Jump to content

PNA αγνώστου ταυτότητας


BIG_BAD_BOY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα 1ποστ

καταρχην συγχαρητηρια για την δουλεια που κανανε τα παιδια!το νεο μενου ειναι φανταστικο!

το εβαλα σε ενα mls A3850 και εγινε σπεσιαλ μηχανημα τωρα!

 

να ρωτησω κατι ομως.

επιδη θελω να πουλησω το MLS Α3850 και να παρω το MLS 4400 που εχει οθονη 4,3",θα μπει αυτο το μενου?

υπαρχει καποιο αλλο παρομοιο μενου για το 4400?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 691
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Exουμε φτιάξει και έκδοση για 4,3" οθόνη.Για 4,3" οθόνη είναι και το κανονικό miopocket των mio 320/520/

to menoy mia xara programata ok αλλα τι γινετε με τα poi που μολις εβαλα βενζιναδικα για igo8 κρεμαει και μου βγαζει out of memory. καμια λυση για αυτο υπαρχει?

Φίλε κυκλοφορούν τόσες πολλές εκδόσεις igo8 τον τελευταίο καιρό που δε βγάζεις εύκολα άκρη.Δοκίμασε με κάποια άλλη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Exουμε φτιάξει και έκδοση για 4,3" οθόνη.Για 4,3" οθόνη είναι και το κανονικό miopocket των mio 320/520/

 

μηπως ειναι ευκολο να εχω το λινκ για να κατεβασω την εκδοση που εχεται φτιαξει?εκανα αναζητηση εδω στο φορουμ αλλα δεν βρηκα κατι..

Link to comment
Share on other sites

παιδια χτυπησα ενα ακομα gps απο e-bay. ειναι αυτο:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=250321996336

 

εμεινα ευχαριστημενος απο το πρωτο που πηρα, αλλα θελω ενα με μεγαλυτερη οθονη επειδη με ενδιαφερει η προβολη φωτογραφιων στην δουλεια μου.

τι γνωμη εχετε γι αυτην την συσκευη? πιστευω ειναι καλη περιπτωση.

απο τον συγκεκριμενο πωλητη εχει παρει καποιος κατι??? δεν εχει πολλες πωλησεις στο ενεργητικο του αλλα εχει 100%.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δείχνει οκ.

μηπως ειναι ευκολο να εχω το λινκ για να κατεβασω την εκδοση που εχεται φτιαξει?εκανα αναζητηση εδω στο φορουμ αλλα δεν βρηκα κατι..

Για 4,3" οθόνη δες αυτό που έχω φτιάξει για το myguide4200

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?t=2997&postdays=0&postorder=asc&start=15

ή αυτό που έχει φτιάξει ο xroupista για το 590

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2353905#post2353905

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δείχνει οκ.

 

Για 4,3" οθόνη δες αυτό που έχω φτιάξει για το myguide4200

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?t=2997&postdays=0&postorder=asc&start=15

ή αυτό που έχει φτιάξει ο xroupista για το 590

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2353905#post2353905

 

καλησπερα

φιλε @bbbb σημερα πηρα το μηχανημα αλλα δεν πηρα το 4400,πηρα το 4800 και εχω καποιες αποριες:

τα 2 μενου ειναι πολυ σουπερ αλλα πως θα μπορεσω να τα δοκιμασω?

εκανα αμεσως ενα backup απο ολα τα αρχεια αλλα δεν βρηκα καποιο αρχειο ini που να του δοσο την διαδρομη ετσι που οταν παταω το κουμπι πλοηγηση,αντι για να τρεχει το destinator,να τρεχει τα παραπανω μενου...???

πιο ειναι αυτο το αρχειο??

