Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@CarpeNoctum Στο TFL3D εννοείς; Εκεί μου το γυρίζει με γκριζες γραμμές στο πλάι και μετά επιστρέφει αυτόματα σε portrait, ούτως ή αλλως δεν υποστηριζει landscape. Στο κλασσικό περιβάλλον wm δεν έχω πρόβλημα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Το TF3D δεν υποστηρίζει το landscape mode ούτως ή άλλως. Σε επιμέρους εφαρμογές όμως... μπορεί να δουλέψει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιλώ γι αυτό εδώ:

- HKLM - System - GDI - Rotation - HideOrientationUI (allagi apo 1 se 0) (athanasso)

 

Οταν μετα απ' αυτό κάνω την ρύθμιση στο Buttons για παρατεταμένο πάτημα-rotation δουλευει μια χαρά.

 

Δοκίμασα και στα εισερχόμενα mails και δεν αλλάζει αν δεν κλικάρω το (Χ).

 

Είδα όλα μου τα mail ένα ένα, απάντησα δοκιμαστικά, πήγα και στους υπόλοιπους φάκελους και δεν μου γύρισε σε portrait.

Τι άλλο θέλετε:p

Μην με κάνετε να τραβήξω βιντεακι με το mobiler για να πιστέψετε ότι δουλευει άψογα:rolleyes:

 

Ο panosha το έχει εντάξει στις ρομ του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@Te_salat αυτό το tweak το έχω περάσει κι εγώ στην registry αλλά από ότι φαίνεται δεν είναι απαραίτητο για να εμφανίζει στο buttons την επιλογή για <rotate screen>.

 

Αυτό είναι μόνο για να έχεις την επιλογή για screen rotate στο start->settings->system->screen.

 

Άλλαξα την registry, soft reset για να το επιεβαιώσω και η ρύθμιση στο buttons υπάρχει χωρίς την αλλαγή στην registry. Οπότε κρατάμε οτι μας αρέσει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι, με gyrator εγκατεστημένο, υπάρχει τρόπος ώστε να μην "απαντά" στις κλήσεις με απλές κινήσεις που αναγκαστικά ενεργοποιούν το συγκεκριμένο πρόγραμμα? Το είχα βάλει και το έβγαλα γι αυτό το λόγο:(

 

κανείς...κάτι??:confused:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

@CarpeNoctum Στο TFL3D εννοείς; Εκεί μου το γυρίζει με γκριζες γραμμές στο πλάι και μετά επιστρέφει αυτόματα σε portrait, ούτως ή αλλως δεν υποστηριζει landscape. Στο κλασσικό περιβάλλον wm δεν έχω πρόβλημα.

 

Το TF3D δεν υποστηρίζει το landscape mode ούτως ή άλλως. Σε επιμέρους εφαρμογές όμως... μπορεί να δουλέψει κανονικά.

 

Προφανώς και δεν αναφέρομαι στο tf3d. Στα mails όταν το κάνω στο κανονικό περιβάλλον των wm το γυρίζει σε landscape και αμέσως το επαναφέρει σε portrait. Μικρό το κακό. Ίσως είναι κάνα σκουπίδι από το gyrator. Στο επόμενο hard reset θα φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

@Te_salat αυτό το tweak το έχω περάσει κι εγώ στην registry αλλά από ότι φαίνεται δεν είναι απαραίτητο για να εμφανίζει στο buttons την επιλογή για <rotate screen>.

 

Αυτό είναι μόνο για να έχεις την επιλογή για screen rotate στο start->settings->system->screen.

 

Άλλαξα την registry, soft reset για να το επιεβαιώσω και η ρύθμιση στο buttons υπάρχει χωρίς την αλλαγή στην registry. Οπότε κρατάμε οτι μας αρέσει.

 

Δεν ξέρω θα μας πει ο athanasso αν η αλλαγή στην registry συμβάλει στην σταθερότητα.

Όπως και να έχει, σε μένα δουλευει σταθερότατα και χαίρομαι γιατί όλα αυτά gyrator κλπ δημιουργούν μόνο προβληματα.

Ακόμα και όταν είσαι στο TF3D και κάνεις rotation, οι γκρίζες γραμμές εξαφανίζονται μ' εαν ταπ στην οθόνη αλλά φυσικά δεν καλύπτεται όλη η οθόνη αφού δεν είναι φτιαγμένο για landscape.

