Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι απαραίτητο να βγάλεις την μπαταρία. Αυτό για μενα δεν ειναι κανονικό HR.

την αφήνεις φορτώνει και κανεις κανονικό ΗR.

Δηλαδή πατάς το phone και δεν σου εμφανίζεται dialer?

Κάνε ένα ακόμα HR

 

Θα το δοκιμάσω αυριο το πρωί..Σ'ευχαριστω πάντως φίλε μου!!!

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον εχουμε κ λεμε:

ειχα 4 λογαριασμουσ κ το χοτμειλ δεν εμπαινε με τιποτα...

προσπαθησα να βαλω εναν yahoo κ μπικε με επιτυχια...

εσβισα κ τους 5 λογαριασμουσ κ εκανα ενα ριμπουτ βγαζοντας την μπαταρια απο το κινιτο...

προσπαθησα να βαλω πρωτο λογαριασμο αυτο της χοτμειλ μπας κ ηθελε πρωτια...

τα βηματα μου:

ε-μειλ / μενου / λογαριασμοι / προσθηκη / ρυθμισι μειλ (εβαλα διευθινσι μειλ & κωδιξ, τικαρα το αποθ. κωδιξ) / νεξτ / η αυτοματη ρυθμιση βρικε ρυθμισεισ για: χοτμειλ.κομ - για να ολοκλιρωθει η εγκατασταση κ να κατεβασω μειλ, πατα επομενο / επομενο / η οθονη γινεται γκρι βγαινει το λογοτυπο htc, απο κατω βγαζει loading k με παει στον opera browser στην διευθινσϊ:

mobile.live.com

εννοειται οτι ποτε δεν εχει δημιουργηθει λογαριασμος χοτμειλ ουτε στη κενρτικη οθον, ουτε αν παω στο εναρξη / μινιματα...

υπαρχει ανθρωπος που να εχει χοτμειλκανοντας αυτα τα βιματα?? αν εχει κανει τιποτα αλλο, πλιζ ασ μας πει...

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τη super lite που έχει ο ζαχαράκης στην υπογραφή του αλλά δε μπορώ να πάρω τηλέφωνο..δεν εμφανίζεται το keypad..

 

bad flashing:!:

reflash the rom again

 

Κανε login στο windows live και θα δημιουργηθεί αυτόματα.

 

λοιπον εχουμε κ λεμε:

ειχα 4 λογαριασμουσ κ το χοτμειλ δεν εμπαινε με τιποτα...

προσπαθησα να βαλω εναν yahoo κ μπικε με επιτυχια...

εσβισα κ τους 5 λογαριασμουσ κ εκανα ενα ριμπουτ βγαζοντας την μπαταρια απο το κινιτο...

προσπαθησα να βαλω πρωτο λογαριασμο αυτο της χοτμειλ μπας κ ηθελε πρωτια...

τα βηματα μου:

ε-μειλ / μενου / λογαριασμοι / προσθηκη / ρυθμισι μειλ (εβαλα διευθινσι μειλ & κωδιξ, τικαρα το αποθ. κωδιξ) / νεξτ / η αυτοματη ρυθμιση βρικε ρυθμισεισ για: χοτμειλ.κομ - για να ολοκλιρωθει η εγκατασταση κ να κατεβασω μειλ, πατα επομενο / επομενο / η οθονη γινεται γκρι βγαινει το λογοτυπο htc, απο κατω βγαζει loading k με παει στον opera browser στην διευθινσϊ:

mobile.live.com

εννοειται οτι ποτε δεν εχει δημιουργηθει λογαριασμος χοτμειλ ουτε στη κενρτικη οθον, ουτε αν παω στο εναρξη / μινιματα...

υπαρχει ανθρωπος που να εχει χοτμειλκανοντας αυτα τα βιματα?? αν εχει κανει τιποτα αλλο, πλιζ ασ μας πει...

