Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kάπου μεσα στο κινητό εννοεις?δε νομίζω να είναι απαραίτητο γιατί τα φορτώνει όλα πολύ γρήγορα..θα τα βάλω σ ενα φάκελο όμως,αφου το θεωρείς χρήσιμο!!

 

 

Λίγο άσχετο,αλλά τι κινητάρα είναι αυτή ρε παιδιά!!Το έχω σχεδόν μια εβδομάδα και δεν το έχω αφήσει απ τα χέρια μου!!Με εχετε ψήσει να του βάλω καμια cooked rom αλλά το λυπάμαι γιατί είναι πολύ φρέσκο ακομα αλλά πραγματικά δε βλέπω κάποιο μειονέκτημα πάνω του..Μόνο καλά έχει!!!

 

Καλό είναι να έχεις όλα τα cab των βασικών προγραμμάτων που χρησιμοποιείς σε κάποιο φάκελο ώστε να μπορείς να κάνεις άφοβα hard reset αν δεν είσαι κοντά σε υπολογιστή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλό είναι να έχεις όλα τα cab των βασικών προγραμμάτων που χρησιμοποιείς σε κάποιο φάκελο ώστε να μπορείς να κάνεις άφοβα hard reset αν δεν είσαι κοντά σε υπολογιστή.

 

Μόλις το έκανα...Θα ήταν όντως χαζό αν τα έσβηνα..

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θέλω να βάλω την 1.12.25.16 radio.Καταρχήν έχω κατεβάσει το αρχείο σε μορφή rar και έχει μέσα 2 αρχεία.Το ένα λέει BlackStoneCustomRUU και το άλλο ειναι σε μορφή ΝΒΗ και ονομάζεται HD_Radio_1.12.25.16.nbh.Τι ακριβώς κάνω για να γίνει η αναβάθμιση?

 

Το δεύτερο που θέλω να ρωτήσω είναι πως έκανα μια απόπειρα να κάνω την αναβάθμιση.Σύνδεσα το HTC με το καλώδιο,πάτησα το αρχείο BlackStoneCustomRUU από το PC και με πήγε βήμα βήμα μέχρι εκεί που με ρωτάει αν δέχομαι να κάνω update ROM από την 1.14.22273,αν θυμάμαι καλά, σε 1.12.25.16...!!!Γιατί συμβαίνει να έχω 1.14 και να κάνω update σε 1.12...?

Link to comment
Share on other sites

@PARGINOS

 

Τα μπερδεψες λιγο. Το 1.14.405.3 (build 22273) ειναι ROM, ενω το 1.12.25.16 ειναι Radio :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θέλω να βάλω την 1.12.25.16 radio.Καταρχήν έχω κατεβάσει το αρχείο σε μορφή rar και έχει μέσα 2 αρχεία.Το ένα λέει BlackStoneCustomRUU και το άλλο ειναι σε μορφή ΝΒΗ και ονομάζεται HD_Radio_1.12.25.16.nbh.Τι ακριβώς κάνω για να γίνει η αναβάθμιση?

 

Το δεύτερο που θέλω να ρωτήσω είναι πως έκανα μια απόπειρα να κάνω την αναβάθμιση.Σύνδεσα το HTC με το καλώδιο,πάτησα το αρχείο BlackStoneCustomRUU από το PC και με πήγε βήμα βήμα μέχρι εκεί που με ρωτάει αν δέχομαι να κάνω update ROM από την 1.14.22273,αν θυμάμαι καλά, σε 1.12.25.16...!!!Γιατί συμβαίνει να έχω 1.14 και να κάνω update σε 1.12...?

 

Δεν έχει καμια σχέση με την ρομ σου αυτό.

Το μόνο που κάνεις update είναι το radio το οποίο είναι αποκλειστικά υπευθυνο για το gsm, 3G, σήμα καθως και για data (gprs) wifi.