Τέλος εγώ χρησιμοποιώ αυτό το rotation ακόμα και στον οπερα για να μην παιδευομαι με τα τερτίπια του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε παρατηρήσει ότι μετά από αρκετές ώρες λειτουργίας να μην δουλεύει το messaging; Δεν μπορώ να μπω σε μηνύματα και mail είτε από το TFL3D είτε από την εφαρμογή messaging. Απλά όσο και να πατάω τα εικονίδια ή τα shortcuts απλά δεν ανταποκρίνεται. Πρέπει να κάνω soft reset για να επανέλθει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό δεν είναι tweak αλλά κανονικά ρύθμιση start->settings->buttons και κάνεις assign το long press phone button να κάνει rotate την οθόνη.

 

Συμπληρώνω κι εγώ πάντως ότι είναι απόλαυση η συσκευή με αυτονομία παριμοιώδη. Άντε να βγουν και τα panels...

 

 

Εγώ που έχω ελληνικο απο ace στην ανάθεση (assign) δεν μπορώ να βρώ την επιλογή rotate.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά έχετε παρατηρήσει ότι μετά από αρκετές ώρες λειτουργίας να μην δουλεύει το messaging; Δεν μπορώ να μπω σε μηνύματα και mail είτε από το TFL3D είτε από την εφαρμογή messaging. Απλά όσο και να πατάω τα εικονίδια ή τα shortcuts απλά δεν ανταποκρίνεται. Πρέπει να κάνω soft reset για να επανέλθει.

 

Κάποιο πρόγραμμα που έχεις εγκαταστήσει σου κάνει αυτό το conflict μιας και δεν είναι λογική συμπεριφορά και εμπειρικά θα πω μεμονωμένο φαινόμενο.

 

Δεν ξέρω θα μας πει ο athanasso αν η αλλαγή στην registry συμβάλει στην σταθερότητα.

 

Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. ;)

 

Στην αρχικη σελιδα του touchflo3d,κατω απο τα ''call history'' και calendar πως μπορουμε να προσθεσουμε κι αλλες λειτουργιες;;

 

Δεν μπορούμε. :O

 

Εγώ που έχω ελληνικο απο ace στην ανάθεση (assign) δεν μπορώ να βρώ την επιλογή rotate.

 

Μπορείς στο ένα υπάρχον πλήκτρο που έχει για παρατεταμένο πάτημα αντί του Cyberon Voice Speed Dial να αναθέσεις το <Περιστροφή>.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κριμα,ευχαριστω παντως γιατην απαντηση!

 

Δυστυχώς το "πείραγμα" του TF3D δεν είναι απλή διαδικασία και δεν μπορεί να γίνει τόσο παραμετροποιήσιμο!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε τυχεροί που έχουμε την δυνατότητα της χρήσης των δοκιμαστικών εκδόσεων και μπορούμε να κάνουμε τις επιλογές μας.

Το iGO ξαχωρίζει, είναι το πληρέστερο, αξίζει να το παλαίψει κανείς. Μου αρέσει πιο πολύ απ όλα ενώ στο ΜΙΟ μου αρέσει η σταθερότητα, η απλότητα των γραφικών και η φωνιτική του πλοήγηση.

 

Το iGO για να μην κλεινει η οθόνη πρέπει να είναι συνδεδεμένο με εξωτερική πυγή ρεύματος.

Δυστυχώς δεν έχω περισσότερο χρόνο να ολοκληρώσω τις δοκιμές μου.

Ενα περιεργο του καταπληκτικού του χάρτη, είναι ότι στο χωριό μου ενώ το δείχνει δεν το βρίσκεις στην αναζήτηση. Εχει μόνο ένα άλλο χωριό με το ίδιο όνομα στα Γρεβενά.

Στο άλλο screen shot φαίνονται τα εξαιρετικά γραφικά του.

 

Πραγματικά είναι απολαυστικό. Αν εκλείψουν τα όποια μικροπροβλήματα θα είναι απαιχτο.

