Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα διαφορα reset και θα δω....

 

Πως μπορω να απενεργοποιησω την λειτουργια vodafone web ωστε να μην μπορω με τιποτα να μπω στο internet μεσω παροχεα?

 

Δεν βλεπω κινηση στο τοπικ. Μαλλον το κινητο ειναι παρελθον...

 

αν κ δεν το εχω το κινητο. συνήθως στα τηλέφωνα της LG έχουν μέσα στην συνδεσιμότητα: τα προφιλ ιντερνετ ή σημεία πρόσβασης. Απο εκεί αν πας να τα παραμετροποιήσεις πχ. να σβήσεις ένα γράμμα από την διευθυνση URL δεν θα μπορει να κάνει πρόσβαση στο ιντερνετ μέσω gprs/3g.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Περασε σχεδόν ένας χρόνος και κάτι μέρες από τότε που αγόρασα το κινητό και άρχισαν και σε εμένα τα προβλήματα.!!!!

Ξαφνικά από τη μια στιγμή στην άλλη καταστράφηκε η μπαταρία.!

Το φορτίζω και μόλις με πάρει κάποιος τηλέφωνό (ή πάρω εγώ κάποιον άλλο) το τηλέφωνο τότε σβήνει και όταν πάω να το ανοίξω δείχνει την μπαταρία στο μηδέν και σβήνει απευθείας.

ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΟΥΤΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ.!

 

Σκέτη απογοήτευση.!Το τσεκάρισα με την μπαταρια και το κινητό ενός φίλου και δεν είναι θέμα λογισμικού.!Προφανώς έχει χαλάσει η μνήμη της μπαταρίας και θέλει καινούρια.

 

ΤΩΡΑ: "Η βοήθεια που θέλω, είναι αν μπορεί κανείς να μου πει από που μπορώ να αγοράσω κάποια μπαταρία καλή αλλά οικονομικά, γιατί αν πας σε κάποιο κατάστημα από τα γνωστά το λιγότερο που μπορεί να τη βρείς είναι 45-50 euro.!

 

Σας ευχαριστώ.!

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει μια ολοκληρη σελιδα και την εχω περασει στην memory card μου

αλλα οταν παω να ανοιξω το html μου λεει αγνωστη μορφη αρχειου τι να κανω???

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει μια ολοκληρη σελιδα και την εχω περασει στην memory card μου

αλλα οταν παω να ανοιξω το html μου λεει αγνωστη μορφη αρχειου τι να κανω???

 

τα html ειναι αρχεια για σελιδες στο internet. Δεν τις υποστηριζει το κινητο, αλλα μεσω του browser (opera) νομιζω μπορεις να τις ανοιξεις.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παλικαρια!

Ως χρηστης και εγω του ρενουαρ, μετα απο αρκετο καιρο, καπου στον 1,5 χρονο εχει ξεκινησει και κανει κολληματακια... Δν του χω κανει ουτε αναβαθμισεις, ουτε τπτ!Τι θελει για να ξαναρθει στα ισα του?Με ασφαλεια πανω απο ολα! ;)

Αναμενω τις απαντησεις σας!:)

[/sIGPIC]To XrEpI mOu!!
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω εφαρμογη να μετρα τα χολιομετρα που κανω στο τρεξιμο(βασικα αυτο). τωρα αν μετραει κ θερμιδες κλπ θα με βολευε. ευχαριστω!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω εφαρμογη να μετρα τα χολιομετρα που κανω στο τρεξιμο(βασικα αυτο). τωρα αν μετραει κ θερμιδες κλπ θα με βολευε. ευχαριστω!

 

Το joggin buddy που έχει η συσκευή δε σε βολεύει;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Το joggin buddy που έχει η συσκευή δε σε βολεύει;

 

δε το εχει η συσκευη μου :|

απο που μπορω να το κατεβασω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε το εχει η συσκευη μου :|

απο που μπορω να το κατεβασω?

Πώς είναι δυνατόν να μην το έχει; Από όσο ξέρω δεν κατεβαίνει από κάπου, γιατί ακριβώς είναι εφαρμογή που έχει το κινητό από μόνο του..

http://www.gsmarena.com/lg_kc910_renoir-review-304p8.php

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ακριβως στο σημειο των εφαρμογων μου εχει μονο το google maps και οχι το jogging budy...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mη νιωθεις μονος..εφτασε κιεμενα σημερα στα χερια μου ενα renoir απο ebay μεταχειρισμενο ξεκλειδωτο και το πρωτο πραγμα που ειδα ειναι οτι απουσιαζει αυτη η εφαρμογη.Σε λιγακι παω να παρω ανταπτορα για τον αγγλικο φορτιστη που εχει .Απο αυριο θα δω ολες τις λειτουργιες,firmware κτλ και εδω ειμαστε να τα πουμε.

