Jump to content

Τα πάντα για την Q card

Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 minutes ago, Pppe said:

Γιατι, ισχυει στην Q/Wind προτεραιοτητα των νωριτερων πακετων, οπως στις αλλες εταιριες, η ισχυουν αλλα ντ'αλλων αδιευκρινιστης αιτιολογιας γιατι, που δε μπορει κανεις μας να αποκωδικοποιησει;

Το ότι είναι ασταθής, συμφωνώ απόλυτα! 

22 ώρες πριν, ksessalonikios said:

εσείς που λέτε ότι πήγατε σε χώρα της ΕΕ και σας έφαγε μονάδες, γίγα, λεφτά είχατε βάλει πακέτο q star ή ήταν απο τις προσφορες που κατα διαστήματα δίνει η Q ; Γιατί εγώ όταν είναι να ταξιδέψω Ευρώπη βάζω ένα πακέτο q star να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα βρεθω προ εκπληξεως και ποτε δεν ειχα προβλημα με το roaming. 

Εμείς που πάμε επίσης στην Ευρώπη έχουμε δει ότι η Q σού στέλνει με το που προσγειώνεσαι ένα μήνυμα ότι έχεις 500MB για χρήση και εν τέλει σε χρεώνει το 2ευρω για daily internet. Ό,τι να'ναι. Μερικά countdown δουλεύουν, άλλα όχι. Και το γεγονός ότι στην εφαρμογή οι όροι σε κάθε countodwn δεν οδηγούν πουθενά, δεν βοηθάει. Πιο μπάχαλο επικοινωνία προς τον πελάτη, πεθαίνεις.

Just now, Pppe said:

Παλι το ξεχασαν στο προηγουμενο 3,5Ε η 5,5?

Screenshot_20220801-091120_myQ.jpg

Το προηγουμενο ήταν 4,5€ 6,5gb, ίσως στην αρχή να είχαν αποφασίσει 3,5 κ μετά να άλλαξαν γνώμη. Μην το παρετε ακόμη, μήπως το επαναφέρουν στα 3,5€

Προσπαθω να περασω 8€ ανανεωση αλλα δεν μου την δεχεται ουτε τραβαει τα λεφτα ενω λεει οτι εγινε επιτυχης ανανεωση. Τι συμβαινει;

Edited by polakis

Άλλαξα sim κι εγώ, εύκολα και γρήγορα χωρίς προβλήματα.

Δεν είδα κάποια διαφορά πάντως. Ίδιες ταχύτητες με πριν.

Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι εκεί που ο προτιμώμενος τύπος δικτύου ήταν 4g πριν τώρα η επιλογή στο κινητό γράφει LTE.

21 minutes ago, n1451 said:

Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι εκεί που ο προτιμώμενος τύπος δικτύου ήταν 4g πριν τώρα η επιλογή στο κινητό γράφει LTE.

μήπως σου έδωσαν παλιά; γιατί σε μένα  έγινε το ακριβώς αντίθετο 😄😄 

Τοσα χρόνια μου έδειχνε lte και με την αντικατασταση πριν λιγες μερες εμφανιστηκαν οι επιλογες 4G-5G. Επισης ενω τα τελευταια χρονια εδειχνε στο σημα wind τωρα ξαναγυρισε στο q telecom (οπως ηταν, σε μενα τουλαχιστον, τα πρωτα χρονια)

42 minutes ago, n1451 said:

Άλλαξα sim κι εγώ, εύκολα και γρήγορα χωρίς προβλήματα.

Δεν είδα κάποια διαφορά πάντως. Ίδιες ταχύτητες με πριν.

LTE = 4g

There's no room for ideals in this mechanical place

Δε νομίζω να είναι παλιά γιατί το σηματάκι R εξαφανίστηκε όπως ανέφεραν κι άλλα μέλη σε προηγούμενες σελίδες του νήματος.

Αλλά εμφανισιακά είναι ίδιες, γράφει gsm multisim καί στις δυο.

Απλά η συσκευή δεν υποστηρίζει 5g και πλέον ψάχνω μία που δίνει τη δυνατότητα.

5 ώρες πριν, Pppe said:

Παλι το ξεχασαν στο προηγουμενο 3,5Ε η 5,5?

Screenshot_20220801-091120_myQ.jpg

Τέλεια. 9 Αυγούστου λήγει το προηγούμενο unlimited που έχω. Θα το πάρω την Πέμπτη. Μια χαρά τη "βγάλαμε" αυτό το Καλοκαίρι. Με WIND. 😎

Edited by MitsosDaBest13

Just now, MitsosDaBest13 said:

Τέλεια. 9 Αυγούστου λήγει το προηγούμενο unlimited που έχω. Θα το πάρω την Πέμπτη. Μια χαρά τη "βγάλαμε" αυτό το Καλοκαίρι. 😎

Και όπως δείχνουν τα πράγματα και οι εκτιμήσεις, λογικά και μετά το Σεπτέμβριο θα συνεχιστούν τα unlimited δεδομένα.

