Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα.

Ειναι διαθεσιμη η αναμενομενη αναβαθμιση στα Nokia shops?

Ευχαριστώ

 

Γιαννης

 

Διορθωνω

 

Η αναβαθμιση ειναι ηδη διαθεσιμη απο το NSU

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια καλημερα.

Ειναι διαθεσιμη η αναμενομενη αναβαθμιση στα Nokia shops?

Ευχαριστώ

 

Γιαννης

 

Διορθωνω

 

Η αναβαθμιση ειναι ηδη διαθεσιμη απο το NSU

 

Thanks !

Δοκιμασες μηπως και μεσω Over the air ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα αλλα "Δεν υπαρχει ενημερωση"

 

Ευχαριστω και παλι .

Δοκιμασα και εγω ,δυστυχως οχι .

Εκανα αναβαθμιση μεσω updater , 132.7 MB.Φυσικα δεν χαθηκε

τιποτε απο την συσκευη.

 

http://img50.imageshack.us/img50/7668/412200841305zq3.th.png http://img367.imageshack.us/img367/9387/412200841341jg3.th.png http://img50.imageshack.us/img50/8486/412200842018tl1.th.png

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη την σελιδα εχουν απαντηθει ολες οι ερωτησεις σου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

βασικα να ρωτησω κάτι αλλο. αν κανω back-up φωτος και βιντεο και μετα κάνω φορματ και τα επαναφέρω θα φαίνονται όπως πριν?? δηλαδή οι φωτογραφίες και τα βιντεο θα φαίνονται στο δημιουργημένες/α??? γιατι μια φορα έκανα copy paste και δε βγαίναν εκεί μετα :P
Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο που το φακελακι των μηνυματων αναβοσβηνει συνεχεια παρολο που δ εχω κανενα μηνυμα πουθενα?
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο που το φακελακι των μηνυματων αναβοσβηνει συνεχεια παρολο που δ εχω κανενα μηνυμα πουθενα?

 

Μήπως έχει γεμίσει η μνήμη μηνυμάτων της κάρτας SIM?

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

βασικα να ρωτησω κάτι αλλο. αν κανω back-up φωτος και βιντεο και μετα κάνω φορματ και τα επαναφέρω θα φαίνονται όπως πριν?? δηλαδή οι φωτογραφίες και τα βιντεο θα φαίνονται στο δημιουργημένες/α??? γιατι μια φορα έκανα copy paste και δε βγαίναν εκεί μετα :P

 

Τι θελεις να κανεις ακριβως?

 

Για τις φωτογραφιες και τα βιντεο απλα παρτα με copy στο pc σου και μετα βαλτα με paste στην θεση τους.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται κ οταν κοιταζω μια φωτο μου κ παω στην επιλογη δειξε στον χαρτη να με βγαζει εκει που την τραβηξα?επαθα την πλακα μου.το gps ειναι ανοιχτο συνεχεια?
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται κ οταν κοιταζω μια φωτο μου κ παω στην επιλογη δειξε στον χαρτη να με βγαζει εκει που την τραβηξα?επαθα την πλακα μου.

Όχι, δε μένει ανοιχτό συνέχεια. Όταν ανοίγεις ητν κάμερα να τραβήξεις βίντεο ή φωτο, ανοίγει ο δέκτης, βρίσκει την θέση σου και κλείνει. Μετά, αν εσύ συνεχίσεις να τραβάς, αυτό δεν ξαναενεργοποιείται, γιατί λειτουργεί με την λογική οτι διαδοχικές φωτο και βίντεο πραγματοποιούνται στο ίδιο σημείο.

 

Για να το ενεργοποιήσεις, μπαίνεις κάμερα, ρυθμίσεις, εγγραφή θέσης, ενεργοποίηση.

