Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους,

αγορασε ενας φιλος μου το εν λογω κινητο, το οποιο οπως του ειπε ο "πωλητης" ειναι κλεμμενο απο κοντεινερ, τεσπα, το αγορασε 100€ (!!!) αλλά το μενού του δεν ειναι καλα μεταφρασμένο στα ελληνικά. Μπορω να κανω κατι να κατεβασω την ελληνικη εκδοση, με σωστο ολο το μενου?

και κάτι ακομα δυστυχως το κινητο δεν ειχε μεσα cd για να εγκαταστησουμε το pc suite πως μπορω να το κατεβασω?

ευχαριστω εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν γίνεται αυτό που λες. Ή θα είναι ελληνικό, ή αγγλικό. Σε άλλη περίπτωση πρόκειται για μαϊμού και όχι για το γνήσιο Ν85. Για διευκρίνησε, τί εννοείς δεν είναι καλά μεταφρασμένο. Είναι συγκεκριμένα τα ονόματα των εικονιδίων σε όλα τα Nokia.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που λες. Ή θα είναι ελληνικό, ή αγγλικό. Σε άλλη περίπτωση πρόκειται για μαϊμού και όχι για το γνήσιο Ν85. Για διευκρίνησε, τί εννοείς δεν είναι καλά μεταφρασμένο. Είναι συγκεκριμένα τα ονόματα των εικονιδίων σε όλα τα Nokia.

 

για παράδειγμα αντι για επιλογές έχει μια άλλη λέξη, δεν τη θυμάμαι γιατι δεν το χω και μαζι μου το κιν είναι σα να χει κανει μεταφραση αλλά ασ' τα να πάνε μεταφραση.

 

και εγω εχω την εντυπωση οτι είναι μαϊμου αλλά δεν μπορω να κανω κάτι?

οπως στα ερικσον για παραδειγμα που μπορεις να βγαλεις τελειως το vodafone live και να βάλεις της σονι ερικσον το μενου, εδω δεν γινεται κατι παρόμοιο?? :(

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όντως μαϊμού πως θα βάλεις λογισμικό της Nokia...

Δε γίνεται.:)

Το λογισμικό εξαρτάται άμεσα από το hardware της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όντως μαϊμού πως θα βάλεις λογισμικό της Nokia...

Δε γίνεται.:)

Το λογισμικό εξαρτάται άμεσα από το hardware της συσκευής.

 

φτου σου ****το! δλδ παει? δεν γινεται τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Πάντως όταν θα το έχεις στα χέρια σου, βγάλε καμιά φωτογραφία ειδικά στην οθόνη ώστε να δούμε το interface.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Πάντως όταν θα το έχεις στα χέρια σου, βγάλε καμιά φωτογραφία ειδικά στην οθόνη ώστε να δούμε το interface.

 

οκ θα το δω κατα πασα πιθανοτητα το βραδυ οποτε θα τις στειλω σημερα βραδακι η αυριο πρωι μηπως και βγαλουμε καμια άκρη

Link to comment
Share on other sites

για παράδειγμα αντι για επιλογές έχει μια άλλη λέξη, δεν τη θυμάμαι γιατι δεν το χω και μαζι μου το κιν είναι σα να χει κανει μεταφραση αλλά ασ' τα να πάνε μεταφραση.

 

και εγω εχω την εντυπωση οτι είναι μαϊμου αλλά δεν μπορω να κανω κάτι?

οπως στα ερικσον για παραδειγμα που μπορεις να βγαλεις τελειως το vodafone live και να βάλεις της σονι ερικσον το μενου, εδω δεν γινεται κατι παρόμοιο?? :(

 

Μάλλον είναι κλώνος Κίνας οπότε το ξεχνάς εντελώς για οτιδήποτε γιατί απλά δεν είναι ΝΟΚΙΑ ούτε βέβαια Series60 αλλά Series Ching Chong....:lol:;)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βγάλανε ανταπτοράκι για τους παλιούς φορτιστές σε micro usb

 

http://europe.nokia.com/link?cid=EDITORIAL_1167646

 

 

 

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το συγκεκριμένο handsfree για να μου πει εντυπώσεις?

http://europe.nokia.com/link?cid=EDITORIAL_1102326

 

ψάχνω κάτι που να φοριέται εύκολα, αλλά βασικά να είναι σταθερό και μην φεύγει από το αυτί όταν κάνει διαφορες κινήσεις το κεφάλι.

Τα παραδοσιακά με το γαντζάκι ναι μεν μπαίνουν εύκολα αλλά δεν αφαρμόζουν καλά στο αυτί με αποτέλεσμα σε ξαφνικές κινήσεις να φεύγουν.

 

 

Και κάτι τελευταίο ελπίζω να μη σας κουράζω...

Στο συγκεκριμένο τηλ ποια έκδοση του Garmin δουλεύει καλύτερα και με ποιον συνδυασμό χαρτών? 3 σε 1 ή ξεχωριστούς?

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο τηλ ποια έκδοση του Garmin δουλεύει καλύτερα και με ποιον συνδυασμό χαρτών? 3 σε 1 ή ξεχωριστούς?

 

Έχω την έκδοση 5.00.20 με τον 3 σε 1 χάρτη. Κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Τα υπολειπα καλυτερα να τα συζητησουμε στο θεμα του garmin... :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω με προβληματα στο handsfree, κ εχω βαλει κ τη τελευταια εκδοση..

