Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνήθως όταν δεν ρωτάει γίνεται στην μνήμη της συσκευής.

 

Το "Colored Top Bar WWE Call.cab", σε ρωτάει αν θες να το βάλεις στη μνήμη του τηλεφώνου ή της κάρτας.

Το άλλο, που πρέπει να έχεις εγκαταστήσει απο πριν, δεν σε ρωτάει.

Το τηλεφωνάκι τα σπάει απλά. Η μπαταρία του ειδικά είναι ότι καλύτερο έχω δει σε ppc, δεν σε τρομάζει ποτέ με γρήγορες αποφορτίσεις. Πέφτει πολύ πολύ αργά και πάντα ξέρεις οτι έχεις πολύ ακόμα.

Από χθες υπάρχει και με ελληνική ρομ στο play247

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα συνάδελφοι,

 

Ένα τέτοιο (247) αγόρασα πριν λίγο και εγώ :) Θα έρθει το Σάββατο σπίτι μου :D

 

Ελπίζω να μου βγει καλό :)

 

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε ποια είναι τα must προγράμματα που θα πρέπει να εγκαταστήσω άμεσα;

 

ευχαριστώ

 

:)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι,

 

Ένα τέτοιο (247) αγόρασα πριν λίγο και εγώ :) Θα έρθει το Σάββατο σπίτι μου :D

 

Ελπίζω να μου βγει καλό :)

 

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε ποια είναι τα must προγράμματα που θα πρέπει να εγκαταστήσω άμεσα;

 

ευχαριστώ

 

:)

Βασικά, έχει τόσα πολλά από μόνο του πάνω, που δεν θα χρειαστεί να βάλεις και πολλά. Από την άλλη βέβαια είναι και η χρήση που θέλεις να κάνεις.

Πχ, ένα destinator, για πλοήγηση το θέλεις.

Καλό είνια και το no data, που εμποδίζει τις άσκοπες συνδέσεις με το gprs, και έτσι δεν χρεώνεσαι.

Στην πορεία θα δεις κι άλλα σίγουρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι,

 

Ένα τέτοιο (247) αγόρασα πριν λίγο και εγώ :) Θα έρθει το Σάββατο σπίτι μου :D

 

Ελπίζω να μου βγει καλό :)

 

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε ποια είναι τα must προγράμματα που θα πρέπει να εγκαταστήσω άμεσα;

 

ευχαριστώ

 

:)

Καλορίζικο και σε σένα.

 

Ξεκίνα με τα βασικά. Κάνα file explorer (Resco), Πληκτρολόγια, κάνα registry editor για τα tweaks, Core player για μουσική και video, πρόγραμμα πλοήγησης (destinator, igo κλπ), και κάνα task manager της προκοπής.

 

Και προφανώς έχεις και το νου σου στο xda στο ανάλογο sub-forum για dedicated εφαρμογές όπως αυτές που είχαν βγει για το diamond.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μπορεί να παίξει ταινίες με drag and drop ή χρειάζεται κάποια μετατροπή;

 

ναι.... εκτος και αν εχεις σκοπο να του βαλεις καμια 720ρ και πανω που δεν θα παιζει λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο χρηση 1 εβδομαδας σας γραφω κι εγω την τη δικη μου αποψη για τον οχι και τοσο....‘βασιλια’ της ΗTC κατα τη δικη μου αποψη φυσικα.

1 .Ας ξεκινησω απο το βασικοτερο, την οθονη. Χρησημοποιωντας το δαχτυλο μου ειναι απλως μια κλασσικη οθονη αφης ιδιας τεχνολογιας με τις προηγουμενες που μας εχει συνηθησει η HTC αλλα με ελαφρως μεγαλυτερη ευαισθησια. Οσο πλησιαζουμε προς τις ακρες της θελει λιγη παραπανω πιεση. Με το πενακι διστυχως θελει πολυ περισσοτερη πιεση απο οτι με το δαχτυλο.Σε εξωτερικους χωρους και κατω απο το φως του ηλιου ειναι πολυ ευαναγνωστη.

 

2. Το GPS απλα....κακο. Πολυ ασθενες σημα. Χειροτερο και απο το 3600 και το diamond. Tα δοκιμασα διπλα-διπλα.

