Jump to content

Ποιο supermarket προτιμάτε;


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Ποιο supermarket προτιμάτε?  

393 members have voted

  1. 1. Ποιο supermarket προτιμάτε?

    • Carrefour Μαρινόπουλος
      63
    • ΑΒ Βασιλόπουλος
      96
    • Σκλαβενίτης
      146
    • Βερόπουλος
      12
    • Ατλάντικ
      4
    • Γαλαξίας
      31
    • Dia
      12
    • Lidl
      86
    • Άλλο
      64


Recommended Posts

Θα έχεις κάποια επιβράβευση δηλαδή με αυτή την κάρτα πιστότητας;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις κάποια επιβράβευση δηλαδή με αυτή την κάρτα πιστότητας;

 

διαφορες εκπτωσεις, προσωποποιημενες προσφορες, ηλεκτρονικη αρχειοθετηση ολων των συναλλαγων σου στα καταστηματα και αρκετα αλλα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διαφορες εκπτωσεις, προσωποποιημενες προσφορες, ηλεκτρονικη αρχειοθετηση ολων των συναλλαγων σου στα καταστηματα και αρκετα αλλα

A μάλιστα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως My Market γιατι είναι το κοντυνοτερο μου,και γενικα θεωρω πως εχει αρκετα καλες προσφορες,ειναι απο τα οικονομικοτερα θα ελεγα.Μετα Σκλαβενιτη και Κρητικο
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα μια αξιολόγηση σε Franchise Σκλαβενίτη πως "δεν δέχεται κάρτα Σκλαβανίτη" και μου γεννήθηκε η απορία: υπάρχει κάρτα Σκλαβενίτη;

 

 

Μια προπληρωμένη είναι με barcode, την οποία χρησιμοποιούν αντί για διατακτικές. Έχουν δώσει στην σύντροφο μου από την δουλειά γιατί κάθε τόσο τους δίνουν κάποια bonus εκεί.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

AB γιατι εχει μεγαλη ποικιλια

 

... και ακριβές τιμές.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κι επειδη ζουμε σε εποχες, που χρειαζεται υπερβολικη προσοχη που ξοδευουμε τα χρηματα μας,

και το βαλαντιο μας δεν εχει σχεση με παλιες καλες εποχες,

ερχεται συντομα μια νεα επιλογη κοντα μας:

Mere, το ρωσικο σουπερ μαρκετ (με έδρα την Σιβηρία!)

https://www.news247.gr/epixeiriseis/mere-mporei-na-petychei-ellada-sovietikoy-typoy-soyper-market.7707551.html

 

Γιατι η τελικη τιμη, μετραει πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βγήκε το πρόγραμμα ανταμοιβής για τα lidl, Lidl plus. μπορείτε να κάνετε εγγραφή από το app τους, δεν μαζεύετε πόντους αλλά ενεργοποιείτε τα κουπόνια που έχει εκεί.

Από το τίποτα, κάτι είναι και αυτο :p

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το πρόγραμμα ανταμοιβής για τα lidl, Lidl plus. μπορείτε να κάνετε εγγραφή από το app τους, δεν μαζεύετε πόντους αλλά ενεργοποιείτε τα κουπόνια που έχει εκεί.

Από το τίποτα, κάτι είναι και αυτο :p

 

και συντομα νεες δυνατοτητες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το πρόγραμμα ανταμοιβής για τα lidl, Lidl plus. μπορείτε να κάνετε εγγραφή από το app τους, δεν μαζεύετε πόντους αλλά ενεργοποιείτε τα κουπόνια που έχει εκεί.

Από το τίποτα, κάτι είναι και αυτο :p

Τώρα έμεινε μόνο ο Σκλαβενίτης.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

και συντομα νεες δυνατοτητες

το app είναι κοινό (όπως και κάθε σύστημα που χρησιμοποιούν) και με άλλες χώρες, για την ώρα τα ίδια χαρακτηριστικά με τις άλλες χώρες θα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το πρόγραμμα ανταμοιβής για τα lidl, Lidl plus. μπορείτε να κάνετε εγγραφή από το app τους, δεν μαζεύετε πόντους αλλά ενεργοποιείτε τα κουπόνια που έχει εκεί.

 

Από το τίποτα, κάτι είναι και αυτο :p

Είναι η εφαρμογή με τα φυλλάδια?

Edit: την βρήκα, Είναι η Lidl plus

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Αν και ψωνιζω σχεδον αποκλειστικα απο τα lidl,

δεν ξερω αν εχει νοημα η νεα εφαρμογη, προγραμμα επιβραβευσης κλπ.