Ακολουθόντας λοιπόν τα βήματα και χρησιμοποιόντας φυσικά USPL θα περάσεις (update) το radio. H rom συσκευής παραμένει ώς έχει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτο υπονοησα και εγω και νομιζω καλα κανω και μενω στην επισημη ελληνικη ρομ (mono radio αλλαξα te salat απο σενα το πηρα :lol:) Δεν γουσταρω να γινω πειραματοζωο κανενος (ακου εκει donation και παπαρ@@@) και εγω που νομιζα οτι τα forum ειναι να βοηθαμε ο ενας τον αλλο και οχι να βγαζουμε χρηματα (τι γυφτοι ειναι αυτοι !!!!) αν θελουν να βγαλουν χρηματα ας κανουν 1α μια ΤΡΟΜΕΡΗ & ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΡΟΜ

 

Πω Πω σε καθε screen και διαφορετικη κουκλαρα !!!! θα σας τρελανω στα screenshoots :D:lol:

 

Νομιζω οτι εισαι λιγο υπερβολικος.:)

Ουτε εσυ εισαι υποχρεωμενος να δοκιμασεις καινουρια ρομ και να κανεις δωρεά

(η λεξη αυτη καθεαυτη τα λεει ολα) αλλα ουτε και κανενας ερασιτεχνης μαγειρας ρομ ειναι υποχρεομενος να ανταποκριθει στις απαιτησεις σου... δεν τον πληρωνεις.

Να κανουμε παραπονα για την μαμα ρομ το δεχομαι γιατι την εχεις πληρωσει αδρα, αλλα να παραπονιεσαι για κατι το οποιο το εχει φτιαξει καποιος για τις δικες του απαιτησεις κυριως και στο προσφερει δωρεαν τοτε δεν νομιζω οτι ειναι σωστο.

Ολα ειναι θεμα επιλογης:D:D:

 

Παντα φιλικα χωρις διαθεση αντιπαραθεσης:X:D

Βαγγέλης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως δουλεύει το spelling check sto word mobile Μπορεί να συνεργαστεί με Slovo-7 λεξικό και πως??

 

και κατι αλλο Πως κάνεις streaming radio στον Opera?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς το wimp?είναι ενα προγραμματακι για την περιπτωση που σου κλέψουν το κινητό.Το έχει δοκιμάσει κανείς στην πράξη?
Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, απο σημερα ειμαι και γω ενας ευτυχης κατοχος του κινητου αυτου. Προς το παρων το θαυμαζω και σιγα σιγα θα αρχισει το ψαξιμο. Πιστευω οτι θα εχω και μια βοηθεια απο σας μια που πρωτη φορα παιρνω κινητο με W.M.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πως μπορώ να αλλάξω το θέμα στο κινητό μου? Και αν είναι εύκολο κανένα Link με θέματα.... Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θέλω να βάλω την 1.12.25.16 radio.Καταρχήν έχω κατεβάσει το αρχείο σε μορφή rar και έχει μέσα 2 αρχεία.Το ένα λέει BlackStoneCustomRUU και το άλλο ειναι σε μορφή ΝΒΗ και ονομάζεται HD_Radio_1.12.25.16.nbh.Τι ακριβώς κάνω για να γίνει η αναβάθμιση?

 

Το δεύτερο που θέλω να ρωτήσω είναι πως έκανα μια απόπειρα να κάνω την αναβάθμιση.Σύνδεσα το HTC με το καλώδιο,πάτησα το αρχείο BlackStoneCustomRUU από το PC και με πήγε βήμα βήμα μέχρι εκεί που με ρωτάει αν δέχομαι να κάνω update ROM από την 1.14.22273,αν θυμάμαι καλά, σε 1.12.25.16...!!!Γιατί συμβαίνει να έχω 1.14 και να κάνω update σε 1.12...?

