Jump to content

Ποιο supermarket προτιμάτε;


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Ποιο supermarket προτιμάτε?  

393 members have voted

  1. 1. Ποιο supermarket προτιμάτε?

    • Carrefour Μαρινόπουλος
      63
    • ΑΒ Βασιλόπουλος
      96
    • Σκλαβενίτης
      146
    • Βερόπουλος
      12
    • Ατλάντικ
      4
    • Γαλαξίας
      31
    • Dia
      12
    • Lidl
      86
    • Άλλο
      64


Recommended Posts

24 minutes ago, akalos said:

για προϊόντα covid έφαγαν το πρόστιμο,κατά καιρούς έχουν φάει πολλά πρόστιμα από τον εφετ
όσοι θέλετε κάνετε ένα τεστ με Νουνού Gouda φέτες και μιλνοβα πάλι Gouda να δείτε,στην μια περίπτωση θα μείνει τυρί στην άλλη ένα λάδι με υπολείμματα τυριού
τι να λέμε τώρα ποιο είναι το φθηνό ? πάρτε τα κατεψυγμένα καλαμαράκια και μαγειρέψτε τα ,δεν θα μείνει τίποτα να φάτε όλο πατέντες είναι όλα τους τα προϊόντα και πανάκριβα ,από μέλι δε τι να πω μάλλον σιρόπι αρωματισμένο είναι,δεν λέω να μην ψωνίζετε από εκεί,προσωπικά δεν περνάω ούτε από απ'εξω και τσάμπα να τα δίνουν .....https://itechnews.gr/2021/12/sok-sta-lidl-anakaleitai-proion-poy-agorazei-to/
άλλο ένα:https://www.flash.gr/greece/1511249/efet-anaklisi-artoskeyasmatos-apo-ta-lidl

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Καλά τώρα μιλάμε το τερμάτισες. Ναι η Νουνου γκουντα γίνεται από γάλα ημέρας από αγελάδα που βόσκαγε σε λιβάδια. Μπορείτε να ζείτε το μύθο σας. 

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα μιλάμε το τερμάτισες. Ναι η Νουνου γκουντα γίνεται από γάλα ημέρας από αγελάδα που βόσκαγε σε λιβάδια. Μπορείτε να ζείτε το μύθο σας. 
ζήσε το δικό σου και μεις τον δικό μας αλλά κάνε το τεστ πρώτα
λοιωμενο λάδι θα βγει από τον μάρκετ των σκουπιδιών,το καλό θα το πληρώσεις θες δεν θες και ναι εμπιστεύομαι Νουνού πολύ περισσότερο από το μάρκετ των σκουπιδιών
αν έχεις αντίρρηση παρακαλώ λινκ και σου υπόσχομαι θα το κόψω το Νουνού

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Καλά προφανώς δεν με ενδιαφέρει να σε πείσω. Απλά είσαι τέρμα ισοπεδωτικός γενικά. Τα σούπερ μάρκετ δεν θα μπορούσαν να εξαιρούνται. Ο καθένας ότι νομίζει.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλά προφανώς δεν με ενδιαφέρει να σε πείσω. Απλά είσαι τέρμα ισοπεδωτικός γενικά. Τα σούπερ μάρκετ δεν θα μπορούσαν να εξαιρούνται. Ο καθένας ότι νομίζει.
φυσικά και είναι όπου όλα είναι στοιβαγμένα ανάλογα το ποσοστό κέρδους που έχουν από το κάθε προϊόν η νομίζεις ότι όλα είναι τυχαία ? άλλωστε δεν αγοράζουμε προϊόντα παρά συσκευασίες αν εξαιρέσεις κάποια που είναι χύμα ....
επομένως ναι πρέπει να εμπιστεύεσαι την εταιρεία διαφορετικά θα είσαι έρμαιο του κάθε ένα που γράφει απ'εξω ότι να ναι!!!
και το lidl είναι παράδειγμα προς αποφυγη
τελεια και παύλα!!!
επειδή εσύ είσαι τσιγκούνης δεν με κάνει εμένα υπερβολικό ειδικά σε θέμα διατροφής
για τα πρόστιμα που τρώει κάθε τόσο φυσικά γάργαρα του σούπερ ντουπερ ουαου σκουπιδιαρικο,περιμενω λινκ για την Νουνού


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Για να το λήξω έχω δοκιμάσει και Μιλνοβα και Νουνου. Μια χαρά είναι και τα δύο. 