3. Το scroling του χαρτη και το ζουμαρισμα με χρηση destinator 7 και 6 αργο..........

 

4. Μπηκα και στο you tube να δω πως αποδιδει στα βιντεακια αλλα δυστυχως δεν υπαρχει απολυτος συγχρονισμος ηχου-εικονας.

 

5.Το interface του ειναι ευτυχως, γρηγορο και δεν κανει κολληματακια.

 

6. Η ελλειψη του joystick και γενικα hardware buttons….μεγαλο προβλημα για μενα αλλα βολεβει τις εταιριες για να καταβαζουν το κοστος.

 

7. Για τον επεξεργαστη...τι να πω. Μην περιμενετε ΠΟΤΕ να δειτε καλα βιντεο και καλες αποδοσεις γιατι πολυ απλα δεν μπορει να συγκριθει o qualcomm με του επεξεργαστες της Intel που φοραει το ομνια και πολλα αλλα της ASUS. Ακομα και το qtek 9090 που ειχα και συνεχιζω να εχω παει σφαιρα στον τομεα των βιντεο και του map scrolling. Ειναι απαραδεκτο απο την πλευρα της htc να συνεχιζει να βαζει αυτους τους επεξεργαστες στις συσκευες της. Ακομα και η Samsung η οποια οπως ξερουμε κατασκευαζει cpu για Mobile συσκευες εφοδιασε το ομνια με επεξεργαστη intel….

 

8. Ο opera.. αργος και κανει κολληματα. Αυτο βεβαια οφειλεται και λιγο στο παραπανω (7).

 

9. Το μεγαφωνακι του αρκετα καλο και δυνατο για το παχος της συσκευης.

 

10. Τα mp3 ακουγονται μια χαρα με ενα ζευγαρι καλα ακουστικα. Με εντυπωσιασε επισης η ταχυτητα που αλλαζε τους ραδιοφωνικους σταθμους η εφαρμογη radio!! Πολυ γρηγορα! Και καλο σημα.

 

11. Ενα αλλο σημαντικο πραγμα που με ενοχλησε αφανταστα ηταν η ελλειψη ΕΥΔΙΑΚΡΙΤΗΣ λυχνιας που να αναβοσβηνει αναλογα με το status της συσκευης. (αναπαντητες κλησεις, οχι σημα, Bluetooth on κλπ). Το μονο που υπαρχει ειναι ενα μικροσκοπικο λαμπακι πανω στο power on-off κουμπι το οποιο ισα ισα που φαινεται και μονο σε σκοταδι φυσικα , και εφοσον ειναι στραμενο προς τη μερια σου το ανω μερος της συσκευης.....

 

12. Η συνομιλιες με χρηση GSM μου ηταν πολυ ποιοτικες , απο σημα σκιζει!Αριστα!

 

13. Η αυτονομια του ειναι ικανοποιητικη θα ελεγα, δεν εχω παραπονο.

 

 

 

Ελπιζω να μη σας κουρασα και να μη σας στεναχωρησα....

Συνοψιζοντας τα παραπανω κατεληξα πως μια τετοια συσκευη δε με βολευει και ετσι γυρισα παλι στο πιστο μου htc 3600… το οποιο κανει οοοοοοοοοοοοοολα τα παραπανω εκτος απο το ραδιοφωνο, και μαλιστα πολυ καλυτερα απο το HD……

__________________kostas ntinos______________
Link to comment
Share on other sites

htc 3600… το οποιο κανει οοοοοοοοοοοοοολα τα παραπανω εκτος απο το ραδιοφωνο, και μαλιστα πολυ καλυτερα απο το HD……

 

Μηπως εισαι υπερβολικος.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο χρηση 1 εβδομαδας σας γραφω κι εγω την τη δικη μου αποψη για τον οχι και τοσο....ʽβασιλιαʼ της ΗTC κατα τη δικη μου αποψη φυσικα.