 

δεν διαβαζεις καθολου Λαμπρο :O

 

ο φιλος konandrio σου εχει ηδη απαντησει αλλα εσυ προσπαθεις να κατεβεις στον κηπο σου μεσω σεληνης :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μπηκε νεα καρτουλα 16GB και δουλευει μια χαρα :)

 

Όποιος ενδιαφέρεται :

 

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=%C5%C9%C4%C9%CA%C5%D3+%CC%CD%C7%CC%C5%D3&category2=SECURE%20DIGITAL&sp1=MICRO.SD.HC&title=16GB

 

Class 2, καταστροφικα αργη. Εχει στο pfotoagora στην Στουρναρη (και αλλου προφανως) φρεσκιες sandisk ultra 16 gb, με 65ε. μαλλον οι γρηγοροτερες που υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Εχει στο pfotoagora στην Στουρναρη (και αλλου προφανως) φρεσκιες sandisk ultra 16 gb, με 65ε. μαλλον οι γρηγοροτερες που υπαρχουν.

 

micro sd ???:cool:

 

class ποσο ??

 

:rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν διαβαζεις καθολου Λαμπρο :O

 

ο φιλος konandrio σου εχει ηδη απαντησει αλλα εσυ προσπαθεις να κατεβεις στον κηπο σου μεσω σεληνης :happy:

 

been there, done that.... :X

το εκανα κ αυτο, αλλα πιρα τα δυο μου τα μπαλακια... :hunter:

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οταν λέμε αμέσως μετά το φλασάρισμα,εννοούμε οτι με το που τελειώσει το φόρτωμα της ρομ,βγάζουμε τη μπαταρία ωστε να μην προλάβει να εκκινήσει ή αφου κάνουμε το configuration?

 

Αυτά τα κάναμε στις πρώτες συσκευές. Πλέον όχι μόνο δεν υπάρχει λόγος, αλλά αποφεύγουμε τέτοιες μεθόδους βγάζοντας τη μπαταρία για κανένα λόγο!

 

Εγώ θα πρότεινα αυτό που λέει και ο Δημήτρης... flash again.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα κάναμε στις πρώτες συσκευές. Πλέον όχι μόνο δεν υπάρχει λόγος, αλλά αποφεύγουμε τέτοιες μεθόδους βγάζοντας τη μπαταρία για κανένα λόγο!

 

Εγώ θα πρότεινα αυτό που λέει και ο Δημήτρης... flash again.

 

Μόλις το έκανα..Αυτό πρέπει να έφταιγε τελικά..

 

EDIT : Δυστυχώς ούτε τώρα δουλεύει και αναγκαστικά ξαναπερνάω την ultimate του laurentius. Κρίμα γιατί κατα τ'άλλα το κινητό πετούσε..

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

been there, done that.... :X

το εκανα κ αυτο, αλλα πιρα τα δυο μου τα μπαλακια... :hunter:

 

ανοιξε ενω εισαι συνδεμενος (με wifi κλπ)to messenger ..κανε και τα 5 βηματα της διαδικασιας(μην αφησεις τικαρισμενη την επιλογη να σου συγχρονισει τις επαφες) και μετα στο τελευταιο βημα θα σου συγχρονισει και τον φακελο με το hotmail σου...

αν πας μετα στα μηνυματα θα δεις και τον λογ/σμο του hotmail σου να ειναι ηδη εγκατεστημενος στους φακελους με τους λογ/σμους σου....

 

class 6, 65e. Συνοδευεται και απο ενα μικροσκοπικο microsd-usb reader :)

 

κανενα λινκ για του λογου το αληθες??:O

 

γιατι μιλαμε για micro sd καρτες και οχι για sd:!:

με απλα ελληνικα?

καρτες που μπαινουν στο τηλεφωνο ..(το HD )

 

Μόλις το έκανα..Αυτό πρέπει να έφταιγε τελικά..

 

EDIT : Δυστυχώς ούτε τώρα δουλεύει και αναγκαστικά ξαναπερνάω την ultimate του laurentius. Κρίμα γιατί κατα τ'άλλα το κινητό πετούσε..

 

κατι δεν κανεις καλα :!:

δεν φταιει η ρομ !!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κατι δεν κανεις καλα :!:

δεν φταιει η ρομ !!

 

Δεν είπα οτι φταίει η ρομ!!!Σίγουρα εγω κάνω κάτι λάθος αλλά δεν ξέρω τι!!!

Πάντως είναι παααααρα πολυ γρήγορη!!!

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι παααααρα πολυ γρήγορη!!!

 

το θεμα ειναι να δουλευουν ολα ομως ε??:lol:

 

φλασαρε την απο το τηλ μεσω καρτας...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε ενω εισαι συνδεμενος (με wifi κλπ)to messenger ..κανε και τα 5 βηματα της διαδικασιας(μην αφησεις τικαρισμενη την επιλογη να σου συγχρονισει τις επαφες) και μετα στο τελευταιο βημα θα σου συγχρονισει και τον φακελο με το hotmail σου...