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα στα χέρια μου το mls destinator 3850. Εξωτερική εμφάνιση σχεδόν ίδια με το no name gps. Αρχικό menu ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο(οθόνη και εικονίδια). Βάζω την κάρτούλα με το mioautorun, όπως είναι έτοιμη και τρέχουν όλα καλά στο noname και: Φορτώνει κανονικά το menu. Εμφανίζεται η αρχική οθόνη, με τα υπο- menu. Τρέχουν όλα τα υπο menu κανονικά(πλοήγηση, πολυμέσα με το ρολόι, το ημερολόγιοκλ,αναγνώση αρχείων word, exel κλπ,settings). Oλα τρέχουν κανονικά, ακόμη και τα παιχνίδια. Αλλά όταν πάω στην πλοήγηση, ενώ εμφανίζονται όλα τα εικονίδια, ΚΑΝΕΝΑ δεν τρέχει, μα κανένα πρόγραμμα πλοήγησης. Μέσα απο την εξερεύνηση αρχείων τρέχουν ΟΛΑ κανονικά.

Το μήνυμα που μου βγάζει όταν πατήσω πχ destinator ή papago ή igo ή οτιδήποτε είναι : Δεν υπάρχει εφαρμογή που να σχετίζεται με το.....Τρέξτε πρώτα την εφαρμογή και ανοίξτε το..... μέσα απο την εφαρμογή. Οταν το ανοίγω με τον συγχρονισμό βλέπω 4 τμήματα. Την resident flash, sdmmc, network και κάποιο εικονίδειο σαν εξωτερικό σκληρό, που μάλλον είναι η rom Εκεί έχει: τους φακέλους: Programmfiles, temp,Mydocuments, άδειους. Μόνο στον φάκελο windows έχει μεταξύ άλλων το YFLoader.exe

Μέσα στην resident flash και στο network δεν έχει κανένα αρχείο. Στην sdmmc έχει κανονικά όλα τα προγράμματα.

Λίγη βοήθεια παίδες είναι ευπρόσδεκτη.

Δεν θέλω να πειράξω κάτι απο την rom ή την residentflash. Θέλω απλά να τρέχει το mioautorun.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη μου γεια σου

το μενού όπως και οι ικανότητες του no name είναι ίδιες ακριβώς και με το mls 3850 και με το rye 3508 !!

 

Δεν θα πειράξεις τίποτα απο τα αρχεία από το μηχανακι

μάλλον πρέπει να ενεργοποιήσεις τα mortscript αρχεία.

Μάλλον γιαυτό δεν σου τρέχουν τα προγράμματα πλοηγησης.

τα υπόλοιπα που δοκίμασες και δουλευουν είναι εφαρμογές .και τρέχουν μέσα από το mioaytorun.

 

προσπάθησε να κάνεις την διαδικασία ενεργοποίησης των mortscript;)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη μου γεια σου

το μενού όπως και οι ικανότητες του no name είναι ίδιες ακριβώς και με το mls 3850 και με το rye 3508 !!

 

Δεν θα πειράξεις τίποτα απο τα αρχεία από το μηχανακι

μάλλον πρέπει να ενεργοποιήσεις τα mortscript αρχεία.

Μάλλον γιαυτό δεν σου τρέχουν τα προγράμματα πλοηγησης.

τα υπόλοιπα που δοκίμασες και δουλευουν είναι εφαρμογές .και τρέχουν μέσα από το mioaytorun.

 

προσπάθησε να κάνεις την διαδικασία ενεργοποίησης των mortscript;)

Α, μάλιστα. Αυτό που γράφεις στην προηγούμενη σελίδα έτσι; Με autorun>windows> κίτρινο εικονίδιο κλπ. Θα το δω το βράδυ(τώρα είμαι αλλού) και θα σου πω. Ευχαριστώ. Τόσο απλά και τόόόσο σπαστικά εύκολο!!!

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα. Αυτό που γράφεις στην προηγούμενη σελίδα έτσι; Με autorun>windows> κίτρινο εικονίδιο κλπ. Και γιατί παίζουν τα άλλα προγράμματα που είναι φορτωμένα στην κάρτα και δεν παίζουν μόνο τα προγράμματα πλοήγησης;

 

γιατί όλα τα προγραμματα τα εχω βάλει μεσα στο mioautorun στο φάκελο programms

και τρέχουν απο οτι θυμαμai χωρις mortscripts αλλά κατευθείαν διαδρομή στο exe κάθε διαδρομής.