1 .Ας ξεκινησω απο το βασικοτερο, την οθονη. Χρησημοποιωντας το δαχτυλο μου ειναι απλως μια κλασσικη οθονη αφης ιδιας τεχνολογιας με τις προηγουμενες που μας εχει συνηθησει η HTC αλλα με ελαφρως μεγαλυτερη ευαισθησια. Οσο πλησιαζουμε προς τις ακρες της θελει λιγη παραπανω πιεση. Με το πενακι διστυχως θελει πολυ περισσοτερη πιεση απο οτι με το δαχτυλο.Σε εξωτερικους χωρους και κατω απο το φως του ηλιου ειναι πολυ ευαναγνωστη.

2. Το GPS απλα....κακο. Πολυ ασθενες σημα. Χειροτερο και απο το 3600 και το diamond. Tα δοκιμασα διπλα-διπλα.

3. Το scroling του χαρτη και το ζουμαρισμα με χρηση destinator 7 και 6 αργο..........

4. Μπηκα και στο you tube να δω πως αποδιδει στα βιντεακια αλλα δυστυχως δεν υπαρχει απολυτος συγχρονισμος ηχου-εικονας.

5.Το interface του ειναι ευτυχως, γρηγορο και δεν κανει κολληματακια.

6. Η ελλειψη του joystick και γενικα hardware buttons….μεγαλο προβλημα για μενα αλλα βολεβει τις εταιριες για να καταβαζουν το κοστος.

7. Για τον επεξεργαστη...τι να πω. Μην περιμενετε ΠΟΤΕ να δειτε καλα βιντεο και καλες αποδοσεις γιατι πολυ απλα δεν μπορει να συγκριθει o qualcomm με του επεξεργαστες της Intel που φοραει το ομνια και πολλα αλλα της ASUS. Ακομα και το qtek 9090 που ειχα και συνεχιζω να εχω παει σφαιρα στον τομεα των βιντεο και του map scrolling. Ειναι απαραδεκτο απο την πλευρα της htc να συνεχιζει να βαζει αυτους τους επεξεργαστες στις συσκευες της. Ακομα και η Samsung η οποια οπως ξερουμε κατασκευαζει cpu για Mobile συσκευες εφοδιασε το ομνια με επεξεργαστη intel….

8. Ο opera.. αργος και κανει κολληματα. Αυτο βεβαια οφειλεται και λιγο στο παραπανω (7).

9. Το μεγαφωνακι του αρκετα καλο και δυνατο για το παχος της συσκευης.

10. Τα mp3 ακουγονται μια χαρα με ενα ζευγαρι καλα ακουστικα. Με εντυπωσιασε επισης η ταχυτητα που αλλαζε τους ραδιοφωνικους σταθμους η εφαρμογη radio!! Πολυ γρηγορα! Και καλο σημα.

11. Ενα αλλο σημαντικο πραγμα που με ενοχλησε αφανταστα ηταν η ελλειψη ΕΥΔΙΑΚΡΙΤΗΣ λυχνιας που να αναβοσβηνει αναλογα με το status της συσκευης. (αναπαντητες κλησεις, οχι σημα, Bluetooth on κλπ). Το μονο που υπαρχει ειναι ενα μικροσκοπικο λαμπακι πανω στο power on-off κουμπι το οποιο ισα ισα που φαινεται και μονο σε σκοταδι φυσικα , και εφοσον ειναι στραμενο προς τη μερια σου το ανω μερος της συσκευης.....

12. Η συνομιλιες με χρηση GSM μου ηταν πολυ ποιοτικες , απο σημα σκιζει!Αριστα!

13. Η αυτονομια του ειναι ικανοποιητικη θα ελεγα, δεν εχω παραπονο.

Ελπιζω να μη σας κουρασα και να μη σας στεναχωρησα....

Συνοψιζοντας τα παραπανω κατεληξα πως μια τετοια συσκευη δε με βολευει και ετσι γυρισα παλι στο πιστο μου htc 3600… το οποιο κανει οοοοοοοοοοοοοολα τα παραπανω εκτος απο το ραδιοφωνο, και μαλιστα πολυ καλυτερα απο το HD……

 

2. Δεν συμφωνώ, καλύτερο του Diamond τουλαχιστον :D

3. Δεν συμφωνω, κανενα πρόβλημα , τουλάχιστον με το Dest 7. :)

6. Για σενα μπορει, για τους περισσοτερους ομως εμου συμπεριλαμβανομενου οχι.