αν πας μετα στα μηνυματα θα δεις και τον λογ/σμο του hotmail σου να ειναι ηδη εγκατεστημενος στους φακελους με τους λογ/σμους σου....

 

παταω messenger κ με βαζει στον οπερα.

που βρισκω τα 5 βιματα ζαχαρακι???

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να δουλευουν ολα ομως ε??:lol:

 

φλασαρε την απο το τηλ μεσω καρτας...

 

Να σου πώ την αλήθεια δε με πειράζει κ πολύ που δεν εμφανιζόταν το keypad μιας και σπάνια ως ποτε το χρησιμοποιώ!!!Αλλά μου την έλεγε η κοπέλα μου!!Δεν ήθελα να της δώσω αυτή τη χαρά!!!

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Ζαχαράκη εμείς σε ακούμε σ οτι μας λες:lol:. Θα κάνεις κι εσύ το ίδιο?:D

Θέλω να δοκιμάσεις και να μου πεις την γνώμη σου χωρίς φόβο και πάθος όμως:cool:

 

Θέλω να φλασάρεις την light αλλα την επόμενη έκδοση από την super light. Δηλαδή την ρομ που έδωσε ο ΟΝΚΟ στις 19/3.

Βάλτης το second today φόρτωσε της όσες εφαρμογές θέλεις να τρέχουν μέσα απ' αυτό και δοκίμασε την χωρίς να απενεργοποιήσεις το TF3D.

Μην κοιτάζεις τι λέει η free memory γιατί θα σου πω να κοιτάξεις τα benchmark:D

Απλά δούλεψε την για όσο την αντέχεις και πες μου.

 

Εγώ το έκανα και δεν είδα καμια καθυστέριση σε σχέση με την superlight.

Αντίθετα μέσα από το μισητό tf3d έχω πολύ πιο γρήγορη πρόσβαση σε κάποιες εφαρμογές όπως sms, mail, internet και καποια άλλα πιο ασήμαντα.

Απο το δε second today άμεση πρόσβαση σε κάποιες πληροφορίες που δεν μπορεί να μου δώσει το TF3D.

 

Παρόλο που θα ήθελα αυτήν την ρομ να την έχει βγάλει κάποιος άλλος με διαφορετική εθνότητα και νοοτροπία, δεν μποροώ να μην παραδεχτώ ότι αυτήν την στιγμή είναι η καλύτερη σε topaz-Rhodium.

Με λίγα λόγια σταθερή σαν official και γρήγορη σαν super light rom.

 

Περιμένω να μου πεις την γνώμη σου.:shifty:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρίσκετε την light της 19/03 του onko πείτε μου να την ανεβάσω στο rapid σε κανά 2ώρο.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Onkolog's Lite 19/03/09 build 21038. Θα χρειαστείτε αρκετά extras από το xda Καθώς είναι LITE+new manilla όμως.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/c/45/memory_cards_and_readers.html?keyphrase=sandisk+micro+16+ultra

 

Την εχει και το εσοπ, αλλα 4ε πιο ακριβη. Χοντρικα μεταφορα 8 γιγα αρχεια συνολικα μου πηρε με μια class2 40 λεπτα, με την class 6 τον μισο περιπου χρονο.

Link to comment
Share on other sites

η αυτη με tf3d (manila) και htc dialer(με βιντεοκληση το πιο βασικο ) μεσα

http://rapidshare.com/files/215739412/Blacstone_best_rom_Lite-xda-new_build_21032-new_Rhodium_OEM_with_manila.rar

 

Φλάσαρα και αυτή, φαίνεται το σφαιράτη κι αυτή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Onkolog's Lite 19/03/09 build 21038. Θα χρειαστείτε αρκετά extras από το xda Καθώς είναι LITE+new manilla όμως.

 

Αυτη δεν ειναι που εχει ο Δημητρης (zaharakis) στην υπογραφη του; Ηταν το πρωτο μου φλασαρισμα με αυτη την Rom και δυστυχως την εσβησα ο :X. Αψογη.. Απο τοτε τις εχω δοκιμασει ολες και εχω μεινει με την τελευταια του. Οχι το ιδιο καλη... Ολο λεω να γυρισω πισω αλλα παντα δοκιμαζω καποια διαφορετικη. Το βραδυ ομως θα την στησω και θα παρω ενα καλο backup.