 

την καρτα απο οτι θυμαμε to mls την ονομάζει sdmmc

ενεργοποίησε το skype Γιαννη να τα πουμε ετσι δεν θα βγαλουμε ακρη...:p;)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

γιατί όλα τα προγραμματα τα εχω βάλει μεσα στο mioautorun στο φάκελο programms

και τρέχουν απο οτι θυμαμai χωρις mortscripts αλλά κατευθείαν διαδρομή στο exe κάθε διαδρομής.

 

την καρτα απο οτι θυμαμε to mls την ονομάζει sdmmc

ενεργοποίησε το skype Γιαννη να τα πουμε ετσι δεν θα βγαλουμε ακρη...:p;)

 

Αυτό ήταν Κοσμά. Τα τρέχει σφαίρα ΟΛΑ. Νά σαι καλά σέφ:lol:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά Γιάννη??

τελικά τι έγινε??

δεν είχαν ενεργοποιηθεί τα mortscript??

 

αυτό μπορείς να το ελέγξεις πηγαίνοντας (έχοντας την κάρτα μέσα στο μηχανάκι) στο φάκελο mioaytorun -->sript και βλέπεις αν πχ ...το destinatorLauncer το ένα αρχείο να είναι γκρι και το άλλο λευκό..

 

το mls για σένα το πήρες??

η δώρο ..για το νέο αμάξι της κόρης σου??:lol::lol:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

φιλε @bbbb σημερα πηρα το μηχανημα αλλα δεν πηρα το 4400,πηρα το 4800 και εχω καποιες αποριες:

τα 2 μενου ειναι πολυ σουπερ αλλα πως θα μπορεσω να τα δοκιμασω?

εκανα αμεσως ενα backup απο ολα τα αρχεια αλλα δεν βρηκα καποιο αρχειο ini που να του δοσο την διαδρομη ετσι που οταν παταω το κουμπι πλοηγηση,αντι για να τρεχει το destinator,να τρεχει τα παραπανω μενου...???

πιο ειναι αυτο το αρχειο??

To είδα προχθες το 4800.Το μενού του είναι ίδιο με το noname του Κοσμά αλλά προσαρμοσμένο για 4,3" οθόνη.Το shell.ini βρίσκεται στη resident flash.Για το 4800 και το miopocket υπάρχει συζήτηση εδώ

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12355

Link to comment
Share on other sites

To είδα προχθες το 4800.Το μενού του είναι ίδιο με το noname του Κοσμά αλλά προσαρμοσμένο για 4,3" οθόνη.Το shell.ini βρίσκεται στη resident flash.Για το 4800 και το miopocket υπάρχει συζήτηση εδώ

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12355

 

στο 4800 δεν το εχει στην resident flash,εψαξα και αλλου για shell.ini αλλα δεν το βρηκα..

στο Α3850 που του εχω περασει μενου το εχει στην resident flash.

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά Γιάννη??

τελικά τι έγινε??

δεν είχαν ενεργοποιηθεί τα mortscript??

 

αυτό μπορείς να το ελέγξεις πηγαίνοντας (έχοντας την κάρτα μέσα στο μηχανάκι) στο φάκελο mioaytorun -->sript και βλέπεις αν πχ ...το destinatorLauncer το ένα αρχείο να είναι γκρι και το άλλο λευκό..

 

το mls για σένα το πήρες??

η δώρο ..για το νέο αμάξι της κόρης σου??:lol::lol:

 

Μάλλον τελικά δεν είχα ενεργοποιήσει στην αρχή τα mscr. Μόλις το έκανα δούλεψαν όλα. Οχι δεν το πήρα για δώρο. Με παρακάλεσε μια συνάδελφος που το αγόρασε να της το φτιάξω.

