Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι διαφορα εχει απλα εχει 8gb ενσωματωμενη και χειροτερη καμερα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και τι να το κανεις το wimax αφου δεν υπαρχει δικτυο? εκτος και αν εισαι μοναχος στο αγιο ορος :):):)

 

για μενα το killer spec που θα ηθελα στο HD ειναι TV tuner ή εστω digital δεκτη...

Link to comment
Share on other sites

σκέφτεσαι μήπως να εγκατασταθείς στο άγιο όρος για να χρησιμοποιείς το πιλοτικό wimax? γιατί για να δούμε την τεχνολογία αυτή στην υπόλοιπη ελλάδα θα έχει βγάλει όχι μία, αλλά πολλές συκευές η htc και η κάθε htc:wacko::p

 

edit: Clouseau είχαμε την ακριβώς την ίδια σκέψη!!

Link to comment
Share on other sites

απλά συζητάμε ρε παιδιά,δεν είπαμε να πάμε να το αγοράσουμε κιόλας.

το wimax είναι πιλοτικό αλλά θα αναπτυχθεί αρκετά γρήγορα ακόμα και στην Ελλάδα,(έχει πολύ εύκολη υλοποίηση),αυτό που θα αργήσει θα είναι οι εφαρμογές πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

 

Το Destinator στο HD φαίνεται μια χαρά, ποιό skin έχεις περασμένο;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχασα την ψυχραιμία μου καθόλου μα καθόλου.

Και φυσικά δεν είπα ότι το HD είναι καλύτερο ή χειρότερο.

Απλά την ώρα που όλοι όσοι το αγοράσαμε προσπαθούμε να το στήσουμε η έστω να βρούμε κάτι, είναι σπαστικό κάθε 10 μηνύματα να πετάγεται κάποιος και να σου λέει για βίντεο και άλλα παρόμοια.

Φυσικά και χρειάζεται κριτική, αλλά όχι στο ίδιο θέμα. Θα το κάνουμε σαν του diamond, που δεν μπορεί κανείς να βρει μια πληροφορία.

Επίσης οι κρίσεις και οι συγκρίσεις έχουν αξία όταν είναι αντικειμενικές και δεν εστιάζονται μόνο στα σημεία που υπερτερεί η μία εκ των συγκρινόμενων συσκευών.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μην ξεχνας οτι ειναι χαρακτηριστικο της ρατσας μας να εξυμνουμε την συσκευη που σκασαμε ενα καρο λεφτα για ψυχολογικους λογους:pκαι να θαβουμε μια αλλη συσκευη ασχετα αν ειναι καλη η κακη,και φυσικα οταν αλλαξουμε την συσκευη αργοτερα λεμε για τα μειον που ειχε και ποσο καλη ειναι η καινουργια,να σου δωσω να καταλαβεις κατι σαν τις γκομενες:p
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που αγόρασα πρόσφατα το pro , παρακολουθώ με ενδιαφέρον την κουβέντα εδώ. Θεωρούσα και εξακολουθώ να θεωρώ ότι μια οθόνη αυτού του επιπέδου θα μου λύσει τα χέρια στην επαγγελματική μου δραστηριότητα σε θέματα email και mobile office , πολύ περισσότερο αν δεν είναι καταλυτική η έλλειψη πραγματικού πληκτρολογίου.

Περιμένω λοιπόν τις διαπιστώσεις από χρήστες μιας τέτοιας συσκευής να κινούνται σε ένα επίπεδο ανάλογο, μακριά από μικροεμπάθειες που θα ήταν κατανοητές για συσκευές gamers κλπ , για τον λόγο αυτό το παραπάνω σχόλιο του Δημήτρη (δίχως να κάνω κριτική σε κανέναν ) είναι ότι καλύτερο έχει γραφεί.

Περιμένοντας λοιπόν να διαβάσω σχόλια για τις δυνατότητες τις συσκευής , ή κατά πόσο η οθόνη από μόνη της ξεπερνά την έλλειψη πληκτρολογίου , ή κατά πόσο δυσκολεύει την καθημερινή επαφή μαζί του (προσωπικά χρησιμοποιώ το pro για διαφορετικές δουλειές πάνω από 5-6 ώρες την μέρα συνολικά ) η απουσία κεντρικού πλήκτρου

Με την ευκαιρία θα ήθελα παρά πολύ να μπει κάποιος στην διαδικασία σύγκρισης με το http://www.myphone.gr/devices/preview-365.html όταν έρθει στην αγορά.