 

Ετοιμαζει και αλλη....συντομα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Ζαχαράκη εμείς σε ακούμε σ οτι μας λες. Θα κάνεις κι εσύ το ίδιο?

Θέλω να δοκιμάσεις και να μου πεις την γνώμη σου χωρίς φόβο και πάθος όμως

 

Θέλω να φλασάρεις την light αλλα την επόμενη έκδοση από την super light. Δηλαδή την ρομ που έδωσε ο ΟΝΚΟ στις 19/3.

Βάλτης το second today φόρτωσε της όσες εφαρμογές θέλεις να τρέχουν μέσα απ' αυτό και δοκίμασε την χωρίς να απενεργοποιήσεις το TF3D.

Μην κοιτάζεις τι λέει η free memory γιατί θα σου πω να κοιτάξεις τα benchmark

Απλά δούλεψε την για όσο την αντέχεις και πες μου.

 

Εγώ το έκανα και δεν είδα καμια καθυστέριση σε σχέση με την superlight.

Αντίθετα μέσα από το μισητό tf3d έχω πολύ πιο γρήγορη πρόσβαση σε κάποιες εφαρμογές όπως sms, mail, internet και καποια άλλα πιο ασήμαντα.

Απο το δε second today άμεση πρόσβαση σε κάποιες πληροφορίες που δεν μπορεί να μου δώσει το TF3D.

 

Παρόλο που θα ήθελα αυτήν την ρομ να την έχει βγάλει κάποιος άλλος με διαφορετική εθνότητα και νοοτροπία, δεν μποροώ να μην παραδεχτώ ότι αυτήν την στιγμή είναι η καλύτερη σε topaz-Rhodium.

Με λίγα λόγια σταθερή σαν official και γρήγορη σαν super light rom.

 

Περιμένω να μου πεις την γνώμη σου.:shifty:

 

Κωστη θα με κανεις να δοκιμαζω αδικα ρομ με μανιλα??αφου δεν το γουσταρω καθολου....

θα προσπαθησω να το κανω αποψε μονο και μονο για σενα :)

 

Onkolog's Lite 19/03/09 build 21038. Θα χρειαστείτε αρκετά extras από το xda Καθώς είναι LITE+new manilla όμως.

 

οτι χρειαζεστε ειναι στην υπογραφη μου :happy:

thanks for the rom :)

Αυτη δεν ειναι που εχει ο Δημητρης (zaharakis) στην υπογραφη του;

 

οχι Χαρη αυτη που δινω εγω ειναι 21032 build;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα και αυτή, φαίνεται το σφαιράτη κι αυτή.

 

Μιχάλη εκτος απο την τελευταία που είχε καποια προβλήματα τα οποία προέρχονται απο τa builds και τα ειχαν ολες οι ρομ που βασιστικαν σ αυτο, οι παλιοτερες ειναι απαιχτες.

Και να ξερεις ότι είναι πολυ πιο δυσκολο να φτιαξεις μια light παρα μια foul γιατι οταν αφαιρεις δημιουργουνται πολλα προβληματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτη δεν ειναι που εχει ο Δημητρης (zaharakis) στην υπογραφη του; Ηταν το πρωτο μου φλασαρισμα με αυτη την Rom και δυστυχως την εσβησα ο :X. Αψογη.. Απο τοτε τις εχω δοκιμασει ολες και εχω μεινει με την τελευταια του. Οχι το ιδιο καλη... Ολο λεω να γυρισω πισω αλλα παντα δοκιμαζω καποια διαφορετικη. Το βραδυ ομως θα την στησω και θα παρω ενα καλο backup.

 

Ετοιμαζει και αλλη....συντομα...

 

Όχι αυτή που έδωσα είναι με build 21038, αυτή που δίνει ο zaharakis είναι με build 21018 αν και το αρχείο όταν το κατεβάζεις λέει ότι είναι με 21032.

 

http://i436.photobucket.com/albums/qq84/miky_7/Screen01.jpg

 

Πάντως με την rom που δίνει ο zaharakis είναι εμφανής η διαφορά στην ταχύτητα.

 

Edit: μάλλον θα κρατήσω αυτή που είχα, μου φαίνεται ελάχιστα πιο γρήγορο το manilla...

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...