Συγκεκριμένα μου γράφει: Verify that you want to update the ROM version

From:

Image version: 1.14.401.3

To:

Image version: 1.12.25.16

Link to comment
Share on other sites

παιδες πιανω τον εαυτο μου να τα χανει....:X

να μην μπορει να συγκρατηθει........:wacko:

 

για αυτο με θετω σε εβδομαδιαια αποχη απο το φορουμ προς αποκαταστασιν της ψυχικης μου γαληνης :ninja:

 

οποτε μεχρι νεωτερας..........καλη συνεχεια σε ολους :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε δημητρη , ?? ολοι μας ειμαστε φιλοι και φιλικα λεμε ολες μας τις αποψεις , δεν μπορω να καταλαβω τι σε πειραξε , παντως αν ειπα κατι εγω που σε εκανε να νιωσεις ασχημα σου ζητω συγνωμη, αλλωστε τα forum ειναι για ελευθερη διακινηση ιδεων

http://www.imageshack.gr/files/p8jxa8dapjgyhugaove9.jpg' alt='p8jxa8dapjgyhugaove9.jpg'>

Ελα πιες ενα καφεδακι και χαλαρωσε (μια εβδομαδα χωρις zaxaraki απλα δεν γινεται )

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς το wimp?είναι ενα προγραμματακι για την περιπτωση που σου κλέψουν το κινητό.Το έχει δοκιμάσει κανείς στην πράξη?

 

Όταν το πάλευα να δουλέψει στο Touch Cruise που είχα δε δούλευε...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγκεκριμένα μου γράφει: Verify that you want to update the ROM version

From:

Image version: 1.14.401.3

To:

Image version: 1.12.25.16

 

Το πρώτο είναι η έκδοση της ROM και το άλλο η έκδοση του Radio. Μη σε απασχολεί... προχώρησε κανονικά στην αναβάθμιση του Radio.

 

Καλησπέρα! Πως μπορώ να αλλάξω το θέμα στο κινητό μου? Και αν είναι εύκολο κανένα Link με θέματα.... Ευχαριστώ!

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3312130&postcount=2

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε δημητρη , ?? ολοι μας ειμαστε φιλοι και φιλικα λεμε ολες μας τις αποψεις , δεν μπορω να καταλαβω τι σε πειραξε , παντως αν ειπα κατι εγω που σε εκανε να νιωσεις ασχημα σου ζητω συγνωμη, αλλωστε τα forum ειναι για ελευθερη διακινηση ιδεων

http://www.imageshack.gr/files/p8jxa8dapjgyhugaove9.jpg' alt='p8jxa8dapjgyhugaove9.jpg'>

Ελα πιες ενα καφεδακι και χαλαρωσε (μια εβδομαδα χωρις zaxaraki απλα δεν γινεται )

 

Αφηστε τον ανθρωπο να δοκιμασει με την ησυχια του την καινουρια ρομ του Λαυρεντη!! :p:p:p:D:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφηστε τον ανθρωπο να δοκιμασει με την ησυχια του την καινουρια ρομ του Λαυρεντη!! :p:p:p:D:D

 

v2.0 no rohdium,only topaz stuff :!:

 

see u in a week :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην αντέξεις... :p

 

Η μονη δικαιολογια για αποχη απο το φορουμ για διαστημα μεγαλυτερου του μηνα θα ηταν να εχει φυγει για αγωνες motoGP, αλλα αυτα αρχιζουν τον Απρίλη!!:lol::lol::lol:

 

Rossi = Dominating BTW!!:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μηπως ξερετε ποιο ειναι το προγραμμα gps που στους χαρτες του φαινοντε τα κτηρια 3D? και αν γνωριζετε καποιο θεμα που τα εικονιδια που φαινοντε στο κατω μερος της αρχικης οθονης στο TF3D να ειναι εγχρωμα. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

α. καλησπερα, μηπως ξερετε ποιο ειναι το προγραμμα gps που στους χαρτες του φαινοντε τα κτηρια 3D?