Πάντως Κοσμά είναι "ψυχασθενή" τα μηχανάκια. Είχα μια κάρτα με το newmenu1 του Χρήστου. Επαιζε στα vector380/390. Φυσικά και δεν έπαιζε στον κινέζο. Πάταγες πλοήγηση και τίποτε. Μόλις έβαλα την κάρτα αυτή κατά λάθος στο mls και πάτησα πλοήγηση (στο αρχικό μενού), άρχισε να τρέχει το IGO2008!!!!! Tην έβαλα στον κινέζο(που πριν δεν έτρεχε) και άρχισε και σε αυτόν να παίζει το IGO2008!!!! Εγώ δεν πήραξα τίποτε. Τώρα πώς έγινε μη ρωτάς, δεν ξέρω. Τέλος πάντων. Τέλος καλό, όλα καλά.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη άβυσσος τα windows :lol:

 

στο 4800 δεν το εχει στην resident flash,εψαξα και αλλου για shell.ini αλλα δεν το βρηκα..

στο Α3850 που του εχω περασει μενου το εχει στην resident flash.

Σε αυτό που είχα,υπήρχε χύμα στην resident flash.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη άβυσσος τα windows :lol:

.

:lol::lol::lol

πραγματικά Χρήστο τα πράγματα είναι όπως τα λες...ΑΒΥΣΣΟΣ ΤΑ PNA

Αλλα μάλλον υπάρχει και γι αυτό λύση ..

προτείνω να τα πάρουμε τα μηχανάκια μας και να τα πάμε για ξεμάτιασμα

η να μας τα διαβάσει κανας παπάς.!!!!

:lol::lol::D

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol

πραγματικά Χρήστο τα πράγματα είναι όπως τα λες...ΑΒΥΣΣΟΣ ΤΑ PNA

Αλλα μάλλον υπάρχει και γι αυτό λύση ..

προτείνω να τα πάρουμε τα μηχανάκια μας και να τα πάμε για ξεμάτιασμα

η να μας τα διαβάσει κανας παπάς.!!!!

:lol::lol::D

 

Τι λές για τον Εφραίμ; Να αποκτήσουν πρόσθετη αξία λέμε.:lol:

Πλάκα πλάκα, αλλά ο κινέζος εγγυημένα είναι κλάσεις ανώτερος απο τπ mls destinator3850. Στο 3850 δεν παίζει το papago με τίποτε(βγάζει "χ" κόκινο στο gps), και το navigon. Ωρα τώρα ταλαιπορούμαι να αλλάζω στα settings τα port και baudrate μπας και το κάνω να δει δορυφόρους αλλά με τίποτε. Μάλιστα το κουφό είναι ότι οι δύο κάρτες είναι η μία πιστή αντιγραφή της άλλης(copy-paste). Αλλά και όταν αντάλλαξα τις κάρτες μία από τα ίδια. Η εικόνα (οθόνη)του κινέζου είναι καλλίτερης ποιότητας. Το κλείδωμα δορυφόρων πιο αστραπιαίο. Τι να πω. Πληρώνεις παρά πάνω το όνομα και τί παίρνεις; Ενα τίποτε με μπόλικο καθόλου

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το είδα στο γερμανο το έδιναν δωρεάν το 3850 με μια σύνδεση cosmote.

Άντε του χρόνου ...θα τα δίνουν με καθε συσκευασια SKIP 72 μεζουρων...:lol::lol:

 

το papago μάλλον θέλει από εκεί που σου είπα άλλαγμα τους δορυφόρους.

αν βρεις δυσκολία Γιάννη ξέρεις ...--->(skype)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Για το papago εφόσον βάλεις τη σωστή έκδοση για το όνομα της κάρτας για να βρίσκει τους χάρτες,μετά με hexeditor του αλλάζεις τα στοιχεία της κεραίας και είσαι έτοιμος.Με αυτό τον τρόπο έτρεξα στο myguide το papago του vm 380.
Link to comment
Share on other sites

Για περισσότερα Γιάννη δες εδώ.