Το ότι κοιτάω το value for money ειδικά αυτές τις δύσκολες εποχές δεν με κάνει τσιγκούνη. Ψωνίζω και από Σκλαβενίτη και από ΑΒ. Εχω σφαιρική άποψη και παίρνω αυτά που θεωρώ ιδανικά για την ποιότητά τους και την τιμή τους.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elteo said:

Καλά τώρα μιλάμε το τερμάτισες. Ναι η Νουνου γκουντα γίνεται από γάλα ημέρας από αγελάδα που βόσκαγε σε λιβάδια. Μπορείτε να ζείτε το μύθο σας. 

Και το εβαπορέ, από φρέσκο γάλα το φτιάχνουνε. Κανείς όμως δεν το θεωρεί φρέσκο. 

 

Link to comment
Share on other sites

Για να το λήξω έχω δοκιμάσει και Μιλνοβα και Νουνου. Μια χαρά είναι και τα δύο. 
Το ότι κοιτάω το value for money ειδικά αυτές τις δύσκολες εποχές δεν με κάνει τσιγκούνη. Ψωνίζω και από Σκλαβενίτη και από ΑΒ. Εχω σφαιρική άποψη και παίρνω αυτά που θεωρώ ιδανικά για την ποιότητά τους και την τιμή τους.
εντάξει τώρα αφού τα θεωρείς μια χαρά δεν έχει νόημα!!!
και ποιος είπε ότι αυτοί που αναφέρεις δεν είναι τα ίδια με το lidl σε πολλές των περιπτώσεων,απλά το lidl παρουσιάζεται σαν κάτι ιδιαίτερο ....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Και στην λαική αγορά μάπα είναι με τόσο φυτοφάρμακο που τα ποτίζουν. Και το εβαπορέ γάλα είναι εβαπορέ. Δεν υπάρχει η διατροφή των παππούδων μας που είχαν τα κηπάρια τους και τα χωραφάκια τους. Ειδικά στις μεγάλες πόλεις συμβιβάζεσαι. Τώρα αν σε κάποιον δεν φτουράει η Μιλνόβα ας πάρει Νουνού. Κανείς δεν το απαγορεύει. Προσωπικά τα θεωρώ αξιοπρεπέστατα. Ισως ο ουρανίσκος ο δικός μου δεν είναι τόσο ευαίσθητος όσο ο δικός σας.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ψωνίζω συνήθως από τα εξής τρία: Σκλαβενίτη, ΑΒ, Lidl. Η δική μου εμπειρία είναι ότι όλα τα ΣΜ έχουν καλά και κακά προϊόντα, αλλά δεν απορρίπτω εκ προϊμίου ολόκληρη την αλυσίδα. Επίσης υπάρχει μεγάλη μεταβλητότητα μεταξύ περιοχών, ακόμη και σε καταστήματα της ίδιας αλυσίδας.

Συγκεκριμένα το Lidl έχει πολλά Ελληνικά προϊόντα που είναι αξιοπρεπή, και επίσης πολλές φορές βρίσκω εκεί καλύτερες προσφορές για επώνυμα τυποποιημένα προϊόντα (που είναι ίδια απ' όπου και να τα πάρεις).

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Vasileios said:

Δηλαδή στα άλλα super γράφει Παγωτό ;

Θα εκπλαγείς αλλά εκτός από το παγωτό καιμάκι κανένα άλλο πουθενά δεν γράφει την λέξη παγωτό στην συσκευασία.. 

Μερικά γράφουν ice cream. Αλλά παγωτό Δεν γράφουν. 

