Jump to content

Αγορά συσκευής Nokia από (online) κατάστημα


ostvarivanje
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα, να σαι καλά.

Δεν γνωρίζω για άλλες μάρκες.

Καλύτερα να ρωτήσεις στα επίσημα θέματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 187
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γεια χαρά. Έχω κι εγώ καταλήξει στο Ε55 ως αντικαταστάτη του καταπληκτικού 6300 μου αλλά από την Cosmote (αναβάθμιση γαρ) μου λένε οτι δεν υπάρχει στο δίκτυό τους (ούτε σε Γερμανό, ούτε σε Oteshop). Το έχει κανείς πάρει από αναβάθμιση Cosmote και αν ναι, πότε; Μου κάνει εντύπωση που δεν το έχουν φέρει :what:
Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς κάποιο νέο απο την wind ρε παιδιά??

 

Αυτη τη στιγμη που βρισκομαι λαρισα ρωτησα και μου ειπαν συντομα διαθεσιμο...τιμη ειχε στα 580..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μήπως γνωρίζει κανείς τι τιμές έχουν τα 5530 και 5800 στα mediamarkt;

Η προσφορά για το 5800 στα 199ε τελείωσε;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω και εγώ ένα νόκια από online κατάστημα.

Γνωρίζετε αν στο eclick και στον apiasto τα κινητά είναι ελληνικά ή παραεισαγωγής; αναγνωρίζονται στο σέρβις από την επίσημη αντιπροσωπεία; Έχω ελληνικά στο πληκτρολόγιο και ελληνικό μενού;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω και εγώ ένα νόκια από online κατάστημα.

Γνωρίζετε αν στο eclick και στον apiasto τα κινητά είναι ελληνικά ή παραεισαγωγής; αναγνωρίζονται στο σέρβις από την επίσημη αντιπροσωπεία; Έχω ελληνικά στο πληκτρολόγιο και ελληνικό μενού;

Ευχαριστώ

Καλησπέρα φίλε μου!

Να σου απαντήσω εγώ κατευθείαν που μου ανήκει το apiastos?:)

Τα κινητά είναι 90% Ελληνικά και 10% εισαγωγής!

Τα Νοκια και τα lg αναγνωρίζονται 100% από την ελληνική αντιπροσωπεία,οπως κανονικα ΟΛΟΙ οφείλουν να κάνουν βαση της ευρωπαικής νομοθεσίας ,με την πανευρωπαική εγγύηση.Αν μάλιστα όταν περνας τα Ελληνικά στα Νοκια αλλάζεις ΚΑΙ τον product code όπως κάνω εγώ,δεν εχεις ουτε προβλημα στο software όπως οι περισσότεροι που δεν το αλλάζουν .Οπότε σε αναβαθμιση αλλαζει το μενου αγγλικα και σου παιρνουν 17 ευρω για τα ελληνικα στα νοκια κλαμπ.

Τωρα στα Σονυ Ερικσον και στα Σαμσουγκ(που ελαχιστοτατα φερνω από εξω αναγκαστικά όταν η Σονυ βλακοειδώς δεν φερνει όπως πχ jalou ,jalou dolce & cabbana,t707,k850i οταν βρισκω..)σου κανει η αντιπροσωπεία νούμερα,οπότε αναλαμβανουμε εμείς.Παίρνουμε τα κινητά ,τα στελνουμε με δελτίο αποστολής και το τιμολογιο αγορας απο το εξωτερικό και το βουλώνουν και τα επισκευάζουν(αυτο λενε συνηθως σαν κώλυμα στους ιδιωτες αν τους φωνάξουν,ειναι απο την ταδε χωρα,φερτε μας το τιμολογιο απο κει)

Τα νόκια ΜΟΝΟ τα Ελληνικά εχουν ελληνικά πληκτρα,Αυτη ειναι και η μονη διαφορά τους.

Τωρα φυσικά ανα μοντέλο ρωτάς και γω σε όλα τα μειλ στο σαιτ μου απανταω αναλυτικά.Ας πουμε πριν 4 ωρες με ρωτησε καποιος για το Νοκια 6303 .Σε μαυρο εχω ελληνικό,ασημί και κόκκινο απέξω(ΠΑΝΤΑ ΕΙΠΑΜΕ με Ελληνικό μενού και βιβλιαράκι φωτοτυπημνεο ελληνικά)

Το 5530 illuvial edition kai to 6700 illuvial special pink(που θα φερω την αλλη δευτέρα) και το 6700 σε ασημί ματ και γυαλιστερο,αναγκαστικά που εχουν πολύ ζήτηση φερνω απέξω,μιας και δω ΠΟΤΕ δεν ήρθαν

Οπότε ο καθενας ότι τον ενδιαφερει (μοντέλο συγκεκριμένα)ρωτάει.ΜΗΝ φοβαστε να αγοραζετε από το εξωτερικό κινητά,αν το καταστημα είναι κιόλας δίπλα σας και μετά την πώληση:)

παιδιά το Ν900 ηρθαν 8 κομματια 15-12 και ξαφανίστηκαν.Τωρα πάλι μετα τις 15 μου λενε.Και δεν υπάρχει πουθενα στο εξωτερικό,Ισπανία,Γερμανία,τσεχία κλπ που εχω ακρες και παιρνω.Παντού το ίδιο πρόβλημα.

