Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θες να πεις ξεκάθαρα τι εννοείς

 

 

Ας την ενεργόποιήσει τώρα ο φίλος τhν 21 προσφορά ( ως 20/9 αν και δεν το ανέφερε ο astratis: Πχ στη Q όταν στέλνει, τη στέλνει μαζικά: Κι εγώ την έλαβα: Αλλά ΔΕ θα την ενεργοποιήσω τώρα}

Και να μας ξαναπει όταν την ξαναλάβει [Σε αυτό το θέμα αναφέρομαι σε αυτό το post ΑΝ δε κατάλαβε κάποιος].

 

]

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια, αποχή από κάθε αγορά πακέτου μέχρι να σου έρθει κάποια προσφορά σε κάποιους μήνες. Ok, doable.

 

Μου θυμίζει ένα φίλο μου, τόσο "συγκρατημένο" στα οικονομικά του, που (εννοείται πως) δεν αγοράζει ποτέ πακέτα, και το έχει μόνο να κάνει αναπάντητες. Μάλιστα μια φορά ήθελε να ευχηθεί σε μία που του άρεσε, η οποία είχε γενέθλια, και της είχε κάνει αναπάντητη για να τον καλέσει. Συμβαίνουν κι αυτά.

 

Sent from my BLN-L21

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εαν μου δωσει κάτι φτηνό, θα το τιμήσω. Ίσως το τιμήσει και άλλος κόσμος και ίσως το συνεχίζει να το δίνει η εταιρία. Πάντως με 10 ευρώ να έχεις 1,3 gb, 1000 προς Q, 300 προς Wind/Q (ανα δευτερόλεπτο), 300 προς όλους (ανα δευτερόλεπτο) και εάν ανανεώσεις από μαγαζί 120 προς σταθερα, δεν το βρίσκεις σε άλλο καρτοκινητό (νομίζω)...
Link to comment
Share on other sites

Πετάξτε τις SIM ωρε! το internet υπάρχει στον αέρα και το αναπνέουμε!

Δεν καταλαβανω γιατί πρέπει να είμαστε online 17 ώρες (24-7 του ύπνου). Το πρωί, το απόγευμα κ βράδυ δλδ που θα συνδεθείς στο wifi που υπάρχει παντού πλέον...τι δεν σου φτάνει ? Τι έχουμε πάθει ρε και ασχολούμαστε με 1000 με 1024 με δευτερόλεπτα κι άλλα σκ@τα ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι φιλοσοφικό ερώτημα φίλε μου, από τη στιγμή που ασχολούμαστε καλό είναι να κοιτάζουμε αυτό που μας αρέσει και μας συμφέρει.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ας την ενεργόποιήσει τώρα ο φίλος τhν 21 προσφορά ( ως 20/9 αν και δεν το ανέφερε ο astratis: Πχ στη Q όταν στέλνει, τη στέλνει μαζικά: Κι εγώ την έλαβα: Αλλά ΔΕ θα την ενεργοποιήσω τώρα}

Και να μας ξαναπει όταν την ξαναλάβει [Σε αυτό το θέμα αναφέρομαι σε αυτό το post ΑΝ δε κατάλαβε κάποιος].

 

]

Καλησπερα,ειμαι καινουριος στην Q ,μου στελνουν συχνα,σχεδον καθε 15 μερες τετοιου ειδους προσφορες,τις οποιες δεν ενεργοποιω παντα,γιατι το εχω σαν 2ο νουμερο.Τον ιουλιο μου στειλανε 3 φορες το(300 προς ολους +15 sms προς ολους με 3,02 ευρω),την 3η φορα το ενεργοποιησα.Τον αυγουστο δεν στειλανε γιατι το ειχα ενεργοποιησει,μονο να βαλω καρτα μου στελνανε,και 14/9 μολις εβαλα 5 ευρω μετα απο μια ωρα μου ηρθε το παραπανω.Παντως τις θεωρω παρα πολυ καλες προσφορες.

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια, αποχή από κάθε αγορά πακέτου μέχρι να σου έρθει κάποια προσφορά σε κάποιους μήνες. Ok, doable.

