουστικό μου, το τηλέφωνο χτυπάει ΜΟΝΟ μέσα από το Bluetooth και όχι από τη συσκευή ...

 

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς ? Ελπίζω να γλιτώσω το Hard Reset γιατί δεν θα το αντέξω ...

 

 

 

 

Σαν να βρήκα κάτι ... όποιος μπορεί ας ανεβάσει τις ρυθμίσεις της registry μέσα στο

 

HKLM\Software\Microsoft\Bluetooth\AudioGateway

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις ένα soft reset πρώτα; Δες και αν οι εντάσεις της συσκευής είναι οκ..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μπορώ να αποχωριστώ με τίποτα το Touch Flo 3D.

Μου αρέσει σαν εφαρμογή και στο HD δουλευει περίφημα.

Κράτησα το winterface-iphone και το δουλευω σαν ενα πληρέστερο programs.

Απενεργοποίησα τα tabs του TF3D που δεν μ' αρέσουν και δεν μου χρειάζονται αφού μπορώ να τα δουλέψω απλουστερα απο το winterface, όπως το favorites, ιντερνετ, music, χρηματιστήριο και φυσικά το programs.

Εκανα εξαντλητικές δοκιμές, στην συσκευή αυτή ολα τρέχουν φανταστικά γρήγορα είτε έχεις ενεργοποιημένο το manila είτε όχι. Ακόμα και οι developers δεν ασχολούνται με clean roms χωρίς manila, αφού δεν υπάρχει λόγος και ενδιαφέρον.

Το πρόγραμματάκι για τον καιρό που δίνει ο Domal δεν μ' αρεσε.

Καθόλου καλά γραφικά και πολύ βαρύ. Χρειάζεται περίπου 8.5 ΜΒ.

Προτιμώ το official με ενημέρωση από meteo.gr

 

Φτιαχνω κάποια νεα tads παρόμοια σε style με του iphone, αλλα με διαφορετικά εικονίδια ώστε να κρατήσουμε τον χαρακτήρα της WM συσκευής μας.

Εκτός από το TF3D, θα επιχειρήσω να αντικαταστήσω και αυτά του winterface για να ξεφύγουμε εντελώς από τα Mac.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...