7. Σε γενικες γραμμες θα τον χαρακτηριζα υπεραρκετο τον επεξεργαστη. :)

11. Δεν ειναι και η συντελεια του κοσμου !! :happy:

13. Παραπάνω απο ικανοποιητική, SUPER θα ελεγα. :D

 

Συνοψιζοντας ΔΕΝ συμφωνω, για μενα το HD ειναι μέχρι στιγμης μακραν η καλύτερη συσκευη της HTC. :up:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο χρηση 1 εβδομαδας.....

 

....Συνοψιζοντας τα παραπανω κατεληξα πως μια τετοια συσκευη δε με βολευει και ετσι γυρισα παλι στο πιστο μου htc 3600… το οποιο κανει οοοοοοοοοοοοοολα τα παραπανω εκτος απο το ραδιοφωνο, και μαλιστα πολυ καλυτερα απο το HD……

Αν είχα διαβάσει αυτό το ποστ πριν το πάρω, μάλλον δεν θα το έπαιρνα ποτέ.

:lol::lol:

Ευτχώς που το πόσταρες τώρα που το έχω ήδη, γιατί αν σε είχα ακούσει και δεν το έπαιρνα θα το μετάνιωνα σίγουρα.

Το μόνο που με ξενίζει λίγο είναι το μέγεθος, αλλά θα το συνηθίσω...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι,

 

Ένα τέτοιο (247) αγόρασα πριν λίγο και εγώ :) Θα έρθει το Σάββατο σπίτι μου :D

 

Ελπίζω να μου βγει καλό :)

 

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε ποια είναι τα must προγράμματα που θα πρέπει να εγκαταστήσω άμεσα;

 

ευχαριστώ

 

:)

 

επισης καλο θα ηταν να βαλεις και καποιο προγραμμα που χρησιμοποιει ολες τις δυνατοτητες του g sensor ωστε να κανει η οθονη auto rotate σε landscape σε ολα τα προγραμματα και οχι μονο στις φωτογραφιες και στον opera. εγω εχω βαλει το gsen και ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

επισης καλο θα ηταν να βαλεις και καποιο προγραμμα που χρησιμοποιει ολες τις δυνατοτητες του g sensor ωστε να κανει η οθονη auto rotate σε landscape σε ολα τα προγραμματα και οχι μονο στις φωτογραφιες και στον opera. εγω εχω βαλει το gsen και ειναι μια χαρα

 

Εγώ έβαλα το gyrator, κι αυτό είναι μια χαρά....:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επισης καλο θα ηταν να βαλεις και καποιο προγραμμα που χρησιμοποιει ολες τις δυνατοτητες του g sensor ωστε να κανει η οθονη auto rotate σε landscape σε ολα τα προγραμματα και οχι μονο στις φωτογραφιες και στον opera. εγω εχω βαλει το gsen και ειναι μια χαρα

 

μπορεις να δωσεις ενα link,εδω η' σε pm, ωστε να το βρω και εγω αυτο το προγραμματακι???!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις ενα link,εδω η' σε pm, ωστε να το βρω και εγω αυτο το προγραμματακι???!!

 

http://www.google.gr/search?hl=el&q=gyrator+2&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7+Google&meta=

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο χρηση 1 εβδομαδας σας γραφω κι εγω την τη δικη μου αποψη για τον οχι και τοσο....‘βασιλια’ της ΗTC κατα τη δικη μου αποψη φυσικα.

1 .Ας ξεκινησω απο το βασικοτερο, την οθονη. Χρησημοποιωντας το δαχτυλο μου ειναι απλως μια κλασσικη οθονη αφης ιδιας τεχνολογιας με τις προηγουμενες που μας εχει συνηθησει η HTC αλλα με ελαφρως μεγαλυτερη ευαισθησια. Οσο πλησιαζουμε προς τις ακρες της θελει λιγη παραπανω πιεση. Με το πενακι διστυχως θελει πολυ περισσοτερη πιεση απο οτι με το δαχτυλο.Σε εξωτερικους χωρους και κατω απο το φως του ηλιου ειναι πολυ ευαναγνωστη.