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω το νοκια 5800 απο την ηλεκτρονικη, το εχει 240

 

http://www.electroniki.gr/electroniki/el_gr/5800-x-music.php

 

εχει παρει κανεις κινητο απο εκει? ειναι παραεισαγωγεις? εχουνε ελληνικο μενου και ελληνικο πληκρολογιο?

 

αν αγορασω το κινητο απο τα multirama, plaisio, e-shop, αυτα τα καταστηματα φερνουνε κινητα που προοριζονται για ελλαδα η ειναι και αυτα παραεισαγωγης?

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

αν αγορασω το κινητο απο τα multirama, plaisio, e-shop, αυτα τα καταστηματα φερνουνε κινητα που προοριζονται για ελλαδα η ειναι και αυτα παραεισαγωγης?

 

φερνουνε κινητα που προοριζονται και για ελλαδα αλλα και παραεισαγωγης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν αγορασω το κινητο απο το eclick θα εχει ελληνικο μενου και πληκτρολογιο, ειναι με touch screen to κινητο οποτε αν μπορω να γραφω στα ελληνικα, σε περιπτωση που κανω φορματ στο κινητο θα χαθουνε τα ελληνικα? το product key ειναι ελληνικο?
ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω το νοκια 5800 απο την ηλεκτρονικη, το εχει 240

 

http://www.electroniki.gr/electroniki/el_gr/5800-x-music.php

 

εχει παρει κανεις κινητο απο εκει? ειναι παραεισαγωγεις? εχουνε ελληνικο μενου και ελληνικο πληκρολογιο?

 

αν αγορασω το κινητο απο τα multirama, plaisio, e-shop, αυτα τα καταστηματα φερνουνε κινητα που προοριζονται για ελλαδα η ειναι και αυτα παραεισαγωγης?

 

εγώ πήρα τηλέφωνο σε ένα κατάστημα ηλεκτρονικής για το 5800 και μου είπε:

1) ΔΕΝ είναι άμεσα διαθέσιμο

2) Όπως ΟΛΑ τα προϊόντα τους έτσι και αυτό έχει εγγύση αντιπροσωπείας...

 

Τώρα αν είναι αλήθεια δεν ξέρω μιας και μίλησα με μία υπάλληλο που δεν ήξερε τι είναι το ΙΜΕΙ... οπότε αν ξέρει κανείς καλύτερα ας μας πει...

 

έχω και εγώ τις εξής απορίες...

1) τελικά της ηλεκτρονικής είναι ελληνικο ή παρα-εισαγωγή?

2) το ίδιο κινητο το βρήκα σε αυτά τα μαγαζιά φθηνο:

a)kinitomania (πήρα τηλ. ΕΧΕΙ εγγύηση απο αυτούς , όχι απο ΝΟΚΙΑ οπότε μάλλον είναι παραεισαγωγή...)

b)=1522&idcat[1]=25&idsubcat[1]=111&idsubsubcat[1]=-1&keypro[1]=497155185&sIDpro[1]=tu0307r7997q68p776s12up169518q73&a=1"]homemania(πήρα τηλ. ΕΧΕΙ εγγύηση απο αυτούς , όχι απο ΝΟΚΙΑ οπότε μάλλον είναι παραεισαγωγή...)

c)pc2everyoneΓνωρίζει κανείς αν είναι με εγγύηση ΝΟΚΙΑ???

d)e-click (πήρα τηλ. μίλησα με μία υπάλληλο και μου είπε ότι δεν είναι άμεσα διαθέσιμο τώρα αλλά την επόμενη εβδομάδα θα έχουν με μία επιφύλαξη... 2 έτη εγγύση απο ΝΟΚΙΑ μου είπε...)

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάρω το n900 από Αμερική; Από τιμή δεν ξέρω τι παίζει; Από εγγύηση θα έχω πρόβλημα; με τα ελληνικά θα βγάλω άκρη;
Link to comment
Share on other sites

Αν καταφέρεις να το φέρεις από Αμερική, θα γλυτώσεις πολλά λεφτά (οι περισσότεροι, δεν στέλνουν Ευρώπη). Με τα ελληνικά, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Εγκαθιστάς το ukeyboard και γράφεις κανονικά ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Αν καταφέρεις να το φέρεις από Αμερική, θα γλυτώσεις πολλά λεφτά (οι περισσότεροι, δεν στέλνουν Ευρώπη). Με τα ελληνικά, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Εγκαθιστάς το ukeyboard και γράφεις κανονικά ελληνικά.