δεν μιλησα για αλλα σ/μ αλλα για ειδος και το τι θεωρουμε φθηνο.και στο λιντλ και σε αλλα σ/μ σε ολες τις γνωστες μαρκες γραφει παγωτο.στις φθηνες αγνωστες γραφει γλυκισμα η΄γλυκο επιδορπιο.το εφερα σαν παραδειγμα γιατι λεει ο αλλος το λιντλ ειναι φθηνο και πηρα παγωτο στην μιση τιμη απο τα αλλα σ/μ..συναδει την εννοια του φθηνου με το λιντλ ενω στην ουσια αυτο το ειδος υπαρχει σαυτην την μορφη και στις αλλες αλυσιδες.

On 27/3/2022 at 7:35 ΜΜ, elteo said:

Μα πιο πάνω σύγκρινα τιμή μαλακτικού Lenor που το έχουν όλοι. Δεν έχει την ποικιλία που έχουν οι άλλοι αλλά ότι έχει ακόμα και αυτά που έχουν και οι άλλοι είναι σημαντικά φτηνότερο. 

και γιαυτο ειναι πιο φθηνο? επειδη βρισκεις ενα προιον καποια στιγμη πιο φθηνα? και εγω αγορασα καποια στιγμη ηλιελαιο βρελακι 10 λτ πιο φθηνα απο το λιντλ καποτε αλλα μετα το βρηκα και σε αλλα σ/μ αλλη μαρκα βεβαια αλλη στιγμη.αυτο τι σημαινει οτι για αυτο το προιον που το βρηκα αλλη χρονικη στιγμη σε αλλα σ/μ χαρακτηριζω αυτα τα αλλα σουπερ πιο φθηνα?αυτο σου εξηγω οτι υπαρχουν προσφορες παντου απλα πρεπει καθε πεμπτη να βλεπεις τα φυλλαδια και να συγκρινεις.δεν ειναι τυχαιο που και το λιντλ αρχιζει πλεον απο τον αυτον τον μηνα να προσφερει το εκπτωτικο φυλλαδιο προσφορων απο την πεμπτη.γιατι τα αλλα σ.μ ειχαν την πεμπτη και θελει να τα ανταγωνιστει.αυτο σημαινει οτι ο κοσμος και ελπιζω και συ πηρε χαμπαρι οτι υπαρχουν παντου προσφορες ,το λιντλ καταλαβε οτι χανει κοσμο που εχει νοημοσυνη και ξερει οτι ο μυθος λιντλ και φθηνο δεν υπαρχει και οτι υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες .

4 ώρες πριν, minast said:

Προσωπικά ψωνίζω συνήθως από τα εξής τρία: Σκλαβενίτη, ΑΒ, Lidl. Η δική μου εμπειρία είναι ότι όλα τα ΣΜ έχουν καλά και κακά προϊόντα, αλλά δεν απορρίπτω εκ προϊμίου ολόκληρη την αλυσίδα. Επίσης υπάρχει μεγάλη μεταβλητότητα μεταξύ περιοχών, ακόμη και σε καταστήματα της ίδιας αλυσίδας.

Συγκεκριμένα το Lidl έχει πολλά Ελληνικά προϊόντα που είναι αξιοπρεπή, και επίσης πολλές φορές βρίσκω εκεί καλύτερες προσφορές για επώνυμα τυποποιημένα προϊόντα (που είναι ίδια απ' όπου και να τα πάρεις).

συμφωνω και τοε χω πει και εγω.το λιντλ εχει φερει εδω και 2 χρονια ποιοτικα ελληνικα τυρια συσκευασμενα ,που ναι μεν ειναι ακριβα αλλα ειναι ποιοτικα και μερικα δεν τα βρισκεις ουτε στου πουλιου το γαλα που εχει τα καλυτερα.

ολοι εχουν απολα και φθηνα και ακριβα και σκουπιδια και καλα προιοντα,ολοι ομως.παραδειγματα αναφερθηκαν συχνα εδω μεσα,κανενα σ/μ δεν εχει την ταμπελα φθηνο η΄καλο ποιοτικα,οι καιροι και η αγορα εχει αλλαξει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει παντελονι τζην απο το lidl, που φυσαει. Και με επενδυση εντος, για το χειμωνα. 13 ευρω. Και στεκεται πανω μου μια χαρα. Αυτες οι τιμες δεν υπαρχουν, ετσι απλα. Να κανω συγκριση, με σχεδον noname τζην αλλα απο καταστημα; Δεν πεφτεις κατω απο 40αρι, και ισως λιγα λεω.