 

2. Το GPS απλα....κακο. Πολυ ασθενες σημα. Χειροτερο και απο το 3600 και το diamond. Tα δοκιμασα διπλα-διπλα.

3. Το scroling του χαρτη και το ζουμαρισμα με χρηση destinator 7 και 6 αργο..........

 

 

 

4. Μπηκα και στο you tube να δω πως αποδιδει στα βιντεακια αλλα δυστυχως δεν υπαρχει απολυτος συγχρονισμος ηχου-εικονας.

 

5.Το interface του ειναι ευτυχως, γρηγορο και δεν κανει κολληματακια.

 

6. Η ελλειψη του joystick και γενικα hardware buttons….μεγαλο προβλημα για μενα αλλα βολεβει τις εταιριες για να καταβαζουν το κοστος.

 

7. Για τον επεξεργαστη...τι να πω. Μην περιμενετε ΠΟΤΕ να δειτε καλα βιντεο και καλες αποδοσεις γιατι πολυ απλα δεν μπορει να συγκριθει o qualcomm με του επεξεργαστες της Intel που φοραει το ομνια και πολλα αλλα της ASUS. Ακομα και το qtek 9090 που ειχα και συνεχιζω να εχω παει σφαιρα στον τομεα των βιντεο και του map scrolling. Ειναι απαραδεκτο απο την πλευρα της htc να συνεχιζει να βαζει αυτους τους επεξεργαστες στις συσκευες της. Ακομα και η Samsung η οποια οπως ξερουμε κατασκευαζει cpu για Mobile συσκευες εφοδιασε το ομνια με επεξεργαστη intel….

 

8. Ο opera.. αργος και κανει κολληματα. Αυτο βεβαια οφειλεται και λιγο στο παραπανω (7).

 

9. Το μεγαφωνακι του αρκετα καλο και δυνατο για το παχος της συσκευης.

 

10. Τα mp3 ακουγονται μια χαρα με ενα ζευγαρι καλα ακουστικα. Με εντυπωσιασε επισης η ταχυτητα που αλλαζε τους ραδιοφωνικους σταθμους η εφαρμογη radio!! Πολυ γρηγορα! Και καλο σημα.

 

11. Ενα αλλο σημαντικο πραγμα που με ενοχλησε αφανταστα ηταν η ελλειψη ΕΥΔΙΑΚΡΙΤΗΣ λυχνιας που να αναβοσβηνει αναλογα με το status της συσκευης. (αναπαντητες κλησεις, οχι σημα, Bluetooth on κλπ). Το μονο που υπαρχει ειναι ενα μικροσκοπικο λαμπακι πανω στο power on-off κουμπι το οποιο ισα ισα που φαινεται και μονο σε σκοταδι φυσικα , και εφοσον ειναι στραμενο προς τη μερια σου το ανω μερος της συσκευης.....

 

12. Η συνομιλιες με χρηση GSM μου ηταν πολυ ποιοτικες , απο σημα σκιζει!Αριστα!

 

13. Η αυτονομια του ειναι ικανοποιητικη θα ελεγα, δεν εχω παραπονο.

 

 

 

Ελπιζω να μη σας κουρασα και να μη σας στεναχωρησα....

Συνοψιζοντας τα παραπανω κατεληξα πως μια τετοια συσκευη δε με βολευει και ετσι γυρισα παλι στο πιστο μου htc 3600… το οποιο κανει οοοοοοοοοοοοοολα τα παραπανω εκτος απο το ραδιοφωνο, και μαλιστα πολυ καλυτερα απο το HD……

καλα ο καθενας μπορει να γραφει την γνωμη του και ειναι απολυτως σεβαστη αλλα υπαρχει και αντιλογος

 

1.- το gps του ειναι κορυφαιο ποιο omnia και ((*** ^^ λετε δεν διαβαζετε λιγο το φορουμ του ομνια ???? απορω

2.- Τα λαμπακια τι να τα κανω ???? να οδηγω στο σκοταδι και να μου σπανε τα νευρα ??

