Jump to content

Ποιο supermarket προτιμάτε;


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Ποιο supermarket προτιμάτε?  

393 members have voted

  1. 1. Ποιο supermarket προτιμάτε?

    • Carrefour Μαρινόπουλος
      63
    • ΑΒ Βασιλόπουλος
      96
    • Σκλαβενίτης
      146
    • Βερόπουλος
      12
    • Ατλάντικ
      4
    • Γαλαξίας
      31
    • Dia
      12
    • Lidl
      86
    • Άλλο
      64


Recommended Posts

Ότι πείτε...
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Για Κεφαλλονια Κρητικος κυριως και μετα ΑΒ αλλα ειναι Food Market. Τιμια επιλογη το μπαζαρ,δεν με τρελαινει ομως.

Αργοστολι μεσα πολυ καλος και ο Παπαντωνατος και ας εχει τσιμπημενες τις τιμες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ολο το τμημα του των φρεσκων ειναι εξαιρετικο. κεροπωλειο, μαναβικο, τυροκομικα, αλαντικα, ιχθυοπωλειο

 

Σε ποιο κατάστημα ψωνίζεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βερόπουλος.εγγυηση.

Αλλιώς Ατλάντικ

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Βερόπουλος.εγγυηση.

Αλλιώς Ατλάντικ

Υπάρχουν ακόμα τα ατλαντικ;νόμιζα πως είχαν κλείσει.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Βερόπουλος.εγγυηση.

Αλλιώς Ατλάντικ

 

Χαχχαχα μηχανή του χρόνου ο φίλος.. Ταξίδι στο παρελθόν

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μήπως υπάρχουν τα Βερόπουλος ;;;;

 

Για τον Βερόπουλος το ήξερα,αλλά για τα ατλαντικ δεν ήμουν σίγουρος.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Εχουν κλεισει και τα δυο με δυσαρεστες συνεπειες.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ο Βερόπουλος γιατί; αφού εξαγοράστηκε..
Γιατί κάποια φέσια "απορροφήθηκαν".

Επίσης οι υπάλληλοι παρότι άλλαξαν εργοδότη είχαν διαφορετική αντιμετώπιση και μισθολογική ακόμα με σκοπό την πρόωρη αποχώρηση τους.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έπεσε μισθό για να αποχωρήσει. Αν κάποιος έπαιρνε στο Βερόπουλο 2 χιλιάρικα προϊστάμενος συγνώμη αλλά το my market δεν έδινε τόσο οπότε λογικό να τα ισοσταθμισει λιγάκι.. Όσο αφορά την αντιμετώπιση οι υπάλληλοι του Βερόπουλου, οι περισσότεροι ακόμα και σήμερα μετά από τόσα χρόνια είναι τόσο ξεροκέφαλοι και το πάνε γυρεύοντας να χάσουν τη δουλειά τους από τη συμπεριφορά τους και μόνο. Δε τους φταίει κανείς. Αντί να λες ευχαριστώ που δεν έχασες τη δουλειά σου και πληρώνεσαι όσο παίρνει ένας με παλιά σύμβαση, έχεις και παράπονο; δε νομίζω Τάκη.
Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνεται μια ένωση εννοείται θα συμμορφωθείς με αυτόν που σε αγοράζει θες δε θες. Έτσι δε πάει; εκτός αν επιλέγεις να μείνεις άνεργος. Δική σου η επιλογή. Τοξικοί άνθρωποι πάντα θα υπάρχουν σε όλες τις εταιρείες. Και στο my market υπάρχουν πολλοί. Επειδή τυχαίνει να εργάζομαι σε κατάστημα με 80 άτομα προσωπικό που ήταν και πρώην Βερόπουλος και οι περισσότεροι από εκεί μέσα είναι από Βερόπουλο, να σε πληροφορήσω ότι κάποιοι εντάχθηκαν αμέσως στη νοοτροπία του my market και κάποιοι ακόμα και τώρα παίζουν με τη φωτιά.
Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνεται μια ένωση εννοείται θα συμμορφωθείς με αυτόν που σε αγοράζει θες δε θες. Έτσι δε πάει; εκτός αν επιλέγεις να μείνεις άνεργος. Δική σου η επιλογή. Τοξικοί άνθρωποι πάντα θα υπάρχουν σε όλες τις εταιρείες. Και στο my market υπάρχουν πολλοί. Επειδή τυχαίνει να εργάζομαι σε κατάστημα με 80 άτομα προσωπικό που ήταν και πρώην Βερόπουλος και οι περισσότεροι από εκεί μέσα είναι από Βερόπουλο, να σε πληροφορήσω ότι κάποιοι εντάχθηκαν αμέσως στη νοοτροπία του my market και κάποιοι ακόμα και τώρα παίζουν με τη φωτιά.

 

Σοβαρα τωρα υπηρχαν διευθυντες καταστηματων που επαιρναν 2000€?Δουλευε η κουνιαδα μου που την αναγκασανε σε παραιτηση αφου ειχε αλλαξει 4 καταστηματα και την τρεχαν απο το ενα στο αλλο .Σε καθε ανακαινιση ηταν και σε αλλο καταστημα να τους φτιαξει.Οχι μονο αυτη αλλα οι περισσοτεροι που ειχε σχεσεις και γνωριζει αντιμετωπιζαν την ιδια κατασταση.Επισης η ιδια δεν ηταν διευθυντρια ουτε επαιρνε τον μισθο που παιρναν οι λοιποι .