 

Μου θυμίζει ένα φίλο μου, τόσο "συγκρατημένο" στα οικονομικά του, που (εννοείται πως) δεν αγοράζει ποτέ πακέτα, και το έχει μόνο να κάνει αναπάντητες. Μάλιστα μια φορά ήθελε να ευχηθεί σε μία που του άρεσε, η οποία είχε γενέθλια, και της είχε κάνει αναπάντητη για να τον καλέσει. Συμβαίνουν κι αυτά.

 

Sent from my BLN-L21

Off topic

Άσχετο αλλά παρόμοιο. Καρμίρης γνωστός μου ονόματι Κώστας. Στην γιορτή του έψαχνε να βρει άλλο Κώστα να τον κεράσει. Εξυπακούεται ότι δεν κάνει ποτέ κλήσεις αλλά μόνο αναπάντητες ή χρησιμοποιεί άλλων κινητά γιατί πάντα δεν έχει μονάδες.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτερο χθες είδα ταμπέλα που έλεγε 4GB με 10€. Ρώτησα τι είναι και μου είπε για νέο νούμερο Q και ενεργοποίηση μέσω viber τα στοιχεία. Γνωρίζει κανείς τίποτα σχετικά? Ψάχνω για αυτό που έχω ήδη αν μπορώ να πάρω περισσότερα data.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αν υπάρχει τρόπος να γυρίσουμε το πακέτο μας σε κάποιο που να δίνει τις παροχές που δίνουν όπως οι νέες συνδέσεις στην Ομόνοια. 10€ για 1500' προς όλους και 4gb.
Link to comment
Share on other sites

Για τα 1500' & 1.5 γίγα με 8,07ευρω για 30 μέρες σε υπάρχον νούμερο μπορείς να απευθυνθείς στην εταιρία μέσω της φόρμας επικοινωνίας. Βέβαια δεν είναι σίγουρο οτι θα στο δώσουν. Για τα 4 γιγα δεν εχει ακουστεί οτι τα δίνουν σε υπάρχον νούμερο. Ακομα και γι'αυτους που το εχουν,απο 31/10 θα παιρνουν 2 γιγα με 4.44€. Edited by kmpatra
Διορθωση ημερομηνίας αλλαγών
Link to comment
Share on other sites

Πετάξτε τις SIM ωρε! το internet υπάρχει στον αέρα και το αναπνέουμε!

Δεν καταλαβανω γιατί πρέπει να είμαστε online 17 ώρες (24-7 του ύπνου). Το πρωί, το απόγευμα κ βράδυ δλδ που θα συνδεθείς στο wifi που υπάρχει παντού πλέον...τι δεν σου φτάνει ? Τι έχουμε πάθει ρε και ασχολούμαστε με 1000 με 1024 με δευτερόλεπτα κι άλλα σκ@τα ?

 

Καταλαβαίνω,αλλά άλλοι που είναι στο δρόμο όλη μέρα,θέλουν να έχουν mb και να είναι online.

Δεν είναι όλοι,σπίτι-γραφείο-σπίτι και μετά εξω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

το πρωι σε ειδοποιηση κλησης ελεγε αυτο,αλλα δεν βλεπω κανενα countdown ενεργο ακομα.

https://ibb.co/eWKRok

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει ένα φίλο μου, τόσο "συγκρατημένο" στα οικονομικά του, που (εννοείται πως) δεν αγοράζει ποτέ πακέτα, και το έχει μόνο να κάνει αναπάντητες. Μάλιστα μια φορά ήθελε να ευχηθεί σε μία που του άρεσε, η οποία είχε γενέθλια, και της είχε κάνει αναπάντητη για να τον καλέσει. Συμβαίνουν κι αυτά.