 

Το amazon το έχει 549 δολάρια. Θα πάει φίλος μου για τρεις εβδομάδες Νέα Υόρκη και το σκέφτομαι να μου το φέρει.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα τηλέφωνο σε ένα κατάστημα ηλεκτρονικής για το 5800 και μου είπε:

1) ΔΕΝ είναι άμεσα διαθέσιμο

2) Όπως ΟΛΑ τα προϊόντα τους έτσι και αυτό έχει εγγύση αντιπροσωπείας...

 

Τώρα αν είναι αλήθεια δεν ξέρω μιας και μίλησα με μία υπάλληλο που δεν ήξερε τι είναι το ΙΜΕΙ... οπότε αν ξέρει κανείς καλύτερα ας μας πει...

 

έχω και εγώ τις εξής απορίες...

1) τελικά της ηλεκτρονικής είναι ελληνικο ή παρα-εισαγωγή?

2) το ίδιο κινητο το βρήκα σε αυτά τα μαγαζιά φθηνο:

a)kinitomania (πήρα τηλ. ΕΧΕΙ εγγύηση απο αυτούς , όχι απο ΝΟΚΙΑ οπότε μάλλον είναι παραεισαγωγή...)

b)=1522&idcat[1]=25&idsubcat[1]=111&idsubsubcat[1]=-1&keypro[1]=497155185&sIDpro[1]=tu0307r7997q68p776s12up169518q73&a=1"]homemania(πήρα τηλ. ΕΧΕΙ εγγύηση απο αυτούς , όχι απο ΝΟΚΙΑ οπότε μάλλον είναι παραεισαγωγή...)

c)pc2everyoneΓνωρίζει κανείς αν είναι με εγγύηση ΝΟΚΙΑ???

d)e-click (πήρα τηλ. μίλησα με μία υπάλληλο και μου είπε ότι δεν είναι άμεσα διαθέσιμο τώρα αλλά την επόμενη εβδομάδα θα έχουν με μία επιφύλαξη... 2 έτη εγγύση απο ΝΟΚΙΑ μου είπε...)

o kinitomania ειναι λιγο πονηρος..εχει τις τιμες χωρις ΦΠΑ στη σελιδα......δεν ειναι και εγκλημα αλλα δεν ειναι και εντιμο..προσωπικα εμενα με χαλαει αυτος ο τροπος σκεψης που μερικοι προσπαθουν να δελεασουν τον πελατη απ την πρωτη στιγμη με παραπλανιση! φαντασου να εχεις προβλημα πως θα σε αντιμετωπισουν!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Σκεφτομαι να αγορασω ενα Ν900 απο το bay. Αλλα εχω καποιες αποριες. Καλυπτει η εγγυηση την Ευρωπη? Υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα με τα δικτυα? Υπηρχει καποια αλλη περιπτωση να εχω καποιο αλλο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Σκεφτομαι να αγορασω ενα Ν900 απο το bay. Αλλα εχω καποιες αποριες. Καλυπτει η εγγυηση την Ευρωπη? Υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα με τα δικτυα? Υπηρχει καποια αλλη περιπτωση να εχω καποιο αλλο προβλημα?

 

αν ειναι απο το αγγλικο η το γερμανικο εισαι οκ με την εγγυηση. απο αμερικη θα εχεις προβλημα.

μπορει να μην εχει ελληνικα μεσα αλλα τα περνας εδω .

προβλημα με τα δικτυα δεν θα εχεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

σκευτομαι να αγορασω απο το e-bay το NOKIA 8800 CARBON ARTE.

θα ηθελα να μαθω πως θα καταλαβω αν ειναι αυθεντικο η ειναι κλωνος?

και γενικα θελω την γνωμη σας γιατι πρωτη φορα θα αγορασω απο e-bay!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
για καποιον που ρωτησε για Ν900 και διαθεσιμοτητα..μου εχουν πει σε νοκια center οτι θελουν 2 εργασιμες για να ρθει..κατα τ αλλα μεσα μαρτη υπολογιζουν σε αποθεματα οσα καταστηματα δεν εχουν στοκ..
Link to comment
Share on other sites

για καποιον που ρωτησε για Ν900 και διαθεσιμοτητα..μου εχουν πει σε νοκια center οτι θελουν 2 εργασιμες για να ρθει..κατα τ αλλα μεσα μαρτη υπολογιζουν σε αποθεματα οσα καταστηματα δεν εχουν στοκ..

 

αντε επιτελους :D γιατι αρχισε και κουραζει το θεμα, πρωτη φορα συναντω τετιο προβλημα για αγορα συσκευης :wacko:

Link to comment
Share on other sites

αντε επιτελους :D γιατι αρχισε και κουραζει το θεμα, πρωτη φορα συναντω τετιο προβλημα για αγορα συσκευης :wacko:

 

το ν900 υπαρχει διαθεσιμο εδω http://shop.nokia.co.uk/nokia-uk/searchresults.aspx?keyword=n900&culture=en-GB

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...