Εχω παρει μπουφαν lidl με 25, αδιαβροχο, αντιανεμικο, ανθεκτικο-δεν σκιζεται ευκολα κλπ. Ε οχι, το φτηνοτερο, μα το φτηνοτερο, πες πχ απο H&M, δεν εχει λιγοτερο απο 50αρι.

Τι μου λετε... εχει τσακισει την αγορα το lidl...

Πριν 2-3 χρονια, συζητουσα με ανθρωπου που διατηρει επι πολλα χρονια μαγαζι με δομικα, υλικα, και εχει και γαλοτσες εργασιας και οτι χρειαζεται ενας μαστορας. Και μου λεει, γιατι ειμαστε φιλοι οποτε δεν κρυβεται 'ποιος θα ερθει να παρει απο εμενα γαλοτσες, οταν το lidl τις φερνει στη μιση τιμη;'

Λοιπον....τιμες που δεν παιζονται, και ποιοτητα αξιοπρεπεστατη.

Γι'αυτο λεω, αν δεν ηταν το lidl, δεν ξερω τι θα καναμε....

Link to comment
Share on other sites

θα πηγαινες απο του φιλου σου..φιλε για τροφιμα εμεις μιλαμε ,τωρα για βρακια και ρουχα αμα θες βρισκεις και στην λαικη αξιοπρεπεστατα στην μιση τιμη και να γραφει και ναικ αμα λαχει.υπαρχει και το αντμιραλ ,εχει αμα ψαξεις τα παντα η αγορα,την εποχη της ιντερνετικης παγκοσμιας αγορας δεν θα κατσω να περιμενω απο το λιντλ. εχω φερει απεξω πολλα πραγματα επωνυμα και ποιοτικα σε μιση τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μαγαζιά με είδη ασφάλειας ού πουλάνε μπουφάν κτλπ σε πολύ καλές τιμές σε σχέση με του λιδλ, τώρα γιατί πηγαίνουν όλοι ακόμη και για ρούχα εκεί δε μπορώ να το εξηγήσω, ίσως η πολύ διαφήμιση ή αυτό που έχεις μια ειδική εφαρμογή που έχουν και έχει άλλη τιμή κάτι τέτοιο.Και για χαρτικά ακόμη έχει συνοικιακό μαγαζί με καλύτερες τιμές ή ίδιες και με Σκλαβενίτη ού έχω δει.οπότε πηγαίνω εκεί.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μαγαζιά με είδη ασφάλειας ού πουλάνε μπουφάν κτλπ σε πολύ καλές τιμές σε σχέση με του λιδλ, τώρα γιατί πηγαίνουν όλοι ακόμη και για ρούχα εκεί δε μπορώ να το εξηγήσω, ίσως η πολύ διαφήμιση ή αυτό που έχεις μια ειδική εφαρμογή που έχουν και έχει άλλη τιμή κάτι τέτοιο.Και για χαρτικά ακόμη έχει συνοικιακό μαγαζί με καλύτερες τιμές ή ίδιες και με Σκλαβενίτη ού έχω δει.οπότε πηγαίνω εκεί.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


χαρτί υγείας παίρνω και γω από συνοικιακο μαγαζί φθηνο και καλό όπως και όσπρια χύμα,αν θέλω ντοπια παραγγέλνω από συναιτερισμους ελπίζοντας να είναι τοπικα και να μην κάνουν ελληνοποίηση
τώρα με την ακρίβεια της βενζίνας ότι μπορώ από δίπλα μου

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, akalos said:

χαρτί υγείας παίρνω και γω από συνοικιακο μαγαζί φθηνο και καλό όπως και όσπρια χύμα,αν θέλω ντοπια παραγγέλνω από συναιτερισμους ελπίζοντας να είναι τοπικα και να μην κάνουν ελληνοποίηση
τώρα με την ακρίβεια της βενζίνας ότι μπορώ από δίπλα μου

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

τσιγκουνεύεσαι? :classic_tongue:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