Μέχρι τις γιορτές θα πάρω κάποιο από τα δύο.

 

Φιλικά , Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Το HD θεωρώ οτι είναι μια εξέλιξη του Diamond. Οσοι χρειάζονται μια μεγάλη οθονάρα 3.8" για να σερφάρουν να βλέπουν τα emails τους κλπ, το HD είναι το μηχάνημά τους. Αν και η συγκριτική δοκιμή που κάναμε με το HD vs Omnia, αδικεί λιγάκι το HD, πιστεύω πως οι απαιτήσεις ενος απλού χρήστη υπερκαλύπτονται με το HD. Γρήγορος επεξεργαστής, μπόλικη ραμ, εκπληκτική οθόνη και πολυ καλή πλοήγηση. Μπορεί στα benchmarks του coreplayer (στα 640Χ480 βιντεο) να υστερεί λιγο αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν μπορεί να τα παίξει.

Σε τελική αναλυση όλες οι συσκευές έχουν τα υπερ και τα κατά τους και όπως έγραψα και στο συγκριτικό:

Λοιπον, που καταλήγουμε?

Για τους αναποφάσιστους....ξέρετε αυτούς τους ΔΓ/ΔΑ.....και οι οποίοι έχουν μικρή εμπειρία απο WM PPC θα πρότεινα να δοκιμάσουν και τα δύο και να αποφασίσουν ποιο ταιριάζει περισσότερο στις ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥΣ!

Για τους άλλους, τους πιο έμπειρους....και πάλι θα πρέπει ίσως να πιάσουν στα χέρια τους και τα 2 μηχανάκια και να διαπιστώσουν μόνοι τους τις διαφορές!

O,τι και να διαλέξετε πάντως να ξέρετε κατι σημαντικό:

Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ή Η ΑΠΟΛΑΥΣΗ και απο τα 2 ειναι καθαρά υποκειμενική.

Ζυγίστε τα πλεονεκτήματα ή ελαττώματα του καθενός και η απόφαση που θα παρετε θα είναι η σωστή!

Link to comment
Share on other sites

Το HD θεωρώ οτι είναι μια εξέλιξη του Diamond. Οσοι χρειάζονται μια μεγάλη οθονάρα 3.8" για να σερφάρουν να βλέπουν τα emails τους κλπ, το HD είναι το μηχάνημά τους. Αν και η συγκριτική δοκιμή που κάναμε με το HD vs Omnia, αδικεί λιγάκι το HD, πιστεύω πως οι απαιτήσεις ενος απλού χρήστη υπερκαλύπτονται με το HD. Γρήγορος επεξεργαστής, μπόλικη ραμ, εκπληκτική οθόνη και πολυ καλή πλοήγηση. Μπορεί στα benchmarks του coreplayer (στα 640Χ480 βιντεο) να υστερεί λιγο αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν μπορεί να τα παίξει.

Σε τελική αναλυση όλες οι συσκευές έχουν τα υπερ και τα κατά τους και όπως έγραψα και στο συγκριτικό:

Λοιπον, που καταλήγουμε?

Για τους αναποφάσιστους....ξέρετε αυτούς τους ΔΓ/ΔΑ.....και οι οποίοι έχουν μικρή εμπειρία απο WM PPC θα πρότεινα να δοκιμάσουν και τα δύο και να αποφασίσουν ποιο ταιριάζει περισσότερο στις ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥΣ!

Για τους άλλους, τους πιο έμπειρους....και πάλι θα πρέπει ίσως να πιάσουν στα χέρια τους και τα 2 μηχανάκια και να διαπιστώσουν μόνοι τους τις διαφορές!

O,τι και να διαλέξετε πάντως να ξέρετε κατι σημαντικό:

Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ή Η ΑΠΟΛΑΥΣΗ και απο τα 2 ειναι καθαρά υποκειμενική.

Ζυγίστε τα πλεονεκτήματα ή ελαττώματα του καθενός και η απόφαση που θα παρετε θα είναι η σωστή!

 

Συμφωνώ σε όλα!

 

Απλά να επισημάνω κάτι. Ότι και να πάρετε ΜΗΝ αρχίσετε να παραπωνιέστε και να απογοητεύεστε! Θα το χαρείτε σίγουρα!