Αν εσυ απο ενα καταστημα που εισαι τα βλεπεις μελι γαλα δεν σημαινει οτι σε ολα τα υπολοιπα γινεται αυτο.Επισης το να συμορφωθεις ειναι μεγαλη κουβεντα

Επισης δεν θα συμφωνησω στο οτι συμφωνεις με αυτον που σε αγοραζει.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ που πολυ απλα ΔΕΝ ΤΑ ΣΕΒΕΤΑΙ.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ο πεθερός μου είναι διευθυντής στη εταιρεία 30 χρόνια. Κάθε χρόνο πηγαίνει σε καταστήματα που κάνουν ανακαίνιση ή δεν έχουν τζίρο για να τα ανεβάσει. Κάνει αυτό που πρέπει να κάνει και πάει σε άλλο που έχει ανάγκη. Αυτό λέγεται κάνω καλά τη δουλειά μου. Και από την άλλη υπάρχει η ομάδα ενσωμάτωσης που είναι μια ομάδα διευθυντών που κάθε κάποιους μήνες αλλάζουν καταστήματα για να διορθώσουν πράγματα, να μεταφέρουν το πνεύμα της εταιρείας σε όλους κλπ κλπ.. Αυτή είναι η εταιρεία και σε όποιον από εμάς αρέσει.. Όποιος δε θέλει φεύγει. Δεν αναγκάζει κανένα μας να μείνει... Επειδή δουλεύω αρκετά χρόνια + τα 30 που είναι ο πεθερός μου σε πληροφορώ ότι είναι ακριβώς σαν το Σκλαβενίτη + λίγο πιο σφιχτά τα πράγματα.. Ο Σκλαβενίτη είναι τελείως χύμα... Δουλεύουν οι γονείς μου 20 χρόνια και ξέρω και τις δύο πλευρές πάρα πολύ καλά.

 

Πίστεψε με δεν είναι όπως στα παρουσίασε ή όπως τα νομίζεις τα πράγματα.. Κανείς δεν ανάγκασε κανέναν να παραιτηθεί. Αυτή είναι η νοοτροπία της εταιρείας. Κανένα στέλεχος δεν μένει χρόνια στο ίδιο κατάστημα για να μην υπάρχουν κλικες και διάφορα τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Ο πεθερός μου είναι διευθυντής στη εταιρεία 30 χρόνια. Κάθε χρόνο πηγαίνει σε καταστήματα που κάνουν ανακαίνιση ή δεν έχουν τζίρο για να τα ανεβάσει. Κάνει αυτό που πρέπει να κάνει και πάει σε άλλο που έχει ανάγκη. Αυτό λέγεται κάνω καλά τη δουλειά μου. Και από την άλλη υπάρχει η ομάδα ενσωμάτωσης που είναι μια ομάδα διευθυντών που κάθε κάποιους μήνες αλλάζουν καταστήματα για να διορθώσουν πράγματα, να μεταφέρουν το πνεύμα της εταιρείας σε όλους κλπ κλπ.. Αυτή είναι η εταιρεία και σε όποιον από εμάς αρέσει.. Όποιος δε θέλει φεύγει. Δεν αναγκάζει κανένα μας να μείνει... Επειδή δουλεύω αρκετά χρόνια + τα 30 που είναι ο πεθερός μου σε πληροφορώ ότι είναι ακριβώς σαν το Σκλαβενίτη + λίγο πιο σφιχτά τα πράγματα.. Ο Σκλαβενίτη είναι τελείως χύμα... Δουλεύουν οι γονείς μου 20 χρόνια και ξέρω και τις δύο πλευρές πάρα πολύ καλά.

 

 

 

Πίστεψε με δεν είναι όπως στα παρουσίασε ή όπως τα νομίζεις τα πράγματα.. Κανείς δεν ανάγκασε κανέναν να παραιτηθεί. Αυτή είναι η νοοτροπία της εταιρείας. Κανένα στέλεχος δεν μένει χρόνια στο ίδιο κατάστημα για να μην υπάρχουν κλικες και διάφορα τέτοια.

 

Εξακολουθείς και μιλάς για διευθυντές και στελεχη .εγώ σου μιλάω για το απλό προσωπικό που γεμίζει τα ράφια και δουλεύει στις αποθήκες.Αν εσύ τώρα θεωρείς ότι για να διορθώσει τα πράγματα παίρνει έναν συγκεκριμένο υπάλληλο από ένα κατάστημα και τον πάει σε άλλα καταστήματα για να κάνει ανακαίνιση (ανακαίνιση σήμερα Κυριακές,ωραριο όσο πάει κλπ) το κάνει για να τον κρατάει σε φόρμα τι να πω τώρα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθείς και μιλάς για διευθυντές και στελεχη .εγώ σου μιλάω για το απλό προσωπικό που γεμίζει τα ράφια και δουλεύει στις αποθήκες.Αν εσύ τώρα θεωρείς ότι για να διορθώσει τα πράγματα παίρνει έναν συγκεκριμένο υπάλληλο από ένα κατάστημα και τον πάει σε άλλα καταστήματα για να κάνει ανακαίνιση (ανακαίνιση σήμερα Κυριακές,ωραριο όσο πάει κλπ) το κάνει για να τον κρατάει σε φόρμα τι να πω τώρα.

 

Όχι δε το κάνει για να τον κρατάει σε φόρμα. Τα στελέχη τα πάει για να βοηθήσουν με την εμπειρία τους και τους απλούς υπαλλήλους τους πάει για να βοηθήσουν στις αγγαρείες.. Ποια εταιρεία σε ανακαίνιση δουλεύει το προσωπικό 8ωρο και φεύγει; εννοείται παντού σε ανακαίνιση θα βαρέσουν ολοήμερα. Πως θα τελειώσει το μαγαζί να ξεκινήσει να δουλεύει διαφορετικά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...