τσιγκουνεύεσαι? tongue.png
φυσικά άλλωστε έχω ασφάλεια by the Mile
σιγά μη τα δίνω στο Πούστιν να κάνει πόλεμο
μαύρο λέμε και εκτός αυτό αν είναι να κερδίζω 2€ και να δίνω 5€ στην βενζινα ποιο το νόημα,άλλωστε δεν είναι τρόφιμο και εκεί είμαι πολύ Large τσιγκουναρε,χαχα!!!φασόλια παίρνω χύμα με 1.5€ δίπλα μου τα μαγαζάκι ταμαμ
Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, akalos said:

φυσικά άλλωστε έχω ασφάλεια by the Mile
σιγά μη τα δίνω στο Πούστιν να κάνει πόλεμο
μαύρο λέμε
Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

ρε αρχιτσιγκούνη έχεις τέτοια ασφάλεια και λες εμένα τσιγκούνη επειδή ψωνίζω κάποια προιοντα από λιντλ?:classic_ohmy::classic_laugh:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ρε αρχιτσιγκούνη έχεις τέτοια ασφάλεια και λες εμένα τσιγκούνη επειδή ψωνίζω κάποια προιοντα από λιντλ?:classic_ohmy::classic_laugh:
φυσικά και έχω διότι με συμφέρει δεν κάνω πια τόσα πολλά χιλιόμετρα όπως πριν 5 χρόνια,εξάλλου αμα θέλω αγοράζω και επιπλέον χλμ,άλλο τσιγκούνης σαν και σένα και άλλο κάνω το ίδιο πράγμα με λιγότερα χρήματα,αν ήμουν σε πόλη με τακτικά ΜΜΜ μάλλον δεν θα είχα αυτοκίνητο

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, akalos said:

φυσικά και έχω διότι με συμφέρει δεν κάνω πια τόσα πολλά χιλιόμετρα όπως πριν 5 χρόνια,εξάλλου αμα θέλω αγοράζω και επιπλέον χλμ,άλλο τσιγκούνης σαν και σένα και άλλο κάνω το ίδιο πράγμα με λιγότερα χρήματα,αν ήμουν σε πόλη με τακτικά ΜΜΜ μάλλον δεν θα είχα αυτοκίνητο

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Βγάλε την σκούφια σου και βάρα με. Ωραία βαφτίζεις κάτι άλλο την τσιγκουνιά σου. 

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την σκούφια σου και βάρα με. Ωραία βαφτίζεις κάτι άλλο την τσιγκουνιά σου. 
μάλλον δεν ξέρεις τι σου γίνεται,όταν έχεις τις ίδιες παροχές στα μισά χρήματα λέγεται οικονομία,αν δεν το καταλαβαίνεις αυτό δεν πειράζει όπως επίσης πως λειτουργεί το by the mile....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2022 at 8:24 ΜΜ, elteo said:

Αναλόγως τι ψωνίζεις. Προσωπικά δεν παίρνω ΓΑΛΠΟ αλλά όταν έχει την μεγάλη συσκευασία Lenor φτηνότερα από την μεσσαία των άλλων συγνώμη αλλά θα προτιμήσω το Lidl. Δεν έχω κόμπλεξ.

Έγω απορυπαντικά, χαρτικά κυρίως απο τα lidl τα παίρνω γιατί τα επώνυμα τα έχει πιο φτηνά απο Σκλαβενίτη. Ο ΑΒ δυστυχώς είναι φαρμακείο

Link to comment
Share on other sites

απορυπαντικα ναι..χαρτικα τι ενοεις? χαρτι υγειας πηρα ζεβα 50% πριν 2 ενδομαδες,εχει την δικη του ιδιωτικη μαρκα που εχει ιδια τιμη και ποσοσητα με του λιντλ και εχει συνεχεια σε εκπτωση καποια αλλη μαρκα και σε ρολλα και σε χαρτοπετσετες.

