Jump to content

X-Box 360 Vs. Playstation 3


i_Falcon
 Κοινοποίηση

Ποιά από τις παιχνιδομηχανές θα επιλέγατε;  

1 member has voted

  1. 1. Ποιά από τις παιχνιδομηχανές θα επιλέγατε;

    • Plastation 3
      1
    • X-Box 360
      0
    • Και τις δύο...
      0
    • Καμία από τις δύο...
      0


Recommended Posts

Υπάρχει μια διαμάχη πλέον ανάμεσα στο ΧΒοx 360 και το Playstation 3. Έχω ακούσει ότι το X-Box 360 έχει καλύτερη κάρτα γραφικών από το Playstation 3, τριπύρηνο επερξεργαστή στα 3.2. Από την άλλη το Playstation 3 έχει μονοπύρηνο επεξεργαστή με 6 βοηθητικούς, μια ειδική έκδοση της Nvidia GeForce 7800 και Blu-Ray. Τα παιχνίδια στο X-Box είναι σχεδόν διπλάσια από το Playstation 3. Επίσης το Playstation 3, είναι πιό παλιό σχέδιο από το X-Box 360 αλλά άργησε να κυκλοφορήσει για το Blu-Ray που δεν ήταν έτοιμο. Πλέον ένας πορωμένος παίχτης, ψάχνει κάτι καλύερο για το σαλόνι του, αλλά δεν μπορεί να διαλέξει εύκολα ανάμεσα στις δύο επιλογές... Ποιές από τις δύο θα επιλέγατε;

 

 

Παρακαλώ να μην κλειδωθεί το παρών, διότι πιστεύω ότι είναι χρήσιμο και κυριώς ένας που είναι ανάμεσα σε αυτές τις δύο παιχνιδομηχανές, όσες σελίδες και να διαβάσει, θα δυσκολευτεί να αποφασίσει...

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά στο PS3 μπορείς να βάλεις Linux και να έχεις κάτι καλύτερο από PC (γιατί δε θα είχες windows :p )

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Και μάλιστα η εγκατάσταση είναι και πιο εύκολη. Υπάρχει και στο κεντρικό μενού του PS3 η επιλογή για εγκατάσταση Linux :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ps3 δαγκωτό.

 

Καταρχάς το blu-ray και μόνο φτάνει για να το αποφασίσει κάποιος. Η πληθώρα τίτλων είναι σχετική μιας και η game list του ps3 τώρα αρχίζει να παίρνει τα πάνω της. Λογικό να έχει μεγαλύτερη λίστα το xbox 360 μιας και είναι στην κυκλοφορία 1(?) χρόνο περισσότερο από το ps3.

 

Τώρα, αυτό περί επεξεργαστών και μνήμες και κάρτες γραφικών. Για έναν που θέλει να παίξει και να απολαύσει κάποια καλά παιχνίδια, αυτά είναι ψιλά γράμματα. Δεν ξέρω ποια κονσόλα έχει μεγαλύτερη επεξεργαστική δύναμη, αλλά δεν το θεωρώ σαν κριτήριο επιλογής. Άλλωστε, κονσόλα θα πάρεις, όχι laptop.

 

Εκτός όλων αυτών, μου την σπάει που το "live" του xbox 360 είναι επί πληρωμή, όταν το αντίστοιχο "PSN" προσφέρετε δωρεάν στους χρήστες του ps3.

 

Αυτά εν ολίγοις.

 

Υ.Γ. Λέω απλά την γνώμη μου. Δεν παίρνω θέση ούτε υπέρ της μίας ούτε κατά της άλλης κονσόλας. Επιλογή του καθενός είναι που θα παίξει και πάντα σύμφωνα με τις δικές του απαιτήσεις και προδιαγραφές.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

αν επαιρνα καποιο απο αυτα τα 2 θα επαιρνα το x-box 360,στο οποιο θα εβαζα και τα windows και θα το ειχα και σαν pc!

 

Και ποιός σου λέει πως δεν μπορείς να τρέξεις windows στο ps3;

 

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

αν επαιρνα καποιο απο αυτα τα 2 θα επαιρνα το x-box 360,στο οποιο θα εβαζα και τα windows και θα το ειχα και σαν pc!

 

Και ποιός σου λέει πως δεν μπορείς να τρέξεις windows στο ps3;

 

 

δεν το εχω ψαξει το θεμα,γιατι δεν ειχα ποτε ps ουτε χβοχ ουτε κατι παρομοιο.με ενα gameboy pocket την εβγαζα τοσα χρονια...

δεν εχω ασχοληθει με το συγκεκριμενο θεμα.απλα καπου ειχα διαβασει οτι μπορεις να βαλεις windows sto x-box και το υποστηριζω.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιου είδους topics προκαλούν μόνο προβλήματα. Υπήρξε στο παρελθόν παρόμοιο topic το οποίο κατέληξε σε ανούσιες αντιπαραθέσεις και κλειδώθηκε. Από τότε απαγορεύονται topics με αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...