 

Sent from my BLN-L21

 

Και έχει iPhone; :lol: :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απορία .. γιατι αυξανονται οι χρεωσεις στην wind ..να ειχαν σημα να ελεγα οκ

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

<<500 ΛEΠTA & 50SMS ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 4,44€! ΣTEIΛE: 12 ΣTO 12410 & ENEPΓOΠOIHΣE THN AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΦOPA EΩΣ 27/09>>

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

<<500 ΛEΠTA & 50SMS ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 4,44€! ΣTEIΛE: 12 ΣTO 12410 & ENEPΓOΠOIHΣE THN AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΦOPA EΩΣ 27/09>>

Χαχα, ο ένας αντιγράφει τον άλλον, στους παρόχους. Στο What's up είχανε στείλει για 500' προς όλους και 1GB για 1 μήνα με 4€, ενεργοποίηση μέχρι 25/9

Link to comment
Share on other sites

το πρωι σε ειδοποιηση κλησης ελεγε αυτο,αλλα δεν βλεπω κανενα countdown ενεργο ακομα.

https://ibb.co/eWKRok

 

Τελικά σήμερα άρχισε να μετράει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, ο ένας αντιγράφει τον άλλον, στους παρόχους. Στο What's up είχανε στείλει για 500' προς όλους και 1GB για 1 μήνα με 4€, ενεργοποίηση μέχρι 25/9

Λετε αυτη η προσφορα να μην ειναι στιγμιαια αλλα μονιμη; Οπως δηλαδη το promo4 της αλλης...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησε τη και πες μας που θα λεγε και καποιος αλλος εδω. Οι προσφορες αυτες στελνονται σε f2g/q και ανα διαστηματα επαναλαμβανονται,αλλα δεν ειναι μονιμες. Δεν εχει εμφανιστει φαινομενο τυπου promo4 εδω ακομα. Ειναι σαν ολες τις προσφορες του 12410 και εχει ερθει και στο παρελθον,δεν ειναι κατι καινουργιο.
Link to comment
Share on other sites

<<ΔΩPO MONO ΓIA ΣENA! 1GB INTERNET ΣTO KINHTO & 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ΣTHN EΛΛAΔA ME ΔIAPKEIA 15MEPEΣ. ANANEΩΣE ME 10€ MEΣA ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 MEPEΣ KAI KEPΔIΣE>>

 

Είναι δυνατόν εκεί στην Q να προσφέρετε τέτοια προσφορά; Ναι καταλαβαίνω θέλετε να τα μαζέψετε, αλλά τουλάχιστον βάλτε την διάρκεια στις 30 έναντι των 15 ημερών! Τότε ναι θα θεωρείται καλή η προσφορά!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

<<ΔΩPO MONO ΓIA ΣENA! 1GB INTERNET ΣTO KINHTO & 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ΣTHN EΛΛAΔA ME ΔIAPKEIA 15MEPEΣ. ANANEΩΣE ME 10€ MEΣA ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 MEPEΣ KAI KEPΔIΣE>>

 

Είναι δυνατόν εκεί στην Q να προσφέρετε τέτοια προσφορά; Ναι καταλαβαίνω θέλετε να τα μαζέψετε, αλλά τουλάχιστον βάλτε την διάρκεια στις 30 έναντι των 15 ημερών! Τότε ναι θα θεωρείται καλή η προσφορά!

 

Με την "κατάλληλη" υπομονή έχει κ "καλύτ€ρες":

 

Q_100_1.jpg..Q1_100.jpg:)

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ Βάλε κάρτα 5 ευρώ :lol::lol::lol:

 

Αυτό ΔΕΝ το'χω "δει" ακόμα.

Σε άλλη εταιρία έχω δει (ΚΑΝΟΝΙΚΑ): Βάλε 5€ και θα μπουν 15€ (μείον φόρο κινητής): Πιο λογικό "ακούγεται".....:lol::p:lol:

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ Βάλε κάρτα 5 ευρώ :lol::lol::lol:

δωρεάν είναι τα λεπτά και mb που σου δίνει. Δεν σου αφαιρεί από την κάρτα που βάζεις. Βάζεις 5€ παίρνεις αυτά που λέει για όσο λέει (μετα λήγουν) και τα 5€ (πλην το φόρο) παραμένουν μέσα.. Που είναι το αστείο? :O

 

Όταν έρχεται τέτοια προσφορά και είναι κοντά στο να βάλω κάρτα ή λήγει όπου να ναι το πακέτο ομιλίας μου τις χρησιμοποιώ. :cool:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...