βασικα να ρωτησω κάτι αλλο. αν κανω back-up φωτος και βιντεο και μετα κάνω φορματ και τα επαναφέρω θα φαίνονται όπως πριν?? δηλαδή οι φωτογραφίες και τα βιντεο θα φαίνονται στο δημιουργημένες/α??? γιατι μια φορα έκανα copy paste και δε βγαίναν εκεί μετα :P

Το έκανα αυτό στο Ν78 και δεν μου έσωσε τίποτα. Στο φάκελο δημιουργημένες δεν είχε κανένα αρχείο. Όλα εμφανιζόντουσαν μόνο στο Όλα.

 

Δεν χάνεις όμως να προσπαθήσεις γιατί, μπορεί στο Ν85, να μην υπάρχει αυτό το bug. Κράτα αντίγραφο με το pc suite και πες μας αν διατήρησε τις ιδιότητες των αρχείων ωστε να εμφανίζονται στο δημιουργημένες.

Link to comment
Share on other sites

Τι θελεις να κανεις ακριβως?

 

Για τις φωτογραφιες και τα βιντεο απλα παρτα με copy στο pc σου και μετα βαλτα με paste στην θεση τους.

 

αν κανω copy paste μετα στο κινητο δε θα βγαζει τις φωτός στο δημιουγημένες αλλα μόνο στο όλα!

Link to comment
Share on other sites

Από όσους έχουν προλάβει και έχουν κάνει αναβάθμιση, μήπως έχει εντοπιστεί κάποια βελτίωση στο παρακάτω πρόβλημα που είχα αναφέρει προ καιρού με το bluetooth? Γιατί στις βελτιώσεις της νέας έκδοσης δεν αναφέρεται κάτι για το θέμα bluetooth.

 

Ευχαριστώ

 

Αρχικό μήνυμα από nlambrop

 

Ρε παιδιά, έχω ένα κουφό πρόβλημα. Αγόρασα το κινητό, και μου παρουσίασε ένα πρόβλημα στο bluetooth. Οταν μιλάω με το bluetooth handsfree, ενώ εγώ ακούω κανονικότατα, ο συνομιλητής ακούει παραποιημένη τη φωνή μου (κάτι σαν μια συνεχή βραχνάδα). Το πιο κουφό: Πήγα το κινητό πίσω, μου το άλλαξαν με άλλο ολοκαίνουργιο, και έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα!!! Δεν μπορεί όμως δυο συσκευές να έχουν το ίδιο πρόβλημα. Εν τω μεταξύ, το έχω δοκιμάσει με 4 διαφορετικά bluetooth handsfree (τα οποία λειτουργούν μια χαρά με το Ν82 μου), οπότε δεν τίθεται θέμα για το handsfree. Πρόκειται για κανονική Alpha copy συσκευή (όχι παραεισαγωγή). Δεν έχει αντιμετωπίσει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα;

 

εαν δεν το διαβαζα θα πίστευα οτι μονο σε μενα συμβαινει,και ημουν ετοιμος να παρω αυριο αλλο bluetooth,οταν περνω με ακουνε μια χαρα.....οταν με περνουν ακουγεται φασαρια,(σαν να βρισκομαι στον δρομο)τι μπορει να φταιει?μηπως επειδη ειμναι sony ericsson το blurtooth να μην ειναι συματο?
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω προβλημα με το SE handsfree μου, μου κανουν παραπονα για κακη ποιότητα ηχου, ενω στο Touch Pro ακουγονταν μια χαρα. Οσο για την αναβαθμιση, δεν μπορω να την περασω, δεν αναγνωριζει το τηλεφωνο..
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά έχεις προβλήματα με το PC Suite και δεν είναι δυνατή η επικοινωνία του τηλεφώνου με τον υπολογιστή, το μόνο που μπορώ να σου προτείνω είναι να απεγκαταστήσεις ό,τι αφορά το PC Suite και τους οδηγούς του καλωδίου χρησιμοποιώντας ακόμη και ειδικά προγράμματα απεγκατάστασης και καθαρισμού του μητρώου των Windows και να εγκαταστήσεις την τελευταία έκδοση του PC Suite καθώς και το Nokia Software Upadater.