 

Τελικα υπαρχει στα εργαλεια σαν φιλος περιπατου

Edited by DIMSAM
Link to comment
Share on other sites

Mη νιωθεις μονος..εφτασε κιεμενα σημερα στα χερια μου ενα renoir απο ebay μεταχειρισμενο ξεκλειδωτο και το πρωτο πραγμα που ειδα ειναι οτι απουσιαζει αυτη η εφαρμογη.Σε λιγακι παω να παρω ανταπτορα για τον αγγλικο φορτιστη που εχει .Απο αυριο θα δω ολες τις λειτουργιες,firmware κτλ και εδω ειμαστε να τα πουμε.

 

Τελικα υπαρχει στα εργαλεια σαν φιλος περιπατου

 

Θελεις να μας πεις και πόσο το αγόρασες ; Σε τι κατάσταση ;

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

μου στοιχισε 97 ευρω (οχι λιρες) συνολικα μαζι με τα μεταφορικα και 4.5 ευρω που πηρα απο Ελλαδα εναν ανταπτορα.ειναι σε αψογη κατασταση με ενα μικρο ξεφτισμα πισω κατω δεξια σε μεγεθος μισου κοκκου ρυζιου κατι που γνωριζα μια που ειχε και 15 φωτο το μαγαζι του ιδίου κινητου που αγορασα.η οθονη πραγματικα πεντακαθαρη (διαφημιζοτανε σαν exceptionally clean screen).ολα καλα,το μονο που εχω προβλημα και το ψαχνω ειναι οτι δε συνδεεται με το Pc.Εγκατεστησα τη suite (Lg pc suite ii),εχω τη ρυθμιση στο κινητο για τη suite στη συνδεσιμοτητα αλλα οταν κουμπωνω στο pc δειχνει μεν οτι συνδεεται αλλα με οποιαδηποτε ενεργεια(backup,συγχρονισμο,εγκατασταση εφαρμογης κτλ)μου βγαζει μηνυμα προβλημα συμβατοτητας με τη θυρα.ουτε στη λειτουργια mass storage συνδεεται εμφανιζοντας το μηνυμα αγνωστη συσκευη usb.Κατεβασα και την Lg pc suite iiι αλλα παλι τιποτα (εκει δεν φαινεται καν συνδεδεμενο το κινητο).Ισως φταιει που εχω windows 7 ultimate?Θα δοκιμασω και σε αλλο pc και θα δουμε..
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας σε διαφορα φορουμ βρηκα οτι παρα πολλοι εχουν το ιδιο προβλημα και Ελλαδα και εξωτερικο.Βρηκα και τη λυση του η οποια ειναι απλουστατη.Την αναρτω χωρις βεβαια να ξερω αν εχει συζητηθει ξανα το θεμα.Η επαναληψη ομως ειναι μητηρ μαθησεως!Χρειαζεται απλα κρατωντας το κεντρικο πληκτρο να εμφανιστει το μενου διεργασιων και να κανουμε τερματισμο ολων των διεργασιων.Αυτο ηταν.Μετα συνδεομαστε κανονικα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

εβαλα καρτα Q για να εκμεταλλευτω το internet με ενα ευρω, στο LG renoir μου αλλα δε μπορω με τπτ να σθνδεθω στο internet.

 

κανεις ιδεα ? (εχω αποθηκευσευ ρυθμισεις που μου εστειλαν)

ο/η Thou_Bou είναι τώρα online!

αναφορά παράβασης

Τροποποίηση Μηνύματος

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Συγνώμη παιδια για την ερωτηση αν ακουστεί χαζή. πήρα ενα κινητο και μου είπαν είναι το kc910. πως ξέρω όμως ότι δεν είναι το kc910i? και πώς βρίσκω ποιο είναι το καλύτερο firmware για να εγκαταστήσω?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παίδες. Ξέρετε μήπως πώς μπορώ να αυξήσω το μέγεθος των φωτογραφιών που στένει το κινητάκι μέσω mms? Προς το παρόν στέλνει κάτι μικρογραφίες των 5-7ΚΒ και θες μεγενθυντικό φακό για να καταλάβεις τι παίζει στη φωτό από τον παραλήπτη.