3.- αυτονομια ΚΟΡΥΦΑΙΑ για ppc

4.- αργος επεξεργαστης ???? σιγα ρε φιλε μας τον εβγαλες ομαρ θα τρελαθουμε

Μαλλον θα τρελαθουμε τελικα :lol::lol::lol:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς καλημέρα και καλώς σας βρήκα ( διάβαζα για περισσότερο απο μια εβδομάδα χωρίς να έχω ενεργοποιημένο το προνόμιο της απάντησης, επιτέλους μπορώ να μιλώ κι εγώ εδώ :) ). Πριν μια εβδομάδα αγόρασα το HD μου απο το pda4u, είμαι ικανοποιημένος τόσο απο το κατάστημα όσο και απο το κινητό, έχοντας ένα μικρό παράπονο και απο τα 2.. Πιο συγκεκριμένα, απο το κατάστημα έχω το παραπονάκι ( που το εξέφρασα κιόλας ) που έσκασα 699€ και δεν μπήκαν στον κόπο να βάλουν έναν αντάπτορα απο αγγλικό φις σε σούκο... Θα τους έβγαζα το καπέλο με μια τέτοια κίνηση, αλλά γενικότερα οι άνθρωποι φέρθηκαν σούπερ. Απο το κινητό τώρα, το μοναδικό παράπονο που έχω είναι ότι η μπαταρία δεν κρατά τόσο πολύ όσο θα ήθελα και σίγουρα όχι τόσο όσο δηλώνει ο κατασκευαστής ( απορώ κάτω απο ποιες συνθήκες έκαναν τις μετρήσεις.. ). Και οκ, για Ppc μπορεί να είναι καλές οι επιδόσεις της μπαταρίας, αλλά για συχνή επαγγελματική χρήση είναι λίγο άσχημο το να θέλει κάθε λίγο και λιγάκι φόρτιση ( αλλά απο την άλλη, τα κινητά που έχουν μεγαλύτερη αυτονομία δεν έχουν τις λειτουργίες και ικανότητες ενός ppc.. ). Η φωτογραφική του δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, αν και δεν την λέω και σούπερ, καθώς ήδη έχω μια canon στα 10mp και κάνω τη δουλειά μου μια χαρά.Το βίντεο επίσης δεν με ενδιαφέρει καθώς ακόμα και στο pc μου βαριέμαι να δω ταινίες. Το gps δεν έχω στήσει ακόμα και είναι κάτι στο οποίο περιμένω τη βοήθειά σας, καθώς δεν έχω καταφέρει ακόμα να περάσω το dest7 καθώς είναι ένα απο τα χαρακτηριστικά του κινητού που με ενδιαφέρουν αφάνταστα. Αλήθεια, είναι δυνατό να βλέπει μια εφαρμογή τα ραντεβού μου και να βγάζει δρομολόγιο στο gps..? Μήπως έχω δυνατή φαντασία; :p

Σε γενικές γραμμές πάντως, το βλέπω σαν μια πολύ καλή πρόταση, μπορεί να μην έχω εμπειρία απο ppc, αλλά σαν πρωτάρης δεν απογοητεύτηκα απο το Hd και δεν μου έχει δημιουργηθεί η παραμικρή ανάγκη να το αλλάξω ( αν και περιμένω αγωνιωδώς μια μεγαλύτερη μπαταρία ). Αυτά τα ολίγα ( ... ) και παραμένω στη κουρτίνα για μελλοντικό σχολιασμό.

Link to comment
Share on other sites

καλα ο καθενας μπορει να γραφει την γνωμη του και ειναι απολυτως σεβαστη αλλα υπαρχει και αντιλογος

 

1.- το gps του ειναι κορυφαιο ποιο omnia και ((*** ^^ λετε δεν διαβαζετε λιγο το φορουμ του ομνια ???? απορω

2.- Τα λαμπακια τι να τα κανω ???? να οδηγω στο σκοταδι και να μου σπανε τα νευρα ??