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ένα είναι το ερώτημα...Καμιά ομαδική με εταιρκό ΑΦΜ όπως στην περίπτωση του Diamond;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ένα είναι το ερώτημα...Καμιά ομαδική με εταιρκό ΑΦΜ όπως στην περίπτωση του Diamond;

 

Υπάρχει ήδη thread για αυτό... ας μην το αναλύσουμε και αυτό εδώ μέσα! :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη thread για αυτό... ας μην το αναλύσουμε και αυτό εδώ μέσα! :worry:

 

Χμ τώρα το είδα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια πολυ αντιπαραθεση μεταξυ omnia kai hd !!! για ποιο λογο ?παλια μιλαγαμε μονο ποια προγραμματα και πως να στησουμε το μηχανακι μας και τωρα ολο διαξιφισμους ειναι !

καλα ειναι και τα 2 οποιος τα εχει να τα χερεται , καλη και η κοντρα αλλα οχι εδω μεσα ....

 

Αυτό ακριβώς εννοούσα με τα προηγούμενα post μου.

Όσοι δίνουμε 6,5 κατοστάρικα για μια συσκευή, το ψάχνουμε. Για κάποιους λόγους άλλοι θα προτιμήσουν το ένα η το άλλο.

Στην περίπτωση του HD με το που κυκλοφόρησε αντί να διαβάζουμε ποια προγράμματα είναι συμβατά, πέφτουμε συνεχώς σε κρίσεις και συγκρίσεις χωρίς καν να είναι τεκμηριωμένες.

Καμιά από τις δυο συσκευές δεν πρόκειται να απογοητεύσει αυτόν που θα την αγοράσει.

Η τελική επιλογή πολλές φορές δεν έχει να κάνει με αριθμούς. Υπάρχουν και άλλες παράμετροι που γέρνουν την ζυγαριά.

Η σύγκριση μπορεί να γίνει στους διαξιφισμούς και όσοι έχουν όρεξη να το κάνουν εκεί.

 

Λοιπόν για όσους ενδιαφέρονται:

Το HD εχει φανταστική rom, θα χρειαστούν ελάχιστα hacks and tweaks για τους απαιτητικούς.

Δεν ξέρω πως κατάφεραν με τον ίδιο επεξεργαστή να το κάνουν να δείχνει τόσο γρήγορο.

Επίσης το touch flo δουλεύει με εξαιρετική ακρίβεια.

Το σερφάρισμα με τον όπερα είναι απόλαυση, δεν υπάρχουν τα προβληματάκια που μας έκανε στο diamond.

Γενικά είναι μια συσκευή που μπορεί να την δουλέψει ο καθένας με τις ελάχιστες γνώσεις.

Κολλήματα δεν υπάρχουν και από την στιγμή που θα τελειώσεις το στήσιμο δεν θα χρειαστείς κανένα soft reset.

Εφόσον γνωρίζεις τα προγράμματα που θα εγκαταστήσεις δεν χρειάζεσαι παραπάνω από μια ώρα για να το στήσεις.

Η μπαταρία είναι πολύ καλή. Για να έχεις πρόβλημα θα πρέπει να σερφάρεις κανα 3ωρο.

Δεν παίρνει χαμπάρι όταν ακούς μουσική και γενικά με νορμαλ επαγγελματική χρήση είσαι άνετος.

Επαναλαμβάνω σε ότι αφορά την δουλειά μου με βόλεψε απόλυτα.

Μεγάλη υπόθεση το φτηνό ιντερνετ.

Στο Cairo οι υπηρεσίες αν και δεν είναι τόσο φτηνές δεν είναι απαγορευτικές για προσεκτική χρήση. Μπορείς κάλλιστα να χρησιμοποιείς το outlook mail σου αντί sms.

Νομίζω ότι οι εταιρείες θα πρέπει σιγα σιγά να φτιάξουν σοβαρά πακέτα και να ξεχάσουν τα sms.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ηρεμηστε!Ο καθενας παιρνει αυτο που νομιζει καλυτερογια τον εαυτο του.Μερικες φορες κανουμε λαθος επιλογες και αλλες τη σωστη.Σκοπος μας πρεπει να ειναι η σωστη πληροφορηση των μελων και των ενδιαφερομενων,ωστε να βοηθει ο καθενας.

 

Υ.Γ Γνωριζει κανενας καποιο αξιοπιστο μαγαζι,απο το οποιο μπορω να το παραγγειλω και να το πληρωσω με δοσεις????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομίζω ότι οι εταιρείες θα πρέπει σιγα σιγά να φτιάξουν σοβαρά πακέτα και να ξεχάσουν τα sms.