Επίσης μήπως ξερει κάοπιος ποιο είναι το μέγιστο μέγεθος MMS στη wind?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Ξέρετε μήπως πώς μπορώ να αυξήσω το μέγεθος των φωτογραφιών που στένει το κινητάκι μέσω mms? Προς το παρόν στέλνει κάτι μικρογραφίες των 5-7ΚΒ και θες μεγενθυντικό φακό για να καταλάβεις τι παίζει στη φωτό από τον παραλήπτη.

Επίσης μήπως ξερει κάοπιος ποιο είναι το μέγιστο μέγεθος MMS στη wind?

Σε αυτό που λες δεν ευθύνεται το Renoir αλλά το κινητό που τις λαμβάνει. Για παράδειγμα, ενώ εγώ στέλνω κανονικά φωτογραφίες σε όσα κινητά έχω δοκιμάσει, έχω συναντήσει πρόβλημα σ' ένα φίλο μου που έχει το HTC Touch Pro 2 στου οποίου άλλες φορές πηγαίνουν οι φωτογραφίες σε κανονικό μέγεθος και άλλες φορές σε μικρογραφία! Ο ίδιος έχει συναντήσει το ίδιο πρόβλημα, να του έρχονται με mms οι εικόνες σε πολύ μικρό μέγεθος, και από άλλα κινητά! Άρα γι' αυτό μάλλον δεν φταίει το δικό σου κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που λες δεν ευθύνεται το Renoir αλλά το κινητό που τις λαμβάνει. Για παράδειγμα, ενώ εγώ στέλνω κανονικά φωτογραφίες σε όσα κινητά έχω δοκιμάσει, έχω συναντήσει πρόβλημα σ' ένα φίλο μου που έχει το HTC Touch Pro 2 στου οποίου άλλες φορές πηγαίνουν οι φωτογραφίες σε κανονικό μέγεθος και άλλες φορές σε μικρογραφία! Ο ίδιος έχει συναντήσει το ίδιο πρόβλημα, να του έρχονται με mms οι εικόνες σε πολύ μικρό μέγεθος, και από άλλα κινητά! Άρα γι' αυτό μάλλον δεν φταίει το δικό σου κινητό.

 

Λοιπόν έψαξα λίγο παραπάνω το θεματάκι.

Αν στείλω από το touch pro 2 mms στο renoir τότε φθάνει όπως το έστειλα. Στο αντίστροφο, το renoir κάνει την κλασσική αλλαγή μεγέθους μέχρι λίγο κάτω από 300 kb και αυτό που λαμβάνω στο to2 είναι μία φωτογραφία 5-10 ΚΒ. Όταν το renoir στείλει στο στο sony του αδερφού μου η φωτογραφία πηγαίνει ανέπαφη

Καμιά ιδέα?

Τελικά πόσο επιτρέπει η wind μέγιστο μέγεθος mms?

Link to comment
Share on other sites

Όντως λοιπόν είναι θέμα του ΤΡ2 μας.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1897952&postcount=70

 

Αν κάποιος με touch pro 2 και ειδικά αν έχει arcosft για τα μμσ του, μπορεί να μας δώσει τις ρυθμίσεις της registry για τα συγκεκριμένα πεδία θα είμαστε ευγνώμονες...

HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Arcsoft/Arcsoft MMS UA/Config/mm1/WspHeader

 

 

Το περίεργο είναι ότι όταν στείλω από το κινητό μου στο κινητό μου η φωτογραφία έρχεται φυσιολογική

Link to comment
Share on other sites

Όντως λοιπόν είναι θέμα του ΤΡ2 μας.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1897952&postcount=70

 

Αν κάποιος με touch pro 2 και ειδικά αν έχει arcosft για τα μμσ του, μπορεί να μας δώσει τις ρυθμίσεις της registry για τα συγκεκριμένα πεδία θα είμαστε ευγνώμονες...

HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Arcsoft/Arcsoft MMS UA/Config/mm1/WspHeader

 

 

Το περίεργο είναι ότι όταν στείλω από το κινητό μου στο κινητό μου η φωτογραφία έρχεται φυσιολογική

Fixed με τις ακόλουθες ρυθμίσεις

 

 

User-Agent: NokiaN95/11.0.026; Series60/3.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1

Profile: "http://nds1.nds.nokia.com/uaprof/NN95-1r100.xml"

 

 

ΑΛΛΟ ερώτημα τώρα.

Ισχύει σε όλους σας ότι όταν έχω συνδεδεμένο το bluetooth ακουστικό, δεν μπορώ να στείλω αρχεία μέσω του μπλε δοντιού?

Edited by SCHUMIFER
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...