β. και αν γνωριζετε καποιο θεμα που τα εικονιδια που φαινοντε στο κατω μερος της αρχικης οθονης στο TF3D να ειναι εγχρωμα. ευχαριστω

 

α. iGO8

b. http://www.navimania.gr/showthread.php?t=14048 :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Η μονη δικαιολογια για αποχη απο το φορουμ για διαστημα μεγαλυτερου του μηνα θα ηταν να εχει φυγει για αγωνες motoGP, αλλα αυτα αρχιζουν τον Απρίλη!!:lol::lol::lol:

 

Rossi = Dominating BTW!!:cool:

 

Χωρια που δε χρειαζετε να φυγει για να τα δει γιατι θα τα δειχνει η τηλεοραση του Σκαι!!:D

 

Παντως φορουμ χωρις 2-3 στυλοβατες σε καθε θεμα ειναι σπιτι χωρις..κολωνες!

Και σε αυτο το φορουμ ο zaharakis(οπως και ο Athanasso βεβαια) ειναι μεσα στην ελιτ των 2-3!

Ασε που δε νομιζω ο Δημητρης να μας αφησει στον αερα,δεν ειναι του στυλ του καθως εχει εμφυτη τη ταση να..Βοηθαει κοσμο!!:):D

 

Οποτε μην ανησυχητε,ενα μικρο break θα παρει!:cool:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο είναι η έκδοση της ROM και το άλλο η έκδοση του Radio. Μη σε απασχολεί... προχώρησε κανονικά στην αναβάθμιση του Radio.

 

ahtanaso77 πάω να το κάνω και μου βγάζει εσφαλμένη σύνδεση με USB.Δεν βγάζω άκρη.Δώσε μου σε παρακαλώ καμιά οδηγία.

Link to comment
Share on other sites

...................................................................Δεν βγάζω άκρη.Δώσε μου σε παρακαλώ καμιά οδηγία.

 

Θα κανεις shut down τη συσκευη σου. Θα πατησεις μετα το Volume down και με αυτο κρατημενο θα πατησεις το Power κουμπι να αναψει η συσκευη. Θα μπει τοτε σε Bootloader. Θα βγαλει τις 3 εγχρωμες λωριδες και πιο κατω την ενδειξη Serial στην οθονη του κινητου.

Πας στον Η/Υ σου και απενεργοποιεις το "Επιτρεπονται οι συνδεσεις USB (Allow USB Connection)" στο ActiveSync (Win XP) η στο Windows Mobile Device Center (Win Vista). Στη συνεχεια συνδεεις το HD με τον Η/Υ με USB καλωδιο. Τοτε η ενδειξη Serial θα αλλαξει σε USB. Μολις δεις την ενδειξη USB τρεξε το blac_USPL.exe (αντιστοιχα 2.1 για Win XP 2.2, ή 2.3, ή 2.4 για Vista). Θα βγαλει μια οθονη τερματικου (Command Prompt) και θα τρεξει το προγραμμα. Θα σβησει η οθονη του HD και οταν θα ξαναναψει θα βγαλει παλι τις 3 εγχρωμες λωριδες και την ενδειξη 1.14 USPL. Τοτε ΧΩΡΙΣ να κανεις RESET τρεχεις απο το φακελλο που εχεις αποσυμπιεσμενο το Radio (2 αρχεια, BlackstoneRUUWrapper.exe και HD_Radio_1.12.25.16.nbh) το αρχειο BlackstoneRUUWrapper.exe. Θα βγαλει διαφορα μηνυματα, πατας ΥES στα μηνυματα, ασχετως αν σου βγαζει οτι φορας ROM 1.14 και θα βαλεις Radio 1.12. Θα κανει περιπου 3-4 λεπτα και οταν ολοκληρωθει η διαδικασια (ενδειξη στο 100%) θα κανει μονη της η συσκευη Soft Rest. Την αποοσυνδεεις απο τον Η/Υ, ενεργοποιεις παλι το "Επιτρεπονται οι συνδεσεις USB (Allow USB Connection)" στο ActiveSync (Win XP) η στο Windows Mobile Device Center (Win Vista). Οταν η συσκευη ανοιξει θα εχεις πλεον το καινουριο Radio. Αν επιθυμεις να επανελθεις στην προηγουμενη εκδοση, η να βαλεις καποια αλλη εκδοση κανεις τα ιδια.

ΟΥΦ, τελειωσα. Μεγαλη απαντηση, αλλα αξιζε τον κοπο :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...