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=7366&page=2

 

νομίζω στην είχα εξήγησή την διαδικασία είναι σχετικά εύκολο

Ξαναδοκίμασε κάνα 5-6 φορές να το ξαναανοιξεις το papago sto mls

μου έτυχε και εμένα μια φορά να μην βρίσκει δορυφόρους.και ξαφνικά ξεκόλλησε

και βρήκε ενώ το είχα ρυθμισμένο σωστά :blink:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

σήμερα το είδα στο γερμανο το έδιναν δωρεάν το 3850 με μια σύνδεση cosmote.

Άντε του χρόνου ...θα τα δίνουν με καθε συσκευασια SKIP 72 μεζουρων...:lol::lol:

 

Τόσο καλό που είναι............

το papago μάλλον θέλει από εκεί που σου είπα άλλαγμα τους δορυφόρους.

αν βρεις δυσκολία Γιάννη ξέρεις ...--->(skype)

 

Για το papago εφόσον βάλεις τη σωστή έκδοση για το όνομα της κάρτας για να βρίσκει τους χάρτες,μετά με hexeditor του αλλάζεις τα στοιχεία της κεραίας και είσαι έτοιμος.Με αυτό τον τρόπο έτρεξα στο myguide το papago του vm 380.

 

Για περισσότερα Γιάννη δες εδώ.

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=7366&page=2

 

νομίζω στην είχα εξήγησή την διαδικασία είναι σχετικά εύκολο

Ξαναδοκίμασε κάνα 5-6 φορές να το ξαναανοιξεις το papago sto mls

μου έτυχε και εμένα μια φορά να μην βρίσκει δορυφόρους.και ξαφνικά ξεκόλλησε

και βρήκε ενώ το είχα ρυθμισμένο σωστά :blink:

 

Παίδες κατέβασα τοhexeditor, άνοιξα το αρχείο που λέει ο papapoulos, άλλαξε την γραμμή με εκείνα που λέει, αλλά μάλλον θέλει άλλα στοιχεία, αφού και πάλι δεν βλέπει δορυφόρους. Αν κάποιος έχει τα ακριβή στοιχεία ας μου πει. Ποιες γραμμές πρέπει να πειράξω και τι ακριβώς να γράψω μέσα, γιατί χάθηκα μέσα σε τόόόσες γραμμές

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

τέταρτη σειρα πριν το τέλος δες

γράφει τα εξής

0χ3ΕΑ0 01 00 00 00 01 00 00 00 00 E1 00 00 06 01 00 05

 

ΤΟ Ε1 ειναι 57600

 

[4800] C0 12

[9600] 80 25

[14400] 40 38

[19200] 00 4B

[38400] 00 96

[57600] 00 E1

 

 

το 06 ειναι η port

 

απλά αν αλλάξεις port θα βάζεις και το 0 μπροστά. πχport 1 θα γίνει 01

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

τέταρτη σειρα πριν το τέλος δες

γράφει τα εξής

0χ3ΕΑ0 01 00 00 00 01 00 00 00 00 E1 00 00 06 01 00 05

 

ΤΟ Ε1 ειναι 57600

 

[4800] C0 12

[9600] 80 25

[14400] 40 38

[19200] 00 4B

[38400] 00 96

[57600] 00 E1

 

 

το 06 ειναι η port

 

απλά αν αλλάξεις port θα βάζεις και το 0 μπροστά. πχport 1 θα γίνει 01

Γειά σου ρε μεγάλε "μάγειρα". Επιασε το κόλπο. Του έβαλα διάφορες πόρτες και τελικά δουλεύει στη θύρα 1. Βρήκε καρφί δορυφόρους. Καλλά μιλάμε για μεγάλο μαγείρεμα. Πήρα το αρχείο σου και του άλλαξα την πόρτα μερικές φορές. Εκατσε το 01 και τώρα βλέπει το τυφλό τους δορυφόρους.:lol:

Εχω δίπλα δίπλα το 3850 με τον κινέζο. Η εικόνα(contrast και φωτεινότητα και καθαρότητα οθόνης) του κινέζου είναι κλάσεις μπροστά απο το 3850

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...