 

μηπως εννοεις το bluetooth?δεν το εφτιαξαν με την αναβαθμιση?δεν την εχω κανει ακομα για να δω τις διαφορες

Link to comment
Share on other sites

Αυριο πρωι θα παω να παραλαβω το Ν85!

Καμια συμβουλη για το τι να προσεξω?

Τους δηλωσα ηδη (Saturn) οτι πρωτα θα σιγουρευτω οτι δεν εχει τρελο τζογο το slide, πριν το παρω!

Μηπως εχουν γινει γνωστα τα ελληνικα product codes ?

Οποιαδηποτε συμβουλη καλοδεχουμενη ;)

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

0560508

 

Το στρώσιμο της μπαταρίας να προσέξεις τώρα στην αρχή.

Αυτό που θα πρέπει να προσέξεις είναι οι 3-4 πρώτες φορτίσεις, οι οποίες θα πρέπει να πραγματοποιούνται μόνο εφόσον έχει εξαντληθεί τελείως η μπαταρία σε σημείο που να σβήσει το κινητό από μόνο του. Μετέπειτα όλες οι φορτίσεις θα πρέπει να γίνονται μέχρι να φορτίσει πλήρως, δεν χρειάζονται υπερβολές.

 

Υποθέτω πως έχεις ρίξει και μια ματιά στο S60 Platform FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

0560508

 

Εαν δω καποιο αλλο product code, τοτε καλυτερα να μην το παρω?

Μονο 1 υπαρχει για ελληνικα κομματια?

 

Το στρώσιμο της μπαταρίας να προσέξεις τώρα στην αρχή.

Αυτό που θα πρέπει να προσέξεις είναι οι 3-4 πρώτες φορτίσεις, οι οποίες θα πρέπει να πραγματοποιούνται μόνο εφόσον έχει εξαντληθεί τελείως η μπαταρία σε σημείο που να σβήσει το κινητό από μόνο του. Μετέπειτα όλες οι φορτίσεις θα πρέπει να γίνονται μέχρι να φορτίσει πλήρως, δεν χρειάζονται υπερβολές.

 

Υποθέτω πως έχεις ρίξει και μια ματιά στο S60 Platform FAQ.

 

Ναι εχω διαβασει ολα τα θεματα εδω μεσα. Ηδη το Garmin και διαφορα αλλα περιμενουν για εγκατασταση :)

Απο οσα διαβασα επιβαλλεται το φορματ της καρτας μνημης πριν αρχισω να την χρησιμοποιω, σωστα?

Οσο για την φορτιση, δεν θα εχω προβλημα με την συνδεση USB? Δεν αρχιζει να φορτιζει μονο του οταν το συνδεεις? Λογικο ειναι να θελω να το συνδεσω με το PC για να περασω διαφορα καλουδια! Πως το αποφευγω αυτο?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το product code γνωρίζω.

Αν είναι ελληνικό το διαπιστώσεις εύκολα αν έχει ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο.

 

Ναι καλό είναι να τη φορμάρεις πριν αρχίσεις και περνάς δεδομένα.

Τώρα όσο αφορά τη φόρτιση από το USB, είναι ένα θέμα.

Δεν ξέρω αν μπορείς να απενεργοποιήσεις τη δυνατότητα αυτή (τουλάχιστον για την αρχή).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε, έχετε δει στο βιβλιαράκι του τιμή SAR ?

Είχα διαβάσει στο φόρουμ για 0.85 αλλά κάνοντας αναζήτηση στο google βρήκα κάποια sites να λένε 0,65 .

Link to comment
Share on other sites

Το SAR που αναφέρει ο οδηγός χρήσης είναι 0,85 W/kg.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Nokia N85 Euro Review - The Extras

http://www.symbian-guru.com/welcome/2008/12/nokia-n85-euro-review-the-extras.html

 

http://www.symbian-guru.com/wp-content/uploads/2008/12/n85_review_extras_feature.jpg

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ηρθε σημερα στην οικογενεια ενα Ν85...πως λεμε ηρθε ενα κουταβακι, ενα μωρακι :p :p

πολυ ομορφο κινητακι :O

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω με προβληματα στο handsfree, κ εχω βαλει κ τη τελευταια εκδοση..

 

μηπως εννοεις το bluetooth?δεν το εφτιαξαν με την αναβαθμιση?δεν την εχω κανει ακομα για να δω τις διαφορες

 

Για το bluetooth λεω, εχεις δικιο! Το μόνο κακό είναι ότι δεν το είχα δοκιμάσει και με τη προηγούμενη εκδοση να δω αν εχει διαφορες πριν και μετα την αναβαθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Για το bluetooth λεω, εχεις δικιο! Το μόνο κακό είναι ότι δεν το είχα δοκιμάσει και με τη προηγούμενη εκδοση να δω αν εχει διαφορες πριν και μετα την αναβαθμιση...

Kαλα δεν εφτιαξαν το bluetooth με την αναβαθμιση?παιδια πρεπει να δραστηριοποιηθουμε και να το αναφερουμε γιατι αλλιως δεν θα το φτιαξουν και ειναι σημαντικο,εγω αυριο θα την κανω........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...