 

Μια χαζοκαρτουλα, στον ΑΒ, οταν παω αραια και που, την εχω, μες το πορτοφολι μου παντα. Τη δινω στο ταμειο, 1sec, τελος.

Τωρα να κατσω να βαλω εφαρμογη, μπλα μπλα μπλα,

σιγα μην αφιερωνω και ωρα της ζωης μου για να ψαχνω συνεχεια τις 'προσφορες' του lidl.

Μια αναγνωση στο φυλλαδιο καθε βδομαδα, νομιζω ειναι αρκετη.

 

Βαρεθηκα το πολυ 'μαρκετιγκ' και το πολυ engaging πελατων...

στον ιστο της αραχνης μας θελουν...

 

αντε μη μου γυρισουν τα μυαλα,

και το ριξω μονοκουκι στα νεα mere που ερχονται!

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει πλαστικό απλά, έτσι και αλλιώς στον ΑΒ για να έχει νοημα η κάρτα θα πρέπει να ενεργοποιεις τις προσωπικές προσφορές, να παίρνεις τα κουπόνια (πλέον μόνο μέσω του messenger), και να βλέπεις τα φυλλάδια.

Στα lidl απλά ενεργοποιεις τα κουπόνια και σκανάρεις την κάρτα (ψηφιακή μόνο) στο ταμείο, όπως στον ΑΒ.

Link to comment
Share on other sites

Overall παντως, περι 'καρτων', ειδικων 'προσφορων' (και καλα για λιγους/συνδρομητες style κλπ),

δεν ειμαι σιγουρος αν οντως ειναι κερδισμενοι στο τελος,

σε σχεση με τον απλο επισκεπτη σουπερ μαρκετ, που ψωνιζει οτι ακριβως θελει, κοιτωντας φυσικα να πετυχει στα ραφια το καλυτερο value for money,

αλλα ΧΩΡΙΣ να αναλωνεται σε σαφαρι προσφορων/εκπτωτικων κουπονιων/καρτων κλπ....

Link to comment
Share on other sites

Overall παντως, περι 'καρτων', ειδικων 'προσφορων' (και καλα για λιγους/συνδρομητες style κλπ),

δεν ειμαι σιγουρος αν οντως ειναι κερδισμενοι στο τελος,

σε σχεση με τον απλο επισκεπτη σουπερ μαρκετ, που ψωνιζει οτι ακριβως θελει, κοιτωντας φυσικα να πετυχει στα ραφια το καλυτερο value for money,

αλλα ΧΩΡΙΣ να αναλωνεται σε σαφαρι προσφορων/εκπτωτικων κουπονιων/καρτων κλπ....

Όπως μου είχε πει πριν 30 χρόνια ο θείος μου, το supermarket κερδίζει αν αγοράσεις οτιδήποτε πέρα από την λίστα με τα ψώνια που είχες ετοιμάσει! Τότε δεν υπήρχαν ούτε τηλεοπτικές διαφημίσεις, εβδομαδιαία φυλλάδια κ.τ.λ. Τώρα ετοιμάζουμε λίστα σε app βάσει και των εκάστοτε προσφορών οπότε μας έχουν τσιγκλίσει να ψωνίσουμε επιπλέον όσο ακόμη καθόμαστε στον καναπέ του σπιτιού μας.

Ο υπερκαταναλωτισμός είναι μέσα στο αίμα μας διότι δεν πεινάμε (μπορεί να ζοριζόμαστε όλοι, αλλά δεν είμαστε χώρα του τρίτου κόσμου) οπότε στην πλειονότητά μας αγοράζουμε και αγαθά που δεν τα έχουμε ανάγκη. Βλέπεις μια προσφορά και αποφασίζεις να το αγοράσεις άμεσα για να μην χάσεις την ευκαιρία. Βέβαια αυτό λειτουργεί και αντίστροφα π.χ. εγώ φέτος το καλοκαίρι αγόρασα ελάχιστα μπουκάλια από την αγαπημένη μου καλοκαιρινή μπύρα διότι δεν την έβαλε κανένας σε προσφορά (σε αντίθεση με τα προηγούμενα καλοκαίρια).

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στα Lidl (Επειδή είναι κοντά μου) σε ότι αφορά εργαλεία κυρίως.

Αλλά κάνω και άλλα επισκεπτήρια (Μασούτης και τοπικά market).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...