Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Αν μας πεις τι ακριβώς θέλεις από το touch flo μήπως να βάλεις μόνο SPB Mobile Shell και όχι touch flo? (άποψή μου πάντα ;) )

 

Ούτως ή άλλως... ένα από τα δύο μπορείς να έχεις ενεργά κάθε στιγμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ούτως ή άλλως... ένα από τα δύο μπορείς να έχεις ενεργά κάθε στιγμή.

 

Σωστό σωστό κι αυτό....ναι switcher μεταξύ της window today screen και ενός από τα δύο γίνεται....μεταξύ των δύο....δεν θυμάμαι να έχω δει και εγώ....ναι...άρα τι θέλουμε από το touch flo να βρεθεί αλλιώς.... :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Guest cento

Καλό μήνα

Το home screen plus plus καταγράφει το χρόνο εξερχόμενων κλήσεων ,εισερχόμενων ,sms και data για την περίοδο που εσύ θες αλά δεν μπορεί να λειτούργει στο παρασκήνιο πχ αν έχεις το touchflo και το κλείσεις δεν έχει καταγράψει τίποτα δηλ. δεν λειτουργεί παρά μόνο στην home screen των windows .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σωστό σωστό κι αυτό....ναι switcher μεταξύ της window today screen και ενός από τα δύο γίνεται....μεταξύ των δύο....δεν θυμάμαι να έχω δει και εγώ....ναι...άρα τι θέλουμε από το touch flo να βρεθεί αλλιώς.... :)

 

Έχει υπάρξει στο παρελθόν τέτοιο switcher αλλά δεν το συνιστώ, θα γονατίσει τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει (ή καλύτερα να μου δώσει link) για καποιο cab με ελληνικό πληκτρολόγιο?

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρει κάποιος να μου πει (ή καλύτερα να μου δώσει link) για καποιο cab με ελληνικό πληκτρολόγιο?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με τις version τι παίζει?Για να ξέρω ποια να πάρω.

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

wvga = 800x480.

 

οκ ευχαριστώ πολυ!!:D

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... το προβλημα μου το λεει και ο τιτλος... εχω απογοητευθει.. εχω διαβασει και ψαξει παντου αλλα τιποτα...

αν εχει κανενας καμμια ιδεα για το τι να κανω...

 

Ευχαριστω προκαταβολικα, Θανος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια... το προβλημα μου το λεει και ο τιτλος... εχω απογοητευθει.. εχω διαβασει και ψαξει παντου αλλα τιποτα...

αν εχει κανενας καμμια ιδεα για το τι να κανω...

 

Ευχαριστω προκαταβολικα, Θανος

 

Αν στο κάνει και μετά από hard reset αλλά και με άλλη sim... μάλλον δεν το γλυτώνεις το service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
!!! αληθεια λες τωρα!!!??? :-( ελεγα μηπως ειχε ξαναπαρουσιαστει σε κανεναν...

 

Έχεις δοκιμάσει με άλλες sim και εξακολουθεί να μην τις βλέπει; Είσαι με official rom, έχεις κάνει hard reset και το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται; Τότε δύσκολα τα πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χμμ.. το κακο ειναι οτι εχθες καθισα απο τισ 11 το πρωι μεχρι τις 2 το βραδυ και εκανα οτι μπορουσα να κανω πανω στον πανικο μου... τωρα να σου πω την αληθεια ουτε ξερω τι εχω κανει...

την πρωτη ερωτηση την ξερω, και η απαντηση ειναι οχι δεν βλεπει αλλες SIM.. μετα εμπλεξα τα μπουτια μου που λενε.. δοκιμασα spl, radio..

τωρα εχω τα εξης:

στον bootloader γραφει:

BLAC100 32m

SPL-1.14.0000

MicroP-Blackstone (LED) v6

 

Radio: 1.09.25.14

ROM: 1.14.401.2 (21010) WWE

 

ισως να βοηθουσε ενας οδηγος για να γυρισω σε stock τα παντα.. spl, radio, rom και οτι αλλο χρειαζεται... αν ειναι εφικτο θα ημουν ευγνωμων...

Ευχαριστω για το ενδιαφερον, Θανος

Edited by thanos0300
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχεις παλιά rom. Βάλε την τελευταία official... http://shipped-roms.com/download.php?category=windows%20mobile&model=Blackstone&file=RUU_BlackStone_HTC_WWE_1.56.405.1_Radio_52.62.25.34_1.13.25.24_Ship.exe

 

Και αν έχεις την ελληνική συσκευή κάποιος κάτοχος να σου δώσει και τα ελληνικά της.

 

Για το flashάρισμα, συνδέεις τη συσκευή σου με το activesync ενεργό, τρέχεις το exe, ακολουθείς τις διαδικασίες και είσαι έτοιμος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με το να φλασαρω την rom 1.56 θα γυρισει στα stock? radio spl και ολα αυτα που διαβαζω 2 μερες τωρα? γιατι αν θυμαμαι σε ολα αυτα που δοκιμασα ηταν και αυτη... with no luck.. :-(

και παλι ευχαριστω, Θανος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάζοντας τη stock rom θα είμαστε σε θέση να ξέρουμε αν πρόκειται για hardware πρόβλημα ή όχι. Αν μετά και από αυτή τη rom έχεις πρόβλημα... τότε δεν το γλυτώνεις το service. Στο link που δίνω περιλαμβάνονται radio κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι στην αρχική φωτογραφία της συσκευής σε σχέση με την δικιά μου.Πάνω αριστερά στο λογότυπο έχει και το σχεδιάκι της HTC.Σε εμένα δεν το έχει και απλά γράφει HTC.Παίζει κάτι με αυτό;:confused:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δυστυχως... Οποτε ειναι σιγουρα Hardware ε? :-( το ραδιο να υποθεσω δεν εχει να κανει ε? μα καλα, τι μπορει να επαθε? τοσους μηνες (πηρα το ΗD2) απλα το ειχα στο συρταρι του γραφειου μου...

Ευχαριστω θερμα, Θανος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρίχνεις και μια ματιά στην υποδοχή τς κάρτας μπας και κατά λάθος στράβωσε κανένα δοντάκι.....
Link to comment
Share on other sites

ναι, δυστυχως ομως καμμια τυχη... το κακο με το αν στραβωσε κανενα δοντακι, ειναι οτι δεν μπορω να αφαιρεσω το μεταλλικο καλυμμα για να δω.. :-( Edited by thanos0300
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Παράλληλα με το HD2 έχω και ένα HD στο οποίο μου έχει σπάσει η οθόνη.

Θέλω να το πάω για επισκευή αλλά πρώτα θέλω να το κάνω hard-reset.

Υπάρχει κάποιος τρόπος γιατί δεν μπορώ να διακρίνω τίποτα στην οθόνη?

Γίνεται με κάποιον συνδυασμό κουμπιών?

Όποιος έχει και σε ηλεκτρονική μορφή το manual, ας το στείλει ή ας μου δώσει κάποιο link.

Αν ξέρετε και κανένα αξιόλογο μαγαζί για επισκευή, θα ήμουν ευγνώμων.

Οι τιμές για αλλαγή οθόνης που κυμαίνονται περίπου?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...