 

Ενδιαφέρουσα πρόταση και συμφωνώ αλλά για τον μέσο χρήστη... τα sms είναι υπεραρκετά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο ακομα δεν ηρθε!Σωστα??Προτιμω αγγλικο ομως,νομιζοντας οτι ειναι πιο σταθερο.

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ελληνικο ακομα δεν ηρθε!Σωστα??Προτιμω αγγλικο ομως,νομιζοντας οτι ειναι πιο σταθερο.
σωστα τα λες,για αγγλικο δεν νομιζω οτι καποιο eshop εξωτερικου θα σου κανει δοσεις,το ελληνικο οπως ειπανε θα ειναι σε καμμια βδομαδα διαθεσιμο,μπορεις να το παρεις απο πλαισιο πχ σε 12 ατοκες,οσο για τα αγγλικα θα πρεπει να κανεις λιγο υπομονη να βγει η επομενη ρομ και να την περασεις σκετη χωρις να βαλεις μετα τα ελληνικα τις ace(μιλαμε παντα αν το παρεις ελληνικο)
Link to comment
Share on other sites

Αν η ACE HELLAS το παραλαβει την αλλη βδομαδα,τοτε ολα τα υπολοιπα μαγαζια(πλαισιο-γερμανος.......) θα το εχουν διαθεσιμο γυρω στα Χριστουγεννα!!!:(

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Ετσι να επανερχομαστε σε 1 επιπεδο χωρις πορωση:)

 

Αντε να το παρω και εγω Ελληνικο να δω ποσο θα μου λειψη το πληκτρο πλοηγησεις και τα hardware butons με τις πολαπλες επιλογες που ειχα συνηθηση εως τωρα!!

 

Ε, και αν δε με βολεψη...θα το δειτε στις αγγελιες:lol:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ετσι να επανερχομαστε σε 1 επιπεδο χωρις πορωση:)

 

Αντε να το παρω και εγω Ελληνικο να δω ποσο θα μου λειψη το πληκτρο πλοηγησεις και τα hardware butons με τις πολαπλες επιλογες που ειχα συνηθηση εως τωρα!!

 

Ε, και αν δε με βολεψη...θα το δειτε στις αγγελιες:lol:

 

Τα hardware πλήκτρα δεν θα σου λείψουν καθόλου. Το μέγεθος της οθόνης επιτρέπει να κάνεις τα πάντα άνετα και γρήγορα χωρίς stylus.

 

Το πλήκτρο πλοήγησης με δυσκόλεψε μόνο όταν προσπάθησα να δημιουργήσω ένα αρχείο excel. Σε απλή επεξεργασία δεν υπάρχει πρόβλημα.

Ούτε στο opera αλλά και γενικά σε καμία από τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ.

Μόνο στο resco explorer χρειάστηκε να ρυθμίσω να ανοίγουν τα αρχεία με διπλό κλίκ.

Φυσικά χρειάζεσαι χρόνο προσαρμογής. Εμένα μετά το diamond μου φάνηκε παιχνιδάκι.

 

Παρέληψα να πω, όταν οδηγώ το έχω σε βάση. Η τεράστια οθόνη του μου επιτρέπει να το χειρίζομαι εύκολα χωρίς να αποσπώ την προσοχή μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εχει βγει η επιδοτηση απο WIND 200E σε εταιρικο στο συνολο με 4 αριθμους....τσιγκουνια απο wind?τεσπα,Το ΗD μηπως ξερουμε ποτε θα ειναι διαθεσιμο στα ελληνικα καταστηματα και κατα προτιμηση στη WIND?Γιατι με εχει κερδισει το HD και αν το παρω απο WIND μου ειπαν θα το παρω σε τιμη χονδρικης μειον και την επιδοτηση.Και αν ξερει καποιος και για την εκτιμωμενη τιμη που θα εχει?Το touch pro που ρωτησα 729E παντως.Εαν δω και αργει πολυ νομιζω οτι θα παω προς OMNIA αλλα επιφυλακτικα θα ελεγα....

Παρακαλω ας με βοηθησει καποιος αν ξερει κατι παραπανω,ευχαριστω.

 

??????????????????????

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποτε θα ξεκινησει και επισημα ο πολεμος μεταξυ omnia και hd? περιοριζομαστε μονο σε αψημαχιες καμια σοβαρη μαχη θα δουμε?:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...