Καταντά επικίνδυνο στην οδήγηση γιατί δεν μπορείς να πάρεις τας μάτια σου από πάνω του.:lol:

Φανταστικό παράσταση του ανάγλυφου το οποίο είναι σωστό το τσέκαρα τουλάχιστον στην περιοχή μου.

Φοβερό το ανάγλυφο

 

Η γνωμη μου μετα απο πολλες δοκιμες στην Αθηνα te salat ειναι οτι ο χαρτης του iGO ακομα και ο τελευταιος δεν ειναι ισαξιος του Destinator.

Tα δοκιμασα και εγω στην Αθηνα αυτες τις μερες και το συμπερασμα μου ειναι οτι στα ευκολα το iGO ειναι οκ!!!!!!!!!

Αλλα αν θες να πας καπου στα σιγουρα θα πας με το Destinator!!!!!!!!

A και κατι αλλο, εχω τον τελευταιο χαρτη στο iGO αλλα Βαρκιζα δεν εχει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς στο ένα υπάρχον πλήκτρο που έχει για παρατεταμένο πάτημα αντί του Cyberon Voice Speed Dial να αναθέσεις το <Περιστροφή>.

 

 

Δυστηχώς την επιλογή "Περιστροφη" δεν την εχω στο μενού "Αναθεση" :O :O

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς την επιλογή "Περιστροφη" δεν την εχω στο μενού "Αναθεση" :O :O

 

ούτε εγώ:O, για την ακρίβεια στο start\settings\buttons\end key έχει 4 συγκεκριμένες επιλογές (airplane mode, lock, terminate data conn & set vibrate/ringer) και τίποτα άλλο!

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος φίλος να μου πει αν γνωρίζει που υπάρχει διαθέσιμο το HD στην Αθήνα?

 

Thank you!!!

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

μια μικρη αλλαγη στο today τελικα οντως το tf3d ειναι πολυ βαρετο

[/img]

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ούτε εγώ:O, για την ακρίβεια στο start\settings\buttons\end key έχει 4 συγκεκριμένες επιλογές (airplane mode, lock, terminate data conn & set vibrate/ringer) και τίποτα άλλο!

 

Μα εγώ δεν μιλάω για το end key αλλά για το πράσινο πλήκτρο αποδοχής κλήσης που με παρατεταμένο πάτημα ανοίγει το Cyberon Voice Speed Dial.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

manan69t φιλε ευχαριστώ για τις υποδείξεις. πραγματικά πέρα από την έλληψη πλήκτρων δε βρίσκω τίποτα αρνητικό. αν κ αυτό πάλι στην χρήση δε ξέρω κατά πόσο αρνητικό μπορεί να είναι.

μαλλον θα το πάρω.. ανυπομωνώ να μάθω πότε θα πουληθεί το TC για την απόκτηση του HD :D

 

athanaso77 να σου πω ευχαριστώ για Link λίγο θα είναι. σου έχω πει άπειρες φορές, πλέον νομίζω ότι γίνομαι γραφικός :p

 

Κάτι που εχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να λέω, αν κ στο θέμα αυτό δε το έχω πει. Ο χάρτης του Destinator δεν "παίζει" να είναι καλύτερος του αντίστοιχου του iGo. Είναι έτη φωτός ποιο μπροστά (αυτός του Destinator). Κ αυτό προσπαθήστε να κάνετε μια βόλτα εκτός Αθηνών.. καμιά Βόρειο Ελλάδα κ αν βρήτε ποτέ τον προορισμό σας εμένα με .. :X :D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ο χαρτης του iGO ακομα και ο τελευταιος δεν ειναι ισαξιος του Destinator.

 

Δυστυχώς... έτσι είναι όσο και να επιθυμούμε το αντίθετο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ δεν μιλάω για το end key αλλά για το πράσινο πλήκτρο αποδοχής κλήσης που με παρατεταμένο πάτημα ανοίγει το Cyberon Voice Speed Dial.

 

ok thanks, δεν το κατάλαβα:O

 

 

@domal σε ευχαριστώ πολύ;)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω τα χρησιμοποιησα και τα δυο στην βορεια ελλαδα...πραγματι το IGO δεν εγραφε διαφορα χωρια..το Destinator απαιχτο...τρομερο εγραφε τα παντα...αλλα τα γραφικα ΙGO super....τρομερα...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...