Δες εδώ για το που θα τα βρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό 5 ημέρες, έκανα αναβάθμιση και μου έχει κολλήσει 4 φορές. Τις δύο από αυτές ήταν την στιγμή πού ερχόταν μήνυμα. Ξέρει κανείς κάτι ???
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες.. :)

 

Δοκιμασε να του περασεις ξανα απο επανω την ιδια αναβαθμιση! Καλο θα ειναι να κανεις format και την καρτα μνημης μεσα απο την συσκευη..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ: Όταν έχεις εισερχόμενο SMS, υπάρχει η δυνατότητα να αναβοσβήνει το κεντρικό πλήκτρο (όπως στο Ε66)?
http://www.signaturebar.com/uploads/images/33845.png
Link to comment
Share on other sites

Από όσους έχουν προλάβει και έχουν κάνει αναβάθμιση, μήπως έχει εντοπιστεί κάποια βελτίωση στο παρακάτω πρόβλημα που είχα αναφέρει προ καιρού με το bluetooth? Γιατί στις βελτιώσεις της νέας έκδοσης δεν αναφέρεται κάτι για το θέμα bluetooth.

 

Ευχαριστώ

 

Αρχικό μήνυμα από nlambrop

 

Ρε παιδιά, έχω ένα κουφό πρόβλημα. Αγόρασα το κινητό, και μου παρουσίασε ένα πρόβλημα στο bluetooth. Οταν μιλάω με το bluetooth handsfree, ενώ εγώ ακούω κανονικότατα, ο συνομιλητής ακούει παραποιημένη τη φωνή μου (κάτι σαν μια συνεχή βραχνάδα). Το πιο κουφό: Πήγα το κινητό πίσω, μου το άλλαξαν με άλλο ολοκαίνουργιο, και έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα!!! Δεν μπορεί όμως δυο συσκευές να έχουν το ίδιο πρόβλημα. Εν τω μεταξύ, το έχω δοκιμάσει με 4 διαφορετικά bluetooth handsfree (τα οποία λειτουργούν μια χαρά με το Ν82 μου), οπότε δεν τίθεται θέμα για το handsfree. Πρόκειται για κανονική Alpha copy συσκευή (όχι παραεισαγωγή). Δεν έχει αντιμετωπίσει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα;

εγω φιλε μου που εχω το ιδιο προβλημα με σενα οπως θα θυμασαι θα κανω την αναβαθμιση την αλλη βδομαδα,καλα μου εχει σπασει τα νευρα αυτο το πραγμα,ελπιζω να φτιαχτει με την αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά έχεις προβλήματα με το PC Suite και δεν είναι δυνατή η επικοινωνία του τηλεφώνου με τον υπολογιστή, το μόνο που μπορώ να σου προτείνω είναι να απεγκαταστήσεις ό,τι αφορά το PC Suite και τους οδηγούς του καλωδίου χρησιμοποιώντας ακόμη και ειδικά προγράμματα απεγκατάστασης και καθαρισμού του μητρώου των Windows και να εγκαταστήσεις την τελευταία έκδοση του PC Suite καθώς και το Nokia Software Upadater.

Δες εδώ για το που θα τα βρεις.

 

Θα το δοκιμασω, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες.. :)

 

Δοκιμασε να του περασεις ξανα απο επανω την ιδια αναβαθμιση! Καλο θα ειναι να κανεις format και την καρτα μνημης μεσα απο την συσκευη..

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Θα το δοκιμάσω. Κατά τα άλλα πάντως μου φαίνεται πολύ καλή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ κι έχω να πω οτι είναι άψογη συσκευή.ΤΟΥΜΠΑΝΟ.Πολύ μ΄αρέσει.

Αν και το ζόρισα με πολλά προγράμματα ανοιχτά,ούτε κολλήματα ούτε επανεκκινήσεις.Και με την κάρτα μνήμης κανένα πρόβλημα.Όλα οκ μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...