Το θέμα είναι σε τι τιμή θα συνεχίσουν, κρατώντας όμως στο πίσω μέρος του μυαλού μας ότι η wind ήταν η πρώτη εταιρία που έδωσε unlimited δεδομένα στην καρτοκινητή δεν πιστεύω ότι θα καταστρέψουν το ίδιο τους το προϊόν.

Συσκευή θα βρεις, σήμα θα βρεις;

33 minutes ago, n1451 said:

Δε νομίζω να είναι παλιά γιατί το σηματάκι R εξαφανίστηκε όπως ανέφεραν κι άλλα μέλη σε προηγούμενες σελίδες του νήματος.

Αλλά εμφανισιακά είναι ίδιες, γράφει gsm multisim καί στις δυο.

Θα βρεις πάρα πολλές και οι τιμές έχουν πέσει πολύ. 

Μόλις ενεργοποίησα την προσφορά των unlimited data + 1000 με SMS παρόλο που είχε εξαφανιστεί σαν προσφορά λόγω προηγούμενης ενεργοποίησης από το δωράκι.

Να το γνωρίζουμε να μη φοβόμαστε ότι η προσφορά χάνεται άμα φύγει το δωράκι.

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Μόλις ενεργοποίησα την προσφορά των unlimited data + 1000 με SMS παρόλο που είχε εξαφανιστεί σαν προσφορά λόγω προηγούμενης ενεργοποίησης από το δωράκι.

Μέσω μηνύματος πώς;;

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

πόσο είναι το κόστος ενεργοποίησης φίλε μου?

5 ευρώ.....

Επίσης δοκίμασα q star στο εξωτερικό.... 

Δούλεψε. Δε ρίσκαρα με τα υπόλοιπα 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ

16 ώρες πριν, likor said:

έχετε υπόψη σας το "Τέλος διατήρησης προνομιακού σχήματος" της Q;

Παλιά ιστορία. Μολις βάλεις πάνω από 10Ε σου "τσιμπάει" 2€ κάθε εξάμηνο (στην πρώτη ανανέωση κάθε 6μηνου ανω των 10€).

ή βαζεις πάντα 8€ με τις προσφορές count down ή παιρνει τηλέφωνο στο αριθμό υποστήριξης q (ή μιλάς στο chat στο facebook group) και ζητάς να στο απενεργοποιήσουν αλλά μετά χάνεις τα προνόμια με την ανανέωση να λαμβάνεις 3000' προς Q και το GB νομίζω. 

Αν το απενεργοποιήσεις δεν μπορείς να το ξανα-ενεργοποιήσεις. 

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith

Πλέον δεν είναι κάθε εξάμηνο αλλά κάθε φορά που βάζεις κάρτα https://www.myq.gr/gr/support/ipolipo-ananeosi-chronou-omilias/ti-ine-to-telos-diatirisis-pronomiakou-schimatos

Ευχαριστώ για την απάντηση.
Δεν ξέρω όμως πώς προκύπτει ότι είναι "παλια ιστορία". Έχω Q τουλάχιστον 5 χρόνια κ πρώτη φορά χρεώνομαι κάτι τέτοιο.
Συνήθως κάνω ανανεώσεις 10€ ή 12€. Ποτέ δεν μου ήρθε τέτοιο πράγμα.
Αντίθετα, με κάθε ανανέωση λάμβανα 1GB για 30 μέρες αυτόματα και είχα χρέωση ανά δευτερόλεπτο από την πρώτη μέρα (γι'αυτό και είχα προτάσεις την Q).
Τα λεπτά προς Q δεν με ενδιέφεραν ποτέ.
Αυτή τη φορά, με ανανέωση 12€, χρεώθηκα 1,7€ με δικαιολογία αυτό το "τέλος".
Και το 1GB αφορά χρήση για 1 μόνο εβδομάδα!
Ανεβάζω σε εικόνα το σχετικό link που (πλέον;) αναγράφει η ίδια η Wind-Q.a98e758bcc6ea48d5fd7e424c5ac3546.jpg

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα σε όλους να ρωτήσω κάτι, το υπόλοιπο των χρημάτων που εχω είναι 0,98 λεπτά αλλά έχω ενεργό πακέτο ομιλίας, πριν απο την πρώτη κλήση τής ημέρας μου λει οτι τι διαθέσιμο υπόλοιπο χρόνου ομιλίας είναι χαμηλό, μπορώ το μήνυμα αυτό να το απενεργοποίησω γιατι δεν εχει νόημα και είναι σπαστικό?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk