Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, thant said:

Εχω πάει σε τράπεζα παλιότερα, με παλια βεβαίωση αριθμού (πάνω απο χρόνο) και δεν τη δεχτήκανε. 

Μου ζήτησαν καινούργια κι εμένα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ioanniskar said:

Ενδιαφέρομαι για μία έξτρα κάρτα απλά για να με παίρνουν και να τη συντηρώ με τα ελάχιστα χρήματα. Συμφέρει η Q ή είναι ίδιες οι χρεώσεις με τις υπόλοιπες;

Πότε λήγει το υπόλοιπο; Στους 2 μήνες από την ανανέωση όπως στις άλλες;

Μπαίνει φραγή στους 3 μήνες; Είναι εξερχομένων ή/και εισερχομένων;

Η φραγή εισερχομένων είναι στους 12 μήνες. Άρα για τη χρήση που θέλεις, απλώς βάζεις κάρτα 1 φορά το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gpapas640 said:

Η φραγή εισερχομένων είναι στους 12 μήνες. Άρα για τη χρήση που θέλεις, απλώς βάζεις κάρτα 1 φορά το χρόνο.

Και κατά τη διάρκεια καουνταουν, ώστε να βάλει 8€.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Και κατά τη διάρκεια καουνταουν, ώστε να βάλει 8€.

Σωστό απλά 2€ το χρόνο δεν κάνουν και τρελή διαφορά. Εκτός αν η νέα διοίκηση έχει καμία λαμπρή ιδέα να μειώσει το χρόνο της φραγής στο 3μηνο.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, thant said:

Μια σύντομη ερώτηση. Ξέρει κανείς τι ισχύ εχει μια βεβαίωση κατόχου αριθμού απο τη wind (από την ημερομηνία έκδοσης) για χρήση στην τράπεζα;

Τη βεβαίωση τη στέλνουν ηλεκτρονικά μετα από (ηλεκτρονικό) αίτημα, οπότε την επόμενη μέρα την έχεις χωρίς χρονοβόρες επισκέψεις στα καταστήματα

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, bebes said:

Τη βεβαίωση τη στέλνουν ηλεκτρονικά μετα από (ηλεκτρονικό) αίτημα, οπότε την επόμενη μέρα την έχεις χωρίς χρονοβόρες επισκέψεις στα καταστήματα

Τη βεβαίωση την εχω. Εγω ρώτησα τι ισχύ έχει, καθώς περνάει ο καιρός και στην τραπεζα δεν μπόρεσα να πάω. 

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2022 at 10:30 ΜΜ, Green_Dragon said:

Δευτέρα 28/03 λέτε να δώσει το countdown;

Οπότε έχω δύο θέματα: 1) Το χρηματικό υπόλοιπο της κάρτας που μου έδωσε και το κονέ 12gb, λήγει 24/03. Οπότε πρέπει να ανανεώσω με 10 ευρώ μάλλον και

2) Ο χρόνος ομιλίας λήγει και αυτός στις 24/03, οπότε μάλλον θα αγοράσω και εγώ την προσφορά στα 8 ευρώ.

Δεν βλέπω κάτι άλλο.🤔

Υπόθεση εργασίας για το "πως" βγάζει τα Countdown (τι ακριβώς , με πόση χρέωση και διάρκεια πακέτου):

Σε 2 (ή 3) φορές εβδομαδιαία βάση (πχ κάθε Κυριακή και κάθε Τετάρτη) συγκεντρώνει στατιστικά για το ποιά Countdown έχουν σε χρήση , πότε λήγουν ποσοστιαία μεταξύ των χρηστών της.

Με σκοπό το "να βάζουν κάρτα όσο πιο σύντομα" και με άλοθι το "τα Countdown παρατείνουν το υπόλοιπο άλλες 30 μέρες" (που υποκρύπτει το πρώτο) υπολογίζει τι να βγάλει ως Countdown.

Σε περιόδους που οι "υπολογισμοί" ποσοστιαία μεταξύ χρηστών καθίστανται "δύσκολοι" ως %, βγάζει για ξεκάρφωμα "κάτι" όπως αυτή τη βδομάδα, ενώ οι χρήστες της έχουν "παρασυρθεί" σε ατέρμονη αναζήτηση των κατάλληλων πακέτων που θα πρέπει να εναρμονίσουν χρονικά.

Το Παίγνιο για όποιον θέλει να βγαίνει κερδισμένος από τα Countdown είναι να ΜΗΝ ακολουθεί τον % ποσοστιαίο αριθμό χρηστών που βάζουν συγκεκριμένα Countdown , αναζητώντας τα σε χαμηλή τιμή ή μεγάλη υπηρεσία.

Πανδύσκολο Παίγνιο: Υπόθεση εργασίας ξαναλέω.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Pppe said:

Υπόθεση εργασίας για το "πως" βγάζει τα Countdown (τι ακριβώς , με πόση χρέωση και διάρκεια πακέτου):

Σε 2 (ή 3) φορές εβδομαδιαία βάση (πχ κάθε Κυριακή και κάθε Τετάρτη) συγκεντρώνει στατιστικά για το ποιά Countdown έχουν σε χρήση , πότε λήγουν ποσοστιαία μεταξύ των χρηστών της.

Με σκοπό το "να βάζουν κάρτα όσο πιο σύντομα" και με άλοθι το "τα Countdown παρατείνουν το υπόλοιπο άλλες 30 μέρες" (που υποκρύπτει το πρώτο) υπολογίζει τι να βγάλει ως Countdown.

Σε περιόδους που οι "υπολογισμοί" ποσοστιαία μεταξύ χρηστών καθίστανται "δύσκολοι" ως %, βγάζει για ξεκάρφωμα "κάτι" όπως αυτή τη βδομάδα, ενώ οι χρήστες της έχουν "παρασυρθεί" σε ατέρμονη αναζήτηση των κατάλληλων πακέτων που θα πρέπει να εναρμονίσουν χρονικά.

Το Παίγνιο για όποιον θέλει να βγαίνει κερδισμένος από τα Countdown είναι να ΜΗΝ ακολουθεί τον % ποσοστιαίο αριθμό χρηστών που βάζουν συγκεκριμένα Countdown , αναζητώντας τα σε χαμηλή τιμή ή μεγάλη υπηρεσία.

Πανδύσκολο Παίγνιο: Υπόθεση εργασίας ξαναλέω.

Ή απλά έχουν έναν τροχό της τύχης, τον γυρνάνε και ο,τι κάτσει.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από μία ώρα ανανέωσα με 10 ευρώ την κάρτα που μου έχει δώσει το κονέ, γιατί έληγε σήμερα το τρίμηνο και θα το έχανα.

Μου κράτησε 1.70 ευρώ, γιατί δεν είχα απενεργοποιήσει το Qfee. Στις άλλες δύο κάρτες που διαχειρίζομαι το έχω απενεργοποιήσει. Σε αυτήν το είχα ξεχάσει.

Τέλος πάντων μίλησα στο bot, ζήτησα εκπρόσωπο και σε 10 λεπτά μου το απενεργοποίησε και μου έκανε επιστροφή 1.70 στο λογαριασμό μου. Χρειάστηκε όνομα, επίθετο και ΑΦΜ για την ταυτοποίηση. Το σωστό να λέγεται.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Εν τέλει η χαμηλότερη δυνατη ανανέωση σε q ποιά είναι πλέον; Έχει διαφορά σε καουντνταουν (και ποτε γινονται συνήθως αυτά;); Στο f2g ισχύει πλέον απο 12 ευρώ; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!
Εν τέλει η χαμηλότερη δυνατη ανανέωση σε q ποιά είναι πλέον; Έχει διαφορά σε καουντνταουν (και ποτε γινονται συνήθως αυτά;); Στο f2g ισχύει πλέον απο 12 ευρώ; Ευχαριστώ!
Σε coudtown δύο φορές την εβδομάδα συνήθως η ανανέωση ειναι 8€. Τις υπόλοιπες μέρες είναι 10€ η ελάχιστη ανανέωση

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, boltsis said:

Καλημέρα και χρόνια πολλά!! Αν βάλω 8 ευρώ στο countdown πόσα θα μου μείνουν? 

Χρόνια πολλά σε εσένα και σε όλους στο νήμα. Θα μείνουν 8:1.12-0.30=6.84

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bbbb said:

Χρόνια πολλά θα μείνουν 6,97 γιατί πλέον ο φόρος 10% οπότε πάει διά 1,10

Έτσι ακριβώς έγινε, είχα 3.05 και μου έμειναν 10. 02!!

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, bbbb said:

Χρόνια πολλά θα μείνουν 6,97 γιατί πλέον ο φόρος 10% οπότε πάει διά 1,10

Δίκιο έχεις. Εγώ έκανα λάθος στον φόρο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pppe said:

Έβαλες κάρτα 8Ε και μετά ενεργοποίησες πακέτο αξίας 8Ε δηλαδή, έτσι;

Πακέτο από το δωράκι;

Ναι έτσι ακριβώς, παρέλειψα να πω ότι έβαλα πακέτο 800 λεπτά προς όλους και 1.5gb με 8 ευρώ!! Προσφορά απο το καμπανάκι.. 

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2021 at 2:40 ΜΜ, bbbb said:

 

Ποτέ δε μου έχει ανάψει 1 ειδοποίηση στο καμπανάκι. 

Συνήθως 8 βάζω όποτε έχει countdown, μου βγαίνουν 16Ε το μήνα. (Ασύμφορο έγινε).
 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να ενεργοποιήσεις να σου έρχονται ειδοποιήσεις μέσα από την εφαρμογή, το χεις κάνει? 

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hercoulis said:

Ποτέ δε μου έχει ανάψει 1 ειδοποίηση στο καμπανάκι. 

Συνήθως 8 βάζω όποτε έχει countdown, μου βγαίνουν 16Ε το μήνα. (Ασύμφορο έγινε).
 

Εγώ όσο το τάιζα ως κύριο αριθμό δεν μου έβγαλε ούτε μία προσφορά στο καμπανάκι και τους το ζήτησα κιόλας και μου είπανε ότι αυτό συμβαίνει τυχαία.

Τώρα που το άφησα λόγω ενός CU φοιτητικού, μετά από 6 μήνες θυμήθηκαν να μου στείλουν προσφορές.

Η περίπτωσή μου όμως δεν είναι κανόνας. Υπάρχουν πολλοί που λαμβάνουν καλές προσφορές ενώ χρησιμοποιούν το νούμερο συστηματικά.

Άγνωσταί αι βουλαί..

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!

Διευκρινίστε μου σας παρακαλώ κάτι.

Βάσει αυτου του συνδέσμου https://www.myq.gr/gr/ela-stin-q/online-paraggelia/ η online αγορά νέου αριθμου με κόστος 10 ευρώ συνεπάγεται ότι πληρώνεις 10 ευρώ συνολικώς και έχεις δυνατότητα, πέραν του χρόνου ομιλίας που λέει, λήψης εισερχομενων κλήσεων για 12 μήνες (βάσει των ισχυοντων σημερα) ή πρέπει να κανεις επι πλέον ανανεωση 10 ευρώ (η 8 σε καουντνταουν) άρα συνολικό κοστος 20 (η 18) ευρώ για να έχεις το 12μηνο εισερχομένων; Ευχαριστώ!

Edited by aristoksenos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...