3.- αυτονομια ΚΟΡΥΦΑΙΑ για ppc

4.- αργος επεξεργαστης ???? σιγα ρε φιλε μας τον εβγαλες ομαρ θα τρελαθουμε

Μαλλον θα τρελαθουμε τελικα :lol::lol::lol:

 

 

 

2. Χριστούγεννα έρχονται να μην είσαι και εσύ στο πνέυμα της εποχής με λίγα λαμπάκια;;

Link to comment
Share on other sites

2. Χριστούγεννα έρχονται να μην είσαι και εσύ στο πνέυμα της εποχής με λίγα λαμπάκια;;

 

 

Με τέτοια οθόνη, βάζουμε το δέντρο να παίζει για screensaver και τη σχετική μελωδία ( α'λα κινέζικα διακοσμητικά λαμπάκια με το παράφωνο μεγαφωνάκι ) να ακούγεται στο υπόβαθρο. Και πάλι λοιπόν, δεν υπάρχει λόγος για περιττά λαμπάκια :p

Link to comment
Share on other sites

Απο το κινητό τώρα, το μοναδικό παράπονο που έχω είναι ότι η μπαταρία δεν κρατά τόσο πολύ όσο θα ήθελα και σίγουρα όχι τόσο όσο δηλώνει ο κατασκευαστής ( απορώ κάτω απο ποιες συνθήκες έκαναν τις μετρήσεις.. ). Και οκ, για Ppc μπορεί να είναι καλές οι επιδόσεις της μπαταρίας, αλλά για συχνή επαγγελματική χρήση είναι λίγο άσχημο το να θέλει κάθε λίγο και λιγάκι φόρτιση ( αλλά απο την άλλη, τα κινητά που έχουν μεγαλύτερη αυτονομία δεν έχουν τις λειτουργίες και ικανότητες ενός ppc.. ).

Το gps δεν έχω στήσει ακόμα και είναι κάτι στο οποίο περιμένω τη βοήθειά σας, καθώς δεν έχω καταφέρει ακόμα να περάσω το dest7 καθώς είναι ένα απο τα χαρακτηριστικά του κινητού που με ενδιαφέρουν αφάνταστα. Αλήθεια, είναι δυνατό να βλέπει μια εφαρμογή τα ραντεβού μου και να βγάζει δρομολόγιο στο gps..? Μήπως έχω δυνατή φαντασία; :p

(αν και περιμένω αγωνιωδώς μια μεγαλύτερη μπαταρία).

 

Για τη μπαταρια δεν εχεις δικιο, ειναι φανταστικη σε χωρητικοτητα και δεν θελει καθε λιγο και λιγακι φορτιση. Ξανα δες το, εχεις λαθος εδω. Το οτι το συνδεουμε συνεχεια στο PC για συγχρονισμο δεν σημαινει οτι απαιτειται και φορτιση, αυτο την κανει μονο του καθε φορα που συνδεεται. :)

Οταν λες να στησεςις το GPS ? Βαλε το Dest 7, με ενα skin που να ταιρειαζει σαυτη την αναλυση (θα βρεις στο navimania.gr) και αυτο ηταν. Θα απολαυσεις ενα τελειο PPC-GPS. Αν υπαρχει τετοιο προγραμμα, νομιζω δεν χρειαζεται. Βαλε στο Dest 7 τη διευθυνση που εχεις ραντεβου και αυτο θα σου βγαλει τη διαδρομη. :cool:

Οσο για μπαταρια και παλι δεν χρειαζεται. Γνωμη μου ειναι, οπως και των περισσοτερων χρηστων που το εχουν ηδη. Αν τωρα παλι εσενα δεν σου φτανουν οι 2+ μερες που κραταει, τοτε περιμενε λιγο, θα βγουν στην κυκλοφορια τοσο γνησιες οσο και κινεζικες. :happy:

Τελος μην ανησυχεις, αγορασες την καλυτερη μεχρι στιγμης συσκευη τοσο της HTC, οσο και οποιασδηποτε αλλης μαρκας :up:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα το destinator, αλλά δεν κλειδώνει σε δορυφόρους, μένει στην αναζήτηση. Μήπως χρειάζεται κάποιες ρυθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να πει ποιες είναι οι κατάλληλες ρυθμίσεις για το gps?

Με ένα πρόχειρο στήσιμο, όντως είναι αδύναμο το σήμα του και χάνεται πολύ εύκολα.

 

βάλε καρφωτά

 

COM 4, Baud Rate 4800

 

Ρε τι είστε εσείς πια;

Είπαμε να απαντάτε γρήγορα, αλλά όχι και να απαντάτε πριν την ερώτηση......

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...