ο ΑΒ πουλιεται απο τους ξενους ιδιοκτητες και το μεγαλυτερο ενδιαφερον εχει δειξει ο μασουτης. οποτε καταλαβενετε τι εχει να γινει οταν θα υπαρχουν μονο 2 ελληνικες αλυσιδες μεγαλες και με τα περισοτερα καταστηματα ανα την ελλαδα..η λεξη αρχιζει απο καρ...λ και απο μονοπ...ο.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, dreamer12 said:

απορυπαντικα ναι..χαρτικα τι ενοεις? χαρτι υγειας πηρα ζεβα 50% πριν 2 ενδομαδες,εχει την δικη του ιδιωτικη μαρκα που εχει ιδια τιμη και ποσοσητα με του λιντλ και εχει συνεχεια σε εκπτωση καποια αλλη μαρκα και σε ρολλα και σε χαρτοπετσετες.

ο ΑΒ πουλιεται απο τους ξενους ιδιοκτητες και το μεγαλυτερο ενδιαφερον εχει δειξει ο μασουτης. οποτε καταλαβενετε τι εχει να γινει οταν θα υπαρχουν μονο 2 ελληνικες αλυσιδες μεγαλες και με τα περισοτερα καταστηματα ανα την ελλαδα..η λεξη αρχιζει απο καρ...λ και απο μονοπ...ο.

Xαρτικά παίρνω ότι βρω πιο οικονομικό

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dreamer12 said:

απορυπαντικα ναι..χαρτικα τι ενοεις? χαρτι υγειας πηρα ζεβα 50% πριν 2 ενδομαδες,εχει την δικη του ιδιωτικη μαρκα που εχει ιδια τιμη και ποσοσητα με του λιντλ και εχει συνεχεια σε εκπτωση καποια αλλη μαρκα και σε ρολλα και σε χαρτοπετσετες.

ο ΑΒ πουλιεται απο τους ξενους ιδιοκτητες και το μεγαλυτερο ενδιαφερον εχει δειξει ο μασουτης. οποτε καταλαβενετε τι εχει να γινει οταν θα υπαρχουν μονο 2 ελληνικες αλυσιδες μεγαλες και με τα περισοτερα καταστηματα ανα την ελλαδα..η λεξη αρχιζει απο καρ...λ και απο μονοπ...ο.

Αν οι Ολλανδοί βλέπουν πως δεν έχουν τα προσδοκώμενα κέρδη στην ελληνική αγορά είναι λογικό να πουλήσουν για να φύγουν αναζητώντας καλύτερες αποδόσεις για τα κεφάλαιά τους. Πάντως η Ahold Delhaize κράτησε την αλυσίδα ΑΒ Βασιλόπουλος στην κορυφή αναφορικά με την ποιότητα. Αντιθέτως η εταιρική ταυτότητα του Μασούτη δεν ταιριάζει με αυτή των ΑΒ, δηλαδή ο Μασούτης στο μυαλό των Αθηναίων είναι μέχρι στιγμής η συνέχεια της Προμηθευτικής. Ξέρω πως ο Μασούτης ήθελε να πάρει τα καταστήματα Carrefour Μαρινόπουλος για να επεκταθεί σε όλη την Ελλάδα, αλλά ο Σκλαβενίτης έκανε τότε καλύτερη προσφορά. Βέβαια και ο Μασούτης φαίνεται πως κάνει προσπάθειες να αναβαθμιστεί ποιοτικά όπως έκανε αντίστοιχες κινήσεις και ο Σκλαβενίτης πριν την απόκτηση των Carrefour Μαρινόπουλος. Εσύ όμως πώς το σκέφτεσαι; Το ενδεχόμενο να μείνουν μόνο ελληνικών συμφερόντων μεγάλες αλυσίδες γιατί θεωρείς πως θα κάνει τα πράγματα χειρότερα; Η αγορά δεν είναι δίπολο για δύο μεγάλους παίχτες καθώς έχουν σημαντικό μερίδιο τα My market, ο Γαλαξίας και φυσικά τα Lidl. Και επιπλέον ο Σκλαβενίτης με τον Μασούτη έχουν κόντρα από παλιά η οποία θεωρητικά θα βγει προς όφελος των καταναλωτών. Εγώ το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως η κόντρα περιοριστεί σε επίπεδο τιμών και αποβεί εις βάρος της ποιότητας.

Υ.Γ.: εσύ εννοείς καρτέλ και μονοπώλιο ενώ εμένα το μυαλό μου διάβαζε καριολ@ και μ@νοπανο 😄

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...